хочу сюди!
 

Кристина

34 роки, діва, познайомиться з хлопцем у віці 30-40 років

Психологічна допомога ветеранам

За перший тиждень роботи на національну лінію з питань запобігання суїцидів та профілактики психічного здоров’я Lifeline Ukraine надійшло 52 звернень, декілька людей мали суїцидальні думки. Дуже символічно, що перший дзвінок в офісі пролунав 14 жовтня, у День захисника України. Номер гарячої лінії 7333 — вона доступна цілодобово 7 днів на тиждень.

Більше про перші дні роботи лінії в  матеріалі Hromadske International: https://en.hromadske.ua/posts/preventing-suicide-among-veterans-in-ukraine

Українське суспільство, травмоване трагічними подіями Революції Гідності та війною, давно потребувало національної гарячої лінії підтримки. Наразі в Україні майже 400 тисяч ветеранів, і ще декілька мільйонів цивільних, які мали травматичний досвід. Усі ці люди та їхні сім’ї перебувають у стані емоційного напруження та як наслідок — у зоні ризику.

Ситуація, яку маємо в Україні, безумовно, не є унікальною. По всьому світу люди, що повертаються з війни, мають психологічні травми чи посттравматичний синдром, що зрештою може призводити до суїцидальних думок чи спроб накласти на себе руки.

Попри те, що наразі не маємо офіційних даних про кількість самогубств серед ветеранів та військових, очевидним є те, що ця проблема існує і критично потребує рішення. Згідно з World Population Review, Україна перебуває на 8-му місці у світі за рівнем самогубств. http://worldpopulationreview.com/countries/suicide-rate-by-country/

Ідея заснувати в Україні лінію психологічної підтримки виникла після спілкування з моїм другом Pete Shmigs,  який працював в австралійській Lifeline. Там ця ініціатива щороку надає психологічну підтримку мільйону австралійців. Тож вирішили в Україні брати приклад з австралійських колег. На моє прохання цю ініціативу очолив Paul Niland. Більше про те, як тривала робота над створенням Lifeline Ukraine, тут: https://business.facebook.com/ulanasuprun/posts/2416520451965841

Часто ветерани соромляться говорити про свої психологічні проблеми або не знають, до кого звернутися по допомогу. Але тепер вони можуть анонімно звернутися до інших ветеранів, адже команда національної лінії психологічної допомоги наполовину складається з колишніх бійців.

Робота Lifeline Ukraine базується на одній із найкращих міжнародних практик — “рівний рівному”. Адже люди, що мають спільний травматичний досвід, найкраще можуть зрозуміти відчуття та переживання одне одного.

Один із ключових меседжів, який співробітники лінії, стараються донести ветеранам, що звернулися по допомогу, — “навіть сильні люди мають моменти слабкості”. Немає нічого ганебного в тому, щоб визнати проблему та звернутися до фахівців по психологічну допомогу. У цьому набагато більше сили та мужності, аніж у алкоголі чи спробах накласти на себе руки.

Гаряча лінія передбачена для екстреної психологічної допомоги в критичних ситуаціях. Водночас, очевидно, що дуже багато ветеранів потребують вчасної психологічної реабілітації, аби поступово повернутися до мирного життя.

Адже люди, що захищали нас на війні з Росією, мають право на підтримку та життя.


Як допомогти ветеранам повернутися додому: https://www.facebook.com/ulanasuprun/photos/a.1764564323828127/2442770016007551/

Підтримка психічного здоров‘я для військових https://www.facebook.com/ulanasuprun/photos/a.1764564323828127/2077874155830474/

Що таке посттравматичний синдром: https://business.facebook.com/ulanasuprun/photos/a.1764564323828127/2417280278556525


Джерело фото: http://www.reporters.media/dva-marshi-odna-nezalezhnist/


З ФБ Уляни Супрун



6

Коментарі

128.10.19, 11:15

    230.10.19, 01:43

    Люди, которые пашут и сеют хлеб, не нуждаются в психологической поддержке, ибо их ремесло не противоречит природе человеческой и гармонирует с окружающим миром. По той же причине индифферентны ко всякого рода психологам люди, которые строят дома, лечат и учат детей, и так далее, и тому подобное. И только люди, убивающие других людей только за триколоры и георгиевские ленточки, не могут обойтись без психиатра и относятся к категории психически неполноценных. Можно я удержусь от каких-либо выводов?