Природа дивовижна та унікальна. Її творіння давно вражають людину своєю бездоганністю та продуманістю. Багато з них надихнули вчених на створення низки винаходів, без яких ми не можемо уявити сучасний світ. По заслугах оцінивши ефективність спостережень за світом, дослідники вивели новий науковий підхід — біоміметику. Він передбачає наслідування природи та відтворення її унікальних технологій.
Дятел і чорна скринькаЩодня дятел працює не гірше відбійного молотка, але його головний мозок залишається цілим і функціонує без змін. У чому секрет? У черепі птиці є кілька поглинаючих механізмів, що допомагають мінімізувати збитки під час полювання — це гіоїд (невелика кістка, що підтримує язик), м’язи, цереброспінальна рідина.
[ Читати далі ]Часом цікаво уявити, які парадоксальні істоти населяли нашу планету, коли вона була на мільйони років молодшою, ніж сьогодні. Динозаври, мабуть, саме вражаюче явище, в існування якого так нелегко повірити досі.
Рак-лускунчик — одне з найгучніших живих створінь на нашій планеті. Своєю великою клешнею цей маленький, довжиною всього 3-5 см, морський мешканець здатний створювати звук гучністю 218 децибел. Для порівняння: 200 дБ вважаються фатальними для людини. Щоправда, триває це неймовірне клацання соті частки секунди, так що наше вухо, швидше за все, не встигло б його вловити. Крім того, коли міхур, що утворюється завдяки клацанню, лопається, температура навколо нього досягає понад 4400 °C....
[ Читати далі ]Ті часи, коли людина поклонялась тварині як божеству, опинились далеко позаду. Але певний слід таки залишився. Навіть сьогодні, коли, здавалось би, наука опинилась на тому п’єдесталі, на якому раніше стояв ідол, міфи з минулого надалі є частиною наших буднів. А от міфи це чи ні — будемо розбиратись разом.
Один із них — лікувальні властивості тварин. Як правило, господарі домашніх улюбленців переконують, що ті лікують їх від усіх недуг. А от люди, що ніколи в оселі тваринки не мали, запевняють, що це все порожні балачки. Але що стосовно цього кажуть науковці? Єдине, що не викликає жодних сумнівів — це корисний вплив хімічних речовин, що виробляють тварини. Той же мед, молоко та, навіть, зміїна отрута здатні позитивно впливати на організм людини.
Ще один фактор — тварини як терапія. Зовсім не обов’язково, щоб лікувальні здібності поширювались на фізичне самопочуття людини. Адже наші домашні улюбленці відмінно пораються і із іншим аспектом здоров’я — почуттям духовним, себто психічним. І практика заводити тварин у ролі «підтримки» при таких недугах, як епілепсія, депресія, Альцгеймер та багатьох інших давно як стала звичною. І цей список тільки розширюється.
Відтак, дослідники з галузі біології поставили собі за завдання виявили, які з тварин врешті є тими «найкориснішими». До вашої уваги — ТОП-5 таких природних лікарів.