Продовжимо слухати українську музику. Сьогодні це буде щось близьке до рок-музики — інді тощо.
1. У Тернополі є чудовий музичний осередок. Іще далекого 1996 року там утворився гурт "Ті, що падають вгору". З початкового складу залишилася лише солістка Ольга Чіркова. Інші учасники: Василь Мізюк — гітара, Василь Дроздовський — гітара, Андрій Юськевич — барабани, Олександр Жизномірський — бас-гітара.
2. Групу The Hardkiss я представив учора. Тут лише зауважу, що кліп було відзнято в моїй Новій Дарниці у спорткомплексі "Схід".
3. Київська група Tape Flakes, яку очолював Олександр Філоненко, на жаль, цього року розпалася. Олександр започаткував новий проект — Monoconda. Однак після себе музиканти залишили кілька чудових пісень.
4. Київська інді-група Colaars разом із британськими колегами творить дуже приємну музику. Склад групи: Дмитро Ткач, Олександр Успенський, Артем Невський, Євген Виноградський.
5. Іще одна київська інді-група — Fun Service. Учасники: Віталій Гавриленко, Антон Михайленко, Артем Кузнєцов.
Як бачимо, зараз дуже багато музикантів пише музику "на експорт". Не знаю, наскільки це добре, але такими є реалії сьогодення.
1. Групу The Hardkiss представляти не обов'язково — вона є популярною серед української молоді. Започаткували групу солістка Юлія Саніна та її креативний чоловік — бородань Валерій Бебко. Пізніше продюсери підказали їм орієнтуватися в тому числі на англомовну аудиторію. Група має хороші перспективи стати знаменитими за Заході й навіть хотіла поїхати на Євробачення-2016, але Джамала їх перемогла у фіналі відбору. Барабанщик Kreechy (Крічі) завжди виступає в масці. Інші теперішні учасники — Роман Скоробагатько та Клим Лисюк. Кліп Ви, мабуть, бачили.
2. Вінничани Євген Мартинюк та Катерина Титченко співають у стилі "романтичне інді". Їхні пісні спокійні, мелодійні й теплі. Ось послухайте.
3. Легендарна одеська російськомовна група Flёur цього року таки розпалася. Однак одна з її двох співзасновниць Олена Войнаровська (родом із Миколаєва) має й сольні проекти: Мой розовый фашистик (МРФ), Amurekimuri, ВЕГА...
4. Сусана Алімівна Джамаладінова після перемоги на Євробаченні-2016 стала топ-зіркою в Україні та стала відомою за кордоном. Народилася вона в Киргизстані, має кримськотатарсько-вірменське етнічне походження. Закінчила музичне училище в Сімферополі, а консерваторію — в Києві. Зараз у творчості Джамали простежується певний сум, оскільки в рідному для її предків Криму зараз самі знаєте які проблеми.
5. Дмитро Іващенко народився у Дружківці Донецької області, закінчив Донецьку музичну академію та Харківський університет, потім брав участь у багатьох талант-шоу. Зараз живе й працює в Києві. На відео він разом із партнерками співає свою улюблену пісню.