Захисників Тимошенко розганятимуть водометами?

У центі Києва  6 жовтня були помічені дві броньованих вантажівки з водометами на кабінах і написом "Міліція" на дверях. Про це повідомив блогер Віталій Селик.

За його словами, автомобілі виїхали з проїзду між будинками 24 і 26 по бульварі Лесі Українки - з загальної території військових частин 3001 (Управління Північного територіального командування внутрішніх військ МВС) і 3066 (Внутрішні війська МВС, які забезпечують конвой, в тому числі охорону в судах).

На думку Селика, саме для судової охорони можуть бути використані машини з водометами у зв'язку вироком екс-прем'єру Юлії Тимошенко, який буде винесенийПечерським райсудом 11 жовтня.

Зазначимо, що раніше в Україні жодного разу не використовувалися водомети для розгону демонстрацій або акцій протесту.

Нагадаємо, суд постановив, що на винесенні вироку Тимошенко можуть бути присутніми лише журналісти. Всім іншим, у тому числі депутатам, вхід до сесійної зали буде заборонений. Однак сьогодні голова фракції БЮТ заявив, що депутати підуть на засідання Печерського суду 11 жовтня, на якому буде оголошено вирок Юлії Тимошенко.

http://gazeta.ua/articles/life/403665/1

Фільм про суд проти Тимошенко показали парламентаріям НАТО

Фільм про суд проти Тимошенко показали парламентаріям НАТО

У рамках сесії Парламентської асамблеї НАТО презентували документальний фільм про судовий процес проти Юлії Тимошенко.

Про це на брифінгу повідомив журналістам член Постійної делегації Верховної Ради в ПА НАТО, голова Виконкому партії "Реформи і Порядок"Остап Семерак, повідомляє прес-служба партії.

За словами Семерака, англомовна стрічка "The trial of Yulia Tymoshenko. The true story" ("Суд над Юлією Тимошенко. Правдива розповідь") не містить жодних політичних висновків.

"Ми спеціально робили політично нейтральний фільм – лише документальні кадри, текст, який пояснює, що відбувається на екрані, та коментарі основних учасників цього судового процесу", – зазначив політик.

"Ідея фільму виникла в ході спілкування з нашими партнерами з Європарламенту та з членами парламентів інших країн. Вони питали нас, що відбувається в суді проти Юлії Тимошенко, і коли ми розповідали про перебіг подій, вони нам не вірили. Не вірили, що в європейській країні, яка декларує демократичні принципи, може відбуватися щось подібне з лідером опозиції і колишнім прем'єр-міністром. Тому ми прийшли до думки, що, очевидно, потрібно зробити документальний фільм", – розповів народний депутат.

Він також повідомив, що незабаром планується презентація фільму для депутатів Європейського парламенту в Брюсселі. 

http://gazeta.ua/articles/politics/_film-pro-sud-proti-timoshenko-pokazali-parlamentariyam-nato/403749

Опозиція: об’єднатися або вмерти

Київ – Якщо хтось досі не зрозумів, чого владна команда рішуче націлилася на зміну виборчого законодавства з тим, щоби повернутися до перевірених схем часів Леоніда Кучми, тільки у ще менш демократичному форматі, то цей хтось має уважно вчитатися у результати всеукраїнського опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у другій половині вересня 2011 року.

Для цього нам доведеться звернутися до мови цифр, бо вони допомагають чіткіше побачити чинну суспільну реальність.

Влада приречена на поразку?

Отже, якби вибори глави української держави відбувалися наприкінці цього вересня, то 33% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 35% скоріше взяли б участь. Загалом 68% – потенційно достатньо висока явка, а, враховуючи традиційні передвиборні пристрасті, реально вона може стати ще більшою. А ті, хто прагне взяти участь у виборах, проголосували б таким чином (при цьому розкладі 68% від загального числа опитаних виступають як 100% учасників голосування): за Віктора Януковича – 21%, за Юлію Тимошенко – 18%, за Арсенія Яценюка – 11,7%, за Віталія Кличка – 6,6%, за Петра Симоненка – 5,5%, за Олега Тягнибока – 3,5%, за Сергія Тігіпка – 2,9%, за Анатолія Гриценка – 2,6%. Інші кандидати набрали б менше двох відсотків голосів учасників виборів, кандидат «проти всіх» отримав би 10,7%. Готові йти голосувати, але не визначилися з вибором 12,6% опитаних.

Схожий розклад електоральних настроїв спостерігаємо і у разі, якби вибори до Верховної Ради також відбулися наприкінці вересня. Воно й не дивно, адже українська політика надзвичайно персоніфікована, ідеології і програми тут грають другорядну роль. Отож: 32% опитаних однозначно взяли б у виборах участь, ще 34% скоріше взяли б участь. Якщо використати той самий підхід, що і перед цим, і 66% респондентів вважати за 100%, адже для подолання прохідного бар’єру беруться до уваги тільки голоси учасників виборів), то з них 21,9% проголосували б за Партію регіонів, 18,9% – за «Батьківщину», 11% – за «Фронт змін», 5,7% – за Комуністичну партію, 5,4% – за партію УДАР (хто не знає, її очолює Віталій Кличко), 4,2% – за «Свободу». Отже, ця група партій пройшла б до Верховної Ради, який би не виставили бар’єр – 3% чи 4%. Інші партії на глибокому дні або поряд із межею статистичної похибки. Неформальна партія «противсіхів» мала би 12,6% голосів, досі не визначились з вибором, хоча готові йти голосувати 11,3%.

Дуже легко порахувати, що нинішня більшість в обраній за чинним законом новій Верховній Раді зникла б, зібравши менше, ніж 28% голосів. А її опоненти, навпаки, стали б більшістю, одержавши майже 40%. Ситуацію не порятували б ті 11,3% потенційних учасників виборів, котрі заявили соціологам, що досі, мовляв, не визначилися зі своїми вподобаннями. Зазвичай за не надто демократичної влади такими висловами маскують свої справжні наміри (піди знай, хто їх прислав, цих соціологів...), отож за чесного підрахунку голосів розрив між Партією регіонів плюс КПУ та їхніми опонентами був би ще більшим.

Президентські вибори – річ складніша. Тут навіть у разі, якщо хтось із другорядних кандидатів виступить із закликом до своїх виборців віддати комусь у другому турі голоси, немає гарантії, що так і буде. Але, найшвидше, Віктор Янукович із невеликим розривом програв би у другому турі Юлії Тимошенко і з катастрофічним – Арсенію Яценюку (у разі, якби Тимошенко і Кличко закликали свій електорат віддати голоси лідерові «Фронту змін»). Можливо, і Кличкові Янукович би зараз програв у разі чесно проведених виборчої кампанії і підрахунку голосів.

«Правильний» виборчий закон і дії опозиції

Попереду ж, між іншим, далеко не найвигідніший у плані завоювання владою масових симпатій рік. Так, звичайно, буде Євро-2012, але ж не всі в країні настільки ловлять кайф від футболу, щоб за видовище пробачити неминуче й істотне подорожчання хліба насущного (у прямому й переносному сенсах – чого варте буде тільки підвищення цін на газ для домогосподарств удвічі). До цього додамо неминуче зростання рівнів хабарництва, протекціонізму, чиновного хамства, нахабства скоробагатьків та їхніх синків-«мажорів» тощо. Власне, тенденції вже всі вималювалися, а зламати їх влада не вміє і, більше того, не хоче – варто згадати хоча б тональність і зміст відповіді Януковича-старшого на запитання журналістки про ставлення гаранта Конституції до систематичного порушення Основного Закону Януковичем-молодшим. Отож не допоможуть ніякі гроші та адмінресурс – парламентські вибори за чинним законодавством будуть тотально програні владою – намалювати собі вдвічі більше голосів, ніж було реально, буде майже неможливо.

А от змішана система, отой сакраментальний президентсько-мін’юстівський законопроект, який ближчим часом буде ухвалений за традиційної вже напівпорожнечі залу сесійних засідань більшістю у 250 з гаком карток для голосування, – ця система надасть усі можливості для використання тих ресурсів, які чинна влада має. Адже, по-перше, у кожному мажоритарному окрузі екзит-пол, та ще і за допомогою солідної соціологічної фірми, не проведеш, по-друге, у таких округах приблизно третина виборців купується на «гречку» (у вигляді шпротів, нового автобусного маршруту чи нової церкви, не має значення). Та і депутатові-мажоритарнику позичати у Сірка очі легше: а що, я ж ішов як незалежний кандидат, от тепер незалежно і вступаю до фракції Партії регіонів. Ну, а далі – класичні «тушки» і «тушканчики». Маючи ж надійний тил у Верховній Раді, можна без жодних проблем іти у 2015 році на президентські вибори...

Утім, результати опитування засвідчують ще одну важливу річ, яка має стати сигналом для опонентів влади. А саме: якщо ці – такі різні ідеологічно і такі амбітні – опоненти прагнуть не гратися у квазіпарламентаризм та псевдодемократію, якщо вони відрізняються у кращий бік від вигаданої свого часу Ярославом Гашеком містифікаційно-пародійної «партії поміркованого прогресу у межах законності», то у них нема іншого виходу, ніж об’єднання. Тоді організувати вибори на користь влади стане незрівнянно важче, яка б електоральна система не діяла в Україні.

Так, це виглядає сьогодні утопією. Але за відсутності такого об’єднання участь опозиції у виборчих перегонах чи то наступного року, чи то ще будь-коли в осяжній перспективі виглядатиме чи дешевою політичною клоунадою (бо йтиметься про фактичну легалізацію чинного режиму – мовляв, дивіться, у нас є й опозиціонери, кілька десятків галасливих депутатів у Верховній Раді, тільки ж їх народ не підтримує), чи безнадійним дійством («правильно» рахувати голоси «підрахуї» всіх рівнів уміють дуже добре, тим більше, що перед очима «передовий» російський досвід).

Чи перетвориться утопія на реальність?

Не слід забувати, що такі об’єднання, якщо справді йдеться про принципові стратегічні цілі, вже існували – і в Україні, і в її сусідів. Згадаймо: польська «Солідарність» кінця 1980-х хіба не об’єднувала і лібералів, і консерваторів, і навіть поміркованих соціалістів (й у всіх були дуже амбітні лідери!) у спільних діях із демонтажу режиму? Хіба не був Народний рух зразка 1990 року (і керований ним виборчий Демблок) об’єднанням ще більш амбітних, ніж поляки, політиків й ідеологічно відчутно різних сил? Ба, а 2004 року хіба не вдалося погамувати на якийсь час претензії на власне лідерство цілого ряду персонажів – і це стало запорукою майже неможливої перемоги «помаранчевої команди» та громадянського суспільства над не надто демократичним, якщо не сказати більше, режимом? Усе це було. І зміна в Україні режиму, а не декорацій, можлива тільки на такому шляху. Які б хитрощі з виборчим законодавством не влаштовував цей режим.

Звісно, якщо вибори у більш-менш прийнятному форматі взагалі відбудуться, якщо законодавчі органи не призначатимуться на Банковій, а головна посада в державі не передаватиметься із рук «папи» до рук «спадкоємців». Утім, у разі відсутності перспектив інституційної зміни влади за допомогою електорального важеля потреба об’єднання стане ще більш нагальною.

Сергій Грабовський 
кандидат філософських наук,
член Асоціації українських письменників
http://www.radiosvoboda.org/content/article/24353577.html

КИТАЙ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД РОСІЙСЬКОЇ ЗБРОЇ ТА НАФТИ

  • 09.10.11, 12:58

Втрата залежності від імпорту російської зброї та розвиток альтернативної енергетики Китаю означає, що ця країна починає здобувати домінуючу позицію в стосунках із Росією. Про це йдеться у доповіді авторитетного дослідницького центру SIPRI (Швеція).

Ключове значення для зміни динаміки стосунків має те, що Китай "зараз більше зосереджений у отриманні технологій для розвитку власної військової промисловості, відповідно, зменшується потреба купувати зброю російського виробництва", - говориться у доповіді. - "Природа стосунків у військовій галузі наразі характеризується радше як конкуренція, аніж як співпраця".

Позиції Китаю посилює і зменшення потреби в імпорті російської нафти - його обсяги скорочувалися протягом останніх п'яти років. Наразі найбільшим постачальником нафти до Китаю є Саудівська Аравія, за нею йдуть Ангола, Іран та Оман. У газовій галузі переговорні позиції Росії суттєво ослабилися внаслідок того, що Китай зміг знайти інших партрерів, у першу чергу в Центральній Азії.

Попри те, що колишні союзники часів холодної війни традиційно розглядаються як партнери у справах міжнародних стосунків (особливо якщо йдеться про санкції щодо автократичних режимів), насправді між Китаєм і Росією небагато взаємної довіри. "У обох столицях є політики, які розглядають іншу сторону як найвищу стратегічну загрозу у довготерміновій перспективі", - вважають у SIPRI.

http://texty.org.ua/pg/news/newsmaker/read/32685/Kytaj_vidmovlajetsa_vid_rosijskoji_zbroji_ta_nafty

Футбол во время чумы...(есть и такое мнение)

Аллегории всегда хромают, но все же.Представьте, что получили вы в наследство дом, с полем, лесом и прочими полезными и красивыми ликвидами. И на радостях забухали. Лет на 20. Пропили все что было в доме, лес спилили и тоже пропили, поле забросили, в колодец все 20 лет гадили, потому что нужник переполнился. Ну, в общем, «отдохнули». А потом как-то поутру проснулись от холода и голода и поняли, что так жить нельзя и пора всю эту байду восстанавливать. Посмотрели вы на соседские дома с аккуратными лужайками перед домами и прозрели. Подсобрали в доме оставшийся металл, продали его, купили газонокосилку и начали превращать свой участок в футбольное поле. Для чего? Чтобы пригласить  соседей, сбацать в футбольчик и чисто показать, что вы начинаете новую  трезвую жизнь, с аккуратным газончиком и прочей цивилизацией. Правда-бред? Вот и я о том, же.

 Миллиард «зелени» на стадион,  какая-то безумно-дорогая Шакира приглашена на его открытие. Нашего  «овоща» в результате освистали, вот и весь результат. Накануне открытия  стадиона наблюдал, как сажали в округе стадиона ночью деревья вдоль дорог. Взрослые, большие деревья, которые через пару недель благополучно умрут. Понятно, что на всей этой безумно дорогой показухе безумно много украдут чиновники. Но, блин, даже при этих неизбежных в нашей стране  «потерях», может лучше бы они завод построили на эти деньги или  больницу? Объясните, зачем нам это Евро-2012? Зачем нам эти стадионы? Ведь они никогда не окупятся. Здоровье народа? Да не смешите мои  тапочки. Поднять международный престиж страны? Это путем превращения  мест скопления туристов в глобальную «потемкинскую деревню»? Может быть вы видели убедительные цифры, доказывающие, что нынешние вложения в Евро-2012 когда-нибудь  окупятся? Я не видел. И думаю, что их нет. Часто говорят, что благодаря подготовке к Евро-2012 дороги ремонтируют, аэропорты обновляют, и все  это останется после Евро. Клево. Но, во-первых, как быть с городами Украины, которые подготовка к Евро не затронет? А во-вторых, что, без Евро этим заняться нельзя было?

 Что-то в этом есть идиотское и позорное. В Киеве иллюминация, остальная страна все глубже погружается   во мрак. Ультрасовременный стадион на пепелище. Это все-равно, если бы у меня дома дети голодали, все в негодность пришло, а я купил бы   дорогущую игровую приставку и соседей позвал. Поиграть. Ну не для нас   сейчас такие развлечения и такие затраты. Еще и кредитов под эту   подготовку набрали немерянно. Которые нам и нашим детям отдавать   придется. Не на завод, который бы прибыль приносил потратили – на тупую  игрушку. Зато мы гордиться будем. Страной, собой, футболом нашим. Гребаный стыд какой-то, а не гордость. Гордиться тем, что украл у детей и стариков и стадион построил? Вообще, вся эта футбольная истерика-это еще совковая замануха. Железный занавес, КГБ, Афганистан, дефициты, но  зато народ распирает от гордости от того что Динамо Баварию взуло.   Живое доказательство преимущества социалистического строя. Но тогда это все в системе было, в общей, блин, парадигме. А сейчас? Чисто наркотик, отвлечение от неприятного запаха разлагающейся страны. В Риме было:  «Хлеба и зрелищ». У нас предлагают просто зрелища, без хлеба. И всем, в  том числе и тем, кого от этих зрелищ просто тошнит. Я ничуть не хочу   оскорбить футболистов и фанатов футбола. Но именно сейчас, когда кризис  очевиден, вы меня дико раздражаете. Что мудак-президент, что мудак,   идущий по Крещатику в шарфике и что-то самозабвенно орущий.  Почему  болельщики других видов спорта не ходят по улицам как агрессивные  педерасты-проповедники на параде геев? Я бокс люблю смотреть, но   почему-то после победы Кличко не выскакиваю на улицу с дикими криками. И государство не превращает бокс в суррогат государственной религии.   Конечно, футбольным фанатам можно все простить за речевку насчет   «президента – педераста», но в остальном нынешняя истерия, показуха, пир во время чумы – просто отвратительны. Причем, ведь изначально в  независимой  Украине футболом занимались бандиты. Суркис «развивал»  «Динамо», Ахметов – «Шахтер». Развивали, в том числе и для собственной  легализации в мире. И нынешняя показуха – это, с одной стороны какие-то  имиджевые  понты повзрослевших бандитов и банальное воровство на  строительстве, а с другой – глобальное втирание «лохам», что эти  частные бандитские  понты – на самом деле чуть ли не национальная идея и  дело  государственной важности.

Многие говорят, что футбол у нас – это единственная радость, отдушина от хреновой жизни. Но, может стоит  работать не на эту «отдушину», а на то, чтобы жизнь стала не такой  хреновой и более осознанной?

 Станислав Речинский, «ОРД»

 

Януковича освистали на стадіоні в Києві

Президент Віктор Янукович взяв участь в урочистій церемонії відкриття реконструйованого НСК "Олімпійський" у Києві.

"Сьогодні свято всієї України, адже спортивний стадіон - це подарунок усім громадянам, у першу чергу дітям і молоді, серед яких зростатимуть майбутні чемпіони", - сказав він на церемонії. Президент висловив переконання, що реалізація цього масштабного проекту відіграє позитивну роль для іміджу України у світі.

"Успішна реконструкція стадіону без сумніву стала показовим проектом для іміджу України… Готовність однієї з найважливіших арен чемпіонату з футболу Євро-2012 переконала світову громадськість, що з Україною можна мати справу", - сказав Янукович.

Він висловив переконання, що Київ, а разом з ним і вся Україна на  найвищому рівні зустрінуть гостей з багатьох країн Європи, які приїдуть у 2012 році на матчі першості Європи з футболу.

Водночас, як повідомляє кореспондент "Української правди", на початку виступу Януковича в залі чути було вигуки обурення і свист. Однак у трансляції на ТРК "Україна" цього не було помітно, оскільки  трансляція йшла із запізненням і в монтованій версії, хоча на екрані був напис "наживо".

http://www.pravda.com.ua/news/2011/10/8/6649137/

Українська антиутопія або що хоче ПР

Українська антиутопія або що хочуть регіонали для рядових (і не зовсім) українців
Скоро "вибори" - отже ростуть паркани та озброюється ОМОН, який воює проти бабусь як проти кілерів та проти кілерів як проти бабусь...
Тому нагадаю про те, що казав раніше по схожому випадку...


Отже - текст:
Якщо говорити про принади життя у процвітаючій згідно Януковича – Азарова Україні – треба говорити НЕ про стан економіки, НЕ навіть про загрози Податкового, Трудового та Житлового Кодексів – ні, це для пересічного громадянина виглядає надто абстрактно. Треба зазирнути у наше азаровське майбутнє, у картину соціальної анти утопії – яка ВЖЕ БУЛА у нашій радянській історії.
Мені довелося жити в умовах радянського робітничого гуртожитку – тому легко відтворити умови нашого принадного майбутнього.

1. Нарешті мені стало зрозуміло – що саме хоче Юлія Латиніна для Росії – та чому її не чіпають, незважаючи на гостру критику російської влади.
Що ж – нам, українцям, теж наука. Історичний Кубік Рубіка завжди повертається правильно – хоча спочатку це не зрозуміло, бо неочевидно.
У останнніх „Кодах доступу” Юлія Латиніна проговорилася – чого саме хоче від російської влади. Вона хоче нового пришестя Петра 1 – зловісної фігури не лише для України – але й для самої Росії.
І не тільки вона…
Проте – що це значить?
Як у одній злій казці – людина отримує все, що хоче – але часто у такій потворній формі, що краще б вже омріяне не відбувалося! „Просто, ясно та добре” – це не те, що у задумі, а те, що ми маємо у підсумку – але після важких, виснажливих пошуків.
Адже і здоровий глузд – не висхідний пункт, а результат процесу пошуку, пізнання та праці.
До революції дуже багато говорили про „соборну Росію”, де живуть не по закону, а по справедливості”. В результаті – отримали… колгосп, де була повна „соборність” – тобто не було НІЯКИХ можливостей для проявів „жахливого західного індивідуалізму”: приватної власності – нема, праця – колективна, можливостей для особистого збагачення – ніяких.
І громадянських прав – теж.
Не з великого розуму наші національні патріоти теж на початку незалежної України говорили про „соборну Україну” – говорячи про територіальну цілісність – мали на увазі зовсім інше: невід’ємність особистості від колективу. Тобто – стан приватного власника та творчої особистості повинна в незалежній Україні перебувати у підвішеному стані: якщо „справжній українець” – то володій, якщо не дуже справжній – можуть і конфіскувати власність на користь „справжнього”.
Через таке очікуване страхіття „несправжні” українці тулилися та туляться до Віктора Януковича – „той не дасть на поталу клятим бандерівцям…”.
Але Україна таки отримала свого „Петра 1” – Віктора Януковича.
Звичайно – потворного, але справжнього. Який йде не в Європу, а в ж.. (або в д…, якщо українською)
Як і оригінал, його історична копія йде у тому самому напрямку:

- з українського уряду зробив „Малоросійську колегію”

- усе робить для приєднання України до Московії

- створює систему підневільної праці для колишніх вільних людей.

Останній пункт – найголовніший.

2. Юлія Латиніна якось чи забула, чи їй це неважливо – проте саме Петро 1 створив систему підневільної праці у промисловому виробництві. Йосип Сталін тільки повторив досвід підневільної праці ГУЛАГу, поширивши її на вчених та винахідників (так звані „шарашки”).
Але для створення системи підневільної праці треба багато передумов. Насамперед – знищення недоторканості самого інституту приватної власності та системи громадянських прав окремої особистості. Звичайно – в Україні приватні підприємці та інтелігенти чинять спротив – їх треба негайно позбавити фінансових та юридичних можливостей для захисту власних інтересів.
Перші кроки для перетворення України на суцільний ГУЛАГ зроблено: ліквідовано поділ влади на три гілки з системою стримувань та противаг згідно Монтеск’є. Мимохідь знищена автономія судової гілки влади – можна вже виносити будь-які вироки.
Але що чекає нас далі?

Микола Азаров проговорився, проте мало, хто звернув на це увагу: він хоче знищити роздрібну торгівлю – а вивільнених людей перевести на текстильні підприємства – за китайськими зразками. До речі – Юлія Латиніна теж захоплюється китайським досвідом дешевого та швидкого виробництва – зокрема, швидкого будівництва автотрас.
Але спочатку – треба розорити підприємців – а ПОТІМ вже – направити людей на ці самі текстилі чи інші олігархічні та державні підприємства.
Віктор Янукович підписав меморандум про співробітництво партії регіонів та компартії Китаю. А також – про співробітництво з „Єдиною Росією” Володимира Путіна.
В Китаї, між іншим, за радянськими та петровськими зразками створена широка мережа підневільної праці – китайський ГУЛАГ.
Це і викликає захоплення як Миколи Азарова, так і Юлії Латиніної.

3. Треба чітко розуміти – дива в світі не буває: або ініціатива приватної особистості – або розгалужена система підневільної праці призводять до модернізації економіки країни.
Але одночасно такі системи існувати НЕ можуть: надто різко розрізняються сам порядок речей у таких суспільствах.
Хочу звернути увагу на жах існування у робітничому гуртожитку. Якщо мені і сниться щось важке та кошмарне – то не є бездомність, ні – а саме порядок проживання в радянському робітничому гуртожитку.

4. Якщо говорити про принади життя у процвітаючій згідно Януковича – Азарова Україні – треба говорити НЕ про стан економіки, НЕ навіть про загрози Податкового, Трудового та Житлового Кодексів – ні, це для пересічного громадянина виглядає надто абстрактно. Треба зазирнути у наше азаровське майбутнє, у картину соціальної анти утопії – яка ВЖЕ БУЛА у нашій радянській історії.
Мені довелося жити в умовах радянського робітничого гуртожитку – тому легко відтворити умови нашого принадного майбутнього.
Отже – Трудовий та Житловий Кодекси побудовані таким чином, щоб розорені підприємці ЗАХОТІЛИ жити в гуртожитках та працювати в системі підневільної праці.
Передусім – у робочому гуртожитку мають право жити лише ті, хто працює на підприємстві, якому належить цей гуртожиток. Отже – одночасно з звільненням з роботи – тебе виганяють на вулицю.
Але це ще не все: робітничі гуртожитки діляться на чоловічі та жіночі – чоловіки та жінки живуть окремо. Так що у підвішеному стані знаходяться не тільки трудові та житлові права – але й особисті відносини чоловіків та жінок.
Якщо чоловік приходить до жінки у гуртожиток – той відчуває себе порушником громадського спокою, хуліганом; якщо жінка приходить до чоловіка – відчуває себе шльондрою. У всякому разі комендант гуртожитку та вахтер нагадають шльондрі та хуліганові, що перебувати гостям можна лише до 23 чи 24 години.
На все життя запам’ятав, як я, у 20-и річному віці чув, як вахтер 45-річному чоловікові вичитувала – до якої години його гостя може перебувати у нього. Мене тоді охопив жах: „Мене що, теж це чекає?”. Саме через вміння передбачувати наслідки мені вдавалося уникати справжньої трагедії.
До речі також, для робітничого гуртожитку є посада ВПИХОВАТЕЛЯ. Тобто – дорослі робітники та робітниці знаходяться у стані вічно неповнолітніх. У студентських гуртожитках така посада не була передбачена – і студенти жили разом зі студентками в одному гуртожитку.
Я вже не кажу про умови, в яких живе робітник чи робітниця в такому гуртожитку:
Це цілковита неможливість усамітнитися та побути наодинці сам з собою. Але це ще не все: наукова соціологія доводить, що у вузькому соціальному просторі у боротьбі за існування в людській зграї як правило перемагають саме примітивні та грубі життєві правила життя.
Я пам’ятаю, як мені довелося весь час чути та бачити п’яні розбори молодих робітників після получки – тиша наступала саме перед получкою – чекали грошей…
Отже, Україна Януковича – це суцільна відсутність затишку та безпеки будь де.
Дехто подумає, що у нього таке житло є – режим робітничого гуртожитку йому не загрожує. Нагадаємо: Житловий Кодекс побудований таким чином, щоб пересічна людина свого житла ПОЗБУЛАСЯ, а не отримала. Система пені, штрафів та звільнень з роботи, розорення підприємців – усе спрямоване на те, щоб злісним неплатником за житло стала сама добросовісна особа. Трудовий Кодекс побудований саме таким чином – щоб залишилася лише одна дилема: або виснажлива та мало оплачувана підневільна праця – або суцільна бездомність.
В УСІХ випадках – підвішений юридичний стан та постійне почуття страху та провини невідомо перед ким та перед чим.
Ось таку Європейську модернізацію нам хочуть Янукович, Азаров та публіцист Юлія Латиніна.
Рік тому я вгадував тенденції розвитку. Силові заходи тоталітарної влади Януковича лише підтверджують, що такими заходами (суд, ОМОН, паркани...) і будується очікувана Антиутопія.

Станіслав Овчаренко

Будущим революционерам на заметку: оставьте муляжи в покое!

Будущим революционерам на заметку: оставьте муляжи в покое!Сейчас не "слава" а позор Украины
Сейчас не "слава" а позор Украины
1. Все вдруг понадеялись на афганцев: ОНИ могут нас защитить! 
Типа: «сила есть – ума не надо!».
Не защитят. У них – чисто экономические, материальные интересы – поэтому у них цели – не военные, а чисто «профсоюзные» с соответствующим типом организации. 
Всё. 
Сейчас – время действий не для народного большинства (выборов не будет) – а для революционного меньшинства. Оно должно испить чашу испытаний. 
Не всё же Юле одной! 
2. Так что – их опыт бесполезен? Нет, конечно. Но лишь в том случае – когда они ЛИШЬ как боевая сила, а не идеологическая. Идеологии у них НИКАКОЙ нет – они тренировались как боевые инструменты в чужих руках, а не как субъекты политического процесса, хотя это – тоже особая профессия. 
Афганцы пригодны для украинской революции скорее как исполнители политической воли, так как «не на то учились». Не тот опыт. Знакомство с боевыми искусствами ещё не гарантирует политическую интуицию и знание. 
Повторим – это совсем разные сферы деятельности. 
Пример – сто лет назад журналист Лев Троцкий разбил войска царских генералов в гражданской войне. Так что после гражданской войны две стороны поменялись местами: «Штафирки» Фрунзе и Троцкий стали военачальниками, а царские генералы в эмиграции овладели профессиями журналистов и писателей. 
Пример? Генералы Деникин, Краснов, Врангель, Поляков…
3. Тут «афганцы» закричали: «Это – дворец Амина!». 
Да неправда, жалкий Литвин со своими «тушками» на кровавого Амина не тянет. Звучит выражение – «кровавый Литвин»? 
Не лучше, чем «хищный Кролик» Яценюк. 
Для того, чтобы найти «дворец Амина», надо хоть немного разбираться в природе тоталитарного государства. Сейчас абсолютно вся власть находится в руках президента Януковича. Как минимум «Дворец Амина» ближе к Банковой. 
Так как парламент сейчас НЕ играет никакой роли. Вето президента остановит любой законопроект. Так что двухметровый забор поставили не там. 
Кстати, кто был внутри Верховной Рады – знает: из здания Верховной Рады есть подземные переходы или переход в здание через улицу. Это не имеет никакого значения – но это так, на всякий случай… 
4. Кстати, в самом Кабуле советских спецназовцев интересовал не дворец Амина, а сам Амин. Интерес к Амину закончился смертью товарища Амина. После чего – бесконечная кровопролитная война, из которой не могут вылезть ни советские, ни американские оккупанты… 
Так что само здание на Банковой тоже не может быть политической целью – нужен хозяин того президентского здания, а не само здание. 
5. Но наши «афганцы» и не ставили цели сокрушать украинского Амина и НЕ МОГЛИ ставить такой цели. Они же, несмотря на свой боевой опыт подчинения чужой воле, хотят лишь достойной компенсации за свой нелёгкий труд – и не больше. Если их удовлетворить – они ещё пойдут инструкторам в украинскую милицию – подавлять народ. 
Другие афганцы – будут на другой стороне.
Так что мы в случае чего увидим афганцев с двух сторон. Как сто лет назад царские офицеры и генералы воевали друг против друга в Белой и Красной армиях. 
6. Сейчас – своеобразное революционное безвременье: власть ещё не может убивать (но очень хочет), революция (т.е. революционное меньшинство) ещё не готово перейти в наступление, т.е. убивать врагов. 
Слишком резко говорим?
Арест Юлии Тимошенко и Юрия Луценко, как уже неоднократно писалось, было сжиганием мостов за собой со стороны власти. Далее – борьба без правил мирного времени. Силовики Януковича даже не удосужились старательно сфальсифицировать судебный процесс – и их никто не наказал. 
Всем и каждому ясно, что Юлия Тимошенко и Юрий Луценко – не уголовные преступники, а военнопленные украинской революции, начавшейся в 2004году. Короче – они в плену у врага, их очень просто могут физически уничтожить медленным мучением. 
7. Так что настоящих лидеров обозначила именно власть. Парламент – не есть реальный субъект власти – Янукович прекрасно обойдётся и без парламента. «Пусть разгоняют». Попутно и оппозиционные народные депутаты потеряют свою неприкосновенность – с ними тоже можно будет не церемониться…
Нечто похожее было в гитлеровской Германии: после 30 января 1933 года Рейхстаг (парламент) тоже не играл никакой роли вплоть до конца войны. 
«Флаг над Рейхстагом» - тоже чистая игра в символы, всё решал бункер Гитлера. 
8. Слабость украинской демократии – в бесконечных спорах о том, «возьмут нас в Европу или не возьмут». Как будто Европа – это поезд, на который есть билеты – или билетов нет. 
Как мы должны понимать – нужно приблизиться к европейскому образу жизни – демократии и защите института частной собственности частного же лица. И ряд других моментов, которые неоднократно перечислялись. Нет, нам надо, наоборот, добиваться, чтобы силовики вместе с президентом вообще разделили участь Александра Лукашенко или убийцы Литвиненко – Лугового в России. 
9. Муляжной ложной целью есть кампания против Дмитрия Табачника. Если это Малюта Скуратов украинской культуры, то мы должны понимать, что без Ивана Грозного Малюта Скуратов невозможен. Не будет Януковича – не будет и Табачника. 
Если будет Янукович – будет Табачник-2, Табачник-3 и т.д. То же с Могилёвым и Хорошковским.
10. «Свобода» Тягнибока не так страшна, как её малюют. Если они почитают Бандеру, Мельника и Бульбу-Боровца – прекрасно. Но тогда пусть сам Тягнибок попытается САМ стать их наследником – не памяти, а дела. Время для этого подходит. Пикеты и демонстрации исчерпали себя – достаточно вспомнить юбилей нашей 20-и летней Независимости. Когда нас на улицах столицы встретили не цветами, а автозаками. 
11. Эта власть – ещё слаба, но её слабость выкупается ещё большей слабостью украинского общества. Так что лозунг «Слава Украине!» - надо временно снять. Сейчас – не слава, а позор Украины. Даже не власти, а нас с вами. От карнавальности наших протестов мы отучились, но к революционной решимости ещё не пришли. 
12. Кое-что о социологии: и в оппозиции, и во власти политОлухи и социОлухи забывают, что социология – не просто сбор статистики. Не все же среди нас продажные Копатько или Ермолаевы!
Если народ пассивен и говорит, что «он ничего не хочет» - ещё не факт, что это так и есть. Уже само наличие революционного меньшинства есть симптом, что народная искра тлеет, хотя и не видна невнимательным и невежественным наблюдателям. 
Мы, каждый из нас видим плоскость, поверхность событий. Сами же события происходят в объёме!
Так что фактор «третьего невидимого знака» событий работает безостановочно. 
!3. Вопреки желанию этой власти демонтировать социальную структуру государства – оно, государство, оказывается куда живучее и сильнее, чем об этом думают братки у власти. 
А нам главное – не бить по ложным целям.
http://svetiteni.com.ua/9109-buduschim-revolyucioneram-na-zametku-ostavte-mulyazhi-v-pokoe.html

Комісар РЄ:справа Тимошенко і її колег не виправдовує затримання


Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберґ вважає, що обвинувачення, висунуті екс-Прем`єр-міністру України Юлії Тимошенко та іншим колишнім урядовцям, не виправдовують застосування проти них такої міри запобіжного заходу як арешт.
Про це Хаммарберґ заявив в ексклюзивному інтерв`ю власному кореспонденту УНІАН у Брюсселі.
«Коли йдеться про чотири судові процеси (проти Юлії Тимошенко, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка та колишнього першого заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука), для мене як для спостерігача за правами людини вони піднімають питання досудового затримання. Я не можу побачити, що вид обвинувачень, висунутих проти них, міг би виправдати утримання їх в ув’язненні на такий період часу, а він уже досить тривалий», – сказав Хаммарберґ.
На його думку, це може свідчити про певне зловживання мірою досудового затримання у цих випадках.
«Обвинувачення проти неї та інших людей в цій категорії не мали б розглядатися як дії, що призводять до кримінального покарання у європейських країнах сьогодні», – додав він.
Комісар РЄ з прав людини вважає «дуже специфічним» Кримінальний кодекс України.
«Він, серед інших злочинів, містить і покарання за політичні рішення. Таким чином, перша проблема, яку я бачу і чому я здивований, що цей старий Кримінальний кодекс не був змінений раніше для того, щоб розрізнити злочини від політичних кроків і рішень, які мають вирішуватися в рамках політичного процесу: у парламенті, на виборах і так далі», – переконаний він.
«Я знаю, що це – загальна проблема в Україні, коли занадто часто використовуються можливості досудового затримання, і це дуже сумно, тому що є принцип презумпції невинуватості. Цей принцип передбачає, що коли провина не доведена, до людини мають ставитися, як до невинної. Те, як використовується затримання у цих випадках, створює атмосферу покарання, якої варто було б уникати», – вважає Хаммарберґ.
Крім того, на його думку, усі затримані екс-урядовці не отримали належної медичної допомоги у слідчому ізоляторі.
«Я думаю, що було недостатньо турботи про стан здоров’я, якщо казати про ці конкретні випадки. Передусім це стосується колишнього міністра внутрішніх справ Луценка та колишнього виконувача обов’язків міністра оборони Іващенка. В обох випадках, як я чув, є велика стурбованість щодо їхнього стану здоров’я, і була дискусія, чи вони могли користуватися послугами своїх попередніх лікарів, чи повинна бути інша система. Це дуже сумно. Особливо під час досудового затримання потрібно абсолютно піклуватися про здоров’я затриманих. І я думаю, це ще одна причина, чому вони не повинні перебувати в ув’язненні», – зазначив комісар Ради Європи з прав людини.
http://www.radiosvoboda.org/archive/news/20111008/630/630.html?id=24352984

Могильов пояснив, чому б’ють у міліції.

Фото:Правоохоронці "вибивають" зізнання від затриманих (ілюстрація)
Міністр МВС  України Анатолій Могильов пояснив 7 жовтня в ефірі "Шустер Live", що випадки насильства у міліції пов’язані з тим, що правоохоронці мають  завдання щодо певного відсотку протоколів і рівня розкриття злочинів. Міністр наголосив, що радянська міліція була повністю матеріально-технічно забезпечена, в тому числі бензином, озброєнням, а  її пріоритетом були інтереси держави. «Тепер таку ж міліцію ми перемістили в ринкову економіку. Вона фінансується на 40%», – сказав Могильов. Він пояснив, що 2,3 л бензину в середньому виділяється на день на одне  міліцейське авто. Це, за його словами, не дає змоги нормально  організувати виїзди. Також він нагадав про дуже низьку зарплату  правоохоронців.

«20 років проводили теревені про реформи», – додав міністр.Могильов зауважив, що міліції раніше поставили завдання щодо розкриття  злочинів на рівні понад 70%. «Це старі критерії, налаштовані на інтереси держави… Треба скласти будь-якою ціною протоколи... і будь-якою ціною  розкрити справи, в тому числі використовуючи насилля…», – сказав він. Могильов  зауважив, що в Україні «за рік до 9 млн адмінпротоколів складалось проти громадян України». «Доходило до абсурду», що начальники відділів,  відправляючи ППС, наказували принеси п’ять адмінпротоколів, каже  Могильов. «Таке було і в ДАІ. Оцю машину репресивну треба ламати!», – сказав він і додав, що фактично, має йтися про «надання допомоги населенню».Оцінювати роботу правоохоронців міністр пропонує не відсотками  розкриття злочинів, а за допомогою соцопитувань. Відповідні кошти він  пропонує закласти в держбюджет.