хочу сюди!
 

Лилия

51 рік, діва, познайомиться з хлопцем у віці 45-65 років

Вижити чи краще померти одразу?

Вчені пояснили, що чекає перехворілих на COVID-19
Корреспондент.net, 16 квітня 2020,3697
Вчені пояснили, що чекає перехворілих на COVID-19
У перехворілих COVID-19 - ризик розвитку психоневрологічних розладів
Експерти вважають, що лікарі повинні почати моніторинг симптомів психоневрологічних розладів у всіх, хто перехворів

 

Вчені проаналізували вплив минулих пандемій на здоров'я людей і прийшли до висновку, що ті, які перехворіли COVID-19, можуть зіткнутися з підвищеним ризиком цілого ряду захворювань і розладів: від депресії і психозу до ускладнень на центральну нервову систему. Про це заявили американські вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.
 
За словами експертів, наслідки вже пережитих пандемій виражалися різними психоневрологічними симптомами, включаючи енцефалопатію, зміну настрою, психоз, нервово-м'язову дисфункцію, демієлінізацію нервових клітин. Вони виникали на тлі гострої вірусної інфекції або розвивалися незабаром після неї протягом тижнів, місяців і більше.
 
Як приклад, в дослідженні наводять пандемію грипу в 18 і 19 століть. Тоді епідемія викликала безсоння, підвищену тривожність, депресію, манію, делірію і суїцидальні думки. "Іспанка" 1918 року спровокувала летаргічний енцефаліт - запальне захворювання ЦНС, яке характеризується високою сонливістю, психозом, кататонією і паркінсонізмом.
 
"Під час недавніх вірусних спалахів, таких як SARS-CoV-1 в 2003 році, H1N1 в 2009 році і MERS-CoV в 2012 році, вчені фіксували вищі показники нарколепсії, судом, енцефаліту, синдрому Гієна-Барре і інших нервово-м'язових і демієлінізуючих станів", - зазначають вчені.
 
Автори підкреслюють, що психоневрологічні наслідки нової пандемії поки невідомі, але, ймовірно, будуть значними і можуть тривати у пацієнтів роками.
 
"На даний момент вже відомо про гострі симптоми уражень ЦНС у тих пацієнтів, котрі перехворіли COVID-19 , включаючи більш часті випадки інсульту, делірію і втрату нюху і смаку", - заявила старший автор дослідження Сьюзі Хонг, оцінюючи медичні дані важких пацієнтів в Ухані.
 
Раніше про те, що у частини заражених коронавірусом спостерігалися неврологічні симптоми, заявили китайські вчені.
 
Хто заразив людину COVID-19: вчені назвали переносника
Корреспондент.net, 16 квітня 2020, 04:013517
Хто заразив людину COVID-19: вчені назвали переносника
Фото: Unsplash
Вчені встановили першого переносника коронавірусу людині
Дослідники провели масштабне вивчення тисячу двісті п'ятьдесяти двох повнорозмірних геномів COVID-19, а також його найближчих різновидів.

 

Коронавірус SARS-CoV-2 міг перейти від кажанів людині через бродячих собак, вважають вчені Університету Оттави в Канаді. Про це йдеться в роботі, опублікованій в журналі Molecular Biology and Evolution.
 
На думку вчених собаки, що поїдають кажанів, стали посередниками в поширенні вірусу. Так, потрапивши в кишечник собак, бактерії могли спровокувати еволюцію вірусу, який навчився уникати імунної відповіді у людей, а через деякий час передався людині.
 
Про це свідчить дослідження тисячу двісті п'ятьдесяти двох повнорозмірних геномів коронавірусу, серед яких попередник SARS-CoV-2, коронавірус кажана BatCoVRaTG13. Він збігається з нинішнім виглядом коронавірусу на 96%.
 
"У ссавців є білок ZAP, який протистоїть потраплянню інфекції в організм. Однак він перестає працювати, якщо організм атакує вірус, в якому мало так званих сайтів CpG. Виявилося, що у найближчих родичів SARS-CoV-2 вкрай мало цих сайтів",- зазначають вчені.
 
За їх словами, собачі коронавіруси, що заражають тканини травної системи, мають такий же рівень CpG, як у SARS-CoV-2 і BatCoVRaTG13.
 
Вчені нагадали, що у більшості хворих коронавірусом спостерігаються розлади шлунка, а значить, вірус атакує ШКТ.
 
 
1

Коментарі

118.04.20, 20:00

Краще ризикнути і пожити. А ще краще — не хворіти.