Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Sveta

33 роки, телець, познайомиться з хлопцем у віці 29-39 років

Знищується Національний Центр Довженка

В Україні знищується Національний Центр Олександра Довженка. Це золотий запас України – єдине в країні державне підприємство, що опікується збереженням, реставрацією, вивченням і примноженням Національного фільмофонду повідомляє Gazeta.ua. Зараз 90 відсотків співробітників звільняють, а приміщення “окупувала” російська фірма, стверджує колишній головний інженер Центру Сергій Бей-Безпалько.

“В Москві є фірма, яка називається творча лабораторія “Саламандра”. До останнього часу – це один з найбільших тиражувальників фільмів у Російській федерації. Приблизно в березні 2012 року вони попросились поставити у нас одну чи дві проявочні машини. А влітку вже повністю переїхали зі своїм обладнанням з Москви в Україну. Поставили охорону та двері на замках тільки з одного боку, з їхнього. Тобто, коли ми заходимо, нас мають пускати, а коли вони – то без проблем, – каже Сергій Михайлович.

Він пояснює, Національний центр Довженка має власний цех фільмокопій. Його модернізували в 2009-2011 роках.

“Обладнання закупили на 3 млн. 133 тис. євро. Знаю точну суму як головний інженер. Все працює, але замовлень немає. А “Саламандра” прямий конкурент. І роботи в них вистачає навіть у вихідні. І частково користуються нашим обладнанням. Центр Довженка доводять до банкрутства, – уточнює. – Коли почав протестувати, зіпсував стосунки із керівництвом. Написав листа до Міністерства культури. Комісія з 5-6 людей працювала 16 січня. Вони встановили, що Центр передав в оренду приватному підприємству більше 500 м.кв. без відповідного оформлення. Гроші нашому підприємству не надходять. Директора не було, тому домовились що вони знову прийдуть 22 січня. В цей день їх не пустили, а мене звільнили 23-го. Написали, що “без відома керівництва допустив на територію підприємства невстановлених осіб”.

Каже, що бачив наказ № 48, за яким всіх співробітників Центру мають або звільнити або скоротити.

“Там написано, що у зв’язку із завершенням модернізації технічного оснащення” необхідно попередити перерахованих нижче працівників про наступне звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності штату. І перерахували 89 працівників з 93-х. Залишили тільки гендиреткора і його заступників. Але дати в наказі не було. Його у мене забрали, коли звільняли. Знаю, що зараз звільнили реставратора, а без нього фільми реставрувати неможливо”, – запевняє Сергій Бей-Безпалько.

В Національному центрі кажуть, що коментар може дати тільки гендиректор, якого зараз немає на роботі.

Автор: Богдана ЄВСЄЄВА для Gazeta.ua

20

Коментарі

Гість: ТарасЧупринка

13.02.13, 07:11

Окупанти не сплять. Це ми спимо!!!

    23.02.13, 09:34

    Нас частинками приєднують до Союзу....

      33.02.13, 09:39

      Якого ж милого їх пускали з їхніми проявочними машинами? Що, невідомо, що таке пустити в дім москаля?
      Треба якісь варіянти дій щоразу пропонувати.

        43.02.13, 12:13

          анонім

          53.02.13, 14:56

          Останнім часом в мене таке враження, що ПіаРасти просто знищують все, що хоч якось проукраїнське та фінансується за державні гроші, це все спеціально чи ні, але заміщається російськомовним чи навіть тупо російським. Зараз в Україні є лише острівці українського і то здебільшого це приватні ініціативи та дуже часто на іноземні гроші (західні). Приклади з книгарнями дуже показові - є мережа україномовних книгарень "Є", яка належить західній компанії так само як право-центристський проукраїнський журнал "Тиждень". В той час, як муніципальна мережа книгарень наприклад в Києві просто знищена, а всі прилавки завалені усіляким масковським ширпотребом...

            Гість: ТарасЧупринка

            63.02.13, 17:04Відповідь на 5 від анонім

            Окупанти не сплять. Ми продовжуємо спати!!!!

              73.02.13, 18:48

              Треба комплексно братися та відбивати кожен шматок землі у них...
              Ми наприклад чудово захистили чесніх працівників ЗМІ - Руслана Коцабу та Тараса Бузака.

              Що заважає об"єднуватися так завжди та захищати кожного?

                Гість: lkjmn

                83.02.13, 19:11

                Так нещодавно Янукович-середній щось белькотів про опікування вітчизняним кінематографом. Ось - маємо.

                  анонім

                  94.02.13, 12:38Відповідь на 6 від Гість: ТарасЧупринка

                  Більшість населення або зневірені або знаходяться у совковій сплячці, діє лише активна свідома меншість і діє дуже розрізнено - немає координації, тому і виходять лише локальні дії приватної ініціативи, а широкого розголосу цих дій немає...
                  І як це не сумно, я не бачу щоб щось змінилось до зміни цієї українофобської влади... Це не означає, що кожен не має робити все що може сам або разом з своїми побратимами, але аналітичний розум підказує, що все може зміниться системно лише після зміни вектору розвитку держави, який задає саме влада...

                    Гість: ТіД

                    104.02.13, 13:52

                    Невже за 400 років ще не навчило. Москалі - ненавидні свині!!!