Пайове зерно - що це? Це - відходи.

Я, не відкрию Америку для тих, хто вміє уважно читати договора, а також для тих, хто розбирається в сільському господарстві.

Але, таких не багато. Аналізуючи запитання на спеціалізованих форумах, розумієш, що багато людей губляться в запитаннях: "Чому при видачі паю, так дешево оцінюється зерно?", "Чому, годування худоби старими дідовськими методами, не просто не дає очікуванного результату, а навпаки - призводить до малої ефективності та високої хворобливості?" і т.д.
 
Все, досить просто. Якщо Ви уважно перечитаєте договір аренди паю, то звернете увагу, на дивні терміни (для тих, хто з цим не знайомий) і ці терміни, стосуються того зерна, що Ви будете отримувати. Хоча, Вас будуть запевняти в тому, що таке зерно, абсолютно пригодне для годування тварин! Згоден, тварини його вживають. Питання в іншому: "А чи є в тому зерні, достатньо поживних речовин?".

Коли я переїхав в село, ще десять років тому, я собі подумав: "А що складного? Пай в оренду - зерно на корм. Життя прекрасне". Да не все так просто. В перший же рік, після отримання пайового зерна і початку годівлі  ним птиці, виявилось, птиця хворіє і дохне. Не вся, звісно, але втрати в 50%, не дають впевненості в завтрашньому дні. Тоді, я згадав і зрозумів, Чому старі люди, сіють пшеницю та інше зерно, хоча б 5-10 соток.... Вони, змішують його з пайовим. І коли з "пустим" зерном, перемішати, і вищий сорт, і перший і т.д..... На виході, отримуєм достатньо сбалансований корм.

Вже потім, вивчивши ситуацію більш глибоко, забрав паї у орендаторів і почав обробляти сам. Але це не так просто... причин досить багато... мені пощастило, що мій пай - виходив на дорогу. Відповідно, я мав доступ до нього, не зачіпаючи інші землі.

Ви знали про те, що пайове зерно - це відходи, сміття? Для рибаків, поясню ще простіше: це як сучасна прикормка - риба може її їсти скільки завгодно, але наїстись там нічим і вона буде голодна, але з апетитом.

Можливо, люди, які не мають паїв, подумають, що їх це не стосується. Але це не так. Дешевим пайовим зерном - переповнені ринки. Купуючи зерно для домашнього господарства - 90%, що Ви купуєте "пусте" зерно... А виробники кормів, по Вашому, яке зерно закуповують??? - Дешеве, для мінімалізації собівартості.

67%, 2 голоси

0%, 0 голосів

33%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Мотоблок, китайский чи українский?

Планую збільшити площу, під полуницю і сад.
Там, трактором не поїздиш. Прийдеться брати мотоблок.
Якому мотоблоку, Ви, надаєте перевагу і чому?

Одні кажуть, що краще вкласти гроші у вітчизняний (мотор січ), але, жаліються на якість металу.
Інші, надають перевагу китайським, через простоту і дешевизну.... При тому, кажуть, що дорогий китайський мотоблок, нічим не поступається українському, а навіть кращий. На китайські мотоблоки, більше обвісів і простіші.

Питання в тому, що китайці, чудово адаптомують нові технології. У них мотоблоки в 2-3 раза меньші і лекші, при тому, в 2 рази потужніші....  якщо взяти ДКУ (кормодробилку) у мене китайська і маслає як дурна, при тому маленька. До цього, була Українська трьохфазна і від передозу пшениці став і згорів двигун. А китайський маслає в 2 рази більші норми і з меньшими затратами електроенергії. От я і думаю, а чи з мотоблоками не так само??? Мотор січ, дибелий і важкий, має 6-7 л.с - 23-29 000грн.... а китаєть в 2 рази меньший і лекший 7-8 л.с. щей активна фреза в нагрузку - 12-14 000... Я не ганяюсь за дешевим, но і безтолку переплачувати не бачу сенсу. А мотори у китайців не погані і навіть, стають ще краще.

Я, ніколи не зтикався з мотоблоками, хто зтикався - діліться досвідом.

64%, 7 голосів

18%, 2 голоси

18%, 2 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Какие опрыскиватели, Вам нравятся больше?

Вы, отдаете предпочтение опрыскивателям с ручным насосом или электрическим?

Как часто подводит электрический насос?

40%, 2 голоси

40%, 2 голоси

20%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Трактор - найманий чи власний, що вигідніше?

В зв"язку з тим, що не мало людей пишуть про те, що хочуть собі у власність трактор, давайте разом порахуємо, чи потрібен він у власності...
Відразу пояснюю:
1) Мова не йде про тих людей, що на тракторі заробляють: орють людям городи, садять людям картоплю і т.д...
2) Мова не йде про міні трактори, та мото трактори
- як би дивно не звучало, але в них, на багато більша функціональність, ніж у звичайного трактора. (Про це розповім згодом у наступній статті, кому буде цікаво)
 Далі... Я, не знаю Ваших розцінок, будемо рахувати по нашим (чому такі розцінки - не питайте, не я їх складав), і так:
Оранка - 35грн за сотку
Дискач - 15 грн за сотку
Посадка картоплі - 20 грн за сотку
Прополка картоплі - 15 грн за сотку
Виборка картоплі - 45 грн за сотку
Покропити картоплю, покосити сіно - 20 грн за сотку

Серньостатистично, у звичайної людини, у власності - від 6-ти соток, до 10 гектар. Берем, в середньому 6 гектар і ділим пропорційно на функціональність, наступним чином:
1) 1Га - сад, полуниця, малина і інші фрукти.... Там, Ви трактор не використовуєте
2) 1га - капуста, морква, буряк, гарбузи, кабачки і т.д. ... Дискуєм (1500грн.), Виорюєм (3500грн.) = 5000грн.
3) 1Га - картопля..... Дискуєм (1500грн), Виорюєм (3500грн.), Садим картоплю (2000грн), Виполюєм картоплю (1500грн.), Кропим жуків (2000 грн.), Підгортаєм (1500грн.), Вибираєм (4500грн) = 16500грн
4) 1Га - зерно.... Дискуєм (1500грн), Виорюєм (3500грн), Садим (4500грн.) = 9500грн
5) 1Га - трава.... Косим (2000 грн.), Згрібаєм (2000грн.) = 4 000грн.
      І того = 35 000грн.
Приблизно, в середньому, десь більше - десь меньше, на кожну процедуру Ви затрачаєте годину роботи трактора, тобто десь 14 годин, плюс дорога.... нехай по мінімуму 15 годин... Навряд чи хтось із простих людей буде купувати кейси, джон діри чи фергюсони..... тому берем середні затрати 15 літрів на годину (хто має справу з трактором, знає, що я дуже зменьшим витрати пального)... і так, 225 літрів солярки мінімум 15 грн за літр, я таких цін не бачив, хіба що Ви тоннами купуєте, але візьмем 15грн і помножим на 225 літрів = 3375грн..."+" "-" = 4000грн.
     І того  = 31 000грн. за рік - затрати на трактор
(Майте повагу, я знаю як рахуються затрати і які вони. Я, просто для людей, у яких ніколи не було у власності трактора, хочу поверхнево показати, як то виглядає)

Середньостатистична вартість простого нового трактора, приблизно 400 000 грн.

Я, навіть не буду рахувати його поломок..... я навіть не буду рахувати вартість, навісного обладнання, для вище перерахованих процесів обробки грунту (повірте, хороше навісне обладнання, переважить вартість заданного трактора)..... Скажіть мені:
1) За скільки років, Ви його відіб"єте?
2) А він проживе стільки років, за скільки буде відбиватись? (для розумників, які будуть мені про надійність техніки розповідати, нагадаю - вартість ремонту, щоб він стільки жив, не враховувалась)
3) Ви ще хочете собі трактор?

70%, 7 голосів

30%, 3 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Первый миллион - самостоятельно, или с помощью?

Очень популярная нынче теория: 18 стукнуло и на свой хлеб!

Многие, сознательно отказываются от помощи родителей, говоря: "живите для себя, а я уже как то самостоятельно. В отличии от тех людей, которые не отказываются от помощи родителей (я не говорю о тех, кто висит у родителей на шее), такие люди, действительно чего то достигают... но когда самостоятельные, только стали на ноги, по закону жанра, у родителей подходит тот возраст, когда они не просто, никак не могут помочь, а уже сами нуждаются в помощи... И вот только человек стал на ноги, оппп и появляется, дополнительная финансовая нагрузка.... Люди же, которые не брезговали помощью родителей, на ноги стали быстрее и к преклонному возрасту родителей, уже стоят на ногах уверенно, и могут позволить себе, спокойно обеспечивать родителям старость.

При этом, очень популярная позиция, особенно у девушек, что мужчина уже к 30 должен вырасти так, что может всех обеспечивать.... Я не отрицаю, что это возможно... но, на этот счет, я стал случайным свидетелем встречи молодого миллионера, со своим кумиром, уже пожилым состоявшимся миллионером.... Так вот, когда молодой, рассказал пожилому миллионеру о том, как он им восхищается и, что старый был для него всегда примером..... Особенно уточнив: " Я всегда стремился как и Вы, все сам и без чьей то помощи и я достиг, состоялся!"..... Старый ему на это ответил: " Дурак ты молодой и ни в чем ты не состоялся, ты даже не поумнел. Если бы мне, в свое время, было от кого ждать и получать помощь - я был бы миллиардером! А все сам, я только потому, что никто мне не помогал и гордится, мне не чем!".

Что Вы думаете о помощи и самостоятельности?

13%, 1 голос

50%, 4 голоси

38%, 3 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Зміна клімату. Які вносите корективи в будівництво, господарство

Всі ми чудово знаємо, що клімат змінюється.
З"являються природні катаклізми, які були дивиною для наших країв.
Наприклад: на полтавщині, з"явились смерчі... не такі як в Америці, але криши зносять на ура.
Я вже не одноразово писав про те, що старі конструкції не актуальні: в старих курниках - мерзнуть кури, в старих хатах і погребах - постійно приходиться боротись з сирістю і т.д...

Хто хоче, діліться ПРАКТИЧНИМ досвідом того, на скільки відчули ці зміни і які вносите корективи в старе будівництво, що враховуєте при новому будівництві.... які зміни вносите в сільське господарство: вирощування рослин, тварин в сучасних умовах і т.д.????

Нарешті, розкидав гній... а Ви, вже розкидали, чи весною?

Курячий гній - вже розкидав.
Курей, на зиму, вже в сараї перевів.
 
А Ви, як своє хозяйство, та землі до зими підготували?

Ви часник і полуницю вкриваєте на зиму?

Я, часник вкриваю, правда, ще не вкрив, а полуницю - не вкриваю, закаляю.
Ащо Ви вкриваєте і навіщо?

0%, 0 голосів

17%, 1 голос

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

83%, 5 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Який інструмент кращий: новий китайський чи старий радянський?

Багато чую про те, що люди ганяються за старим радятським інструментом: гвіздками, сверлами, проскогубцями, пилками, сокирами і т.д.....

Іноді, це доходить до абсурду:
Стояв, дивився, як сусід колоду розпилював пів години... підійшов запитав: "чому, Ви використовуєте дідовську пилку і так мучаєтесь?".... Він відповів: "це саме краща пилка, таких більше нема.... то все, китайське лайно і т.д."... Дав йому китайське "лайно" і запропонував, другу колодку розпиляти цим "лайном".... замість півгодини, він розпиляв за 3 хвилини (засікав, спеціально для нього)".... Він здивувався.... Але гордо сказав: "то всеодно лайно...дякую...я, своєю"....

Чомусь ті, хто фанатично вважають, що радянське краще - не враховують, старіння металу.
Якось, потрібно було в тракторі болти да гайки покрутить.... достав батьків ключ з накідними головками, ще 73-го року - жодної гайки не викрутив, головки злизались.... Скажу навіть більше: як проводив воду, викопав металічного кілка, що був колись-колись, натяжним для водонапорної башні....  то, наглядно людям показував, як метал руками гну)))) прекрасно розуміючи, що тоді, коли він забивався, навряд чи я його погнув би.

Я, не є фанат китайського і чудово знаю, що є китайське, навіть нове, но лайно.... але все ж таки: "китайське, чи радянське в період сьогодення, а не тоді, коли воно було нове? Як вважаєте?"

11%, 2 голоси

74%, 14 голосів

16%, 3 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

"Гармонія" цін, сільськогосподарської галузі. Яка Ваша думка?

Про дивне формування цін на офочі та фрукти, по принципу: чим меньше праці, тим дорожче продаєм... я, вже писав.

Тепер, мене цікавить Ваша думка, а точніше, як Ви викручуєтесь, в наступній ситуації: "В цивілізованому світі, плоди праці сільського господартсва - дороржче.... техніка та інвентар - дешевше.... У нас, все навпаки, плоди дешеві, а техніка космічних грошей коштує".

Був навіть реальний прикол з моїм знайомим колегою, який зареєструвався на сайті знайомств.... прийшов до мене в шоці і каже: "познайомився з дівчиною... вона сказала: "Если хочеш доказать, что ты меня достоин, должен приехать на порше"..... То це я маю продати за 2 000 000 комбайн, щоб купити за 2 000 000 порше??? І шо мені те порше дасть?"....

Та даже не будем брати комбайни і трактора від 500 000.... візьмем банально - корову.... Добра корова меньше 1000 доларів не коштує.... зато молоко, має коштувати копійки.

Не будемо чіпати державу з ілюзованими дотаціями та допомогами... Хай краще не заважає, ніж ускладнює нам життя, своєю турботою про нас.


0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

0%, 0 голосів

63%, 5 голосів

38%, 3 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.