Про співтовариство

Ласкаво просимо до гурту, у цей дивовижний світ неймовірного, яке знаходиться поряд - його тільки треба побачити. Розміщуемо цікаві статті, фото, відео, музику - все, що нам цікаве , все, що відбуваеться у нашому житті. Ділимося чудовим і прекрасним....

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

НЕЙМОВІРНЕ ПОРУЧ

NASA витратила мільярди на ручку, яка пише в космосі...

  • 04.01.20, 22:03

Простими ручками в космосі користуватися не можна, адже чорнило в стрижні там не може стікати вниз. І, згідно з однією міською легендою, щоб астронавти все-таки змогли вести записи, NASA витратило 12 мільярдів доларів на винахід спеціальної ручки. Вона здатна писати догори ногами на будь-якій поверхні при температурі від 0 до 300 ° С. Раніше космонавти просто користувалися олівцями.

Що насправді. Спочатку і американці  користувалися в космосі олівцями, але це призводило до ряду проблем: часточки графіту відшаровувалися і потрапляли у повітряні фільтри космічних кораблів. А спеціальну ручку винайшов Пол Фішер з Fisher Pen Company, і зробив він це незалежно від NASA. Чоловік продав відомству 400 штук по 2,95 долара за кожну.

Космос холодний ?


Космос холодний ?
У багатьох фільмах можна побачити таку картину: людина опиняється у відкритому космосі без скафандра (або з пошкодженим скафандром) і швидко замерзає, перетворюючись на тендітну крижану статую, тріскаючи від будь-якого впливу.
Що насправді. У космосу немає температури. Він не холодний і не гарячий – ніякий: у вакуумі немає конвекції і теплопровідності. Взагалі, вакуум – хороший термоізолятор. Отже у астронавтів більше проблем із перегрівом, аніж із переохолодженням.
А я була впевнена, що там адський холод...omg  smutili

Звідки взявся звичай цокатися келихами?

  • 03.01.20, 11:15
 



Звідки взявся звичай цокатися келихами? 

[ Читати далі ]

Прихований ангел ...

  • 02.01.20, 21:32
Прихований ангел в соборі Святої Софії
Таємнича мозаїка: прихований ангел в соборі Святої Софії.

Таємнича мозаїка: прихований ангел в соборі Святої Софії.

Туреччина
У стамбульському соборі Святої Софії під час реставраційних робіт знайшли раніше невідомий образ Шестикрилого ангела. На мозаїці зображений серафим, тобто Ангел з найближчого оточення бога. Протягом 160 років мозаїка була прихована під сімома шарами фарби через заборону на зображення облич людей в ісламі. Вік цієї роботи, як вважають вчені, становить близько 700 років.

Про це стало відомо буквально у новорічну ніч.

  


Про це стало відомо буквально у новорічну ніч.

Колекційна українська марка отримала "золото" на конкурсі "Краща марка Європи - вибір колекціонера".

Премією відзначили відразу дві марки із серії "Птахи". На них зображені лелека білий і соловейко східний.

Автором робіт є українська художниця Наталія Кохаль.

Ось і перші постноворічні подарунки підлетіли .


Джерело:https://iod.media/article/ukrajinsku-poshtovu-marku-viznali-naykrashchoyu-v-yevropi-4193

Крізь пояс астероїдів важко пролетіти...

  • 01.01.20, 18:48

Пам’ятайте, як у «Зоряних війнах» Хан Соло майстерно пілотував свій «Тисячолітній сокіл», щоб пробратися через пояс астероїдів? Він примудрився обігнути безліч цих космічних тіл, та ще й від погоні імперських винищувачів відірвався, хоча щомиті ризикував врізатися в ширяючі всюди кам’яні брили.

Що насправді. У нашій Сонячній системі теж є свій пояс астероїдів між орбітами Марса і Юпітера. Астрономи не впевнені, скільки там кам’яних брил, і називають приблизне число в 10 мільйонів. Але ви, навіть не будучи крутим пілотом на кшталт Соло, легко пролетите крізь них. Адже середня відстань між астероїдами в поясі – півтора мільйона кілометрів. Це приблизно в чотири рази більше, ніж відстань між Землею і Місяцем.

Тому, щоб в реальності врізатися в астероїд, знадобиться чимала старання і ретельні орбітальні маневри. Імовірність не те що зіткнення, але і просто незапланованого зближення космічного корабля з кам’яною брилою становить  менше ніж один до мільярда.