хочу сюда!
 

Наталия

48 лет, близнецы, познакомится с парнем в возрасте 40-53 лет

Транспортні судна можуть використовувати енергію вітру і сонця

Через 100-років після повної відмови від вітрильників, в спробі зменшити витрати на паливо, суднобудівні компанії знову повертаються до використання енергії вітру.
eco marine power: Устойчивое развитие: Экологичный транспорт
Eco Marine Power - сонячні панелі працюють як вітрила
Японська компанія Eco Marine Power (EMP) вирішила створити одночасно і вітрильне і високотехнологічне судно, замінивши традиційні вітрила на сонячні батареї.
 
EMP є інноваційною компанією, яка застосовує нові технології до розробки і побудови морських суден. Інженери та дослідники компанії поставили перед собою мету розробити більш екологічно чисті двигуни для морського і річкового транспорту, щоб знизити як споживання традиційних джерел енергії, так і зменшити шкоду, що наноситься від їх використання довкіллю.
 
Замість традиційних вітрил вони використовували керовані сонячні батареї. По-перше, їх велика площа і наявність керованого поворотного механізму дозволить використовувати панелі як звичайні вітрила. А по-друге, накопичена за період плавання електрична енергія буде витрачатися для живлення двигунів при маневруванні судна в порту.
 
Поворотна система кожної сонячної панелі дозволяє виставляти її ідеально за вітром або ж прибирати зовсім при негоді. У складеному горизонтальному положенні сонячні панелі все одно виявляться поверненими активними поверхнями до сонячного світла і будуть додатково заряджати бортові акумуляторні батареї.
 
Представники EMP стверджують, що жорсткість і надійність конструкції їх високотехнологічних вітрил зможе витримати навіть дуже сильний шторм на морі, а отже судно буде залишатися на плаву і рухатися за затвердженим курсом навіть тоді, коли звичайні вітрильні судна цього зробити не зможуть. Крім цього нові вітрила вимагають мінімального технічного обслуговування.
Інженери EMP підрахували, що оснащення звичайного судна такими своєрідними вітрилами знизить витрату палива на 20%, а якщо при цьому оснастити корабель ще й додатковими електромоторами, то витрата буде зменшена майже наполовину - приблизно на 40%.
 
Проект стартував у 2011 році. Але вже ближче до 2015 року компанія переорієнтувалася на автономні безпілотні надводні судна, що працюють на сонячних батареях і доля їх транспортного судна далі невідома.
 
Ads by GETAds(?)Hide ads
Beluga SkySails: Устойчивое развитие: Экологичный транспорт
Beluga SkySails - транспортне судно на повітряних зміях
Ще раніше в 2010 році компанія SkySails обладнала своє транспортне комерційне судно вітрилами у вигляді повітряних зміїв. Вони були призначені для буксирування судна при сильному вітрі.
 
Контейнеровоз MS Beluga Skysails - перше в світі комерційне вантажне судно з додатковою тягою у вигляді повітряного змія. За запевненням компанії,  економія палива становить від 20 до 30 відсотків.
 
Коли плавання судна MS Beluga SkySails завершилося, отримані дані, оброблені, представники компанії SkySails поділилися досягнутими результатами. Відразу варто уточнити, що повітряні змії, причому незалежно від їх розмірів, не можуть замінити звичні двигуни. Але зате, виступаючи в ролі допоміжного двигуна, вони здатні знизити навантаження на основну силову установку, і тим самим помітно зменшити витрату палива. Як показали підсумки трансатлантичного переходу, завдяки системі SkySails, вдалося домогтися економії приблизно 10-12% дизельного палива. Якщо перевести цю кількість в грошовий вимір, то лише за один рейс суховантаж MS Beluga SkySails заощадив на заправці $ 15-20 тисяч.

На картинці зображено один з перших кораблів, реально оснащених цією установкою - MS Beluga SkySails, контейнеровоз приблизно на 500 контейнерів. Впровадження кайта площею 160 м2, ширяючого на висоті від 100 до 500 метрів, дозволило зменшити споживання палива на 20%. Це дуже серйозна економія, однак і вона не є межею: розробники заявлют, що при збільшенні площі кайта до 320 м2 можна буде економити до 30% палива за рахунок безкоштовної енергії вітру. 

Ecoliner парусный контейнеровоз: Устойчивое развитие: Экологичный транспорт

Ecoliner — контейнеровоз с вітряками

Нідерландська компанія Dykstra розробила свій варіант транспортного судна, використовуючи старі знання та нові технології парусного спорту.
 
Ecoliner має 4 масивні автоматичні щогли з вітрилами, регульовані за допомогою програмного забезпечення і даних з метеорологічних супутників, для вибору оптимального маршруту для корабля.
 
Ці нововведення допомагають судну економити на паливі та екіпажі.
 
Ecoliner є багатоцільовим суховантажем з можливістю самостійно завантажувати і вивантажувати вантажі, так як щогли можуть бути використані в якості кранів. Також вітрильний рух можна використовувати для інших типів суден: танкери, балкери і важкі вантажні судна.
Іншими словами такий контейнеровоз може стати міцною альтернативою для існуючих методів морських перевезень бути економічно та екологічно стійким.
 
Про проект нічого не чути вже з 2012 року.
Але кожна така спроба наближає нас до того світлого дня, коли морські перевезення будуть проводитись на екологічно чистих транспортних суднах .


Детальніше тут: http://slovo-motivator.webnode.com.ua/ts%D1%96kavinki/tekhnolog%D1%96chn%D1%96-novinki/transportni-sudna-mozhut-vikoristovuvati-energiyu-vitru-i-sontsya-dlya-ekonomiji-paliva/

0

Комментарии