На сонячну енергію пішло більше, ніж на всі обленерго
- 19.02.12, 13:47
- Твоя Україна
Фото activsolarat.colocall.com
Державний "Ощадбанк" в 2011 році виділив 2,6 млрд грн інвестицій на розвиток сонячної енергетики. Таким чином держава проінвестувала більше половини введених у дію в минулому році 100 МВт потужностей сонячної генерації.
Це більше, ніж за той самий період на свої виробничі потреби одержали всі обленерго країни, разом узяті (йдеться про суму в 2,5 млрд. грн.).
За даними Ощадбанку, середня ставка кредитування суб'єктів енергоринку склала 13-14% річних.
Нагадаємо, що головним виробником сонячної енергії в Україні є компанія Activ Solar, контрольована Андрієм Клюєвим.
Відзначимо, що в 2011 році встановлена потужність електростанцій, які використовують відновлювані джерела енергії, 2011 року збільшилася більш як у 2,5 разу. В основному за рахунок сонячних електростанцій Криму, потужність яких зросла з 3,5 до 185,7 МВт, тобто в 54 рази. На три чверті підвищилася потужність вітряних установок — до 133,9 МВт.
Проте ефективність таких електростанцій виявилася вкрай малою. Сонячні станції виробили 30 млн. кВтбч, що становить 0,7% загального споживання електроенергії Криму (понад 4 млрд. кВтбч).
в Україні тариф для сонячної енергетики — найвищий у Європі і становить понад 5 грн. за кВтбгод. І сонячним станціям такий чудовий тариф установили аж до 2030 року. Це приблизно у вісім разів перевищує нинішню ціну на «Енергоринку». Плата за це «задоволення» перекладається на енергоринок України, а в підсумку — на промисловість і кінцевих споживачів.
На цьому тлі жителі країн ЄС виглядають нецікаво: вони безперервно вимагають від місцевих сонячних енергостанцій різкого зниження тарифів на електроенергію. Хоча тарифи там і так удвічі-втричі нижчі від українських. І нікому на думку не спадає «гарантувати» їх до 2030 року. Навпаки, у низці країн дуже навіть сумніваються в збереженні всіх пільг до кінця поточного десятиліття. Чехія, наприклад, уже скасувала такі пільги, оскільки вважала, що подібного навантаження на енергосистему її економіка не витримає.
Проте в Україні «сонячний» бізнес (тих самих Клюєвих?), мабуть, розвивали по повній. То держава «подарує» 200 млн. грн. Запорізькому заводу напівпровідників. То безоплатно збираються побудувати лінії електропередачі…
Не можна не зазначити й такого моменту: вітрова та сонячна електроенергія має властивість пропадати саме тоді, коли в ній є максимальна потреба, тобто в погану погоду чи морози. Це сповна відчула на собі Європа в період цьогорічних погодних катаклізмів. Тому в Євросоюзі вже давно діє правило: кожен кіловат потужності відновлюваних джерел електроенергії має бути підкріплений резервними потужностями.
Пропозиція розглянути подібну вимогу стосовно України викликала просто жах — як можна?! Навпаки, «у найближчі п’ять років НАЕР не наполягатиме на обов’язковому встановленні джерел регулювання потужності на споруджуваних об’єктах вітро- і сонячних електростанцій. Нині інвесторів не зобов’язують установлювати джерела регулювання потужності, оскільки це загальмує інвестування в цю сферу». Просто і дохідливо…
Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Ігоря Маскалевича «Сонце, дроти, Європа»
http://dt.ua/ECONOMICS/sontse,_droti,_evropa-97458.html
Коментарі
ЯКриворожанка
119.02.12, 15:03
І все ж, сонячна енергетика на сьогоднішній день сама екологічно чиста.
viktor67
219.02.12, 15:22Відповідь на 1 від ЯКриворожанка
ніхто не ставить під сумнів питання потрібності розвитку альтернативних джерел енергії. Питання в ішому - скільки на цьому можна вкрасти з держбюджету. Отже пацанів з ОПГ Януковича рентабельність у 100% не влаштовує, їм потрібна рентабельність у 400%.
Гість: Премьер_Я
319.02.12, 15:25
не надо было закрывать Чернобыльскую атомную станцию - каждый год с её закрытием мы теряем 2 млрд долларов. Так поступают только дураки !!! а все украинцы не просто дураки, а круглые идиоты, ... давно уже пора анекдоты сочинять, как про чукчей
ЯКриворожанка
419.02.12, 15:25Відповідь на 2 від viktor67
Допоки не буде зміни влади, дерибан буде продовжуватися. Це й так зрозуміло. Але хоча б не за рахунок і без того забрудненого довкілля.
анонім
519.02.12, 16:49
до 185,7 МВт, Это две из 20 турбин Киевской ГЭС, а их работает в часы пик максимум 12. Денег же потрачено на солнечную электроэнергию (частным компаниям) в десятки раз больше.
Округ 31
619.02.12, 17:25Відповідь на 4 від ЯКриворожанка
Знаєте що роблять з надлишком електроенергії. як її акумулюють на гідроелектростанціях? Перекачують воду за греблю, назад! У нас цієї електроенергії не має куди подіти!
Гість: заблокований
719.02.12, 18:42
От і Клюю відломилося,от ще одним мільярдером від влади стало більше,от знову стільки не доотримують пенсіонери,дохтора,вчителі,діти сироти,інваліди...а чо їм давати?Якщо їм давати то якщо кожному то мало буде...а так дали і він став сірозний пацан, перегонимо мацкалів по їмільярдерах!!! А сонячні батареї ? Та кому нах вони потрібні в засцаних під*їздах,холодних трамваях,вшивих вагонах потягу,на жахливих дорогах, тощо.Якби берегли це тепло та не викидали в атмосферу 40-60% його (такий ККД від цих опал.систем),провели модернізацію тепл. систем ...а навіщо?!Це ж все витрати на проекти,людей а найголовніше час (невідомо скільки ще при владі) а так хапнув бабло і вкрав!А бабки це народні депозити в ДЕРЖАВНОМУ ощадбанку,подумайте народ,а то станеться як з банком "Україна".
М_Ірина
819.02.12, 19:43Відповідь на 6 від Округ 31
А у нас палять фонарі на вулицях вдень
ЯКриворожанка
919.02.12, 21:31Відповідь на 6 від Округ 31
А тепер порахуйте, скільки під час таких перекачувань риби дохне...
malyarus
1020.02.12, 12:05Відповідь на 3 від Гість: Премьер_Я
А Вы не украинец? Вы же живете вУкраине.