Міфічні тварини існують....
- 26.10.22, 08:56
- ЖИТТЯ ТРИВАЄ
У давньогрецькій міфології гарпіями називаються потворні напівжінки-напівптахи, що наводили жах на людей. Ці люті створіння викрадали дітей та людські душі, і разом з іншими чудовиськами стерегли титанів, замкнених у Тартарі. Гарпій зображали крилатими, з міцними пазуристими лапами, але з жіночим обличчям та грудьми.
В реальному світі також існують гарпії – велетенські хижі птахи із родини яструбових. Вони мешкають у тропічних лісах Південної Америки, Нової Гвінеї та Філіппін, і відрізняються вкрай недобрими звичками. Полюють на лінивців, мавп, мурахоїдів, папуг та іншу живність, не нехтують зміями та ящірками, а також крадуть курей і поросят у сусідніх селищах. Що скажете, схожі?
Підступні морські діви з божественними голосами заманювали мореплавців обіцянками райських насолод. Але коли причаровані мандрівники, втративши глузд, наближалися до скелястого острова, їхні кораблі розбивалися, а їх самих роздирали сирени. Дивовижні красуні з риб’ячими хвостами ледь не занапастили аргонавтів, а Одисей дивом уникнув загибелі, прив’язавши себе до щогли.
Сучасні сирени так само живуть у воді – на морській або океанічній мілині, чи в річках та каналах. Вони зовсім нешкідливі: харчуються: водоростями і лиш деколи випадково захоплюють дрібних рибок. До них відносяться дюгоні та ламантини – великі, незграбні і такі беззахисні , які скоро щеснуть, якщо люди не припинять їх нищити.
Напівжінка-напівзмія привела на світ ціле сонмище міфічних потвор: Лернейську гідру, Химеру, Цербера та інших моторошних істот. Зображалася у вигляді велетенської змії з крилами і прекрасним жіночим обличчям. Винищувала мандрівників, була переможена Гераклом.
Нинішня єхидна анітрохи не нагадує свій страшний прообраз. Скоріше, вона схожа на дикобраза, тільки дуже довгоносого. У неї немає зубів, вона погано бачить, зате чудово чує. Тому знаходить мурах і термітів навіть під землею та поїдає їх, швидко-швидко рухаючи язичком. Живе в Австралії і Новій Гвінеї.
Непереможне чудовисько з тілом змії та безліччю драконячих голів: одні джерела твердять, що їх було 9, а інші – цілих 100. Її лігво знаходилося у болотах поблизу історичної місцевості Лерни: деколи вона виповзала на рівнину, винищувала худобу і отруювала своїм подихом усе живе. Якщо пригадуєте, Лернейську гідру також убив Геракл.
Справжню гідру відкрив нідерландський натураліст Антоні ван Левенгук, а гучним ім’ям вона завдячує великому Карлу Ліннею. Нам невідомо, чи знався він на давньогрецькій міфології, але ймовірно, це пов’язано з дивовижною здатністю до регенерації: є гіпотеза, що гідра безсмертна. Це чудернацьке створіння довжиною раптом 20 мм навіть не зовсім тварина, а малорухомий поліп. Тем не менш, вона винятково отруйна, як і її міфічний прототип.
Абсолютно незбагненний мутант, народжений Єхидною, з лев’ячою головою і тулубом, з якого посередині росте козяча голова, а позаду – драконячий хвіст. Крім того, цей летючий монстр вивергав із пащі вогонь і вважався невмирущим, доки його не вбив Белерофонт, син Посейдона.
Вигадана істота залишила значний слід у культурі. Скульптурами химер прикрашено чимало старовинних будівель: найвідоміші стережуть вежі Нотр-Дам-де Парі. В переносному сенсі слово означає примарну ідею, фантазію. Дотепні біологи назвали химерами цілий підряд хижих морських риб. На вигляд вони здаються мирними, проте поведінка у них доволі моторошна: наприклад, пожирають своїх родичів.
За легендою, крилатий кінь народився від смертоносної Горгони Медузи, але чомусь перейшов на сторону добра. Він умів вибивати копитом джерела і літав швидше за вітер. Доставляв Зевсу на Олімп громи та блискавки, викувані Гефестом, був улюбленцем муз і відіграв ключову роль у знищенні Єхидни.
Як не дивно, пегасами називають дуже повільних морських риб, які водяться в Індійському та Тихому океанах. Вочевидь, вчених надихнули віялоподібні плавники- крила, за допомогою яких вони пересуваються по дну.
Мантикора не зустрічається у класичних давньогрецьких міфах, зате про неї писав сам Аристотель. Звір з людським обличчям і лев’ячим тулубом був величезний, лютий та безжальний. У нього були блакитні очі, яскраво-червоне хутро, зубиська у три ряди і довжелезний хвіст із жалом на кінці. Втекти від мантикори було неможливо: вона рухалася з неймовірною швидкістю і харчувалася винятково свіжою людятиною. Середньовічні натуралісти щиро вірили, що вона існує.
І це правда! J Мантикора – велетенський африканський жук, довжиною до 7 см. Вигляд у нього справді страхітливий: міцні щелепи з гострими зубцями, лахматі лапи, чорно-брунатне тіло. Звісно, він напрочуд швидконогий та агресивний.
( взято з мережі )
Коментарі
Голубка
126.10.22, 11:01
NoTaRь
226.10.22, 11:56
Всі міфічні потвори чомусь жіночої статі
Голубка
326.10.22, 12:21Відповідь на 2 від NoTaRь
Так, я помітила...
Гість: Манго
426.10.22, 16:05Відповідь на 2 від NoTaRь
Василиск мальчик
Андрій1961
526.10.22, 16:26
Цiкаво!
Гість: _Сонечко_
626.10.22, 19:05
дуже цікаво) дякую!
Nikolka
726.10.22, 20:45
Подивився на це жахіття на ніч! Мабуть не засну!
Nikolka
826.10.22, 21:02Відповідь на 2 від NoTaRь
Треба ще додати до цих потвор "путиноїда". Щоб розкрити тему мабуть треба змалювати його потворою у вигляді восьминога який осідлав Земну кулю, з головою штатного москаля -алкаша у шапці-вушанці з беззубим ротом, що тягне праску, пральну машину та велосипед(це три щупальця) ще трьома щупальцями стріляє з різної зброї вусебіч, а іншими тримає за горлянку Єврлопу та рве Куріли.
Голубка
926.10.22, 21:41Відповідь на 6 від Гість: _Сонечко_
Голубка
1026.10.22, 21:41Відповідь на 7 від Nikolka