1. Ягліон – гібрид ягуара і лева.
2. Аж мурашки по шкірі побігли.
Здається, що ми вже все знаємо про єгипетські піраміди й гробниці. Але наука не стоїть на місці, і завдяки сучасним технічним можливостям відбуваються нові вражаючі відкриття, які, своєю чергою, призводять до виникнення все нових і нових питань.
Ми теж захотіли доторкнутися до великих таємниць історії Стародавнього царства.
У 1993 році за допомогою телекерованого робота “Упуаута II” в південній вентиляційній шахті піраміди Хеопса були виявлені дверцята. Подальші дослідження показали наявність невеличкої кімнатки, що закінчується ще одними дверцятами.
Тільки у 2010 році вдосконалений робот “Джеди” зміг потрапити за перші дверцята і виявив, що мідні ручки з іншого боку оформлені у вигляді акуратних петель, а на підлозі червоною вохрою намальовані значки.
Більш того, попри те, що, за офіційними даними, за 9 років ніхто не проникав в шахту, в ній з’явилися нові поздовжні подряпини й глибокий надріз на стелі.
Заведено вважати, що піраміду добудували у 2540 році до н. е. Однак деякі вчені ставлять цю теорію під сумніви через інвентарну стелу, яку знайшли в Гізі. Вибитий на ній текст говорить про те, що Хуфу велів не побудувати, а тільки відреставрувати сфінкса. До того ж сучасні дослідження показують, що сліди на його тілі це — сліди опадів, а такий їх рівень був в цьому місці востаннє 8 тис. pоків тому.
Так скільки ж тоді років Великій піраміді, якщо сфінкс вважається більш пізньою спорудою, ніж самі піраміди?
Історія Стародавнього Єгипту зберігає у собі безодню загадок. Вчені різних спеціальностей та прості люди намагаються знайти відповіді на них уже сотні років. Але й досі незрозуміло, як цивілізація, що існувала тисячі років до нашої ери, досягла такого рівня знань.
Ми дізналися, які давньоєгипетські таємниці не дають спокійно спати любителям загадок.
Мало хто міг припустити, що аналог тесту на вагітність існував і успішно використовувався давніми єгиптянками 3500 років тому. Працював він за тим самим принципом, що й пристрій із нашого часу. Тільки замість 2 смужок на наявність вагітності вказувала рослина, що проростала з мішечка.
Можна було навіть дізнатися стать дитини. В цьому випадку брали 2 мішечки: якщо першим проростав ячмінь, вважалося, що жінка чекає на хлопчика, якщо пшениця — на дівчинку. Єгиптологи дізналися про цей дивовижний тест із стародавнього папірусу.
У 1963 році дослідники провели експеримент і виявили, що давньоєгипетський тест у 70% випадків показує правильний результат. Однак визначення статі дитини таким методом – це простий збіг.
На стіні в храмі Хатхор у Дендері один інженер-електрик помітив зображення об’єкта, що нагадує сучасну лампу, і припустив, що це є доказом існування передових технологій у Стародавньому Єгипті.
Вчені вважають, що на малюнку зображено символ родючості. Адже змія, що виповзає з квітки лотоса, означає щорічний розлив річки Ніл. Проте фахівці підкреслюють схожість зображення із сучасним пристроєм — дуговою лампою.
На сьогоднішній день не існує доказів існування електрики в Стародавньому Єгипті, але інформації для роздумів вченим додалося.
[ Читати далі ]