Вид:
короткий
повний

Просвіта

Навіть це вкрали

  • 31.10.10, 15:00
© Блог Олександра Білецького
НАВІТЬ ЦЕ ВКРАЛИ: АК-47 розробив не Калашніков, а полонений Гуго Шмайссер




Як не крути, а найліпше в москалів виходить красти чужі ідеї, досягнення, результати, навіть історію - та видавати їх за власні. Також не гребують вони приписувати до своєї нації всіх великих людей, які з тих чи інших причин, вільно або не вільно опинилися на їх території.

Штурмгевер-44 і АК-47 Знайди десять відмінностей


Російський конструктор Михайло Калашников зізнався, що відразу після війни в Іжевську працював разом з Гуго Шмайссером, кращим зброярем Третього Рейху. І той причетний до створення найпопулярнішого в світі автомата - АК-47

Спеціалістам давно відомо що, не дивлячись на деякі технологічні розбіжності, АК-47, як брат близнюк схожий на німецький автомат (в західній термінології - штурмова гвинтівка) STG 44 (Sturmgewehr 44), розроблений кращим зброярем Третього Рейху Гуго Шмайссером.

Шмайссер потрапив до Іжевська відразу після війни. Місто Зуль, в якому він жив, опинилося в радянській зоні окупації, і Шмайссеру, а також іншим інженерам і конструкторам «запропонували переїхати на декілька років на Урал». Особливий потяг з німецькими фахівцям прибув в Іжевськ 24 жовтня 1946 року. Оцінити внесок Шмайссера в розробку автомата Калашникова складно, оскільки офіційні документи недоступні історикам і досі засекречені, а сам Гуго не залишив мемуарів, що розкривають деталі його роботи в СССР. Шмайссер говорив про той період скупо: "Дав росіянам декілька порад".

Відомо, що Шмайссер займався в Іжевську технологією холодної штамповки аж до 1952 року. Достименно відомо, що саме завдяки йому було організовано серійне виробництво штампованого магазина та ствольної коробки.

Також дуже цікавим є той факт, що Калашніков приїхав в Іжевськ щойно у 1948 році, начебто для впровадження у виробництво моделі автомата АК-47.

Нагадаю, що за офіційною версією Калашников працював над своїм автоматом з 1943 р. І тільки після "декількох порад" Шмайссера зміг впоратися з завданням у 1947 р.

http://sd.org.ua/news.php?id=18847

Слон

  • 30.10.10, 21:45
Смерть тварин в київському зоопарку.

Ціна питання - 34 га землі в центрі столиці.

Національна безпека

  • 28.10.10, 12:20
Українці перетворюються на циган

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗПЕКА

Анатолій Шарій, “Оглядач”


Сьогодні стахановськими темпами йде перетворення українців у смішних, і тому затребуваних мавп. Мета такого перетворення очевидна - вибити, витрусити залишки розуму з голів нації.

Циганам присвятив я не одну й не дві статті. Вірніше, не циганам, а ромам. Так політкоректно слід нині називати цю прегарну націю, представники якої славляться вмінням танцювати, співати, залазити в чужі кишені, жебракувати і продавати ліки особливо стражденним громадянам, яких без ліків «ламає».

Всім обуреним опонентам я скромно пропоную вказати мені хоча б на одного доктора наук, великого винахідника, математика або фізика - представника ромів. Хоч у одного лауреата Нобелівської премії-цигана тикніть, хоч в одного видатного літератора. Засоромити автора-нічим.

Підкреслюю - тикніть пальцем у видатного. Бо, слід бути об'єктивними - спроби осідлати друкарський склад у представників співочої нації були. Вам, безумовно, відомі такі грандіозні твори, як польські «Пісні Папуши» (1956), болгарські «Пісні з Катуні» (1955), чеська «Пісня над вітром» (1964)? Невідомі? Це від безкультур'я! Тому що всі ці «пісні» - літературна спадщина, залишене нам великим і могутнім циганським народом. Упевнений, є ще багато творів, несправедливо проігнорованих цінителями справжньої літератури - щось типу «Танці Моргуна», «Танці Скакуна» і «Крики з бодуна».

Але стаття не про циган. Про українців. Тому що сучасні українці все більше нагадують ромів. Мабуть, найближчим часом будемо один до одного звертатися не «панове», а «ромале». Уявляєте, Президент робить звернення до нації, і вимовляє - «дорогі ромале, в нашому таборі сталася надзвичайна подія ...» З українців навмисно ліплять напівдурків, не здатних визначити, де в прямокутного трикутника гіпотенуза, але чудово танцюють і співають. Чому я прийшов до такого висновку? А ви телевізор включити не пробували?

Зазирнемо до програми телепередач. «Народна зірка», «Караоке на Майдані», «Зірка плюс зірка», «Україна має талант», «Україні сльозам не вірить», «Танцюють всі», «Х-фактор» та інші. 99% претендують на роль «зірки» або танцюють, або співають. Іноді - танцюють і співають одночасно, смішно при цьому кривляючись.

Якщо б можна було роздути людське вухо до неймовірних розмірів, і з космосу прислухатися до звуків, що видає наша сорокап’ятимільйонна країна, ми з подивом почули б не гул доменних печей, не передзвін молотів або шурхіт наукових документів, а томний стогін гітари і бадьорий барабанний дріб. Суцільна музика та танці. Суцільний спів та музика. Суцільні пісні і нестримні перегони по сцені.

Давайте згадаємо, які передачі збирали біля екранів телевізорів мільйони глядачів ще чверть століття тому? «Брейн-ринг», «Що, Де, Коли?», «Очевидне-неймовірне», «До 16 і старші», «Міжнародна панорама», «Світ і молодь», «Хочу все знати», «Шахова школа» та так далі. Та та ж «У світі тварин» хіти за переглядами била! А все чому? Звичайно ж, можна привести довід про те, що, мовляв, в Радянському Союзі взагалі з розважальними передачами була сутужно, тому й збирали аудиторію програми, які нині ніхто не оцінив би. Але скажіть, будь ласка, невже не подивилися б ви сьогодні «Що, де, коли?» всією сім'єю?

Я пам'ятаю, хапали родичі енциклопедичні словники, гортали зі швидкістю звуку сторінки, обдзвонювали знайомих. Було цікаво, і, що головне - перегляд таких передач приносив щось більше, ніж просто хороші емоції. Люди ставали розумнішими. Люди вчилися думати. Люди долучалися до процесу обговорення варіантів відповіді «знавцями», і напружували мізки. Сьогодні в основному напружуються м'язи дупи і гортані. Як на екранах, так і перед ними. Не хотілося б займатися бурчанням, але сучасні українські діти мріють стати «зірками», тому що їм втокмачують - «будеш співати, станеш багатим і знаменитим». Співати, чи танцювати.

Свого часу захворіла країна всілякою екстрасенсорною і інопланетною нісенітницею. Тоді треба було, щоб вона цією хворобою захворіла.

Тому що прийшла до влади «Солідарність» у Польщі, прикінчили Чаушеску в Румунії, Вацлав Гавел в Чехословаччині з дисидентства на арену політичної боротьби виринув. В Алма-Аті «Желтоксан» стався, жорстоко подавлений військами, Карабах спалахнув, Литва, Грузія, Прибалтика - всі почали бунтувати, відчувши слабкість центральної влади.

Потрібно було терміново градус знижувати. Необхідно було народ відвернути. І в самий розпал війни в Нагірному Карабасі відбувається найпотужніший Спітакський землетрус. Цікавий нюанс - лабораторія з розробки сейсмічної зброї перебувала у ... Інституті геології Академії наук Азербайджанської РСР. Загинуло за офіційними даними понад 40 тисяч осіб, і, що головне - увага країни переключилася зі шкідливих процесів на корисну і добру справу - порятунок жителів Ленінакана. До слова, землетрус насправді всерйоз об'єднав народ - азербайджанці вірмен почали рятувати! Мета була досягнута. Але ненадовго.

І тоді за указом згори захворіла країна інопланетною хворобою. По суті, вона і продовжує цієї нісенітницею хворіти, але якщо у випадку з НЛО, воскрешателямі мертвих і зеленими чоловічками іноді важливо хоч ТРОХИ напружити сіру речовину (почитати літературу, подивитися наукові передачі, зрозуміти, що вигадки про цілителів-екстрасенсів - не більш ніж казки), то у випадку з повальними танцями думати не потрібно взагалі. Повна прострація.

Дерев'яний Борис Апрєль на одній з передач заявив у відповідь на жарт ведучого - «я не знаю, хто такі Ільф і Петров». Так і сказав - «вони мене, напевно, теж не знають». Точно, не знають, Бориско! Розумовий розвиток таких індивідуумів, як цей «апрєль» досить чітко характеризує рівень розвитку тих, хто стрибає по сценах Україні в цілому. Це вам не Розенбаум, не Антонов, і не Магомаєв. Це особлива порода тупих, нерозвинених, що ніколи не тримали в руках книжки, танцюристів і співаків.

Культ бездумних мавп що скачуть і наспівують, насаджається українському народові наполегливо і планомірно. Пий пива більше, думай менше! Танцюй, і тобі дадуть мільйон гривень! Не думай, не думай, не смій думати! Україна має таланти. Ці таланти не силують себе розгадкою теореми Ферма, не пишуть гідних книг (вінець розвитку сучасної української літератури - матюки Подерв'янського), не стають володарями Нобелівських премій і не вражають світ своїми винаходами.

Винаходи є, але про них програми не знімають. А люди, які придумали, як зробити з лайна (яке вже дівати нікуди, очисні споруди переповнені, скоро прорве!) високоякісне дорожнє покриття не варте уваги телебачення. У кращому випадку, отримують півхвилини в кінці новинного сюжету. Між голими дупами пропагандисток проституції з групи «Фемен» і діловито втомленими одкровеннями «визнаної української зірки».

Так чому ми не цигани? Постаріють брати Клички, і Україна буде пробиватися собі місце, і заробляти рейтинг впізнаваності на Європейській арені не неякісним металом, не кривавим і дорогим вугіллям, а голими дупами «співачок» і «співаків», майстерними рухами танцюристів і танцюристів всіх мастей.

Народившись в Індії, роми моментально перетворилися в касту співаків і танцюристів. Більше нічого не робили. Вбиралися без смаку, але яскраво, - і в танок. За гроші. За часів, коли замовлень на танці не надходило, древні цигани без найменших докорів сумління займалися проституцією і злодійством. Нічого не нагадує? Європа XV століття з задоволенням прийняла квітчасту орду (сьогодні лікті кусає). Європа любить все веселе і незвичайне. А вам кумедні мавпочки не подобаються?

Сьогодні стахановськими темпами йде перетворення українців у смішних, і тому затребуваних мавп. Мета такого перетворення очевидна - вибити, витрусити залишки розуму з голів нації. Забити ефір танцюльки і завиванням. Вселити дітям - ваша справа співати і танцювати. Танцюй, і отримаєш пиріжок. Співай, і мільйон отримаєш. Розумні громадяни злиденній країні не потрібні. Розумні можуть задумати щось неправильне. А ось ідіоти нічого окрім нового танцю не вигадають. Все йде за планом. А тому, дорогі ромале, продовжуємо веселощі!

пр бют

  • 27.10.10, 13:36
Родом із Херсонщини безліч авторитетних офіцерів Армії УНР: генерали-хорунжі Олекса Алмазов та Герман Сталь, полковник та Державний інспектор військ Армії УНР Володимир Кедровський, батько української військової авіації Олександр Єгоров, хотинський та бердичівський військовий комендант Української Держави та УНР Михайло Коноників та багато інших.

Мешканці Херсона за останні 5 років робили чимало спроб вшанувати цих людей: побудували військовий меморіал, встановили меморіальну дошку тощо. Найшаленіший спротив цим ініціативам чинять саме депутати-бютівці. Тож поясність мені: чим кращий українофоб-бютівець від українофоба-регіонала?

Чи має стати мені легше від того факту, що «Херсонську регіональну програму з розвитку української мови» задушили ще в корені бютівці, а не табачники?


І насамкінець: чи не є найвищою мірою цинізму одночасно просувати «своїх українофобів» на керівні позиції в місцеві ради та сварити таких самих україножерів із табору опонентів?

Свобода.

***

  • 25.10.10, 19:02
Перефразовуючи Наполеона, можна сказати, що коли прокинуться українці, здригнеться увесь світ. У цьому і є запорука неминучого відродження української нації.

***

  • 25.10.10, 18:52
Не має нічого небезпечнішого, ніж підступний ворог, але не має нічого отруйнішого від удаваного друга. Жоден диявол ніколи не приносить лиха більше, ніж такі удавані друзі.
Г. Сковорода

Розум, честь і совість?

  • 22.10.10, 19:30
Провали України в державницькому, соціально-економічному і мовно-культурному розвитку значною мірою пояснюються низькою якістю її інтелектуальної верстви.

Розумом, честю і совістю в колишньому СРСР із притаманним їй нахабством називала себе КПРС. Але ж насправді розумом, честю і совістю нації вважають її інтелектуальний прошарок, розумову та моральну еліту кожної людської спільноти. Саме вона бере на себе тягар відповідальності за долю свого народу та своєї держави. Інтелігенція покликана бути духовним провідником нації, саме в цьому полягає сенс її існування. Хто, як не вона, має дати мудру пораду співвітчизникам, особливо на доленосних поворотах історії? Інтелектуальна верства не має права баламутити свою націю, створювати в її головах хаос, не може позбавляти народ віри і впевненості в собі чи вести націю манівцями. Саме вона має бути генератором творчих ідей, великих національних проектів. Хто ще, крім неї, глибоко повинен аналізувати минуле свого народу, правильно оцінювати сучасність і конструювати надихаючу й водночас реальну візію майбутнього?

Чи мають українці нині саме таку інтелігенцію? У них є дещо інше: сучукрінт – сучасна українська інтелігенція. Йдеться не про тисячі вчителів, лікарів, інженерів, бібліотекарів, а про українськомовну інтелігенцію, знаних письменників, літературних критиків, журналістів, режисерів, істориків і публіцистів, себто тих, хто на видноті, хто має вплив, до чиїх слів дослухаються, кому вірять. Через те ці діячі можуть зробити багато доброго і багато шкідливого, це вже залежить від особистого вибору кожного з них.

Провалений іспит

Складним іспитом для суч укрінту стали драматичні президентські вибори 2010 року. Диспозиція була доволі простою: з одного боку, неповноцінно українські, сказати б, недоукраїнські сили, а з іншого – сили безнадійно антиукраїнські, причому ідейно однозначно ворожі українськості як такій в усіх її виявах. Продемонструвавши неспроможність мислити, вирішувати не такі вже cкладні проблеми, аналізувати реальність, деякі знані українські інтелектуали значною мірою посприяли приходу до влади українофобів. Так, вибір був далекий від натхненного: або ще п’ять років борсатися в українському політичному болоті, маючи шанс із нього вилізти, або досить швидко потрапити в інше, неукраїнське політичне болото без жодних шансів.

Невміння правильно оцінювати ситуацію з боку тих, хто претендує на роль мозку нації, просто вражає. Проте це можна назва ти характерною рисою нашого сучукрінту. Він легко повів ся на добре опрацьовану Луб’янкою політичну технологію «вони всі однакові» і став її рупором. Треба було бути цілковитим йолопом, щоб не зрозуміти, кому з двох претендентів на булаву допоможе перемогти оте кляте «противсіхство». Не проти всіх голосували метри сучукрінту, це вони тільки проголошують із властивим їм лицемірством, а за одного з двох. За того, хто нині при владі. Посприявши його тріумфу, вони тепер жорстко його засуджують. Це так по-українськи: допомогти монстру, а потім обурюватися з приводу його неподобств. Один знаний український критик став на захист «противсіхів» (мабуть, як завжди, з-за меж України): мовляв, чому ви так кидаєтеся на цих «нещасних людей», адже їх було близько 3%, чому мовчите про ті мільйони українців, які взагалі не прийшли на вибори… По-перше, цих 3% цілком вистачило для перемоги українофобів, ці 3% «противсіхів» стали тією «соломинкою», що зламала хребет верблюдові. По-друге, а скільки українців не прийшли на вибори саме під впливом вашої, панове ідеологи «противсіхства», агітації? Це ви зловживали своєю авторитетністю і впливовістю на шкоду українському народові. А тепер намагаєтесь удавати, що не маєте жодного стосунку до тріумфу Партії регіонів, мовляв, ви тут сторонні спостерігачі. Ні, ви активні учасники. Тож не відмовляйтеся від своїх цілком заслужених лаврів.




«Духовні світочі»

Відома українська письменниця, котра на виборах натхненно закликала голосувати проти всіх, нині намагається виправдатися, але дещо дивним чином. Вона виголосила те, що суперечить повсякденному практичному досвідові мільйонів людей: виявляється, як стверджує, «зло не буває більшим і меншим». Якщо шановній пані вдасться це довести, то вона перший в Україні кандидат на «Нобеля». Між тим звичайна людина, з мізками, які не зазнали згубного впливу сучукрінту, знає, що ліпше втратити палець, ніж руку. Краще втратити частину, ніж ціле. Краще потерпати від болю під час операції, ніж гарантовано померти. Ось так легко й невимушено мислять метри нашої сучасної української інтелігенції. Коли її запитали про наслідки виборів 2010 року та ставлення до власної позиції під час таких, то почули: «Усе, що відбулося після виборів в Україні, якраз, по-моєму, найкраще підтверджує абсолютну слушність тієї позиції, яку я висловила перед виборами». У чому ж слушність? У тому, щоб привести до влади ліквідаційну комісію української держави й тихо радіти з цього приводу? Хіба це відповідь на конкретне запитання? Це якесь пророцтво в стилі аятоли Мусаві Рухалли Хомейні. Так би мовити, одкровення генія з високої гори темним і примітивним масам. А нинішня влада, здається, з погляду письменниці, це справді не так вже й погано. В.Ф. Янукович – це, на її думку, такий собі «хлопчик», що недовчив українську історію. Регіонали, котрих українська інтелігентка називає «чуваками», виявляється, зовсім не страшні, це такі собі смішні маленькі істоти, безпорадні та нікчемні. Спіч пані письменниці є чудовою ілюстрацією аналітичних здібностей сучукрінту. Ці «безпорадні» та «нікчемні» за шість місяців зробили те, чого Ющенко не спромігся за п’ять років своєї каденції. Вони створили жорстку вертикаль влади, зачистили всі ключові структури від проукраїнських елементів (Ющенко навіть не намагався боротися проти антиукраїнської п’ятої колони), скрізь поставили своїх людей, докорінно змінили напрям зовнішньої і гуманітарної політики тощо. Вони встановили контроль над усіма регіонами держави. А якщо чогось не зробили – Москва підкаже. Адже там у деяких спеціальних інституціях сидять тисячі розумних московських хлопчиків із гарвардською і оксфордською освітою. Вони завжди допоможуть методиками найефективнішого руйнування України. Цим «безпорадним», як стверджує наша «інженерка людських душ», у тій державі ніколи не відмовляться порадити. Отже, на її думку, Янукович зовсім не страшний, або, як кажуть китайські товариші, це типовий «паперовий тигр». Зате Тимошенко… Це, як запевняє письменниця, Сталін, Троцький і Гітлер у одній особі та в одній спідниці. Ось і виходить, що Янукович – менше зло для «противсіхів». Більше того, метр красного письменства побачила небачене і почула нечуване: виявляється, з’явилася особлива форма фашизму – жіночий фашизм (стогніть, політологи!) І Тимошенко – це, так би мовити, перший кандидат на фюрер-бабу. Шкода, ані логіки, ані аргументації, ані фактів – суцільна вербалізація якихось хворобливих фантазій. Від цього тхне такою миргородською калюжею, такою безнадійною духовною провінцією, від якої не врятує ніяке гасання Нью-Йорками, Лондонами й Парижами, адже провінція – це не місце на мапі, а стан душі. Наші інтелектуали є рабами особистого, своїх індивідуальних симпатій і антипатій. Піднестися над ними вони не здатні за визначенням. А коли одна жінка полум’яно не любить іншу (і без доктора Фройда тут нічого не зрозуміти), то виникають істинно шекспірівські сюжети.

Проте одного разу припустившись помилки, наші інтелектуали, замість чесно і шляхетно, мужньо її визнати (чого, на жаль, вони геть позбавлені), починають її приховувати, для чого доводиться незграбно її виправдовувати, занурюючись у пошуки хитромудрих аргументів.

Інший знаний письменник, практично живий класик, зажадав територіального пошматування України, бо, бачте, важко українська ідея поширюється в Криму й на Донбасі. Якби той галицький пан ці 19 років, не встигаючи витирати піт із чола, поширював ту ідею в цих регіонах, тоді на його скарги ще можна було б якось реагувати. Проте, здається, нога його ступала на Донеччині значно рідше, ніж на берлінщині. Справді, навіщо їздити до Криму й Донбасу, де російський шовініст може обматюкати твою ніжну та незайману українську душу чи й загалом жбурнути в пику якийсь твердий тупий предмет, коли ліпше відвідати Чикаго, Філадельфію, провінцію Альберта в Канаді, де з приємністю, під оплески, агітувати ветеранів ОУН-УПА за Україну? До речі, дуже полюбляють наші сучасні класики паразитувати на патріотичних почуттях діаспори. А я хочу сказати зарубіжним українцям: «Люди добрі, женіть їх у шию, женіть в Україну, нехай борються в краю за свою державу, а не швендяють по світах!» Нехай вчаться боротися, хоча ця публіка є носієм не культури боротьби, а культури капітуляції та пристосування до будь-якої влади. Такою була їхня «кредитна історія». Вони починали з комсомольських годівничок для творчої молоді, потім переходили до творчих спілок під егідою ЦК КПУ, де отримували заповідане ще товаришем Сталіним «корито» у вигляді квартир, дач, автівок, будинків творчості, премій і нагород, поїздок у братні республіки та за кордон тощо.





Тепер це поміняли на західні гранти, але людська суть споживачів подачок не змінилася. Інша річ, що можна помітити, як раптом ці духовні світочі починають дуже акуратно ставитися і давати гранично «зважені» оцінки тим чи іншим країнам. А хто ж кусатиме руку, що годує? Звісно, нічого безплатного в цьому світі немає, тому «скачи, враже, як пан каже…» Зрештою, це їхнє право в межах моралі, поширеної в їхньому середовищі, влаштовуватися в цьому житті. Тільки не треба удавати національних пророків і провідників нації. Адже саме завдяки діячам подібного людського типу Україна лише в російському ярмі була понад 300 років. З таким духовним проводом навіть найгероїчніший народ не має відрадних перспектив. Ці люди не можуть (хоча й дуже пнуться зі шкури!) за визначенням бути національними лідерами, бо це унеможливлюється їхньою дріб’язковістю, егоїзмом, боягузтвом, заздрістю тощо. А крім того хворобливою схильністю до дешевого самопіару з будь-якого приводу. Вони прагнуть вбратися в тогу борців за Україну, нічим не пожертвувавши заради неї. Ці діячі вже давно відшукали собі хлібні місця в краю та «в екзилі» й тримаються за них як воша за кожух. У разі якихось струсів у Вітчизні вони чкурнуть на заздалегідь нагріті квартири у вільному світі, повчаючи з безпечної відстані українців на материку, як правильно боротися за Україну. Та ще й напишуть грубезні томи мемуарів про те, як вони (кільканадцятий раз!) «проср…ли» Україну, які ввійдуть до певної мемуарної традиції, починаючи з достойників Центральної Ради. А деякі з них так люблять Україну, що залишаться в краю й догоджатимуть будь-якій владі, демонструючи вищий клас добровільного, за покликом серця, холуйства. Адже хто змушував світочів духу брати участь у гуманітарній раді при Вікторі Януковичі? Невже, якби не погодились, їх би розстріляли, посадили, залишили б без їжі їхніх дітей і онуків? Але як писав Микола Гоголь: «Має руська людина безкорисливу любов до підлості». Коли сьогодні готується закон про фактичне вбивство (і тепер уже остаточне!) української мови, ці малоросійські інтелігенти мовчать, як партизани на допиті. Потім вони доводитимуть, що десь у коридорі встигли попрохати в президента амністії для української… Мовляв, ми плакали й благали, але не допомогло.

За кордоном ці діячі, що можуть представляти лише самих себе, чомусь говорять від імені України, подають свої особисті фантазії як голос громадської думки країни. Хоча їм цього ніхто не доручав.

Інтелігенція – це...

Звідки в них така схильність до колаборантства, вирішення приватних проблем за рахунок держави? Звідки патологічне прагнення до самозвеличування? Вони можуть без вагань своїми легковажними претензійними заявами вдарити у спину тих, хто справді бореться за Україну. Своє розпухле від комплексів «Я» їм насправді набагато важливіше, ніж якась там Україна, яку вони вже зіштовхнули в прірву, звісно, не через антиукраїнські наміри, а виключно через свою егоїстичність, самозакоханість, провінційність та дріб’яз ковість. І навіть не помітили, що при пустилися жахливої, мото рошної, можливо, невиправної помилки. Вони й зараз не бачать, що Україна швидкими темпами втрачає незалежність. (головне, що покарали не симпатичного їм політика!)

Якби наші інтелектуали були людьми освіченими, а не тільки дипломованими і добре знали історію, то звернули б увагу на вражаючі паралелі між нинішньою Україною та Українською Соціалістичною Радянською Республікою (УСРР) зразка 1920–1922 років. Нині, як і тоді, процес входження України до москвоцентричної наддержави відбувається шляхом об’єднання спочатку визначальних економічних та інфраструктурних комплексів: атомна енергетика РФ й України, Нафтогаз і Газпром, авіапром Росії та України, морські порти, гідроенергетика на Дніпрі тощо. На очах Україна стрімко перетворюється на підсистему російської системи. Це повторення процесів тих років, коли об’єднували шляхи сполучення (зі створенням єдиного союзного наркомату), телефон і телеграф, пошту, стратегічні підприємства тощо. Ця матриця швидкими темпами запрацювала в Україні, а за якісь шість місяців «безпорадні» та «нікчемні» (як уважають наші «генії») зуміли надати цьому процесу рис незворотності.

Замість істеричних спічів на телебаченні, нашій інтелігенції треба було всі роки незалежності вести велику органічну роботу. Зокрема, творити концептуальні схеми розвитку України, мовної і культурної політики, інформаційного простору й книжкового ринку. А тут, якщо буде треба, якщо навіть прийде до влади нормальна політична сила, похвалитися нашим «високочолим» нічим. Коли дивишся на сусідню Польщу, яка є нині розвиненою європейською країною, то розумієш, що в цих успіхах є величезний внесок польської інтелігенції, яка проводила конструктивну ідейну роботу задовго до виникнення «Солідарності». А що зробив сучукрінт за 19 років незалежності? Де продукти інтелектуальної діяльності цієї верстви? Вона, до речі, аж ніяк не є лідером нації, коли треба кликати до дії, до національної роботи, то від неї радше почуєш «Не трать, куме, сили, опускайтеся на дно». Інтелігенція квола, слабка, не дуже освічена, схильна до нічим не виправданого нарцисизму, аморальних компромісів тощо. І ще. Вона страшенно боїться боротьби, а це ознака не українства, а саме малоросійства. Провали України в державницькому, соціально-економічному й мовно-культурному розвитку значною мірою пояснюються негативною якістю її інтелектуальної верстви. А суїцидна в національно-політичному сенсі поведінка цієї публіки на президентських виборах 2010 року змушує згадати слова вождя світового пролетаріату, сказані «засновникові пролетарської літератури» Максіму Горькому: «Інтелігенція – це не мозок нації, а її…». Спробую пом’якшити вислів Ілліча, сказавши, що йдеться про кінцевий продукт травлення в людському організмі. Стосовно певної частини нашої інтелігенції, то це, на жаль, свята правда.

Згадую, як три роки тому, виходячи з офісу української редакції «Радіо Свобода», знаний український критик абсолютно серйозно сказав мені: «Якщо в Україні не можуть забезпечити права українськомовних, нехай нас оголосять національною меншиною і забезпечать якусь резервацію для збереження нашої мови і культури». Ці люди не можуть бути духовним проводом повноцінної нації, хіба що зацькованого провінційного племені…

http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=1750

Ратище

  • 18.10.10, 21:40
У нас у старій коморі в кутку стояло ратище. Ні про його історію, ні про його призначення я (та, мабуть, і брат) нічого раніше не знав. В одну з наших «виправ» на гадюк мій брат узяв крадькома (бо не дозволяли його брати з комори) оте ратище; коли ми верталися з «виправи», він настромив гадюку на ратище і тріумфально несли її попереду нашої процесії. Побачивши цю картину, моя баба хотіла відібрати ратище, але брат його не давав, загрожуючи ним бабі. Наша «виправа» кінчилася великою неприємністю і для нас, і для наших батьків, бо баба була глибоко ображена по-перше тим, що брат загрожував її «заколоти», а по-друге (і це було найважливіше!), тим, що ми на таке погане діло, як биття гадюк, взяли «дідове ратище». Оця обставина, що то було «дідове ратище» (ратище було ще бабиного діда), мене дуже заінтересувала. Після розпитувань своєї матері, а потім і самої баби (коли вона вже не сердилася!) мені стало значно більш ясною й зрозумілою причина бабиного гніву. Я довідався, що моя баба була, так би мовити, носієм фамілій них традицій разом з тим «кустосом» деяких фамільних реліквій, до яких відносилося і ратище.

М.Г. З моїх споминів...

Про воду

  • 16.10.10, 23:06
Задача N 64.Розрахувати всі можливі варіанти числа ступенів вільності на діаграмі стану води.(відповідь–можливі варіанти–0;1та2)
Подібна задача. Назвати, які залежності ілюструють кожна з трьох ліній на діаграмі стану води. Одна з важливих цілей розділу “Фазові рівноваги” - навчити студентів “читати” елементарні діаграми, які у вигляді рисунків наочно ілюструють різноманітні властивості систем. Однією з таких простих діаграм є діаграма стану води. На діаграмі лінії АО, ВО та СО поділяють поле діаграми на три області існування води в кристалічному, рідкому та газоподібному стані залежно від температури та тиску. Лінія АО ілюструє залежність температури плавлення води від тиску. Так, наприклад, при тиску Р1 температура плавлення води буде Т2. З діаграми видно, що зі збільшенням тиску до Р2 температура плавлення води буде Т1. Зменшення температури плавлення води зі
збільшенням тиску обумовлено нахилом лінії залежності температури плавлення води від тиску (АО) ліворуч. Для дуже незначної кількості речовин зі збільшенням тиску температура плавлення зменшується, а для переважної кількості речовин ця лінія має нахил праворуч, тому для більшості речовин зі збільшенням тиску температура плавлення зростає. Про цю особливість

води ще будемо говорити нижче. Лінія ВО ілюструє залежність тиску насиченої пари над рідкою водою від температури. Рідини киплять тоді, коли тиск їх насиченої пари досягне тиску в навколишньому середовищі (наприклад, атмосферного тиску), а тому температура кипіння води при значеннях тиску Р1 та Р2 буде, відповідно, Т3 та Т4. Виходячи з цього, крива ВО може ще трактуватися як залежність температури кипіння води від тиску. Лінія СО ілюструє залежність тиску насиченої пари води над кристалами води (льодом) від температури. Точка, де перетинаються всі три лінії, відповідає безваріантному стану системи (С = 0). За правилом Гіббса для речовини може бути тільки одна така точка. Це потрібно розуміти так, що в стані термодинамічної рівноваги всі три фази води: кристалічна, рідка та газоподібна можуть співіснувати тільки за певних умов. Цю точку часто називають потрійною точкою, і для води вона має значення: Р = 4,5 мм.рт.ст. та Т = 0,01 оС. На прикладі цієї точки можна проілюструвати поняття безваріантність системи (С = 0). Дійсно, не можна змінити ніяким чином ні температуру, ні тиск, щоб одна з фаз не зникла в стані рівноваги. У природі і на практиці часто можна бачити співіснування всіх трьох фаз води, але це тільки тому, що не наступив стан рівноваги в системі, до якого системи можуть прямувати тривалий час. Потрібно прорахувати для інших можливих точок діаграми варіантність і подумати над цим важливим висновком, що витікає з правила фаз Гіббса. (відповідь – дів. весь текст пояснення до задачі)

Собор Василія Блаженного

  • 11.10.10, 17:39
 На красній Площі в центрі Москви розташований Собор Василія блаженного, який вважається гордістю російської архітектури. Він відрізняється не тільки красою і багатством, пам’ятник символізує російську архітектуру в світовій архітектурі. Цей пам’ятник був нововведенням в російській архітектурі.
Архітектурі кожного народу властива художня мова. Не знаючи мови, не можна визначити, до якої культури він належить. В корінні архітектури Собору не можна не побачити елементів тюрсько-мусульманської архітектури. В основі його лежить фундамент у вигляді восьмикінечної зірки (православні храми не сталять на таку основу). Вісім розцвічених, спіралевидних бань Собору нагадують головні убори релігійних і державних діячів ісламського світу. Внутрішнє убрання центрального шатра храму також нагадує зразки ісламської архітектури. В архітектурі Собору неможливо не помітити «арабізмів», «тюркізмів», «фарсизмів». Всі вони є віддзеркаленням арабських, тюрських, персидських особливостей архітектури.
Другого жовтня 1552 року після двомісячної виснажливої облоги і жорстокого штурму, збивши Арські ворота, російське військо увірвалося до палаючої Казані. На всіх міських вулицях і площах йшли бої. Шлях до ханського палацу московітам перегороджував найсильніший опір біля стін мечеті Кул-Шариф. Учні медресе на чолі з воїном, ученим, суфієм Сеїдом Кул-Шарифом витримали декілька нападів московітів. Але незабаром захисники мусульманського Поволжя були переможені і Казань захоплено. Мечеть була розібрана і на 12 підводах вивезена до Москви; ще на протязі двох років залишки будови вивозились. У 1554 р. зі зруйнованої мечеті заклали поблизу Спаських (Фролівських) воріт храм Покрови Пресвятої Богородиці, який в народі прозвали храмом Василія Блаженного, за іменем юродивого пророка, що оберігав храм. Так мечеть суфія Сеїда Кул-Шарифа стала Собором Василія \блаженного. Дуже багато таємниць береже в собі собор. Тільки зараз, у нас неспокійний час, дещо проривається на поверхню. Це Мечеть-пророцтво, Собор-таємниця.

Дамір Хайретдинов.