Єгипет – дивовижна культура.
- 07.01.24, 09:29
- НЕЙМОВІРНЕ ПОРУЧ
Стародавній Єгипет – дивовижна культура. Пам’ятники того часу, такі як Великі піраміди та Сфінкс, викликають у людей благоговіння і сьогодні. Інтерес дослідників викликають і давньоєгипетські папіруси. Адже Єгипет — одна з ранніх культур, представники якої вели докладні записи про все, що відбувається.
Але і сьогодні вченим відомо далеко не все про секрети стародавнього Єгипту, і дослідники продовжують робити дивовижні відкриття. А у цій статті ми розповімо, що зараз відомо науці про життя в Стародавньому Єгипті.
У єгипетському місті Гіза 1911 року археологи знайшли гробницю, в якій зберігалося дев’ять металевих намистин. Неймовірно, але виявилося, що намистини з’явилися на 2000 років раніше, ніж у Єгипті почали виплавляти залізо. З того часу історики ламали голову над тим, звідки стародавні єгиптяни взяли залізо для намистин. Єгипетський ієрогліф, яким позначали залізо, буквально перекладається як «метал неба», що дає дуже гарне посилання до розуміння його походження.
Через рідкість металу він в основному асоціювався з багатством і владою. З нього в основному виготовляли ювелірні вироби та дрібнички для королівської сім’ї, а не зброю, як це було прийнято пізніше. У 1980-ті роки хімічний аналіз показав, що рівень нікелю в намистинах був схожий на той, що зустрічається в метеоритах. Так, у єгиптян за тисячі років до того, як навчилися виплавляти цей метал, з’явилося залізо. Це також може пояснити таємницю кортика Тутанхамона, виготовленого із заліза та золота.
Релігійні татуювання...[ Читати далі ]