Профіль

Cosmopolit

Cosmopolit

Україна, Харків

Рейтинг в розділі:

Важливі замітки

Останні статті

крайне мерзкое ощущение

  • 07.05.19, 08:11

Кінець епохи гідності

Сергей Фурса:
После интервью Коломойского осталось крайне мерзкое ощущение, как будто ты искупался в какой-то дурно пахнущей жидкой субстанции и теперь не можешь отмыться. Послевкусие. Прямо противоположное ощущению, как после просмотра хорошего кино, вытягивающего тебя наизнанку и заставляющего чувствовать яркие эмоции, напоминающие тебе что ты человек.

Так вот, совсем иное послевкусие. Грязное, мерзкое, наполненное ложью и глумлением пирата, захватившего прибрежный город и облизывающего губы в предчувствии будущего разграбления и не только .

Но что думает обычный человек не так и важно. Очень хочется услышать, что думает по этому поводу Владимир Зеленский. Ведь тест Привата, тест Коломойским - ключевой для избранного президента. И мы знаем и он знает, что его связывают с Коломойским. А значит он обязан реагировать на такие вещи. Общество обязано требовать его реакции. Обществу важно понимать.
Хочется понимать, является ли такое интервью - новой нормальностью для Украины. Являются ли тезисы Коломойского новой идеологией страны.

Правда ли, что у нас теперь есть хорошая коррупция и плохая. Когда рюкзаки это хорошо, потому что свои, а высотомеры это плохо, потому что чужие? И бороться мы теперь будет только с плохой коррупцией?

Правда ли, что у нас гражданский конфликт на востоке? И как много правды услышал избранный президент в словах о Приватбанке? Как много из этого он разделяет? Как он пройдет этот тест Приватом?

Последнее очень важно, потому что эта часть наполнена манипуляцией и ложью. А значит это ключевая часть, ради которой все и затевалось.

И, оказывается, что национализация Приватбанка прошла не потому, что бывшие собственники вывели 5,5 млрд долларов, а потому что Порошенко хотел забрать себе 25 процентов 1+1, а для этого надо было национализировать Приват. И это притом, что эту ложь уже успел дезавуировать Ткаченко, глава 1+1. И это притом, что национализация Приватбанка была ключевым условием сотрудничества с МВФ и нашими западными партнерами. Или в МВФ так хотели получить контроль над 25 процентами акций украинского телеканала? Или в государственном департаменте США это приоритетная цель внешней политики?

И оказывается, что не было никаких кредитов связанным лицам, чтобы там не доказало уже расследование Кролл. Но тогда одно из двух. Вот эти 210 млрд гривен неработающих нынче кредитов, это что? Если это не связанные лица, то что, просто плохие кредиты? В Банке не умели работать и выдавали кредиты кому попало? Но тогда дыра была и до национализации и значит банк надо было ликвидировать? А если это связанные лица, то значит собственники врут и вывели эти деньги и не хотят обслуживать кредиты своих компаний? И значит повод для национализации тоже был?

На эти вопросы не сложно ответить. Они очень логичны, и это может сделать даже человек с КВНовским образованием. Который должен отстаивать интересы государства. А сейчас именно интересы государства Украины, налогоплательщиков, под угрозой. Так может избранному президенту стоит написать ответ? Можно такой де, как Путину. С изящным троллингом, тонкой иронией и захватывающим красноречием.

И эти ответы нужны обществу, даже понимая, что давать их избранному президенту не выгодно. Что они могут разрушить коалицию в его поддержку. Но это его проблемы, а не проблемы страны. Общество должно требовать ответы. Даже на неудобные вопросы. У нас де эпоха открытости. И если сейчас избранный президент промолчит, значит ли это, что он пошел на компромисс, предав принципы, с которым шел к власти? И значит ли это, что он пойдет еще на тысячи компромиссов?

Ибигдан:
Многие недоумевают, зачем Коломойский постоянно твердит о "гражданской войне", тем самым отпугивая от себя патриотов, которые знают, что по ним стреляли россияне.

Мотивов как минимум два:

1. Если он будет говорить о войне с россией, то ему придётся приводить факты участия российских войск, а первый же такой факт - Иловайский котёл. Виновниками которого являются командовавшие добробатами Коломойский, Корбан, Семенченко, Бутусов и другие деятели из бениной команды. Коломойскому лучше не вспоминать об этих событиях вообще, следовательно пропадает и участие российской армии, следовательно "гражданская война".

2. Говорить противоположные вещи - это уже стало традицией ЗекоМанды. Пока Вова озвучивает то, что требуется для переманивания проукраинских избирателей ("Россия агрессор, Крым и Донбасс украинские, ни шагу назад!"), его хозяин озвучивает то, что требуется для удержания ваты ("Война гражданская, сядем за стол переговоров с сепаратистами и быстро всё закончим"). А заодно посылает сигналы Путину: "Я готов признать войну гражданской, давайте договариваться дальше".

Манжосов хотел рассказать о том, как его выгнали из Квартала, но передумал.
Харебин хотел рассказать, как его выгнали из зекоманды, но передумал.
Бигус хотел расследовать связи Зеленского, но передумал и берет у этих связей респектабельное интервью.
Вижу впереди эпоху прозрачности.

фейкомат запущений ще у 2013-2014 в РФ активно використовується

  • 07.05.19, 07:52

Головний засіб «перемоги» Зеленського - фейки.

Насправді фейкомат запущений ще у 2013-2014 в РФ активно використовується і в Україні. Головним майданчиком реалізації цих технологій стали президентські та цілком можливо стануть парламентські вибори.

Головний юзер цих фейків - команда Зеленського та...російська пропагандистська машина. І що б тут не розповідали прихильники новообраного, але саме він зіграв у цю гру разом з ФСБшною пропагандистською машиною.

Коли спілкуєшся зі звичайними, пересічними виборцями, які майже ніколи не цікавляться політикою, починаєш дізнаватися дивовижні речі:
«Порошенко п‘є, тому голосувати за нього не будео». 
«Вальцман»
«В армії лише розкрадання, криві дула, солдати сидять в бруді, їм нема чого їсти».

Насправді люди які це говорять ніколи не були там, і не бачили того про що вони говорять. На жаль, суцільна зомбація телебачення, зокрема телеканалами підконтрольними Кремлю, а також олігархам, які підтримали Зеленського, зробила з людей безмовних споживачів телевізійних помиїв, які планомірно вкладалися останніми роками.

Тепер аналогічна технологія розганяється щодо інавгурації, дострокових виборів до Верховної Ради.
Абсолютно не заглиблюючись в юридичні та процесуальні речі, людям як зазомбованим вкладаються міфи, які реально не мають місця в реальності.
Наприклад про те що Зеленського не допускають «до трону», хоча насправді є процедура за якою як ЦВК, так і ВР повинні діяти.

Кампанія Зеленського це один великий фейк, де розповідали про чоловіка з серіалу, який «прийде та вирішить всі проблеми людей». 
Теперішня кампанія Зеленського полягатиме у тому, що «йому не дають нічого робити». 
Насправді ніхто не запитав себе: чи має Президент такі повноваження? Наприклад знижувати тарифи? Чи саджати до тюрем корупціонерів?

Тобто, брехня та фейки - це і є «фішечки» цієї команди. 
Ми поступово переходимо до парламентської кампанії де на нас чекає чергова порція бруду та брехня, адже саме брехня стала основою перемог «віртуального» кандидата.

Прошу поширення! 
Підписуйтесь на Андрій Смолій

На “одному плюс одному” каналі журналісти прямо кажуть, що

  • 07.05.19, 07:46

Отличный аналитический материал издания "Тексты": 
“Девять причин поражения Порошенко и что ему делать дальше”

1. Медіа
Журналісти плакали на фінальній прес–конференції Порошенка в його штабі, коли екзит–поли засвідчили вже відомий факт: він програв вибори. Це лірика, а факт в тому, що понад 70% народу бере інформацію про події з телебачення. Воно, нагадаємо, належить олігархам. І на основних телеканалах існувала негласна заборона на позитивне висвітлення реформ і змін, які відбуваються в країні.

На “одному плюс одному” каналі журналісти прямо кажуть, що на будь–який позитив, пов'язаний з діями влади, діяла пряма заборона.

А що ж показували телеканали? «Зубожіння» і «народ бідкається»: у Києві набудували новобудов, але вони порожні, бо у покупців немає грошей; усі поїхали на заробітки; пенсіонерка померла, коли отримала рахунок за газ, – це про життя країни. А навколо влади – одні скандали і корупція. На політичних ток–шоу такі ж токсичні і брехливі промови, але тут уже прицільно б’ють Порошенка.

В новинах давали слово Порошенку, але це був офіціоз і «паркет» – як банер в інтернеті, його ніхто не помічає і не “клікає” на нього.

Невеликий прошарок незалежних журналістів, починаючи орієнтовно з 2016 року, почав вважати Прошенка ворогом, а своїм обов'язком – за всяку ціну звалити його. Хто стане наступником, цю раніше прогресивну частину журналістської спільноти не цікавило –або вона не переймалася такими питаннями.

Владі закидають, що протягом цих років вона погано комунікувала, не пояснювала, що означають ті чи інші реформи і навіщо вони здійснюються. Може й так – пояснювали не достатньо, але жодна влада досі не була настільки відкритою. Преса мала легкий доступ і до ключових осіб, задіяних у змінах, і до рядових виконавців. Пояснити суть реформ, розібратися, якщо треба, обгрунтовано розкритикувати. Це робота журналістів.

Більшість українців ніколи не чули про позитивні зрушення в країні. А якщо випадково пересічному виборцю траплялася новина чи сюжет про якусь реформу, то він її не дуже розумів, адже людина не могла побачити за такими уривчатими даними цілісну картину.

Після Майдану країна змінювалася не тільки завдяки реформам, які проводили президент і уряд, сформований за участі пропрезидентської більшості. В Києві вже стали звичними стильні кав'ярні, українські виробники одягу почали заповнювати внутрішній ринок. Якщо пройтися по Хрещатику, то магазинів українських брендів вже більше, ніж брендів іноземних. Фермери освоюють нові й дорогі культури, а дехто вже заробляє свій “мільйон з гектара”. Ви про це чули в новинах? Авжеж ні, бо наші співвітчизники люблять бачити склянку напівпорожньою, і медіа їм в цьому допомагали.

Що в підсумку?

В переважній більшості журналісти розуміли, які колосальні зміни переживає країна. Розуміли, але не розказали своїй аудиторії, бо «робота є робота, в нашого ЗМІ є власник». Українська журналістика ніколи не відрізнялася глибиною аналізу й умінням зрозуміло подати складний матеріал. Але у вирішальний для країни період можна було б напружитися й рости разом із країною. На жаль, журналістика не виконала своєї місії.

Як влучно підмітив соціолог, керівник Київського міжнародного інститут соціології (КМІС) Володимир Паніотто, виборці піддалися навіюванню телевізора, що жити стало гірше, хоча це й суперечить фактам.

2. Корупція вигадана та реальна

Корупція вигадана

За часів Януковича Тетяна Чорновол розслідувала корупцію президента і його оточення та публікувала викриття на блозі Української Правди. У рубрику «статті» ці розслідування чомусь не ставили.

Тоді ще журналіст–фрілансер, Тетяна перекопувала гори матеріалу в пошуках фактів і доказів: їздила в донецькі суди для дослідження старих архівів, розмовляла зі свідками та родичами убитих. І ми на Текстах передруковували її найяскравіші знахідки. Було страшно. Якось я забив у гугл заголовок такого передруку в надії, що ми загубимось серед десятків інших видань, які це поставили й собі. Лінків у пошуковій видачі було два: на оригінал у блозі УП – та на Тексти.

Після Революції Гідності розслідувачів корупції розвелося сотні – від топових і знаменитих до дрібних і нікому не відомих. Ледь не на районних сайтах пишуть про корумпованість влади. І в цих розслідуваннях навіть щодо дуже дрібних махінацій місцевих чиновників часто в тему і не в тему згадували Порошенка. Це не те, щоб усвідомлене мочилово, це якась масова пошесть.

Людям, мабуть, хочеться заявити: “Я не боюся, я розслідую корупцію та критикую самого Президента!” Як в тому анекдоті: «У нас теж можна вийти на Красну площу і закричати: Рейган козел!»

Деякі розслідування стріляли холостими – тобто, не знаходили фактів корупції, але спричиняли ефект ядерної бомби. Перший з таких – це фільм Слідсва.інфо про офшори Порошенка. По суті, журналісти з’ясували, що у Порошенка є офшорна фірма, на рахунку в якої 1000 (одна тисяча, це не описка) доларів. Тобто, розслідувачі не знайшли фактів виведення грошей в офшори. Але в своєму кіно за допомогою музики та тривожного тону обставили все так, що у значної частини суспільства склалося враження про якусь грандіозну корумпованість керівника держави. (Детальний розбір цього розслідування читайте тут)

Фінальним акордом цього стилю у драмі Порошенка стало передвиборче (в сенсі, що вийшло за три тижні до виборів) розслідування Bihus.Info про корупцію в “Укроборонпромі”. Автори не назвали жодного факту причетності Порошенка до схем, але багато разів називали його прізвище й показували картинку з пірамідою на чолі з Порошенком.

До того ж, розслідувачі так і не показали громадськості оригіналів листування, яке оприлюднили, що наводить на думку про часткову фальсифікацію оприлюднених діалогів. Як засвідчує наш агрегований рейтинг кандидатів, після виходу цього фільму ріст рейтингу Порошенка зупинився, а потім почав падати. Водночас, тема корупції в “Укроборонпромі” стала ударною в кампанії Зеленського (цікаво, що цю тему постійно підігрівали акції “Національних дружин”, які так само різко зацінчилися, як і почалися).

При цьому, підозри у виведенні мільярдів доларів вкладів Коломойським з “Привату”, схеми Януковича, фінасування Росією проросійських ЗМІ в Україні та багато інших корупційних і захопливих тем залишилися практично поза увагою антикорупційної спільноти.

Що в підсумку?

Завдяки реформам, серед яких очищення банківської системи, запровадження прозорих процедур у держзакупівлях, зміна схеми фінансування медицини, відмови від купівлі газу в Росії (це до 2014 року завжди була ду–у–у–у–уже корупційна сфера), запровадження електронного повернення ПДВ, введення корпоративного управління в деяких великих держпідприємствах, а також низки менш масштабних змін, корупції де–факто в країні стало менше (як висвітлюються реформи – дивіться попередній розділ).

Але завдяки постійним актикорупціним «розслідуванням», у котрих до знайдених і не знайдених фактів часто намагалися приклеїти Порошенка, у суспільства склалося враження, що корупції стало більше, ніж навіть при Януковичі, а очолює її Порошенко.

3. Із Росії з ненавистю
Я подарував мамі смартфон. Якось беру його, а там десятки відкритих вкладок якихось абсолютно диких новин у стилі «П’яний Порошенко втік від виборців» чи «Експерт прогнозує масову відмову плати комунальні послуг».
– Ма, що ти читаєш?
– Воно само з’являється, я не можу його ніяк закрити.

Я витратив 20 хвилин на те, щоб позакривати усі вклади, але так і не розібрався, як зробити, щоб вони самі вискакували на перший екран. На яку кількість людей ведеться така масована атака брехнею?
Наше дослідження засвідчило, що лайносайти, які пишуть вигадані новини, і на яких можна опублікувати будь-яку найдикішу фантазію, мають 50 мільйонів заходів щомісяця (і ми взяли далеко не повний їх список).

Але дезінформацію поширюють не тільки вони. Згідно з моніторингом ІМІ (дослідницьа організація, котра моніторить медіа), із ТОП-50 найпопулярніших інтернет-видань лише 10-15 намагаються дотримуватися журналістських стандартів і не публікують відверті маніпуляції. Та й то частина з них протягом останніх років послуговувалася анипорошенківською риторикою.

Хоча російські ЗМІ та соцмережі в Україні забанені, але кремлівська пропаганда діє настільки розгалужено й потужно, що зуміла нав’язати українському суспільству свої наративи. Меми “тарифний геноцид”, “Порошенко – алкоголік”, “влада наживається на війні” вже перекочували з груп ненависті в Фейсбуці, які ми досліджували у 2016 році, та низькопробних ЗМІ – до виступів політиків загальнонаціональних на ток-шоу, на трибуни Ради і в передвиборчу риторику. Старі мислевіруси ефективно доповнюються новими, такими, як “доктор Смерть” (це про Уляну Супрун).

Про методи та цілі російської пропаганди ми писали багато разів. Нагадаємо, що її основною метою є довести, що українцям не потрібна своя держава, адже нею завжди керують покидьки, корупціонери й неадеквати. Ворожа пропаганда також постійно намагається протиставити народ і владу. Під час гарячої фази війни актовно вкидалася інформація, яка нацьковувала рядових бійців на керівників Армії. «Нас вивели з санаторію, де ми базувалися під Маріком, там зроблять ремонт – і буде база для дружин генералів», – розказав мені якось один доброволець.

Таку ж тактику протиставлення народу та «буржуїв», солдатів та офіцерів використовували більшовики в 17-му році. Вербуючи зрадників серед бандерівців, енкаведисти протиставляли тяжкі умови, в яких жили рядові бійці, санаторію, куди з'їздив підлікуватися Шухевич, – останній приклад яскаво описаний у муарах підпільниці Марії Савчин “Тисяча доріг”. Метод старий, як світ: ще давньокитайські стратеги перед нападом на іншу державу рекомендували налаштувати народ країни-жертви проти своїх керівників.

В Україні така пропаганда має особливо благодатний грунт. Експерти кажуть, це пов'язано з тим, що ми довго були під окупацією й не довіряємо владі, бо вона завжди була чужа. Можливо й так. Але правда також і в тому, що впродовж років незалежності ворожа пропаганда підкреслювала різницю між «ними» і «нами». Це глибоко вкорінене переконання. «Я стану такий самий, як вони. Я втрачу довіру народу», – переказує слова Зеленського в інтерв’ю УП юрист його штабу Богдан.

Насправді ж чинна влада – найближча до людей за всю історію України. Безліч активістських ініціатив реалізовувалося, безліч громадських діячів пішли у владу, приймалися закони, розроблені активістами чи написані за їхньої суттєвої участі.
Звичайно, у владі залишалося багато «совка», але оцей елемент співпраці між народом і владою взагалі не потрапляв у лінзу суспільної уваги (знову читаємо перший розділ про медіа). Натомість, зі збільшуваним склом дивилися на те, що може розділити “їх” і “нас”.

Зручною мішенню для дискредитаціє є політичне керівництво нашої країни, і на нього завжди спрямовуються потоки брехні, звинувачень і ненависті. Порошенку дісталося особливо багато, адже він воював з Росією. І ця ненависть з Росії поступово заражувала все більшу кількість українців. Вона стала частиною українського політичного дискурсу. «Ховайте ваші руки», – говорить одне з правил проведення російських дезінформаіних операцій.

Всі ці мислевіруси поширювалися трьома «роями»: соцмережі, лайносайти, респектабельні проросійські видання в Україні. Нещодавно Фейсбук заявив, що Росія перейшла до нової тактики дезінформації в соцмережі. Замість використання ботів наймають живих людей, які розганяють потрібні меседжі.
Але стару агентурну практику ніхто не скасував. У книзі «КДБ у Франції» описано, як радянська спецслужба використовувала своїх агентів серед журналістів, правих активістів, інтелектуалів тощо для впливу на громадську думку. Сподіватися, що в Україні зараз немає таких агентів впливу як мінімум нерозумно.

Що в підсумку?
Російська дезінформаційна машина зуміла нав'язати інтелектуальні рамки внутрішньополітичної дискусії, і чимало акторів нашої політичної сцени – політиків, журналістів, експертів – почали жити в створеному росіянами наративі, повторювати, поширювати та вдосконалювати його. Відповідно, актори грали фальшиво, і виборці не могли зрозуміти реальності.
Повний текст http://texty.org.ua/…/Devjat_prychyn_chomu_prograv_Poroshen…

$ 41 млн средств вкладчиков

  • 07.05.19, 07:37

Народный депутат из фракции "Блок Петра Порошенко" Владимир Арьев заявляет, что в течении 2012-2016 годов $ 41 млн средств вкладчиков ПриватБанка вывели на счета студии "Квартал 95" Владимира Зеленского. Тогда банком еще владел бизнесмен Игорь Коломойский.

"Как $ 41 млн средств вкладчиков ПриватБанка было выведено на счета комиков "Квартала 95" через кредитование связанных с Коломойский компаний. Произошло все по стандартной для олигарха схеме хищения, которое расследовал Kroll после выведения Коломойским и компанией $ 6 млн средств вкладчиков и денег, которые шли на рефинансирование банка из резервов НБУ, когда банк начал сыпаться под тяжестью пирамиды, созданной владельцами", — написал Арьев в Facebook.

Депутат не называет источники, но подает номера контрактов и даты банковских трансферов.

По его словам, в 2012 году ПриватБанк выдал кредиты на сумму более 400 млн грн (по курсу 8 грн/долл) компаниям "Реализма Ойл" и ООО "ТД Карпатнафтотрейд", которые входят в структуру группы "Приват" Коломойского.

"Через несколько секунд эти средства оказываются на счету ПАО "Укртранснафта", менеджмент которой тоже контролировался Игорем Коломойским. Руководителем "Укртранснафты" в то время является Александр Лазорко – руководитель других компаний группы Приват и известный манипуляциями по выкачиванию технологической нефти и ее размещению на хранении на заводах группы "Приват"", — написал депутат.

Далее в течение нескольких дней $ 38,2 млн были выведены из "Укртранснафта" на счета компании Transit SA в Кипрской филиала Банка, которая зарегистрирована в Швейцарии на Игоря Коломойского (32,5%), Геннадия Боголюбова (32,5%) и Игоря Суркиса (25%).

"Далее компания Transit SA прогоняет эти средства через четыре офшорки, зарегистрированных на лиц, которые представляют интересы Коломойского и являются лишь номинальными владельцами этих компаний, и в результате $ 41 млн оседает на компании Godfrey Consulting Limited, зарегистрированной на Сергея Мельника – еще одного представителя номинальных держателей. Он "владеет" более 40 компаниями, имеющими счета в ПриватБанке на Кипре, и является членом редакционного совета связанной компании ООО "ТК" Приват ТВ Днепр" и директором ряда компаний группы Приват", — рассказал Арьев.

По словам парламентария, пройдя через оффшорные компании, средства дошли до компаний, зарегистрированных на участников студии "Квартал 95", а именно: Андрея Яковлева, Бориса и Сергея Шефира, Сергея Трофимова и Владимира Зеленского.

Далее средства были размещены на депозитах, а затем выведены из банка на счета компаний за пределами банка, что делает невозможным их дальнейшее отслеживание. В течение 2012-2016 годов все средства вывелись на следующие компании или счета физлиц: Dr. Robert Walz (DE), Pinehill Investment Holdings Inc., Lacront Unitrade LLP (UK), Piper Smith Watton LLP (UK), Candlewood Investments Limited, Triapos Limited (Cyprus), SHSN Limited (Belize), Atrazon Limited LTD (Cyprus), Maintrade Limited (Seychelles), Panevest еnd Co S.A.,(Panama), Aldorante Limited (Cyprus), Film Heritage Lnc (Belize).

"Следует подчеркнуть, что все компании зарегистрированы в оффшорных зонах. Конечные бенефициарные владельцы этих оффшорок неизвестны, кроме двух последних – кипрской Aldorante Limited и Film Heritage Inc (Белиз). Они оформлены на Владимира Зеленского, согласно декларации кандидата. $ 41 млн выводился из ПриватБанка частями, начиная с 2012 года, с момента сотрудничества Коломойского и Зеленского", — утверждает депутат.

Барига!!!

  • 07.05.19, 07:14
Olga Romanovska
Новий корпус ОХМАТДИТ , якій почав будуватися при Ющенко, був занедбаний і згнивав з унікальною апаратурою для діагностики і лікування онкохворих дітей, та інших тяжких захворювань. Його почали добудовувати після 2014! Зараз він працює і рятує життя дітей! Особистих коштів сім'ї Порошенко було вкладено 147 млн. грн .А він ніколи про це і не розповідав . Барига!!!