хочу сюди!
 

Людмила

48 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

Малосмілянський кар'єр.Чи вулкан?

Днями попутні вітри занесли мене в Малу Смілянку.Бажання побувати в цьому селі зявилось в мене після того,як отримав інформацію про те,що на території Малої Смілянки міліони років тому діяв вулкан.Оскільки вулкани-явище нехарактерне для загалом рівнинної Черкащини,мені стало цікаво,як виглядає ця місцевість зараз.Але скільки я не розпитував місцевих про вулкан,вони лише здивовано здвигали плечима і дивилися на мене як на пришельця з іншої планети.Коли ж я в розмові згадав про гранітний карєр в Малій Смілянці,про який мав точні дані,то мені відразу ж показали до нього дорогу.
Розробка Малосмілянського карєру почалась в 1954 році.З огляду на те,що запаси каменю великими тут не були,за кілька десятків років роботи на карєрі припинили,а сам котлован було затоплено.Поступово береги котловану заросли деревами та кущами,і цей покинутий індастріал переторився на чудове озеро зі смарагдовою водою,яке так манить до себе відпочивальників.Озеро,за словами мешканців села,має пристойну глибину-до 80 метрів!
А як же вулкан?Адже Володимир Бєлий, провідний геолог Черкас, стверджує,що на території Черкаської області 40 млн. років тому в Мезозойську еру відбулося виверження вулкану.І було воно саме  в районі села Мала Смілянка - вулкан так і називається Малосмілянський. У кратері вулкану утворилося озеро, вода в якому не замерзає навіть взимку. Поблизу вулкану учнями геологічного гуртка,під керівництвом Володимира Пилиповича, були знайдені речі первісних людей, які там проживали 40 тис. років тому: молоток, сокиру, шкребки, наконечники для стріл - і все це з халцедону.А первісні люди,як відомо,полюбляли селитися поблизу згасаючих вулканів,використовуючи їх тепло.Крім того черкаські дослідники встановили, що на Смілянщині дійсно відбувалися вулканічні процеси. І тривали вони протягом 100 - 50 млн. років. Були пробурені свердловини,проби з яких було направлено до Києва для проведення аналізу. Як наслідок, геологи виявили вулканічні породи, у складі яких міститься велика кількість сірки та фосфору.Варто сказати,що інших озер в Малій Смілянці немає.
Тож, що мені вдалося побачити:звичайний затоплений карєр,яких на Черкащині десятки,чи справжнє вулканічне озеро?Що б це не було,але на це варто подивитися,бо це справжня перлина! Видовище на вас чекає неймовірне!
Панорамка клікабельна
Слід додати,що Малосмілянський вулкан-не єдиний на Черкащині.В недалекому від Малої Смілянки селі Ротмістрівка в давні часи теж діяв вулкан.Цікаво,може хтось має якусь цікаву інформацію на тему Черкаських вулканів?

А я тим часом викладаю ще пару пейзажів з цієї мандрівки.
Річка Гнилий Ташлик,яка,не дивлячись на свою "гнилу" назву,несе в Тясмин чисті та прозорі води


Переглянути Малосмілянський затоплений карєр на великій карті 

6

Коментарі

114.11.12, 04:52

Прекрасне місце!

    214.11.12, 06:31

      314.11.12, 08:15Відповідь на 1 від Левус

      Дякую!Справді місц неординарне і варте на відвідування

        414.11.12, 08:15Відповідь на 2 від InnaT

        Дякую!

          Гість: lkjmn

          514.11.12, 12:28

          Краса!

            анонім

            614.11.12, 14:25

            Рідко, але буває, коли людина покращує природу.

              анонім

              714.11.12, 14:26

              О, так це біля станції Шевченка, мало би бути видно з вікна поїзда.

                814.11.12, 19:31Відповідь на 5 від Гість: lkjmn

                Ще й яка!СпасибІ!

                  914.11.12, 19:33Відповідь на 7 від анонім

                  З вікна поїзда навряд чи побачите,але насправді не так далеко-десь хвилин 40 пішки від ст. Шевченка

                    1014.11.12, 19:34Відповідь на 6 від анонім

                    Іноді трапляється

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна