Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

ГАЛИНА

59 років, терези, познайомиться з хлопцем у віці 60-70 років

Ясла і хрест

Протоієрей Андрій Ткачов

Христос народився в яслах і помер на Хресті. І те, і інше зроблено з дерева. Якщо можна сказати, що Христос «помер на Дереві», то можна сказати що Він і «народився на дереві». Тобто не на перині, та вовні, або шовку, але на дерев'яному ложі, пом'якшеному соломою, смиренною їжею смиренних тварин. Слово про Хрест приносить хворобу серцю, оскільки з потугою в нього вміщається. Багатьом людям це слово незрозуміле і здається різновидом божевілля. Тому й сказано: «Слово про хрест гинучим, то глупота, а для нас, що спасаємось, - сила Божа» (1 Кор. 1:18) Ці ж слова можна вимовити стосовно убогих ясел Різдва. «Слово про Народження Месії в печері, про положення Його в яслах для гинучих - безумство, а для нас, що спасаємось, сила Божа». ** Народження Бога від Діви - нітрохи не менший виклик людському розуму, ніж безневинне і спокутне страждання Сина Божого на Голгофі. Ми знову можемо цитувати слова апостола Павла про Хрест, безболісно змінюючи зміст у бік Різдвяної містерії. «Бо й юдеї жадають ознак, і греки шукають мудрости, а ми проповідуємо  Христа, народженого від Діви, закутаного в убогі пелени, що в яслах на соломі, для юдеїв спокуса, а для греків безумство» (Див.: 1 Кор. 22-23 ) ** Нічого за століття не змінилося у ставленні людей до Бога і Євангелія. Одні кажуть: «доведи», і інші вимагають: «поясни». Посуті це однакові вимоги, з тією лише різницею, що еллінське «поясни» виявляє віру в розум і логіку, а юдейське «доведи» хоче побачити диво на замовлення і - на власні очі. Диво потрібне ефектне, яскраве, помітне - таке, щоб, немов при салюті, закинути голову і з сяючими очима дивитися на щось прекрасне. Вони і просили у Христа «вогонь з неба» у вигляді знамення. Христос відповідав, що роду лукавому і перелюбному дасться тільки знамення пророка Йони, тобто смерть і воскресіння Сина Божого. Для тих, що повірили буде потім і вогонь з неба в день П'ятидесятниці. Буде благодать Святого Духа. Але гинучих цей вогонь не торкнеться, і вони продовжать чекати знамення, яке їм дасть «звір, що виходить з землі». Антихрист в Одкровенні адже творить «великі ознаки, так що й вогонь зводить з неба на землю перед людьми» (Об. 13:13) ** Але ми трохи відволіклися. «Доведи», - кажуть елліни, «покажи», - кажуть юдеї. Замість всіх цих «доведи», «обгрунтуй» і «підтверди» християнин наполегливо твердить із століття в століття про «Бога істинного від Бога істинного», Який «нашого спасіння ради зійшов з небес і втілився від Духа Святого і Марії Діви і став чоловіком». Християнин - не господар Різдвяного дива. Воно йому подароване. Для його розуму диво Різдва являє собою не розібрану і «зрозумілу» іграшку, а предмет подиву і побожного споглядання. Для доказів не вистачає слів. Їх в принципі не повинно вистачати, і абсолютно зрозуміло, чому Павло називає проповідь Євангелія «юродством». Сила Павлових виразів тільки збільшується, якщо евфемізм «юродство» замінити більш зрозумілим словом «безумство», «божевілля». Такою здається Істина зовнішньому погляду.   ** У міру продовження людської історії напади на Христа будуть набувати все більш витонченого і складного для опору характеру. Не дарма Юліана Відступника вважають більш небезпечним ворогом Церкви і віри, ніж Траяна або Діоклетіана. І слід очікувати нових Цельсів, які обрушаться на християнство з уїдливістю освічених циніків. Тільки їх зброєю будуть вже не одні риторичні прийоми. Невіруючий і не молячийся розум закличе на допомогу хімію і археологію, психологію й історію. У цих умовах християни продовжать захист свого внутрішнього досвіду і апостольського спадкоємства з класичною простотою. Із завзятістю, що нагадує завзятість старозавітних євреїв мучеників Маккавеїв-, вони будуть повторювати слова Павла про «порятунок віруючих юродством проповіді» (1 Кор. 1, 21). На Великдень ці слова будуть цитуватися так, як вони наведені в Писанні, а на Різдво слова про Хрест можуть бути замінювані словами про яслах. ** Християнська віра говорить «що», але не каже «як». Невіруючий ж саме вимагає пояснення «механізму» дива. Свою віру ми не пояснюємо і не доводимо, але сповідуємо. Сповідування  є безбоязно і непохитне затвердження подарованого благодатного досвіду, без спроб його вичерпного раціонального пояснення. Віруюча людина не боїться відповісти «не знаю» на питання «як?». Перед обличчям жорстоко вбиваємих один за іншим синів Соломонія казала їм: «Я  не знаю, як ви з'явилися в утробі моїй, не я дала вам дихання і життя;  не мною утворився склад кожного. Отже,Творець світу, Який утворив природу людини ... знову дасть вам дихання і життя »(2 Мак. 7, 21-24) Це слова, в яких чутно не тільки мужність, але і мудрість особливого роду. Ось чому ми любимо і славимо страждальців за Істину. І ось чому віра мучеників сильніше сумнівів філософів. ** Входячи в область віри, розуму необхідно оголюватися. Оголення розуму - це добровільна відмова від попередніх знань, оскільки в  області віри ці знання скоріше зашкодять, ніж допоможуть. Мойсей, який побачив палаючий і не згоряючий терновий кущ, сказав: «піду і побачу це велике видіння, чому кущ не згорає». Але Господь покликав до нього: «Не зближайся сюди Скинь взуття своє з своїх ніг, бо місце, на якому ти стоїш, є земля свята» (Вих. 3, 3-5) Точно  так само з острахом повинен відмовитися від своїх запорошених, з-під  землі здобутих знань розум, охочий бачити і розуміти діла Божі. У земній реальності розум людини діє, щоб керувати і командувати, підпорядковувати і поглинати. Приступаючи до Бога, розум стикається з реальністю, якою він ніколи не буде керувати і командувати! Цю реальність потрібно споглядати, і споглядати смиренно. Якщо є що-небудь, гідне смиренного споглядання, то це свято Різдва Христового в першу чергу. ** Зерно кидається в землю, щоб у вигляді колоса восторжествувати над землею, піднестися вгору. Зерно повинно саме сховатися в землі. Лежаче на ній, воно, швидше за все, буде склюване птицею або загине іншим чином. «Піти вглиб, щоб піднятися вгору» - ось закон життя. У цьому сенсі дерево ясел було насінням, з якого виросло Древо Хреста. Між яслами і хрестом є одна природна тотожність. І те, і те - древо смирення. Древо, на якому благоволив посідати народжений Цар, і древо, на якому цей же Цар уподобав померти за згрішилих рабів. Хрест, безсумнівно, виростає з ясел. Сховавшись, наче зерно, під землю, мале древо Різдва згодом виросла і піднесло над землею у вигляді Великого Древа Голгофи. ** У тому, що це так, можна переконатися і з Символу віри. Там, говорячи про Народження Христа по плоті, ми відразу ж переходимо до слів про Його розп'яття. Щойно було проспівано або прочитання слово про вочеловечения, і тут же звучить «розп'ятого за нас за Понтія Пилата». Так наша думка щодня робить миттєвий перехід від ясел до Хреста, і - від Віфлеєма до Голгофи.
5

Коментарі

16.01.12, 21:06

Вітаю всіх з Різдвом Христовим !

    26.01.12, 23:38

    "Входячи в область віри, розуму необхідно оголюватися. Оголення розуму - це добровільна відмова від попередніх знань, оскільки в області віри ці знання скоріше зашкодять, ніж допоможуть"
    Ноу комментс

      37.01.12, 00:05

      Спасибі за якісний переклад на українську.

        47.01.12, 11:51Відповідь на 3 від Nech sa paci

        Спасибі автору за слова...

          57.01.12, 11:55Відповідь на 2 від nolofinve

          Ти бачив коли на власні очі, як люди ходять по розпеченому вугіллі ? А я бачив... І що буде з їхніми ногами, якщо вони почнуть згадувати, при якій температурі шкіра почне обвуглюватись , а білок крові згортатись ? Пояснити те, що я бачив, з точки зору науки неможливо... Кожен, хто хоч раз смажив шашлик, підтвердить - м'ясо запікається...

            67.01.12, 12:54Відповідь на 4 від претендент

            Христос народився!

              77.01.12, 12:56Відповідь на 6 від Nech sa paci

              Славімо Його !

                87.01.12, 14:51Відповідь на 5 від претендент

                Я не тільки бачив - я сам ходив Під час Перунових Свят. Ноги зосталися цілі - правда перед цим я годину мантру співав вголос під барабанний бій. І коли вже пішов, то землі під собою не чуяв, не те що вугілля. Це не є дивом, це просто дух бере гору над тілом.

                  97.01.12, 16:05Відповідь на 8 від nolofinve

                  А я це бачив , як робили без мантр... І не стежкою з вугілля, а майже галявинкою, від якої жар добряче відчувався навіть на відстані...

                    107.01.12, 16:30Відповідь на 9 від претендент

                    Ну-у, я ще не так високо піднявся. Кожному - по силі його
                    Але враження безумовно було незабутнім - навіть в полегшеному режимі

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна