Тернопільські АТОвці віддали нагороди,які отримали відПрезидента


Сьогодні, 7 березня, в Тернополі відбулася Мирна акція, в якій бійці АТО, волонтери, добровольці, громадські активісти віддали нагороди, які отримали від Президента України Петра Порошенка. Далі докладніше розповість про це "Тернопіль".

Ця Мирна акція відбулася біля будівлі Тернопільської обласної адміністрації. На акції  бійці АТО, волонтери, добровольці, громадські активісти принесли нагороди, що їх нагородив Президент України. Так вони виразили підтримку постраждалим під час розгону наметового містечка під Верховною Радою 3 березня 2018 року.

Адже на думку учасників акції, українських захисників, які чотири роки обороняють незалежність України під час російської агресії, "невідомі" поліціянти жорстоко побили, кинули на коліна та примушували їсти сніг, що був просякнутий кров'ю.


Під час цієї акції був присутній Олег Іванійчук, котрий постраждав під час розгону наметового містечка під Верховною Радою 3 березня. Він віддав свої нагороди, що присвоїв йому Президент Порошенко,  і розвіяв міф, що під Верховоною Радою у наметовому містечку були бомжі та алкоголіки. Треба сказати, що Олег Іванійчук брав участь у протистоянні на Майдані, з 2014 року воював у АТО як доброволець, а також має за плечима 28 років служби у правоохоронних органах. 

Сьогодні з учасниками Мирної акції, які принесли свої нагороди в ТОДА, зустрівся заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик. Тому що голови ТОДА Степана Барни не було на місці. 

Юрій Юрик прокоментував цю акцію, що жаль, що нагороди повертають. Бо ці люди заслужили їх боротьбою на війні. І він повідомив присутнім, що генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо неправомірної дії силовиків під час розгону мітингувальників під Верховною Радою.
Слід зазначити, що свої нагороди передали також бійці та волонтери, які зараз на фронті та лікуванні.

Стало відомо, що герой Євромайдану Богдан Брич також віддав орден "За мужність III ступеня" та склав повноваження радника голови Тернопільської ОДА, написавши заяву про звільнення Степану Барні.

Крім того, 6 березня 2018 року двоє АТОвців із Борщівського району Тернопільської області повернули Президенту нагороди. Це сталося під час зустрічі активістів та бійців із народним депутатом від БПП Олегом Барною, котрий приїхав на свій округ на Борщівщину, щоб пояснити дії правоохоронців під Верховною Радою.



"І мене в сім'ї великій"


У Тернопільському обласному художньому музеї відкрилася виставка "І мене в сім'ї великій", що присвячена 204-річниці від дня народження українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка. Далі докладніше розповість "Тернопіль".

Так, у експозиції обласного художнього музея тернополяни зможуть побачити живописні, скульптурні, графічні та твори декоративно-ужиткового мистецтва тернопільських художників на тему Шевченкіани.

Серед творів є картини "Тарас Шевченко" та "Т. Шевченко в Кременці" заслуженого художника України Ярослава Омеляна, а також "І на оновленій землі" заслуженого художника України Богдана Ткачика. Крім того, привертає увагу портрет молодого  Т. Шевченка пензля Мирона Федчини. В експозиції є й триптих  "Причинна" заслуженого художника України Петра Шпорчука, полотна "Мені  тринадцятий минало" Ганни Ткачик та "За байраком байрак" Володимира Окрутного. 

На виставці також можна помилуватися унікальними краєвидами із місць заслання Тараса Шевченка. Наприклад, "Мангишлацький пейзаж", "Форт Шевченко", "Залишки Новопетрівського укріплення Хівінського шляху", який створив Андрій Ткаченко в 1962-1963 роках у Казахстані. 

В експозиції презентовано й нові надходження до музея. Приміром, реалістичний та виразний скульптурний портрет Тараса Шевченка роботи Івана Мулярчука, автора понад двадцяти пам’ятників Кобзарю на Тернопільщині. 

На виставці можна поглянути і насолодитися естампами-ілюстраціями до "Кобзаря", що створили лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка Василь Лопата ("Утоплена") та Михайло Дерегус ("Наймичка з Марком").

І на додаток, в експозиції представлено репродукції живописних полотен самого Тараса Шевченка. Як-то, "Автопортрет", "Катерина", "Циганка-ворожка", "Портрет В. Кочубея", "Портрет А. Закревської" тощо.

А доповнює  виставку - факсимільне видання "Кобзаря" (1840),  рідкісний "Малий Кобзар" (1923), "Т. Г. Шевченко в народній творчості" (1940), "Кобзарі", що ілюстровали І. Марчук та В. Касіян. Також на виставці можна й побачити книги І. Дуди та Б. Мельничука  "Т. Шевченко на Тернопільщині" та ілюстрований альманах "В камені, бронзі, граніті", який містить світлини з описом монументів, меморіальних таблиць, що встановлені на Тернопільщині.

Цікавими для відвідувачів будуть і прижиттєві фотографії Тараса Шевченка, що зроблені в майстерні А. Деньера у Петербурзі в 1858-1861 років.

У Тернополі відбулася конференція "Любіть Україну вишневу свою"


Напередодні, 6 березня, в ЗОШ І-ІІІ ступенів №19 відбулася обласна науково-краєзнавча конференція учнівської молоді за підсумками проведення краєзнавчо-народознавчої експедиції "Любіть Україну вишневу свою" під девізом "Сила нескорених". Далі докладніше про це розповість "Тернопіль".

Так, ця науково-краєзнавча конференція проводилась у двох напрямках: "Кіборги сучасності – Герої України" та "Національно-визвольних рух у сучасній історії Української державності". 

У конфереції взяло участь понад 120 унів із різних навчальних закладів Тернопільщини. Учасники долучилися до пошуково-дослідницької роботи, що спонукають учнівську молодь до розвитку творчого пошуку та проведення досліджень під час туристсько-краєзнавчих походів, екскурсій, експедицій.

Відповідальне журі, що проаналізувало учнівські проекти, відзначили найкращих і, за результатами, учасники та їхні керівники були нагороджені грамотами та дипломами управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

В урочистій церемонії відкриття краєзнавчо-народознавчої конфереції "Любіть Україну вишневу свою" брали участь заступник голови обласної ради Крупа Любомир Левкович, заступник начальника управління освіти і науки Тернрпільської облдержадміністрації, начальник відділу реформування освітньої діяльності та кадрової роботи Зварич Ганна Володимирівна, головний спеціаліст відділу дошкільної, загальносередньої, позашкільної освіти та виховної роботи Боровська Тетяна Федорівна, директор Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді Пшенична Оксана Григорівна, науковці кафедри стародавньої та середньовічної історії Тернопільського НПУ ім. В. Гнатюка Зуляк Іван Степанович, Кіцак Володимир Миронович,  Ятищук Оксана Василівна, Кліщ Андрій Богданович та представники духовенства.

На урочистостях заступник голови Тернопільскої обласної ради Любомир Крупа наголосив, що справжнього патріота виховує знання історії рідного краю та свого народу.

У Тернополі відкрилася виставка Анни Петушинської


Сьогодні, 2 березня, у Тернополі в галереї "Бункермуз" відкрилася виставка художниці Анни Петушинської. Далі докладніше розповість "Тернопіль".

Треба сказати, що у цієї виставки немає жодної назви, як і немає назв у представлених полотен. Таким чином художниця заявляє, що це спосіб звільнити глядачів від вказаної теми. Бо саме глядачі мають вирішувати, що саме знаходиться в "кадрі" - чи-то випадково упіймана мить, чи-то певні деталі, які мають потаємний сенс.

Картини Анни Петушинської, що презентовані на виставці, - це відкриті для інтерпретації структури, що уникають будь-якої конкретики, тому вони й вільні від мистецтвознавчих кліше і будь-яких назв. Адже назва полотна має певний сенс та воістину магічну силу, яка здатна закарбовуватись у пам’яті, що пов'язана з самою картиною, так і сама по собі. Це свого роду запрошення у творчу майстерню, де народжуються ідеї та створюється мистецтво.

Творче кредо Анни Петушинської можна зазначити таким чином, що картина - це візуальний об'єкт, а не літературний твір, і вона не має переходити межу, коли візуальне мистецтво може легко опинитися літературою.

Нагадаємо, що Анна Петушинська народилась 1993 року в Полтаві у родині художників. Тому вона змалку спостерігала творчий процес створення картин. Для Анни завжди мистецьким орієнтиром був батько - Валерій Петушинський, котрий закінчив Академію сучасного мистецтва в Амстердамі ("Rietveld Academi"). 

У даний час Анна Петушинська пізнає нові можливості для втілення своїх творчих задумів, які реалізовуються у сферах живопису, графіки, арт-об’єкту, фотографії, графічного дизайну і дизайну одягу.

У 2016 році художниця закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури за фахом живопис. 

Від 2012 року Анна Петушинська бере участь в обласних та всеукраїнських виставках. Крім того, мисткиня є авторкою декількох персональних виставок.

У Тернополі евакуювали людей із філармонії через "замінування"


 

1 березня,евакуювали понад 200 чоловік із Тернопільської обласної філармонії через фальшиве замінування! Далі докладніше розповість "Тернопіль".

Так, о 10:40 на лінію "102" поліції надійшло повідомлення, що в Тернополі замінували обласну філармонію! Отож, всі екстренні служби області виїхали на місце даної події.

Треба сказати, що в цей час у філармонії тривало уросте святкування з нагоди 2-річниці утворення Держпродспоживслужби Тернопільської області. Майже 300 працівників цієї служби вже сиділи в залі й чекали відкриття урочистостей. Але замість їхнього керівника Василя Хомінця, вийшов на сцену директор філармонії Ярослав Лемішка й повідомив про замінування будівлі.

Слід зазначити, що співробітники Держпродспоживслужби організовано піднялися зі своїх мість і без паніки та скупчення покинули споруду. 

Поліціянти, зокрема вибухотехніки й кінологи обстежили будівлю філармонії та прилеглу територію, щоб знайти можливий вибуховий пристрій. Але вони нічого не знайшли - інформація про замінування не підтвердилася. Тому правоохоронці встановлюють особу, яка зателефонувала в поліцію і сказала про "замінування". 

Ці дані щодо події фальшивого замінування було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, згідно статті 259 ККУ України - завідомо неправдиве повідомлення про підготовку щодо вибуху.

Коли екстренні служби обстежили філармонію, то працівники Держпродспоживслужби повернулися в будівлю і продовжили урочистості відповідної 2-річниці їхньої установи. 

Їх вітав начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василь Хомінець, а також голова обласної ради Віктор Овчарук та заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик.

І на додаток, на цих урочистостях нагороджували за відповідальність й професіоналізм працівників Держпродспоживслужби та дітей-переможців конкурсу малюнків, які вони підготували до свята. Виставку малюнків можна було подивитися у фойє Тернопільської обласної філармонії. 

Тернопільські студенти продавали дівчат у сексуальне рабство



Тернопільські правоохоронці затримали злочинців, які продавали за кордон дівчат у сексуальне рабство. Далі детальніше розповість "Тернопіль".

Так, тернопільські студенти одного вишу міста, а зокрема 19-річний хлопець та 21-річна дівчина, влаштували собі "вигідний" бізнес. Вони поширювали у Всесвітній мережі оголошення, що в Туреччину та Об'єднані Арабські Емірати потрібні приємної зовнішності дівчата до 25 років.

Кандидатки мали надіслати їм на пошту свої світлини та копію паспорта. Якщо фото та паспорт співпадали з оригіналом, "роботодавці" розпитували про їхні матеріальні проблеми, а згодом розповідали і про роботу. Адже "робота" була під егідою - надавання інтимних послуг. 

Проходили дівчата, які були у скрутних матеріальних умовах. Наприклад, матері-одиначки та на руках, у яких є хворі батьки. Тоді "бізнесмени" розповідали про суть роботи, обіцяючи від $3 до $6 тисяч на місяць.

Якщо кандидатки погоджувалися з умовами праці, тоді "підприємці" готували документи на виїзд: виготовлення паспортів, віз, купівлю авіаквитків, а також брали на себе всі фінансові витрати. Загалом на одну людину витрачалося майже $4 тисяч. Згодом стало відомо, що ці кошти повертали іноземні "замовники".

Крім того, "бізнесмени" постійно контактували з вищим "начальством". Вони надсилали фотографії претенденок, і ті самі вирішували, куди дівчина їдитеме - чи в Дубаї, чи в Туреччину.

На цьому сумнівному "бізнесі" студенти наживалися від $500, якщо претендентка їде в Стамбул, і до $2 000, якщо кандидатка прямує в Дубаї.

Треба повідомити читачам, що українська повія заробляє майже $12 000. Половину забирає господар, а половину видає як платню.  

Зараз на "гачок" студентів потрапили дві дівчини, одна зі Львова, а інша - з Тернополя. Однак, дівчата побоялися летіти за кордон і повідомили правоохоронцям.

15 лютого дівчата мали вилітати літаком із аеродрому "Бориспіль", але їх не пустили працівники департаменту боротьби із злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, тернопільські оперативники та представники державної прикордонної служби України.

І на додаток, у Тернополі поліціянти провели санкціональні обшуки у помешканнях "роботодавців". У них вилучили стільникові телефони, в яких була наявна переписка щодо вербування, комп'ютерну техніку, записники, флешки, копії паспортів завербованих дівчат, гроші, які студенти отримали від незаконного заробітку. 

Стало відомо, що группа встигла відправити за кордон 5 дівчат, і це тільки попередня інформація.

Слід наголосити, що за студентами вже з жовтня 2017 року слідкували тернопільські працівники відділу боротьби із злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми. 

Тепер зловмисникам світить строк до 12 років із конфіскацією майна, згідно статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Також вирішується питання про оголошення їм підозри за ч. 2 ст. 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини та обрання міри запобіжного заходу).

Олімпійський скандал із саночником із Тернопільщини!

                      

Неждано і негадано у Всесвітній мережі розігрався олімпійський скандал із саночником із Тернопільщини - Андрієм Мандзієм. Далі докладніше розповість "Тернопіль".

Скандал розпочався від тієї хвилини, як Андрій Мандзій опублікував допис на своїй Facebook-сторінці: "Німцям сани виготовляє BMW, а я свої роблю у гаражі".                                             


Крім того, вдача не посміхнулася нашим саночникам. Так, Андрій Мандзій посів 40 місце у змаганнях із бобслею, при цьому продемонструвавши неабияку спритність.

Однак не це є основною ідеєю скандалу. Міністр молоді і спорту України Ігор Жданов у своєму профілі на Facebook гнівно відреагував на допис саночника, начебто він майструє сани в гаражі. Він написав, що на Олімпіаду в Південній Кореї Міністерство молоді і спорту загалом витратило майже 20 мільйонів гривень. І недобросовісні саночники поширюють: 

"...неправдиві заяви в ефірах українських телеканалів про те, що держава й Міністерство спорту нібито нічим не допомагає санному спорту, а спортсменам начебто доводиться збирати свої сани з металобрухту в гаражах".

Також міністр опублікував документи, в яких можна розгледіти придбаний інвентар для спортсменів зимової Олімпіади.

За цими документами і коментарями міністра І. Жданова, під час підготовки до ХХІІІ Олімпійських ігор збірній України з санних спортів за державний рахунок придбали 6 пар металевих полозів для саней по 30 000 грн. на суму 180 000 грн. (виробництво Німеччина); 3 штуки зимових саней по 88 000 грн. на загальну на суму 240 000 грн. (виробництво Німеччина); 1 електричний шліфувальний верстат по 8 000 грн. (виробництво США); 2 наборів слюсарних інструментів по 6 200 грн. на суму 12 400 грн. (виробництво Німеччина); 10 комплектів шипів для рукавичок по 800 грн. на суму 8000 грн. (виробництво Німеччина); 6 штук наждачного паперу для підготовки металевих полозів по 2 500 грн. на суму 15 000 грн. (виробництво Німеччина); 6 штук комбінезонів тренувальних по 11 760 грн. на суму 70 560 грн. (виробництво Австрія); 6 штук комбінезонів гоночних по 15 190 грн. на суму 91 140 грн. (виробництво Австрія); 6 пар черевиків фахових по 4 165 грн. на суму 24 990 грн. (виробництво Німеччина); 6 штук шоломів захисних по 5 000 грн. на суму 30 000 грн. (виробництво Німеччина); 6 пар рукавичок шкіряних по 1592 грн. на суму 9 552 грн. (виробництво Німеччина).

І на додаток, міністр підсумував цей свій запис в Інтернеті такими словами: 

"P.S. Побачив скарги, що окремим спортсменам-саночникам не дійшов на руки від федерації закуплений міністерством інвентар. Будемо розбиратися і притягати винних до відповідальності. Це неприпустимо".

Але Андрій Мандзій не розгубився і продемонстрував фото, як він робить свої сани, написавши такий текст:

"Здрастуйте, це не міф, сани роблю в будинку, в гаражі, як видно на фото, на них і стартував на Олімпійських іграх. Від Федерації отримав полози - 1 200 євро, кронштейни - 290 євро, 2 пари гумок по 30-60 євро. Торішні сани збирав повністю за свій рахунок. Є ще 20 Гб відео процесу створення саней, якщо мало фото".


Ну, міністр Жданов повідомив (також на своїй Facebook-сторінці), що розбиратиметеся з цим.

Нагадаємо, що Міністерство молоді і спорту  України, яку очолює міністр Ігор Жданов, критикують за провальний виступ українців на ХХІІІ Олімпіаді у Пхьончхані. 

"Ігри героїв" у Тернополі


10 лютого 2018 року в ТРЦ "Подоляни" в рамках проекту "Ігри Героїв" відбулися Всеукраїнські аматорські змагання з кросфіту.

У цих змаганнях брали участь 15 спортсменів із інвалідністю та ветерани АТО, які продемонстрували незламний дух воїнів. 

До Тернополя з'їхалися інваліди та ветерани АТО з Дніпра, Херсона, Харкова, Києва, Львова, щоб поборотися за звання найсильнішого. Треба сказати, що багато учасників "Ігрів Героїв"виконували гімнастичні вправи на кільцях, з гантелями, штангами, гирями, лазили по канату, сидячи на інвалідних візках та маючи протези на ногах.

У змаганнях брав участь і наш земляк Святослав Олійник, що мешкає в Тернополі. Він понад 5 років рухається на візку через робочу травму. Але каже, що почувається добре, займається спортом і готувався до цих змагань. Адже для спортсмена "Ігри героїв" є тим, щоб показати іншим, що життя після травми не закінчується.

Також на "Ігри героїв" завітав львів'янин Павло Козак, який давно займається спортом і який став одним лідером змагань. Крім того, приїхав ще один учасник змагань зі Львова - 25-річний Роман Гуменюк, для якого це вже четверті "Ігри". Він поділився, що щоденно тренується, щоб боротися зі своїми страхами, рости й фізично, й духовно, й ставати найкращим.

Потрібно зазначити, що у Тернополі в змаганнях "Ігри героїв" брали участь 80%  ветеранів АТО, які отримали важкі поранення у боях. 


Також під час змагань не забули і про полеглих воїнів у боях з російськими агресорами, що віддали власне життя заради миру і незалежності України. Пам'ять про них учасники і глядачі "Ігор героїв" вшанували хвилиною мовчання.

Організатор змагань Андрій Гуменний відзначив, що проект "Ігри Героїв" об’єднує навколо себе людей, які не погоджуються з розумінням "з обмеженими можливостями" і  показують усьому світові, що люди з інвалідністю можуть провадити активне життя. 

Так, учасники змагань проекту власним прикладом довели, що всупереч несприятливим обставинам, можна і треба демонструвати сильний дух українського солдата.

Про це повідомляє "Тернопіль".

У Тернополі на схід України провели добровольців

Напередодні з Тернопільського Театрального майдану відправилися на Донеччину боронити Україну від російських загарбників бійці 6 Резервної сотні Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" та ТОО "Тризуб" ім. Степана Бандери.

З нагоди відправки на Схід у Тернополі відбулися певні урочистості. Добровольців привітав очільник обласного штабу "Правий сектор" Назар Сарабун, якого знають під позивним "Вій". У своєму виступі він сказав, що бійці, які прямують зараз на Донеччину, вже не вперше захищають Україну, вони борються як і в тилу, так і на передовій, щоб здобути перемогу для нашої Держави.

Крім того, під час промов "Правий сектор" подякував усім небайдужим мешканцям Тернополя, що долучилися до збирання бійців на схід. 

Після виступів і хороших побажань у дорогу служитель церкви молитвою і добрим словом поблагословив захисників на достойну боротьбу за Неньку-Україну.

Треба сказати, що позиції Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" та ТОО "Тризуб" ім. Степана Бандери базуються в місті Новогродівка Донецької області. І з цієї бази добровольці з 2014 року до 2018 року виступали в бої за Савур-Могилу, за Донецький аеропорт, за Піски, за Широкине, за Авдіївку. В цих боях брали участь і тернополяни, які не залишають українські позиції й сьогодні.

У боях на Сході України із Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" загинуло 64 бійці, понад 500 - поранено. Деяких захисників українська влада нагородила високими нагородами, наприклад, Василя Сліпака "Орденом за мужність" І ступеня (посмертно).

Нагадаємо, що  Добровольчий український корпус "Правий Сектор" був створений у червні 2014 року, щоб захистити Україну від російської агресії. Даний Корпус є добровільним формуванням і бойовим крилом організації "Правий сектор". 

Корпус було створено відповідно до статті 65 Конституції України: "Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України".

Про це повідомляє "Тернопіль".

Тернопільські артилеристи визначали найсильнішого


У Тернополі 8 лютого в 44-й окремій артилерійській бригаді відбувся  відбірковий етап змагань із армреслінгу серед військовослужбовців. 

Змагання проходили в спортивному залі військової частини А3215. У них взяли участь понад 30 військовиків, які мірялися силою у кожній ваговій категорії.

Оцінювали змагання з армреслінгу багаторазовий чемпіон світу, Європи та України, заслужений майстер спорту України, президент обласної федерації армспорту в Тернопільській області Андрій Пушкар та президент Тернопільської обласної федерації пауерліфтингу Ігор Лисий. До речі, останній надав для змагань  спеціальні столи для армреслінгу, а Андрій Пушкар перед змаганнями докладно пояснив правила та техніку рукоборства.

Крім того, підтримати армійців завітав начальник обласного управління фізичної культури та спорту Віктор Мацикур, зазначивши, що такі змагання потрібні не тільки для військового вишколу, а й для їхнього розвитку. 

Переможцями змагань із армреслінгу відбіркового етапу із армреслінгу серед військовослужбовців стали:

1. Категорія 75 кг
І місце – В. Гаврицький;
ІІ місце – Ю. Орехівський;
ІІІ місце – А. Олійник.

2. Категорія 80 кг
І місце – І. Досій;
ІІ місце – Н. Бічахія;
ІІІ місце – Б. Багрій.

3. Категорія 90 кг
І місце – І. Дубик;
ІІ місце – Г. Фещук;
ІІІ місце – О. Дубина.

4. Категорія 100 кг
І місце – В. Шевчук;
ІІ місце – Д. Гуздяк;
ІІІ місце – О. Хом’як.

Переможці відбіркового етапу змагань поїдуть у Рівне, щоб представити 44 окрему артилерійську бригаду і будуть змагатися серед інших військових частин оперативного командування «Захід». 

Після завершення змагань Андрій Пушкар провів майстер-клас із армреслінгу. До слова, спортсмен є одним із найяскравіших представників України у цьому виді спорту, і завдяки його майстерності нашу країну знають у всьому світі.

Про це повідомляє "Тернопіль" з посиланням на Facebook-сторінку 44 окремої артилерійської бригади.