хочу сюди!
 

Наташа

50 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 44-53 років

Про деякі закони в Україні

   Цікава штука – законодавство в Україні…
   Як не крути, а завжди можна знайти щілину для того, щоб використати Закон в не правовому руслі. Наприклад, ситуація, що склалася з видачею дозвільних документів на видобуток корисних копалин ТОВ «Граніт Групп», є взагалі поза межею здорового глузду. Так п.3 ст.50 та п.3 ст.39 Закону України «Про екологічну експертизу» (надалі – Закон) наголошують, що «надання дозволів на спеціальне природокористування; фінансування та реалізація проектів і програм чи діяльності, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища без позитивного висновку екологічної експертизи» є порушенням в галузі екологічної експертизи і «Реалізація проектів і програм чи діяльності без позитивних висновків державної екологічної експертизи забороняється».
   Натомість ТОВ «Граніт Групп» отримало ліцензію в 2007 році і почало розкривні роботи в 2011 році взагалі без екологічної експертизи. На вимогу протестуючої громади, що вийшла захищати унікальну ділянку заповідника «Інгулецький Степ», вищевказане товариство в надкороткі терміни замовило і отримало екологічну експертизу, виготовлену ДП Центр «Еколого-експертної аналітики», що знаходиться під одним дахом з міністерством екології і природних ресурсів України. Згодом виявилося, що мінприроди і є тією установою, яка одночасно і приймала рішенні про проведення державної екологічної експертизи і виконувала екологічну експертизу, а також надавала «позитивні» висновки цього безглуздя.
   Чому безглуздя? А як ще можна назвати такі дії, які взагалі не відповідають чинному законодавству? Коли нехтуються вимоги громади, порушуються права приватної власності громадян, змінюються межі заказника, плюндруються історичні і біологічні цінності?
Згодом громадянка Дьякова С.В., садове товариство «Інгулець северний-89» та СТ «Родничек» звернулися з обґрунтованою заявою до міністерства щодо оскарження висновків державної екологічної експертизи. Згідно ст..44 Закону «Юридичні особи, заінтересовані в спростуванні висновків державної екологічної експертизи або їх окремих положень, подають обґрунтовану заяву до відповідних Рад, органів державної виконавчої влади, державної екологічної експертизи та інших органів, які приймали рішення про проведення такої експертизи . В разі відмови у розгляді заяви вони мають право звернутися до суду.
Відповідні Ради, органи державної екологічної експертизи, інші органи, які приймали рішення про проведення державної екологічної експертизи, зобов’язані в місячний строк розглянути подану заяву і за наявності підстав призначити проведення додаткової державної екологічної експертизи із залученням належних експертів.».

   Тобто, мінприроди повинно було б виправити свою помилку і призначити додаткову експертизу. Але, натомість, міністерство ігнорувало думку скаржників, і у своїй відповіді  посилаючись на ст.. 13 Закону, пропонує виконати такі «послуги» на підставі договору про надання еколого-експертних послуг з урахуванням ст.. 48 Закону про фінансування інших екологічних експертиз! Тобто, міністерство екології ставить громадян в одну ланку з замовниками екологічної експертизи, зацікавлених в розробці кар’єру, та ще й вимагає від них надати матеріали у повному обсязі(!) і оплатити роботи. Неначе вони є розробниками даного проекту!
   Таким чином, на виконання міністерством своїх обов’язків годі і сподіватися! І цинічними прозвучали слова в О. Вілкула (віце-прем’єр-міністр України) в інтерв’ю на «Радіо Ера» про те, що це питання буде вирішуватися згідно чинного законодавства. Особливо після вирішення справи судами про скасування договору оренди ТОВ «Граніт Групп», яке прямо порушує цілу низку законів України. Але суди відмовили визнати договір оренди недійсним лише на тих підставах, що громадянка Дьякова С.В. (позивач) не є суб’єктом договірних умов!
   Це означає, що при бажанні, районна адміністрація і якийсь невідомий підприємець можуть заключити договір оренди землі для проведення ядерних випробувань без урахування громадської думки. І головне, мешканці сусідніх будинків не зможуть таке рішення оскаржити, бо вони не є суб’єктами договірних умов! А санітарно-захисну зону можуть зменшити з дозволу такої комерційної структури, як Державна установа Інститут гігієни та медичної екології ім.. Марзеєва АМН України. В даному випадку саме ця установа вирішила, що нічого страшного не відбудеться з мешканцями будинків, які розташовані поряд з майбутнім кар’єром.
   Для себе я зробила висновок, що для керівників України не є приорітетними збереження здоров’я і добробуту громадян. І структури, які повинні захищати інтереси держави, навпаки знищують Україну.

10

Коментарі

115.03.13, 16:13

Куди не кинься сама "справедливість".

    215.03.13, 20:29

    Були б гроші - для вас вигадають й окремий закон

      315.03.13, 20:35Відповідь на 2 від М_Ірина

      Вам хіханьки, а у нас люди збирають гроші на судову експертизу.

        415.03.13, 20:47Відповідь на 3 від ЯКриворожанка

        Чи допоможе? Але якось діяти треба -спробуйте звернутись до ЗМІ

          анонім

          516.03.13, 07:42

          Для бандюків уся Україна не є приорітетом. Тут не експертиза потрібна, а революція.

            616.03.13, 10:37Відповідь на 5 від анонім

            У мене відбулася коротка зустріч з Іриною Сех. Передала звернення з проханням розглянути наше питання на комітеті. Тепер чекаю, чи буде реакція? Бо, на моє звернення до Бенюка - відповідь нуль!

              716.03.13, 10:41Відповідь на 4 від М_Ірина

              Ви, певно, знущаєтеся? ЗМІ неодноразово висвітлювали нашу проблему. Тільки хто зараз звертає увагу на це? Як кажуть: "Собака гавкає, а караван іде".

                816.03.13, 10:41

                "для керівників України не є приорітетними збереження здоров’я і добробуту громадян. І структури, які повинні захищати інтереси держави, навпаки знищують Україну"
                ---
                Абсолютная власть – развращает абсолютно!
                \лорд Актон\
                ---
                Біда України в тому, що нею керують люди,
                яким ця Україна НЕ ПОТРІБНА...
                \100 років тому - Михайло Грушевський\
                ---
                Чим меньше буде жити людей на тій заповідній землі - тим проще буде її ПРОДАВАТИ...

                  анонім

                  916.03.13, 10:42Відповідь на 6 від ЯКриворожанка

                  У мене відбулася коротка зустріч з Іриною Сех. Передала звернення з проханням розглянути наше питання на комітеті. Тепер чекаю, чи буде реакція? Бо, на моє звернення до Бенюка - відповідь нуль!А що Бенюк мав робити? Тут на Сех має усе замкнутися. Треба турбувати. Я так гадаю, саме не зробиться. Є координати пані Сех?

                    1016.03.13, 10:59Відповідь на 9 від анонім

                    Є два телефони її помічників.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна