хочу сюди!
 

Людмила

49 років, риби, познайомиться з хлопцем у віці 46-60 років

Покаяння - справа особиста. Андрій Ткачов

Покаяння - справа особиста. «Беззаконня моє я знаю, і гріх мій передо мною завжди» (Пс.50)

Тому й Великий канон волає до Бога від імені однієї людини: «Помилуй мя. Боже, помилуй мя »Але є у нас, без сумніву є, якась загальна гріховність, загальна неміч і загальне беззаконня. Тому і говориться «Господи, Очисти гріхи наша. Владико, прости беззаконня наша, Святий відвідай і зціли немочі наші імені Твого ради »

Єство Адама смертельно поранене. Всю драму людського життя можна розглядати, як хвороба і страждання одного Адама, розділилися і примножились в дітях. І до цього одного хворого Адама приходить один Христос. Приходить, як Лікар, щоб збулося сказане: «як у Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть».

Нас, тих, що каються, багато. Кожен
з нас поодинці йде до Єдиного Христа, але в цьому русі до Христа
окремих людських особистостей всякий раз рухається до Христа поранена
Адамова природа, хворе людське єство.
Можна сказати, що грішачи, як особистість по-своєму, ми все-таки грішимо разом і однаково.

*

Єдиний покаянний порив є один з проявів соборності. Я не пощу, коли сам захочу і для чого сам придумаю. Але я пощу з усією Церквою заради Пасхального торжества , що
наближається . Саме відношення моє до посту є міра моєї приналежності до Тіла Христового. Не тільки в молитві або благодіяннях, а й в пості теж людина має можливість радісно переживати, що вона не одна.

*

Цікаво, чи радує наші уми той факт, що разом з нами вступили в пост мільйони християн по всьому світу? Якщо радує, то можна застосовувати по відношенню до посту слова Єпіфанія про Рублевську «Трійцю». Вона була написана, сказав Єпіфаній, щоб поглядом на Святу і Нероздільну Трійцю «перемагати ненависну ворожнечу світу цього».

Пост ж наш, спільний, тривалий, важкий і, разом, радісний, теж є спосіб подолання ненависної ворожнечі світу цього. Мені не хочеться зациклюватися тільки на своїх гріхах і слабкостях. Хочеться, хоч зрідка, думати про чужі немочі і слабкості.

*

У плані життєвих потреб нас турбують проблеми, кущем виростаючі з одного і того самого кореня. Ми не помилимося, якщо припустимо, що у одних людей немає роботи, а в інших є борги. Одна мати плаче про питущого сина, інша, кинута чоловіком, в самоті б'ється над вихованням дітей . Проблеми квартирні, проблеми сімейні, проблеми грошові ...

Чи багато потрібно розуму, щоб зробити висновок: більшість бід світу моєму серцю зрозумілі. Те ж саме стосується і внутрішніх проблем, пов'язаних з гріхами, а значить і з покаянням.

*

Джерело найболючіших мук людства - живучі в нас пристрасті. Диких звірів, сувору природу і величезні простори підкорила людина. Але
зелена заздрість і дурна образливість, але нахабна брехня і підла
зрада, але холодна помста і бісівська зловтіха не дають місця щастю.

У
всіх часових поясах і на всіх континентах пристрасті терзають людські
серця, а охоплений пристрастями люди мучать один одного.
Людей терзає блуд, віднімає у юності радість, а у старості - розум, що руйнує сім'ї, поселяє гниль в кістках. Людей вабить влада, перетворюючи в лютих ворогів тих, хто вчора ще їв з однієї миски. І
люди множать знання, множачи одночасно печаль, а бісів роблять просто
безробітними, оскільки самі, за ступенем витонченості у злі, з бісами
порівнюються.

Так хіба не під силу нам відчути цю загальну вселюдську біду, як нашу особисту біду, щоб молитися: «Господи, Очисти гріхи наші. Владико, прости беззаконня наші, Святий відвідай і зціли немочі наші імені Твого ради »?!

*

Молитва
про себе, молитва «Помилуй мя, Боже, помилуй мя», здатна зігріти серце
до того стану, коли серце саме відчує потребу в молитві за інших.
«Зміцни сумуючих, Господи», - може тоді сказати молячася людина. «Згадай тих, хто падає під життєвим хрестом. Підбадьор зневірених. Витри сльози тим, хто плаче гірко. Допоможи в боротьбі тим, хто зважився чинити опір своїм пристрастям і похотям »

О! Як багато може бути подібних молитов.

Зобов'язаний любити ближніх, я повинен радіти про їх виправлення і сумувати про їх гріхи. Хто не знає, як погано буває людям, той не має серця. Хто ніколи не молиться про людей, знаючи, як їм погано, той не має ні віри, ні благодаті.

Та й сам я не сподіваюся на те, що моя молитва і життя коли-небудь стануть такими, як треба. Я щиро не вірю в своє виправлення власними зусиллями. Так чому ж я не втрачаю надії, або, якщо часом зневіряюся, то все ж виповзаю з цих моторошних прірв? Та тому, що те, що я і живу, і рятуюся чужою молитвою, чужий жалем і милістю, найчастіше залишається непомітною для очей.

Інші моляться за мене, іноді ті, з ким ми один одного в очі не бачили. Коли я балансую на межі божевілля, хтось напевно просить Христа: «Не дай загинути тим, хто ходить по краю». Христос приймає цю молитву, і серед врятованих опиняюся я і подібні мені. Як часто все це було в житті, ми, сподіваюся, дізнаємося пізніше.

А зараз, в дорогоцінні дні жалоби серця і довгих стоянь на молитві, подумаємо не про себе самих. Подумаємо про те, що за Церкву невпинно молиться Богоматір, Архангели, Предтеча і апостольський лик. Помислимо про те, що світ не загинув досі лише тому, що прощення, милосердя і клопотання не припинилися. І
якщо Господь «дух прав оновить в нутрі моєму», душа моя неодмінно
захоче помолитися про інших, як про себе, відчуваючи одночасно, що хтось
інший молиться про мене, як про себе самого.
7

Коментарі

Гість: Лагуз

129.02.12, 13:18

Так....чуття єдиної родини...з якою можна розділити все що мучить і лякає.. і люди сунуть в одному напрямку, підтримуючи один одного, як каліки перехожі, але чи багато можуть дати жебраки, що простягають руки один до одного?

Господи! Допоможи сприйняти і порадіти тій благодаті, що ти створив навколо
Допоможи проникнути в єство моє хоч краплинам з того безперервного дощу щастя і доброти, який ти проливаєш на землю. Допоможи Господи всім, хто потребує цього і прагне.

Я не бачу сенсу вибачатись в Бога чи якось вимолювати кращі обставини. Людина кожна на грішній землі повинна пройти свій шлях, вважаю можна просити тільки підтримати чи підказати правильний вихід.

Таке моє приблизне бачення, а твоє?
Чому не пишеш свої думки, а натомість стільки текстів якихось не відомих мені дядьків?

    229.02.12, 18:06Відповідь на 1 від Гість: Лагуз



    Я не бачу сенсу вибачатись в Бога чи якось вимолювати кращі обставини. Людина кожна на грішній землі повинна пройти свій шлях, вважаю можна просити тільки підтримати чи підказати правильний вихід.



    А вибачення в Бога і не просять... Просять прощення... І, якщо людина кається в чомусь від щирого серця, прощення обов'язково буде...
    І підтримка тежжж... Навіть відповідь на наболіле чи важливе питання завжди Бог дає... Треба тільки почути...

      329.02.12, 18:35Відповідь на 1 від Гість: Лагуз

      Мне ведомо, что близок день Суда,
      И на суде нас уличат во многом,
      Но Божий Суд не есть ли встреча с Богом?
      Где будет Суд – я поспешу туда!

      Григор Нарекаци

        анонім

        413.10.13, 13:46

          анонім

          513.10.13, 13:50Відповідь на 3 від претендент

          Мне ведомо, что близок день Суда,
          И на суде нас уличат во многом,
          Но Божий Суд не есть ли встреча с Богом?
          Где будет Суд – я поспешу туда!

          Григор Нарекаци

            613.10.13, 23:13Відповідь на 5 від анонім