Музеї Сектору М

  • 22.09.15, 08:27


Маріуполь має стратегічне значення для України. Події, які тривають у Секторі М зони АТО - фактично щодня в ефірі головних телеканалів. Місто утримали, не давши орді прорватися до Криму і Одеси. А Сектор М залишається на вістрі потенційного удару агресора. І це всі розуміють.

Тут у будь-який день може розгорнутися масштабна битва. Концентрація військ з обох боків - вражаюча. Як у таких умовах працюють заклади культури, зокрема музеї?


-Головне, владі всіх рівнів вдалося утримати ситуацію, забезпечивши нормальне функціонування всіх закладів соціально-культурної сфери! - розповіла начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, - Аби в тому переконатися, радо запрошуємо представників преси на Донбас!

Так просто і почалася 5 музейна експедиція журналу "Музеї України". Фактично за кілька днів після нашого повернення з північних районів Донеччини.

До Маріуполя поїзд "Азов" тягнеться мало не добу. Саме там я і зрозумів, чому апарат ОДА перебрався в маленький Краматорськ, до якого від Києва 6 годин швидкісним Хюндаєм...

Місто святкувало. Грандіозний Парад вишиванок, визначення "Маріупольця року", День міста, фестиваль "Червона Рута"... Все у державних прапорах і кольорах.

На Донбасі, дійсно, якийсь стихійно-неконтрольований підйом патріотизму. На Парад вишиванок очікували 2000-3000 учасників, реально прийшло під 20 тисяч...

-За рік свідомість людей змінилася кардинально! - зазначив начальник Управління культури і туризму міста Олександр Чайн, - Плюс, свої результати дала продумана робота з патріотичного виховання, постійні культурологічні заходи, масштабні акції. Маріуполь - то Україна!

23 бібліотеки, 5 Будинків культури, 8 шкіл естетичного виховання, 130 колективів художньої самодіяльності, краєзнавчий музей і три філії, Центр мистецтв імені А.Куїнджі... То все Маріуполь! Все працює, все збережено! А головне, до закладів культури йдуть люди!

Відвідавши Маріупольський краєзнавчий музей, Художній музей ім.А.Куїнджі, прекрасний Музей народного побуту - переконалися.

Скажу більше, як для прифронтового міста, яке пережило такі драматичні події - музеї Маріуполя у зразковому стані! Не всі мирні міста можуть похвалитися такими закладами, колекціями, роботою! Хоча, проблем, як і скрізь, вистачає...

Побували ми і у селищі Сартана, де стараннями І.А.Папуша і його учнів діє унікальний Музей історії та етнографії греків Приазов`я. Подарували комплект патріотичного плаката Юрія Неросліка. Відвідали селищний Будинок культури, де триває масштабна реконструкція.

Так, близькість фронту відчутна. Блок-пости, військова техніка на дорогах, солдати, укріплення...

Тут готові до будь-якого розвитку подій. Як до оборони, так і до наступу. Але, сподіваються, що ситуація буде вирішена мирним шляхом, і всі оті потішні денеери перетворяться на музейні стенди, а подвиг бійців-захисників і активу міста, який героїчно зводив лінію оборони, буде достойно увічнено...

Далі були фестивальні клопоти "Червоної Рути", зустрічі, виснажлива дорога до Києва з демобілізованими бійцями, що поверталися з-під Волновахи...

-На Донеччині живуть і працюють прекрасні люди, діє чимало закладів культури, школи мистецтв, бібліотеки, - підкреслила Аліна Певна, - Ми  робимо все, аби бойові дії, що тривають на території області, військові проблеми, мінімально впливали на мирне життя звичайних людей, хоч, зрозуміло, не завжди це вдається! Тому ще раз наголошую - місцеві органи влади, заклади культури, Донецька ОДА завжди відкриті до співпраці! Давайте реалізувати культурологічні проекти разом! Заради Єдиної, Неподільної України!

Музеї Донбасу, заклади культури, особливо ті, що опинилися у прифронтовій зоні, потребують постійної державної і громадської уваги. Добре, що це розуміють в Донецькій ОДА і не можуть осягнути у деяких просторих столичних кабінетах, особливо Мінкультівських.

АТО триває. І Україна повинна перемогти!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Маріуполь



Міністерство культури – репресивний орган діючої влади.

  • 21.09.15, 23:23


Кривавий молох війни кожного дня отримує свої жертви на Сході України. А в тилу, за законами військового жанру, орудують банди мародерів і ґвалтівників. Одним з найактивніших в цьому «нелегкому» ремеслі виявилось… Міністерство культури на чолі з «віце-прем’єр-мародером» В’ячеславом Кириленком. Їх жертва — культурна спадщина українців.
За інформацією, яку нам надали небайдужі люди з Міністерства культури, в закладах культури готуються масштабні звільнення – точніше – чистки в кращих тоталітарних традиціях. Відчувши повну власну безкарність, керівництво Лаврського Нацзаповідника, Пирогова, Історичного музею та інших, маючи повну підтримку керівництва Міністерства, творять речі, несумісні не тільки з Законом, але і з мораллю.
Наприклад, вдруге звільнена знаний фахівець, людина, що створила одну з найефективніших служб у Києво-печерському історико-культурному заповіднику, Халіль Людмила Григорівна. Але, очевидно, авторитет та ефективність роботи закладу не є пріоритетом ні для лаврських узурпаторів влади михайлин-панченків, ні для їх покровителів у Мінкульті. А виплати незаконно звільненим, що сягають вже кількох мільйонів гривень – так це взагалі наша з вами проблема, шановні платники податків, а не чиновників, що безкарно творять беззаконня! Те саме — в Історичному музеї, в Пирогові…
Усі ці дії нагадують поведінку талібів, які, прийшовши до влади, розстрілювали з гармат гігантські статуї Будди – культурну спадщину попередніх поколінь. Будь-які диктатори, такі, як Ленін, Сталін, Гітлер – основними ворогами своїх режимів вважали інтелігенцію – серед неї можуть виявитись люди, які можуть першими зрозуміти небезпеку та забити на сполох. Наші культур-таліби діють набагато цинічніше та підступніше. Їхня риторика – повна протилежність їхнім діям. Під прикриттям патріотичних гасел наші святині бачаться їм у вигляді корит, з яких можна добряче поживитись.
Революція гідності, Майдан заснували основи української сучасної політичної нації. Але у владні крісла звичними шляхами проскочила заяложенаколода демагогів та «наперсточників», як назвав їх Михеїл Саакашвілі. Традиції компартії та КГБ продовжили їхні вихованці – комсомольські активісти минулого століття. Цьому є об’єктивне пояснення – представники національної культури систематично винищувались – залишались павликиморозови. Є пояснення – але нема виправдання!
422309_7Які традиції могли принести у владу вчорашні комсомольські ватажки? Та тільки традиційні – ленінські! А там – діячі культури вважались головними ворогами компартії і підлягали винищенню – Соловки, ГУЛАГ. Сьогодні заклади культури – музеї, заповідники – можна вважати серцем нації, її основою. Нищення їх – підрив основ держави, її духовності та культури. Саме проти них спрямовані нищівні зусилля міні диктаторів з міністерства культури, їх мікро вождів та опричників, якими вони позагиджували провідні заклади культури. З чим ми прийдемо в Європу (якщо з такими керівниками дійдемо туди взагалі)? Ми, одна з найстаріших націй Європи явимо світу замість потужної спільноти фахівців у галузі культури тих невігласів, що позбирав невідомо де та протягнув у систему міністерства «гранітний Славко»?
Кожен латентний диктатор бавиться у межах своїх можливостей. Замість діалогу зі стурбованими представниками громадськості, міністр культури сам створює собі передачу на телеканалі, сам собі придумує запитання та з задоволенням відповідає на них. Щедрою рукою роздає посади своїм друзям та родичам. Що? Піп не здатен керувати Пироговим? А що там того Пирогова? Якісь сто гектарів – хатки знесемо до купи, а там когось поселимо. А піп хай бавиться – кум, як-не-як. А що там в Історичному? Профспілка проти репресій? Знищуй, Таня, такі профспілки. Ми ж з тобою вчили, що профспілки – школа комунізму, а не аби що! А що там в Лаврі? Кажете, регіонали перефарбовані? Але ж як гарно перефарбувались! І підхід до начальства знають правильний – не з порожніми… самі знаєте… Коньячок з потрібними людьми в лаврському гаражі випивають. Та й дітей люблять – дивись, один навіть в декретну відпустку ходив – поки молоко не скінчилось…
Пане міністр та ваша не шановна команда! Суспільство давно переросло Вас, ви вже навіть не в хвості історії, а зникаєте за обрієм! Що ви ще не встигли зробити (читай — знищити) в культурі? Поспішайте! Часу у вас залишилося обмаль! Темні часи кириленківщини ще довго пам’ятатимуться нащадкам. Ви перевершили всіх попередників. Ніхто б не здивувався, якби Путін нагородив вас якоюсь бляшанкою на георгіївській стрічечці. Або, принаймні, вніс до якихось своїх «білих списків». В першу чергу, за Ваше злочинне голосування 23лютого 2014 року, що було одним з важливих факторів дестабілізації держави та було використано ворогом для анексії та початку війни (замовлення?). Усі подальші дії логічно лягають в канву державоруйнування та заслуговують нагород. Не наших – ворожих! Кажуть, Ви познімали зі стін Міністерства портрети всіх попередніх міністрів культури. Креативно! А далі – що? Наберусь сміливості уявити, яка галерея з’явиться натомість – «Славко-вогнеборець бази БРСМ», «В’ячеслав-бідоносець вражає списом свинячу чуму», «Комсомолка Т. Сосновська робить під себе історію України», і – по центру – «В’ячеслав у шкірянці зі своїм загоном проводить експропріацію та добиває українську буржуазну культуру»?
Наразі у міністерстві та кількох провідних закладах працюють перевіряючі органи. Відкрито кримінальні провадження. Але нам уже слабо віриться у те, що досвідченим шахраям не вдасться – в котрий раз! – вийти сухими з води! Адже кожен раз відбувалось, як у Пушкіна в «Євгенії Онєгінє»: «…Слегка за шалостибранил, и в летний сад гулятьводил…». Чомусь після попередніх перевірок Рахункової палати Національного Києво-печерського заповідника хтось з працівників цієї самої палати опинявся в штаті Заповідника… Але, будемо сподіватись, що нові кадри МВС та прокуратури виявляться справжніми фахівцями та патріотами, і «дерибан» культурної спадщини припиниться раз і назавжди.
Нещодавно створена прикордонна служба Євросоюзу, до речі, вже попереджена, що після довгоочікуваної відставки нинішнього уряду можливі спроби переходу державного кордону окремими діячами Міністерства культури з музейними цінностями. Остапа Бендера з «бронзулєтками» пам’ятаєте?
Один з найвидатніших політичних діячів ХХ століття якось сказав: «Держава без культури – все одно, що людина з перерізаними венами». Я впевнений – чиновники, винні у сьогоднішніх безчинствах, понесуть не тільки моральну, але й кримінальну відповідальність. Задача нас усіх,небайдужих, щоб наша багатостраждальна культура та її діячі дожили до цього моменту. Наші герої, що повернуться з війни, не повинні прийти на руїни, залишені мародерами Кириленка.
Слава Україні!
І. Корсун

/linadov.

Прифронтовими дорогами з Донецькою ОДА

  • 21.09.15, 20:25

Заклади культури Донеччини вздовж лінії фронту працюють в штатному режимі! Попри всі ризики і особливі умови! Це головна думка, яку хочеться донести до громадськості після рейду Маріуполем, Сартаною і півднем Донецької області. 5 музейна експедиція в зону АТО успішно завершена!

Особлива подяка керівництву Донецької ОДА і особисто Начальнику Управління культури і туризму області Аліні Певній, разом з якою ми здійснили рейди Краматорськом, Костянтинівкою, Слов`янськом, Маріуполем, організували прес-конференцію в Києві, зустрілися з цікавими людьми, допомігши вирішити якісь проблеми.

Аліна Певна в музеї Сартани подарувала комплект патріотичних плакатів Юрія Неросліка.

https://www.youtube.com/watch?v=0c6n0vkDAKE

Валентина Андронова - директор Маріупольського музичного училища готує спеціальні концертні програми для виступів у Краматорську і Києві.

https://www.youtube.com/watch?v=Dxa3_5xEtNA

Іван Папуш - творець унікального грецького музею, аксакал музейної справи. Сартана.

https://www.youtube.com/watch?v=UXvO_EmGuJw

Вітання з Сартани!

https://www.youtube.com/watch?v=qVD5ndrZMJc

Грецькі традиції Сартани

https://www.youtube.com/watch?v=A1RMSlt2ZW4

Попри війну, в Сартані відновлюють будинок культури! Хоча ще недавно були страшні обстріли, коли загинули люди...

https://www.youtube.com/watch?v=vtpGeEMRUBw

Хлопці з бату "Донбас" чітко підтримують порядок у Маріуполі. Недавно вийшли з Широкіно... Налаштовані на перемогу!

https://www.youtube.com/watch?v=EHxAY4sQrVY

Капелан ЗСУ отець Геннадій має власні погляди на війну і поведінку солдат...

https://www.youtube.com/watch?v=LS86-brNZI8


Творці "Червоної Рути"



Майбутнє Донбасу!

Підбірку підготував Віктор Тригуб, "Музеї України"

Маріуполь, Сартана

Аліна певна: відновлення культурного поля донеччини

  • 17.09.15, 10:31

Аліна Певна: ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРНОГО ПОЛЯ ДОНЕЧЧИНИ

Начальник управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна дала велику прес-конференцію у Києві на платформі  "Нова країна". Організатор - журнал "Музеї України". Надаємо короткі тези виступу.

У зв’язку із збройним захопленням влади на Донеччині бойовиками так званої «ДНР» рішенням голови Донецької облдержадміністрації всі структурні підрозділи ОДА було переведено на підконтрольну українській владі територію. Після піврічної відсутності,25 березня 2015 року, у місті Краматорськ було поновлено роботу управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації.

Усі колишні співробітники управління відмовились переїхати на підконтрольну українській владі територію, тим самим знехтували Присягою але не зважаючи на це під керівництвом Аліни Валентинівни Певної була сформована нова команда патріотів – професіоналів свого діла, девізом яких стало: Патріотизм, Професіоналізм, Порядність. Гордо дотримуючись цього гасла нова команда кинула усі силина відновлення культурного поля Донеччини.

За короткий проміжок роботи управління культури і туризму відновило  документацію, відомості про туристичні маршрути, створило повний перелік закладів культури Донецької області, підконтрольній українській владі, сприяло відновленню роботи обкому профспілки працівників культури. На даний час управління культури і туризму займається перереєстрацією Донецького обласного краєзнавчого музею, Донецького драматичного театру, Обласного учбово-методичного центру культури.Донецький обласний Художній музей уже відновив свою роботу на базі КЗ «Музей народної архітектури, побуту та дитячої творчості с. Прелесне». Зробило аналіз роботи музейних закладів, завершила процедуру фотокопіювання.

За п’ять місяців існування проведено: дві акції: «Фото з ветераном, як міст з минулого в майбуття»  та «Синийплаточек»,організовано масові заходи обласного рівня, приурочені до Дня Перемоги, Дня конституції, Дня звільнення Донбасу,   підготовлено та організовано доставку літератури (980 кг.) з міста Києва за програмою «Українська книга» для бібліотек області, разом з ТОВ «Червона рута»готується до проведення всеукраїнського фестивалю «Червона рута» в місті Маріуполь, проводяться  масові заходи та державні свята. Всю роботу управління проводить лише власними силами і за відсутності обласних закладів. Розроблено перспективний план розвитку галузі, готується програма розвитку культури, Програми краєзнавства, туризму та розвитку музейної справи на 2016-2020 роки, налагоджуються міжрегіональні відносини, на меті створення музею героям, які загинули за територіальну цілісність України та музею комуністичної епохи, впровадженням нових форм туризму.

Також управління кинуло усі зусилля на виконання Закону України про декомунізацію, розробили і затвердили проект-розпорядження комісії. Тепер на підконтрольній українській владі території з 36 залишилось тільки два пам’ятника Леніну. Сприяло участі вокальних колективів «Горлиця» і «Червона калина» смт.Цукурине від закладів культуриСелидівської міської ради  участі у національному проекті народної творчості «Сорочинський ярмарок», що проходив в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області. За підсумками фестивалю колективи отримали дипломи   за зайняте   ІІІ місце.Ведеться робота по організації гастролей творчих колективів, які підтримають жителів Донбасу. Але найголовніше – це ідеологічна складова і патріотичне виховання, якому зараз приділяється чи не найбільша увага усіх галузевих підрозділів.

Тож, не дивлячись на те, що повністю відсутній науково-методичний центр, а склад управління укомплектовано тільки на половину управління культури все ж виконує покладені на нього функції.

Але пропри все, і досі існують проблемні питання, які на даний час значно затрудняють роботу це брак кваліфікованих кадрів(особливо у музейних закладах), гостро стоїть питання збереження музейного фонду (у ході бойових дій знищено частину експонатів), також уже майже півтора року 5 музеїв, які є відділами обласних музеїв Донецької області працюють повністю без фінансування.

Пошкоджено 21 заклад культури та завдано збитків на 18353379 тис. гривень. Болючі питання: Ландшафтний парк Клебан Бик, який розташований між 2 і 3 лінією оборони (частина парку замінована); при будівництві оборонних споруду Володарському районі постраждали кургани до яких ми немаємо доступу й досі і говорити про їхній стан зараз не доводиться.

-Ми маємо велику надію на те, що колись ми переборемо «руський мір» і відновим українську гармонію! - зазначила Аліна Певна.

У заході взяв участь відомий музеєзнавець, доцент Національної академії керівних кадрів культури Віктор Карпов, який розповів про ідею створення Музею АТО.

Начальник прес-служби Національного заповідника "Софія Київська" Олексій Курпас, що розповів про плани співпраці з музеями Донбасу.

Ведучий - редактор журналу "Музеї України" Віктор Тригуб.

Наступного дня А.Певна і В.Тригуб відбувають до Маріуполя, де візьмуть участь в фестивалі "Червона Рута" і відвідають прифронтові музеї.

Прес-служба

https://www.youtube.com/watch?v=XvedJrkAu44

В.Карпов

https://www.youtube.com/watch?v=RChzgZyF0iA

Софія Київська – Сходу

https://www.youtube.com/watch?v=be_ZqgFaRuA

Сектор М. Експедиція до Маріуполя

  • 16.09.15, 23:50


Прифронтові музеї в центрі уваги! Журнал "Музеї України" та Управління культури і туризму Донецької ОДА продовжують екстремальний рейд закладами культури вздовж лінії розмежування. Саме там, де стріляють...

Після спільної прес-конференції в Києві, начальник Управління ОДА Аліна Певна і редактор журналу "Музеї України" Віктор Тригуб вирушають до сектора М зони АТО. Маріуполь.

Фестиваль "Червона Рута". Враховуючи кількість провокацій і рівень напруги, то буде головна подія осені. Не все так просто... Чекайте репортажів!

Широкине, Сартана, музеї Маріуполя... Заплановані відвідини і пряма мова.

Попри війну на півдні Донецької області, життя триває. Там живуть люди і відповідно, працюють заклади культури. Як - окрема тема.

Потрібна підвищена увага суспільства, всіляке сприяння держави, допомога громадськості...

Прифронтова зона - дійсно небезпечне місце. Це - реалії. Треба щось робити і якимось чином сприяти. Досвіду нема. Доводиться всім вчитися на марші і вирішувати нагальні проблеми.

Не будемо про істеричні відмови відомих людей поїхати в зону АТО. Страх - то важливий фактор. Але, все розуміємо.

Експедиція здійснюється власним мізерним коштом часопису, тож, якщо у когось буде можливість підтримати - будемо вдячні! Грошей на квиток з Маріуполя ще не назбирали. Що вже викликало хвилю жартів...

Гривні по Україні: картка Приватбанку 4149437851686293 Підтримайте!

Ми вирушаємо. Успіхів!

Музеї України

Украинский скульптор михаил маркин

  • 15.09.15, 11:50


 

   УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН  В конце августа, находясь по рабочим делам в  славном украинском городе Кривой Рог, мне на выставке творчества  криворожских художников приуроченной к 24 летней годовщине независимости Украины, удалось  познакомиться с молодым, но уже известным  в творческой среде, скульптором Михаилом Маркиным.

   

УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН

     Особенно удалась автору  скульптура,  которую я условно назвал “МАНКРУТ”.

УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН

    Для  тех из вас  уважаемый читатель кто еще, не знает смысла это слова  дополнительно поясняю, что термин "манкурт" ввел в оборот Чингиз Айтматов в своем знаменитом романе "И дольше века длится день".

    В данном художественном произведении манкурт - это рабское бездушное существо, забывшее все о своей прошлой жизни и выполняющее любые распоряжения своего хозяина. Слово стало широко употребляться в переносном смысле, сделалось именем нарицательным. Презрительная кличка "манкурт" достается тем, кто забывает национальный язык и пренебрежительно относится к культуре своего народа.

   Предположительно Чингиз Айтматов, изобретая термин "манкурт", взял за основу древнетюркское прилагательное mungul, обозначающее "глупый, неразумный, лишенный рассудка".

 Тут  же на выставке,  мне удалось и лично поговорить с  автором этой  скульптуры Михаилом Маркиным, а по итогам нашей  беседы выяснилось,  что в искусство,  наш  35 летний  «герой»  шел  довольно долгим и тернистым путем. Так увлекшись в раннем  детстве  лепкой  из пластилина уже в школьные годы  Михаил Маркин  проявив  талант и трудолюбие, с успехом  окончил  Криворожскую художественную  школу №1.

 А  вот  далее, Михаил став  юношей,  увлекся  боксом и добился на этом поприще  больших спортивных успехов, попав по итогам  своих побед в  сборную Украины. Пиком  своей  спортивной карьеры мастер спорта  по боксу Михаил Маркин  считает серебряную медаль, полученную  в 2005 г. завоеванную  в Открытом  чемпионате Норвегии.

УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН

 Затем  был в жизни Михаила Маркина новый период   (с 2007 по 2013 года)  когда он занялся  как  успешный предприниматель  бизнесом.

  Но, тем не менее, в дальнейшем Михаил Маркин все, же  решил вернуться  в искусство но уже со своим новым приемом изготовления скульптур, когда вместо глины, гипса или мрамора используют  особую технику лепки на основе полимерного материала закрепляемого на каркасе. Затем данные скульптуры раскрашиваются и  в результате приобретают совершено новый вид и по-новому оказывают влияние на зрителя. 

УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН

    Такое направление в современной скульптуре называется  «сюрреализмом».

     (Сюрреализм (фр. surralisme — сверхреализм) — направление в искусстве, сформировавшееся к началу 1920-х во Франции. Отличается использованием аллюзий и парадоксальных сочетаний форм.)

     И вот закончив с представлением нашего «героя», я далее  привожу  фото его некоторых  работ.

   

УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН

УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН

УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН

   

УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН

  Более подробно  любой  из вас уважаемые читатели  из числа заинтересовавшихся творчеством Михаила Маркина  смогут больше о нем узнать,  заглянув на его страничку, на сайте «Фейсбуке». https://www.facebook.com/profile.php?id=100004239285488&fref=ufi

   

УКРАИНСКИЙ СКУЛЬПТОР МИХАИЛ  МАРКИН

   Михаил Маркин и его "молодая команда".

Фотоподорож музеєм історії Краматорська

  • 14.09.15, 03:03


Приємно відвідувати музеї, де професійні колективи і досвідчений директор. КЗ «Музей історії міста Краматорської міської ради» в Донецькій області, саме з таких. Директор Волошина Наталія Євгенівна гостинно нас зустріла, радо отримала у подарунок комплект патріотичного плакату Юрія Неросліка, провела чудову екскурсію.

Попри війну, окупацію, нещодавній обстріл з Градів, музей працює, веде велику наукову роботу, виставкову діяльність. При нас монтували виставку львівських художників... Слухаючи Наталію Євгенівну, зробили невелику фотосесію цього чудового закладу.

"Музей історії міста Краматорська був відкритий 5 листопада 1967 року.
Розповідає про непростий шлях міста.  Безліч традиційних предметів української хати вводять відвідувачів у дивний мир духовної культури наших предків, тут же представлена частина унікальної колекції рушников нашого регіону, українського одягу й кераміки, виконані з дивною майстерністю й смаком. - зазначено в офіційній презентації.
Про будівництво перших промислових підприємств, що стали основою індустріального Краматорська, знайомлять матеріали музею. Органічно вписався в експозицію інтер'єр квартири робочого кінця ХІХ - початку ХХ ст. з комплексом цікавих предметів побуту того часу.
Експозиції музею вводять відвідувачів в атмосферу складних і суперечливих 20-30-х років, де представлені матеріали про краматорських непманів і підприємців, відбиті пафос й ентузіазм, які панували під час будівництва гіганта вітчизняного машинобудування Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ), завдяки якому в 1932 році Краматорськ одержав статус міста й став відомий як великий індустріальний центр Донбасу.

Є унікальні матеріали про популярного актора, режисера, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка Леоніда Федоровича Бикова.
Подібна меморіальна експозиція пам'яті створена вперше в Україні. У її основу покладені справжні документи, численні фотографії, особисті речі. Особливу цінність представляють гімнастерка, кашкет і планшет, у яких знімався Маестро у фільмі «В бой идут одни старики», головному героєві якого, Героєві Радянського Союзу Титаренко, у Києві встановлений пам'ятник. Всі матеріали музею були передані й довірені родиною Леоніда Федоровича, його дружиною Тамарою Костянтинівною, друзями юності й акторами.
Тут також відбита творча діяльність й інших іменитих земляків.
Про спортивне життя міста говорить експозиція про наймолодшого чемпіона світу з шахів Руслана Пономарьова".

Вже є експозиція про Героїв АТО, яка, на жаль, постійно збільшується, через бойові дії, що продовжуються за кілька десятків кілометрів. Гинуть земляки...

Ми оглянули колекцію рушників, центральним експонатом якої є гігантський витвір "Мелодія рушника". Попереду чекало знайомство ще з двома відділами - про мамонтів і краматозавра - згодом...

Враження, фото - Віктор Тригуб, Наталка Іванченко

84313, м. Краматорськ,

вул. Шкадінова,60        т.5-51-58

[email protected]



«Культурне життя прифронтової Донеччини»

  • 13.09.15, 15:54

Прес-конференція

 Люди зони АТО

16 вересня 2015 о 13-00  відбудеться  зустріч з пресою   начальника управління культури і туризму Донецької ОДА Аліни Валентинівни Певної.

 Буде обговорена тема збереження  культурних закладів Донецької області, про  шляхи відродження культури Донбасу, про залучення українських  митців до культурного життя Донеччини.

Нова команда Донецької ОДА круто взялася за Леніна. Вже демонтовано 34. Залишилося 2...

-Найголовніша проблема – це збереження музейних фондів. Зараз пошкоджено вісім музеїв. Є зруйновані музеї в Ясинуватському районі. Але найбільша проблема – кадровий голод, - розказує Аліна Певна. - Коли переводили Донецьку ОДА, жоден працівник управління культури не перейшов на українську сторону і залишилися у Донецьку. "Мінкульт ДНР"... Там  і документи. Доводиться працювати з нуля, заново набирати людей, перереєстровувати обласні музеї. Станом на початок вересня 2015 року, на території Донецької області, підконтрольній українській владі, знаходиться 62 музеї. Загальна кількість основного фонду – 257 590 одиниць зберігання, науково-допоміжний фонд складає  69450 експонатів.

 Аліна Певна нещодавно, ризикуючи життям рятувала Державний прапор від бандгрупи днр, разом з саперами входила до бібліотеки, куди вцілив Град, що не розірвався. Мало не загинула від вибуху снаряду, що зніс балкон її квартири... Нині очолює Управління культури та туризму Донецької ОДА.

Лише для журналістів! В рамках пресової програми журналу "Музеї України" по результатам 4 Музейної експедиції в зону АТО.

 Адреса: вул. Станіславского 3 (Городецького 12/3) підїзд 5, офіс 50 ( у приміщенні громадської платформи «Нова країна», навпроти театру ім. І.Франка), метро Хрещатик чи Майдан Незалежності.

Гарантоване здоров"я людини.

Гарантоване здоров"я людини.

Чи може сучасна медицина забезпечити ці умови? Відповідь однозначна - Ні!

При глибокому вивченні цієї проблеми всі розу­мні люди погодяться з тим, що еску­ла­пія, тобто меди­цина: офіційна, традиційна, нетра­ди­ційна, на­род­на, всі знахарі і цілителі аб­со­­лю­тно ніякого відношення не мають до забезпечення гарантованого  здоров'я людини. Це просто не їх справа. Навпаки – всім їм потрібні хворі пацієнти.

Їхня справа – ремонт, «лі­кування», яку прийнято вважати, вже хворого тіла в якому виник біль. Зазвичай люди звертаються до ліка­ря тільки тоді, коли вже по­трібна медична допомо­га. Без больового симпто­му ніхто в лікарню не йде. А це часто початок кінця. На­магання ліка­рів якомога ра­ніше вия­ви­ти хво­робу при­веде тільки до необхідності придбання біль­шого об'єму ліків. Причини захворювань, лікар просте не знає, а роз­виток захворюван­ня лікар зупи­нити вже не може, бо він не знає дійсної при­чини захво­рювання і мето­ду усунення її. Ві­домий лікар-кар­діо­лог М.Амосов по­мер від хвороби серця. Як хірург-слюсар по ремо­нту серця він був найви­датнішим, а причини захво­рювання серця він не знав. Причина захво­рювання се­рця, як і причина алкоголі­зму, є звичай­ний сколіоз, що є абсо­лютно у всіх.

Зараз під наглядом ліка­рів-педіатрів ростуть дітки, у яких до одного року вже сформований сколіоз, фор­мується остеохондроз і кі­фоз. З таким станом хреб­та жодна людина не може бути здоро­вою і жити біль­ше ніж  0,1 частини свого життя. Всі при­речені бути хворими, лікува­тися, і, недолі­кував­шись, по­ми­­­рати. Так продовжується про­тя­­гом 4300 років, з часів Тро­ян­ської війни. Настав час все це змінити. Така нау­кова думка і практика вже є. В той час дочка бога-лікаря Еску­ла­па, богиня Па­нагія, (Пана­цея в римській транскрип­ції) була повиту­хою і у кожної народ­женої дитини, вона і такі як вона,  усували першо­при­чину всіх захворю­вань, піс­ля чого люди жили до 900 літ, ніколи не хворіли і не старіли. (Читайте Біблію). Вона своїми пальцями, з божою допомогою, випря­мляла скру­чені в клубок нерво­ві волокна в сіднично­му нер­вові новона­род­­же­но­го злі­ва на стегні, що є і зараз у кожного. З часом ці відо­­мості й така мето­дика були втрачені. Понят­тя і діяль­ність Панацеї бу­ли сплюн­дро­вані і підня­ті на сміх. (У всіх тлумач­них слов­никах світу з цього приводу записана дурни­ця, мовляв, що вона була «все­зці­лю­ючою», або, що це ліки від усіх хвороб, придумані алхіміками, але  цю дурницю по­вторюють всі). А в дійсно­сті поняття «пана­цея» озна­чає – усунен­ня першопри­чини всіх захво­рювань лю­дини. Коли немає причини, не настає наслідок. Зараз це вже знову можливе.

Ця страшна кулька– є програма «Хворіти і вмирати». За кожен день життя з нею людина втрачає 15 днів свого життя, за один рік – 15 років.  Розрекламований «Здо­ровий спосіб життя» ніякого відношення не має до забезпечення здоров'я. Інших причин захво­рю­вань не іс­нує. Цю кульку я наз­вав «Ка­псула адвоката Ру­каса». У теорії  ме­ди­цини всього Сві­ту відо­мос­тей про цю кульку і її страшне призна­чення не існує. Дані роз­ділу «етіоло­гія» по всіх захво­­рю­ваннях, причина їх виник­нення, не відповідають дійсності. На викладені в ньому чинники реагують тільки вже хворі орга­ни, здо­рові на них не реа­гують. Не існує спадкових хво­роб. Але є повторення захво­рювань, що є, або були у бать­ків за ра­хунок успад­кування дитиною форми тіла. Якщо у дитини усунути капсулу, повторення не відбу­­деться, захворювання не вини­кнуть. Відповідно і ліку­вальна діяльність зараз і надалі, без усунення причини захво­рю­вання, без понов­лен­ня жив­лен­ня, трофіки, орга­нів і ча­стин тіла,також бу­де не­пра­­вильною, неефек­тив­ною. Тео­рію і прак­тику ме­дицини по­тріб­но термі­ново змі­ню­ва­ти.

Че­рез «Капсулу адво­­ка­та Ру­ка­са» виникає остео­­хон­­дроз, ско­ліоз, кіфоз, ло­р­доз, плоско­стопість і інше. Остео­­­хондроз не лікуєть­ся, це неможливо. Це взагалі не хвороба, це стан хребта. Він зни­кає сам, як у верблюда гор­би до весни, після усунення капсули. Остеохо­ндроз – єдина при­­чина за­хворювань всіх внут­­ріш­­ніх органів, і виникає він не від порушення обміну речовин, як стверджують лікарі, а від не протікання части­ни спин­номоз­кової ріди­ни в кінцівку через капсулу.  «Надли­шок» цієї рідини ви­тікає на верхні шийні хребці (там виникає горбик) і випа­ро­вується в простір, а сухі фрак­ції ріди­­ни залишаються на хреб­цях і в дисках. Так утво­рюється остео­хондроз. За рахунок ущіль­нення дисків стається грижа дисків, хребці ущі­льню­ються між собою і за­тискають соматичну нерво­ву систему, що забезпечує функ­ціо­ну­вання і живлення всіх внутрішніх орга­нів. Ви­никають хвороби внут­ріш­ніх органів і всього тіла. Ліку­ван­ня захво­рювань без усу­нен­ня причини, без віднов­лення живлен­ня клі­тин, (по­новлен­ня трофіки) абсо­лют­но не­пра­виль­но. Практич­но це не­мож­ливо. Як можна під­живлювати рослини на ого­роді селітрою, без по­нов­лен­ня водопостачання? Таке «під­жив­лення» для ро­слин буде отрутою, а таке «ліку­вання» евта­назія. Най­страш­ніше, що відбу­ваєть­ся внаслі­­док пору­шен­ня жи­влен­­ня клітин, це те, що на­віть голодуюча клітина пови­н­на ділитися. А в неї немає потріб­ної сили, і при ділен­ні народ­жується мутант, урод,який є новою фор­мою життя, що паразитує в ті­лі. На деревах їх називають кап, омела, чага а в тілі лю­дини – рак. Рак немож­ливо виліку­вати, його можна тіль­ки ви­да­лити, якщо встигну­ти, але повторення його ви­ник­нення знов можли­ве, бо не усу­вається причина. Рак кра­ще попере­дити усунен­ням при­чини його виник­нення не менш як за 10–20 років. Рак ще виникає від побиття лю­ди­ни в живіт, причому, ра­ко­­вих. утво­рень зразу з'явля­єть­ся багато, і людина вмирає на про­тязі трьох - шести місяців. Рак молочних залоз у жінок ви­никає від сколіозу і кіфозу. Цей стан хребта порушує живлення клітин грудей, то­му виникає мастопатія і рак. Уникнути цього можна тіль­ки після проходження мето­ду панацея. Через годину, без дотику до спини, зни­кають сколіоз, кіфоз, від­новиться жив­лен­ня клітин грудей. Пізніше зникне ос­теохондроз. У всіх дівча­ток у період росту, відбу­ваєть­­ся дистрофія пра­во­го яєч­ника, у хлопчиків правої по­ло­ви­ни передміху­ро­вої за­лози, у всіх одного шлуно­чка серця. Після досягнення пов­но­ліття на місці дистро­фії поч­неть­ся атро­фія, запа­лення і вида­­лення цих орга­нів. Є мето­­дика понов­лення живлен­ня цих органів. Зни­кають проста­тит і аднексит, вони не ліку­ються.

Операції по видаленню органів і частин тіла – це розпис медицини в некомпетентності в попередженні і не­здібності ефективно ліку­­ва­ти хворі органи і частини тіла людини.

Найкраще усувати капсу­лу в день народження, або до півроку дитини. Усувати капсулу можуть тільки ті лю­ди, які володіють методикою богині Панацеї.

Я прийшов в цей світ, щоб змінити його. Пропо­ную ско­рис­та­­­тися цією ме­тодикою. Вико­­нується вона один раз у житті протягом години. Після чого не ви­ник­нуть або зни­кають на­завжди болі в спині, зник­нуть захво­рювання внутрі­шніх орга­нів, якщо не на­стали необоротні про­цеси, зникне гайморит, хропін­­ня, причина грипу і ГРЗ, не буде карієсу і пародонто­зу, усуваєть­ся при­чи­на го­лов­ного болю і не виникне пух­ли­на в голові. До 32 ро­ків надається гарантія, а пі­сля шанс. Трива­лість життя не має значення, якщо тіло без­по­мічне і за ним потріб­ний догляд іншої особи. В Італії, Японіі це масове явище. Будьте розум­ними, не чекайте своїх захво­рю­вань,вони обов'яз­ково бу­дуть, або настане миттє­ва смерть, як це часто стається у чоловіків. Вони не хворіють, вони прос­то мруть. Демогра­фічний стан в Україні жахливий, чоло­ві­ків мало. Особли­во звер­­таюся до бать­ків: попе­ре­дьте виник­нен­ня захво­­рю­вань у ваших дітей, бо коли захворіють ваші діти, ваше серце буде розриватися на шматки. Памятайте, є дві форми покарання: позбавлен­ня волі і вилучення грошей. При захворюванні це стається одночасно. Не буде ні свободи, ні грошей. Будьте гарантова­но здорові й живіть сотні літ в радості! Розкажіть про цей метод рідним, близьким і підлеглим, щоб не було на вашій совісті їх страждань і ранньої смерті.

Читайте сайт:rukas.at.uaтел.: 0501440365,Полтава. Академік Української академії наук Академік РНАН Григорій Іванович Рукас. Свідоцтво ПА №4978від 20.11.2001р. Патент  100273 від 10.08.2015р.

Чи буде другий скансен на Донеччині?

  • 12.09.15, 16:00


До фронту звідси кілометрів 10-15. Поруч всесвітньо відомий парк "Клебан-Бик", нині частково замінований. Блок-пости. Прилетіти і вибухнути може будь-якої миті і де завгодно. До цього вже звикли. Між тим, тут, у селі Олександро-Калинове буденно працює унікальний Музей історії села.

Завдяки ентузіастам-краєзнавцям Андрію Тараману - з ГО "Енеїда", директору  Клубу-музею Костянтинівського району Кілко Любов Вікторівні, громаді села, за підтримки сільської Ради і керівництва району, за сприяння ОДА, тут створено народний музей, який може перетворитися на один з символів Донбасу. Більше того, Олександро-Калинове, при певній державній допомозі, може стати другим скансеном (музеєм під відкритим небом) Сходу України. Як це зробили у славному селі Прелесне, де стараннями звичайних людей постав Музей народної архітектури, побуту і дитячої творчості, який знають всі.

Нині музей - то старовинна хата, яку в перспективі хочуть накрити  черепицею чи очеретом, наповнена різними побутовими речами, рушниками, іконами, інструментом...

У дворі - трактор, набір різних сільськогосподарських приладь, та інший стандартний комплект того часу.

Поруч - порожня стара школа, частина якої використана під експозицію. У перспективі, після ремонту, тут можна запустити розкішний музейний комплекс.

Однак, ні силами села, ні району, особливо у цей військово-кризовий час, зробити цього не вдасться. Бюджет...

Свого часу подібна ситуація була в селі Веприк на Київщині - Музей К.Стеценка. Після кількох наших публікацій, музей перевели у підпорядкування Київської ОДА, з фінансуванням з обласного бюджету. Все, питань нема!

Значить громаді села Олександро-Калинове, теж варто спробувати рушити цим шляхом. Залучити районну раду, звернутися з клопотаннями до Голови Донецької ОДА, пройти всіма бюрократичними дорогами, і за пів-року рік, можна отримати статус обласного комунального музею, бюджет, штат, кошти на розвиток і ремонт... А Донецька область буде мати другий скансен, куди, повірте, буде великий туристичний потік! Адже, парк "Клебан-Бик" теж поруч! Чому б не використати такий шанс?

То того ж і Голова ОДА П.Жебрівський, і заступник В.Андрусів, і начальник Управління культури і туризму ОДА А.Певна, дуже уважно ставляться до таких ініціатив, попри бойові дії. Значення подібних проектів - планетарне!

Зрозуміло, ця ідея, як мрія. Перспектива. Але, її треба обдумати, оформити, почати процес. З свого боку - допоможемо! Проблема - лінія фронту, яка поруч. Що - головне... Такі реалії...

"За даними управління культури і туризму ОДА на  початок вересня 2015 року,  на території Донецької  області, підконтрольній українській владі, знаходиться 62 музеї: 10 краєзнавчих, 20 музеїв історичного профілю, 3 музеї художнього профілю, 31 музеїв інших профілів, серед них 2 музеї  інноваційної  форми. - написала шеф-редактор журналу "Музеї України" Наталка Іванченко у дослідженні культурного життя області.

До одного такого інноваційного музею, Клубу-музею Костянтинівського району, ми заїхали під час своєї музейної експедиції. Директор цього дивного клубно-музейного гібриду – Кілко Любов Вікторівна. Вона за довгі роки праці змогла зібрати 75-річну історію Костянтинівського району.  Активна, жвава, надзвичайно темпераментна організувала і клуб району, і виставку досягнень району, підібрала та видала архівні матеріали про життєдіяльність жителів району, відродила національні народні обряди,  і навіть організували новий музей-скансен української культури у с. Олександро-Калинове Костянтинівського району: тут представлена українська хата середини ХХ століття, у подвір’ї є і колодязь, і кам’яна клуня-школа, і навіть трактор з усім реманентом. Саме цей трактор і став підставою для організації цього музею. Історія організації музею нагадує детектив: у тридцятих роках, під час колективізації, до села Олександро-Калинове привезли новенький американський трактор. Він вірою і правдою працював на нивах Донеччини, але почалась війна. Колгосп евакуювали, а  трактор вирішили не забирати і залишити  просто неба. Механізатори обурилися і за день розібрали свого улюбленця: обмазали солідолом і  закопали. 4 вересня 1944 року Донеччина була звільнена,  5 вересня трактор відкопали і наступного дня  він уже  працював на полях району. Відпрацював трактор після війни ще 40 років і потрапив до музею історії Костянтинівського району.  Кілька років назад селяни попросили віддати свій трактор  назад до села. Любов Вікторівна поставила умови: робіть музей. І за півроку у селі виник музей  просто неба . Схід може отримати ще один скансен!"

Після кількох наших матеріалів про рейд прифронтовими музеями Донеччини, ми отримали чимало відгуків про можливості розробки нових туристичних маршрутів. Нагадую, в Донецькій області живуть люди! Працюють школи, вузи. Тож внутрішній туризм вихідного дня, шкільні екскурсії є. Попри блок-пости. Ніхто не закликає їхати у Мар`їнку, музей якої опинився в першій лінії оборони, за три кілометри від фронту... А от по лінії Червоноармійськ, Слов`янськ, Краматорськ, Прелесне... Можна організовувати поїздки туристичних груп з інших регіонів України та іноземців. Можливо, позначити це як екстремальний туризм, дітям від 16 років? Фанатів такого рівня відпочинку багато. Особливо у ситій Європі. В гори лізуть, в печери, по стрімким рікам сплавляються, ризикують, тож прифронтовими музеями теж поїдуть... І значення такого рівня  потоку для розвитку туризма, музеїв області, бюджету, переоцінити важко. Потрібна справа! Треба шукати нові форми залучення відвідувачів, у ситуації, яка існує реально. Тут заперечення всіх існуючих схем і шаблонів. Простір для творчості.

А в парку Клебан-Бик (після розмінування і демілітарізації), в музей села Олександро-Калинове, повинен побувати кожен донбасівець, та і всі українці!

Журнал "Музеї України" вдячний заступнику Голови Донецької ОДА Віктору Андрусіву та начальнику Управління культури і туризму ОДА Аліні Певній, за організацію експедиції. Треба підтримати нову владу Донеччини!

Чекайте продовження! Подорожуйте Сходом!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Костянтинівський район Донецької області

Фото - В.Тригуб, Н.Іванченко

Хата з розписом

Попри змішування стилів - враження неймовірні!

Легендарний трактор

Л.Кілко

Будівлю старої школи теж можна використати під музей у перспективі


Експерти звернули увагу на піч


Колекція вражає!

Клебан-Бик нині заміновано... Третя лінія оборони

Засмаглі бійці ЗСУ ганяють на Хамерах