хочу сюди!
 

Людмила

56 років, водолій, познайомиться з хлопцем у віці 44-57 років

Перерва в роботі - зроби її ефективною ......

Успіх - це безперервний рух вперед, незважаючи на перешкоди і поразки. Адже в результаті наполегливість винагороджується досягненням мети або отриманням необхідного досвіду. Але що, якщо на вашому професійному шляху виникли вимушені зупинки, після яких доводиться заново, як пазл, складати те, що раніше було цільним і зрозумілим? Насправді, іноді вимушене гальмування - це просто новий поворот. Для того, щоб він вивів в потрібному напрямку, потрібно просто навчитися використовувати  перерву в роботі і кар'єрі - максимально ефективно.
Фотография
1. Двічі «в одну річку»
C того моменту, як ви припиняєте свій рух, проходить певна кількість часу, протягом якого можуть помінятись ті або інші зовнішні умови, наприклад, оточення або запити ринку. У вас під час «паузи» з'являється можливість змінити частину своїх установок, нехай навіть і незначних, ставлення до себе і до своєї справи.
Проаналізуйте все, що з вами сталося до нової інформація, поновіть внутрішній набір уявлень про минуле, сьогодення і майбутнє. Подумайте і вирішіть, з чого ви хочете почати після перерви - з того місця, де призупинилися, або ж з чистого аркуша.
Подумки помістіть себе на «карту» свого життя, зрозумійте, де перебуваєте, куди і звідки прямуєте, і чи допоможе багаж за плечима впевненому руху вперед. Якщо ні, то які додаткові навички або знання потрібно отримати. Якщо ж у вас поки немає уявлення, то для початку складіть список своїх головних завдань і цілей - від тих, які були раніше до тих, які, можливо, додалися або змінилися. Проведіть «ревізію» і заново розставте пріоритети: що повинно бути виконано, незважаючи ні на що, які пункти можна об'єднати або замінити, а що взагалі не варто часу на вашому новому старті.

2. Робота над помилками
Ваша перерва може стати чудовою можливістю для того, щоб визначити, що ви раніше робили не так. Подумайте, як ви можете виключити ці дії, шаблони поведінки або установки, щоб вони не завадили вам знову в майбутньому. Багато хто мріє про те, щоб переписати якусь частину своєї особистої історії, але не всі при цьому розуміють, що раніше вони не могли діяти інакше: все відбувалося так, як мало б відбуватися, і всі прийняті рішення, вірними вони виявилися чи ні, були прийняті в минулому, коли було зовсім інше мислення, сприйняття і оцінка ситуації. І замість жалю про неможливість повернути час назад, набагато ефективніше буде врахувати своє нове усвідомлення для майбутнього. Подякуйте собі і можливості, що  дала вам перерву, за те, що це розуміння до вас прийшло.

3. Зміна звичок
Поки ви дієте так, як звикли до вимушеної паузи, велика ймовірність того, що ваші звички і далі будуть вас гальмувати. Ми так влаштовані, що адаптуємося під навколишні нас умови, щоб діяти відповідно до них. Перерва в кар'єрі - можливість усвідомити, що зовнішні умови змінилися. Тому перегляньте, які придбані звички вам точно не будуть потрібні на новому етапі життя, і поступово замінюйте їх більш корисними для вас.

4. Енергія для нового старту
Після зупинки доводиться докладати додаткові зусилля для нового «розгону». Набагато простіше рухатися за інерцією, лише коригуючи напрямок, ніж заново набирати швидкість. Тому вам потрібен заряд для ефективного нового старту.
Наприклад, якщо раніше, до перерви, ви вже досягли певних успіхів, то цей досвід може надихнути, будучи для вас підтвердженням здатності бути на висоті. Постарайтеся згадати всі свої досягнення, виписавши їх в т.зв. щоденник успіху: проаналізуйте і також запишіть, які професійні знання, вміння та особистісні якості допомогли вам і як весь цей набір може допомогти вам у ваших майбутніх завданнях та цілях. Визначте власну формулу успіху.

5. На все свій час
Не намагайтеся компенсувати втрачений час за рахунок форсування дій і подій. Адже в більшості випадків після перерви виникає чітке розуміння того, що він пішов на користь: наприклад, ви відпочили від рутини, і тепер готові до нових звершень.
Будь-які спроби надолужити згаяне і якомога швидше знову увійти в звичну колію - можуть лише саботувати рух вперед. Вам може здатися, що ви повні сил і рішучості, і тому здатні продовжити рух без перерви. На ділі ж  -  через якийсь час до почуття жалю про те, що ви втрачаєте свій час, додадуться апатія і втома, викликані надмірною витратою енергії. Тому краще дайте собі відпочити і складіть найбільш прийнятний для себе темп руху. Навіть незважаючи на перерви і паузи.
Почніть з того, що, наприклад, здається найбільш зрозумілим, або завершіть справи, які були припинені. Ці перші успіхи, перш за все, допоможуть зорієнтуватись щодо подальшого руху вперед, а крім того - надихнуть і додадуть сил. Хоча можна почати і з самого складного, щоб зняти з себе тягар і залишити на майбутнє лише ті завдання, які будуть приносити радість при виконанні. Визначте, яка стратегія для вас більш прийнятна, дотримуючись єдиного правила: не розпорошувати свою увагу, час і енергію, а ефективно витрачати їх на успішне виконання конкретного завдання.
Фотография
Як знаходити оригінальні ідеї у всьому, що вас оточує.
Три класи креативу
Але спочатку - трохи про те, якими бувають прийоми креативності. Методи пошуку нових ідей умовно поділяють на три класи. Перший називають або інтуїтивними методами, або методами психологічної активізації мислення (ще варіант - зняття ментальних бар'єрів). Як неважко зрозуміти з назви, головне їхнє завдання - зняти ті психологічні бар'єри, які заважають нам мислити творчо.

Другий клас називають методами систематизованого пошуку. Вони припускають наявність якогось алгоритму, систематизують і активізують процес перебору варіантів рішення.

Є ще й третій клас - методи спрямованого пошуку, але вони досить непрості в освоєнні, так що вони можуть бути дійсно корисні хіба що тому, хто  регулярно вирішує дуже складні творчі завдання. Але на його більш-менш пристойне освоєння підуть місяці, а на придбання рівня вільного майстерного володіння - і роки.

Чому ми говоримо, що поділ цей досить умовний? Тому що і методи другого (та й третього) класу не будуть нормально працювати без руйнування психологічного бар'єру. Просто вони це роблять по-своєму. А методи першої групи можуть мати свій - нехай і простий - алгоритм дії. Тому деякі методи одними авторами відносяться до першої, іншими - до другої, а подекуди їх вказують у двох списках. Приклад цього - метод фокальних об'єктів. Хоча частіше його відносять все-таки до методів психологічної активізації.

Теща в допомогу
Припустимо, ви страждаєте над завданням, як би зробити своє резюме таким, що привертає увагу і запам'ятовується, а в цьому вам активно заважає своєю повчальною балаканиною ваша теща. Ви дивитесь на неї і записуєте своє враження: неймовірно балакуча і надто яскраво нафарбована. Після пов'язуєте ці характеристики зі своїм завданням.
Як зробити резюме балакучим? Якби ми жили за часів, коли все відправлялося в паперовому вигляді поштою, можна було б використовувати технологію розмовляючих листівок. Роботодавець відкриває таке резюме-листівку - і вислуховує вашу коротку розповідь про себе. А зараз, коли все передається і читається в електронному вигляді? Припустимо, воно може містити посилання на підкаст або відео з вашої самопрезентації. Звичайно, це не допоможе в тому випадку, якщо керівник має архаїчну звичку читати все в роздрукованому на папері вигляді.

Чи можна зробити ваше резюме яскраво нафарбованими? Елементарно. Наприклад, можна зробити його багато і красиво ілюстрованим. Більш того, адже можна об'єднати з попередньою ідеєю - а чому б просто не відправляти готову презентацію себе, зроблену Power Point, наприклад? Або навіть не себе як такого - а як пропозицію, що здатна вирішити ті чи інші проблеми цього підприємства або поліпшити ті чи інші його показники (з вами в якості ключового і незамінного елемента, звичайно)? Заради інтересу заглядаємо в пошуковик - точно, виявляється, це вже поширена практика. Але дивно, що вас до такої ідеї підштовхнули думки зовсім з іншої області.

Фокальні об'єкти

Ви - з мимовільною допомогою тещі - тільки що використовували один з найбільш популярних і ефективних методів генерації ідей - метод фокальних об'єктів.

Він має на увазі кілька кроків:

Перший крок - ви вибираєте фокус, тобто слово, що виражає суть вашої проблеми. У нашому прикладі це було слово «резюме».

Другий крок - ви вибираєте випадкове слово (у нас - «теща»). Слово можна вибрати, наприклад, тицьнувши навмання пальцем в книгу. Чим далі за змістом відображаються в ньому  предмет або явище  від вашого завдання, тим краще.

Третій крок - ви виписуєте основні характеристики цього випадкового об'єкта ( «балакучий», «яскраво нафарбований»).

Четвертий крок - пов'язуєте ці характеристики з вашим фокусом ( «балакуче резюме», «яскраве резюме»).

П'ятий крок - шукаєте варіанти практичної реалізації отриманих поєднань. Або, якщо пряма реалізація неможлива або вас не влаштовує, використовуєте їх як відправну точку для асоціативного пошуку.

Шостий крок - аналізуєте отримані варіанти вирішення. Записуєте ті, що здаються реальними або перспективними.

Далі, цю процедуру можна ще кілька разів повторити, починаючи з другого кроку. Таким чином, ви отримаєте на вибір цілий пакет готових ідей.

Що робить цей метод? Він змушує вас поглянути на проблему з самих різних, несподіваних для вас точок зору. Він змушує вас  розглядати якісь немислимі комбінації предметів і властивостей, які інакше ніяк не могли б потрапити в фокус вашої свідомості. Це, безумовно, працює на зняття психологічних бар'єрів і звільнення творчих сил.
0

Коментарі