Законодавча ініціатива народу.
- 25.02.14, 17:20
- Законодавча ініціатива.
Законодавча ініціатива.
Кожен громадянин України, як творчий суб’єкт суспільства є суб’єктом законодавчої ініціативи і це має бути підтверджено законодавчо.
Не можна позбавляти громадянина права на конструктивну участь у розбудові власної держави.
Кожен громадянин України має право подавати свої пропозиції до законів як особисто, так і у складі групи громадян.
На допомогу народній законодавчий ініціативі має бути розроблено відповідні методичні матеріали.
«Розвантаження» ВР зробить неефективними спроби лобіювання олігархічних інтересів.
Реальний доступ громадян до законодавчої ініціативи обмежить вплив міліонерів на суспільний стан в державі.
2. ЗІНа – законодавча ініціатива народу.
Щоби коротше пояснити ЗІНа, дам посилання на організацію винахідництва у державі.
Кожен громадянин має право і можливість запатентувати своє технічне рішення як винахід. Для цього він подає заявку за встановленою формою з оголошенням мети і шляху її досягнення у відповідний центр (інститут патентної експертизи).
Експертиза проводиться за принципами формальної логіки, тобто чи дійсно вирішує заявлену мету дана пропозиція. Серед експертів юристи, галузеві спеціалісти та ін., за потребою.
Заявку на патент подає той, кому є що запропонувати. Інші «відпочивають», але завжди мають право і можливість звернутися зі своєю пропозицією.
Пропозиції можна надавати і у співавторстві з іншими громадянами.
3. У парламент продуктивних, а не «достойних».
Уявімо, якби кращого боксера визначали голосуванням, можливо, В.Кличко не був би визнаний чемпіоном Світу. Але він здобув це звання у відкритій боротьбі – заперечте?
Мабуть більшість громадян нашої держави визнає, як і я, що найпродуктивніший законотворець ВР – Ю.Кармазін.
Можна чітко визначити першу 10-тку, 100-ню, чи 3-х сотню кращих винахідників. Їх не треба для цього обирати. Вони займуть своє справжнє місце у рейтингу винахідників наслідками своїх дій.
Таким чином при ЗІНа буде очевидною верхівка «піраміди» по результативності «законотворців».
Пряма законодавча ініціатива не наштовхуватиметься на нерозуміння сутності пропозиції якимось чиновником і спрямуванням у смітник.
Коментарі
kuziok
125.02.14, 23:15
ЯКриворожанка
226.02.14, 10:15
Саме на конкурсних засадах потрібно обирати і керівників уряду - міністрів. Для обрання міністра екології вже громадські організації винесли свої критерії.
Ternopol
326.02.14, 11:00
Це класноТільки як насправдв це буде працювати і яким має бути початковий відбір депутатів, якщо мова йде про негайну люстрацію?
tallmud
426.02.14, 13:42Відповідь на 3 від Ternopol
Законодавча ініціатива народу зробить недоцільним стремління до парламенту. "Самовідбір" депутатів полягатиме у їхній продуктивності. Наприклад немає сумнівів у продуктивності Ю.Кармазіна чи О.Міщенка. Люстрація теперішніх депутатів може виходити з питання: "Що ти запропонував для держави чи для народу як законотворець.
Ternopol
526.02.14, 14:04Відповідь на 4 від tallmud
Якщо я правильно зрозумів, то все-таки частина колишніх нардепів залишається? Ну так і я теж кажу - залишити тих, які ще не зовсім покидьки, а на виборах добрати, або переобрати депутатів та президента...і звичайно контроль громадськості над дією політиків, щоб не було те, що було!
tallmud
626.02.14, 14:09Відповідь на 5 від Ternopol
Щоб залишитись депутатам потрібно довести свою законодавчу продуктивність задля народу. А головне забезпечити народу самому опікуватись своїми законами.
Ternopol
726.02.14, 14:20Відповідь на 6 від tallmud
IngwarBochko
828.02.14, 17:24