Луцьк, вул. Кафедральна та Драгоманова
- 14.08.12, 09:29
Почінаю росповідь про вулиці Луцька ;) Перші дві: вул. Кафедральна та Драгоманова
Дивитись повний опис вул. Кафедральна та Драгоманова
Почінаю росповідь про вулиці Луцька ;) Перші дві: вул. Кафедральна та Драгоманова
Дивитись повний опис вул. Кафедральна та Драгоманова
Балаклава (кримськотат. Balqlava) – невеличке містечко на південно-західному узбережжі Кримського півострова, розташоване на березі живописної Балаклавської бухти. Балаклава є частиною Балаклавського району Севастополя. За однією з версій назва Балаклава походить з турецької мови і перекладається як «рибний мішок», а за іншою версією назва походить з кримськотатарської мови і означає «рибна погода». Балаклавою називають також шапку-шолом.На берегах Балаклавської бухти ще в 8 ст. до н. е. з’явилося ранньотаврське поселення, а в 100 р. до н. е. на місці майбутньої Балаклави вже існувало перше міське поселення. В 5-7 ст.ст. на території Балаклавського району було побудовано візантійське укріплення.
Набережна Назукіна – головна набережна Балаклави побудована в 1880-90-х рр. Афанасієм Христопуло. Набережну названо на честь матроса-підводника Івана Андрійовича Назукіна (1892-1920), який в 1917 р. очолив Революційний комітет, пізніше Балаклавську раду, а в період німецької окупації керував більшовицьким підпіллям.
А також продовження теми про Дачи, дача Мерецької, дача актриси Соколової , дача лікаря Педькова
На західному березі Балаклавської бухти можна також оглянути колишню дачу гірничого інженера Завадського – «Фата-Моргана», побудовану на початку 1900-х рр. в стилі «мудехар» (суміш мавританського, готики і ренесансу).
Старостинці (Церка 1825 р.)
Круподеринці (Садибний будинок графа Ігнатьєва, ХІХ ст.)
Спичинці (Палац Собанських, ХІХ ст, "замок французької Луари", церква Святої Параскеви XIX ст.)
Очеретня (Церква св.Михаїла)
Андрушівка (Садиба, палац Яблонських, потім Тишкевичів, 1780 р.)
Нападівка (Садиба Ланге, палац Ланге, кін. XVIII ст. також флігель, вїзні ворота, круглий басейн.)
Мала Ростівка ( палац генерала Заботіна 1901 року.)
Всього 530 км. упорались за деньСтаростинці
Круподеринці
Спичинці
Очеретня
Андрушівка
Нападівка
Мала Ростівка
Луцький замок або Замок Любарта найвидатніша пямятка Волині.Луцький Верхній замок було побудовано князем Дмитром Любартом в 1340-1383 рр. Спочатку фортеця слугувала столичною резиденцією, а згодом стала улюбленим місцем перебування великого литовського князя Вітовта.Князь Свидригайло в Луцькому замку розширив свою резиденцію автономної Волинської держави.Навіть після втрати автономії замок залишився могутньою фортецею, адміністративною, політичною та духовною столицею краю. Замкова канцелярія зберегла для нащадків понад мільйон історичних документів. Свого часу в ній працював гетьман Іван Виговський.
На західному березі бухти розташована Таврійська набережна (колишня вулиця Мармурова), де знаходиться найцікавіша балаклавська пам’ятка – підземний Військово-морський комплекс «Балаклава» або музей «холодної війни» (наб. Таврійська, № 22). На початку 1950-х рр. Йосип Сталін особисто розглянув і власноручно завізував проект будівництва в Балаклавській бухті єдиного у своєму роді підземного заводу з ремонту підводних човнів. Сталін був вражений результатами бомбардувань Японії і шукав способи захисту флоту. Влітку 1957 р. в Балаклаві розпочалось цілодобове будівництво надсекретного “об’єкту 825 ГТС”.