хочу сюди!
 

Лариса

52 роки, близнюки, познайомиться з хлопцем у віці 38-57 років

Натуральне господарство-3. Біотрактори - воли. Добірка

Коров'ячі батьки, брати та сини - бики мають крутий норов та непередбачувану поведінку. Рівень тестостерону у них зашкалює, вони не прислухаються до інших думок, можуть вибухнути гнівом у будь-який момент (справжні альфа-самці!), тому погано піддаються дресируванню, через те використовувались у господарствах за прямим призначенням - розмноження коров'ячого поголів'я. Зовсім змінюється в них світогляд, коли їх скопити. З цього моменту вони називаються волами, відрощують собі величезні роги, та нікуди вже не поспішають. А при тому, що мають неймовірної міцності м'язи, використовувались у господарстві як тяглова сила, такий собі супер-чисто-екологічний біотрактор. Керувати таким трактором надзвичайно просто, система команд проста: "Гей!" - рушай, "Соб!" - поверни вліво, "Цабе!" - поверни вправо, "Тпру!" - стій. Пульт керування - довга лозина. Такими тракторами яких тільки робіт не переробили! Вони орали землю, перевозили різні збіжжя, крутили жорна млинів, водокачок, молотилок та інших механізмів. І завжди нікуди не поспішали. Незважаючи на їх неспішність та поважаючи силу і витривалість, використовували їх і на далекі подорожі. Чумаки, наприклад, їхали із своїм товаром через всю Україну в Крим по сіль. Народ підмічав особливості кожної тварини, та давав їм різні назви: "швейнога" - віл, у якого задні ноги у колінах чіплялися одна за одну, "блиндар" - котрий кривив ногами, "безприпорий" - тварина, що не мала підвищення в кінці шиї, на яке спиралося ярмо, "буян" - примхливий віл, "гостяк" - худий, "караман" - чорний віл, "гузок" - миршавенький, з малими рогами, "кислиця" - впертий, "коваль" - поганий у ходу. Віз для пари волів був у півтора-два рази більший, ніж для коней, воли з однаковою швидкістю тягли і порожнього воза і навантаженого до тони вантажу. За цю свою неспішність воли були витіснені з ринку тяглової сили більш маневреними кіньми, а потім - залізними тракторами.


Пимоненко М. Віл


14

Коментарі

120.01.13, 09:17

дуже цікава інформація... і картини чудові

  220.01.13, 10:48Відповідь на 1 від Незабудка*

  Дякую за хорошу оцінку!

   320.01.13, 20:13

   роботящая сило помогли человечеству в культурном земледелии

    420.01.13, 20:21Відповідь на 3 від fontain

    і все покірливо, не вимагаючи нагород

     Гість: КняGинЯ

     521.01.13, 22:07

     Боюсь коров, большие, с рогами...но очень уважаю и жалею эту скотинку, особенно когда она
     неухоженная, плохо содержится или голодная... Мясо, любое...без него могу обойтись легко, а вот без молока и молочной продукции, с трудом.
     Спасибо Вам, за заметку.

      622.01.13, 09:25

      очень интересная подборка и очень украинская!

       722.01.13, 09:51Відповідь на 5 від Гість: КняGинЯ

       З коров'ячим м'ясом у цивілізації промашка: корова - то величезне черево з чотирма шлунками та товстелезні кістки для його утримування. Невелика кількість м'язів дуже насичена сухожиллями для міцності - нема чого їсти. За 12000 років могли б вивести щось більш м'ясисте. Дякую Вам за коментар!

        822.01.13, 09:54Відповідь на 6 від ЛанаМ

        Дякую, виявилось, що самому дуже цікаво робити такі невеликі екскурси в історію.