Intermezzo
- 27.07.18, 16:43
У Михайла Коцюбинського є чудова імпресіоністична новела «Intermezzo». Так само, як ліричному герою цього твору, мені знадобився перепочинок, який я шукала серед природи. Так само, як ліричний герой, я тікала від міста, людей, необхідності вирішувати якісь проблеми, шукала зцілення у спілкуванні з сонцем, небом, пташками, морем.
На щастя, знайшовся куточок, де я могла щоранку у повній самотині долати 5-6 кілометрів вздовж моря, спілкуючись виключно з собою, аналізуючи свої думки і відчуття від побаченого.
Отже, кожного ранку я вирушала в нову подорож узбережжям і своїми емоціями. Ішла босоніж, не брала з собою гаджетів, навіть годинника. Ніяких фотографій, ніякої музики – вбирай усе, вживай і насолоджуйся тут і зараз.
Іду. Мушлі трішки колють ноги, рятуєшся у воді – малесенькі креветки лоскочуть, наповзаючи та сповзаючи разом з водою, ранкове сонце виявляється переконливо теплим. Птахи змушують думати про них: одинокі чайки натхненно пурнають - і не залишаються без здобичі; чорні баклани манять до себе, але розчаровують своєю полохливістю; ключі в небі довго не відпускають погляд. Пташиний базар на березі викликає бажання побігти і змусити чайок здійнятися в небо. «Що ж, не відмовляй собі у таких дрібницях. Біжи!» - говорить мені внутрішній голос. Я легко і швидко біжу - пташки, мабуть, з прокльонами злітають над морем, а я кричу їм: «Візьміть мене з собою, адже я теж чайка!»
Знаю: попереду мене чекає неабияка нагорода за те, що подолала довгий шлях.
Я побачу високі зелені плавні, на фоні яких витонченими гнучкими лініями біліють чаплі; подаль, у глибині, незалежно від всіх, повільно плавають гордовиті лебеді; а праворуч, у затишному зеленому куточку, розташувалася ціла зграя поважних пеліканів. Звісно, саме ці великі птахи викликають відчуття дива, адже ти торкаєшся чогось недосяжного. Їх надзвичайно багато, і вони справжні велетні - захоплює дух лише від споглядання.
Час іти назад, але неймовірно важко відірватися від краєвидів, яких не торкнулася людина… Хапаєш очима ці образи, як повітря, таке необхідне для життя, і зцілюєшся.
Шкода, що неможливо надихатися свіжим повітрям про запас, виспатися наперед, так годі і надивитися на просту і таку необхідну красу природи.
Моє іntermezzo закінчилося, втома відступила - я можу повертатися до звичного життя.
Коментарі
Гість: DANAH
127.07.18, 17:00
BESTIA555
227.07.18, 17:07
де цей куточок? я теж хочу тиші...
Аugust
327.07.18, 17:20Відповідь на 2 від BESTIA555
Неподалік від Вилкове, Одеська область.
Микола Казкар
427.07.18, 21:00
Чудовий відпочинок . Я теж надаю перевагу подібному відпочинку, вирушаючи щороку у відпустку туди, де немає людей, де природа майже у дикому стані.
Аugust
527.07.18, 22:23Відповідь на 4 від Микола Казкар
І я Вам щиро дякую, що читаєте мене!
Demiurgos
627.07.18, 23:54
Чудова лірична замальовка. Я був теж зібрався провести декілька днів в поході без контактів з цивілізацією і її прибамбасами. Спланував маршрут лісом на 25 км, таким чином щоб не зустрічати людей. Мав провести купальску ніч і наступну за нею з духами природи.) Вже й зібрав рюкзак і ранком повинен був вирушити в свою подорож, але форс- мажорні обставини не дали мені це зробити...
Аugust
728.07.18, 14:20Відповідь на 6 від Demiurgos
Ймовірно, збирався зустріти лісову мавку) значить іншим разом!!!
Demiurgos
828.07.18, 15:21Відповідь на 7 від Аugust
В наш час мавки - рідкість. В сучасному соціумі вижити мавкам важко. Він програмує споживцький напрямок та шаблони. http://www.vitamarg.com/konsultacii/life/2540-zhizn-bez-shablonov
Аugust
928.07.18, 22:53Відповідь на 8 від Demiurgos
Згодна! Всі ми живемо за певними шаблонами. З деякими слід боротися, а якісь приймати (і в наших рідних у тому числі). Немає нічого і нікого бездоганного.
Demiurgos
1029.07.18, 20:45
Я відкрив свою америку! Тільки зараз прийшла думка, що ваше "Інтермеццо" можна було б назвати "Самість", а мою "Самість" - "Інтермеццо". Не вчив, я укр.літ. в школі… до свого сорому прийшлося гуглити значення слова та стисло переглянути новелу Коцюбинського (згодом прочитаю в повному обсязі). В школі я читав інші книжки. Мені здається, що новела не для шкільної програми. У школяра не має життєвого досвіду та потрібного рівня свідомості для її розуміння, а скоріше можливо відчуття автора. Коцюбинський написав цю новелу у 44- річному віці.