Операція «прем’єр Янукович»

Альтернативою «перемозі будь-якою ціною» на президентських виборах 2015 року, схоже, може стати прем’єрство Віктора Януковича з широкими повноваженнями



Якщо неминучість перемоги на президентських виборах 2015 року кандидата від опозиції стане для нинішнього режиму очевидною (з урахуванням усіх задіяних біло-синіми інструментів, як-от адмінресурс, фальсифікації тощо), напевно, буде проведено операцію «прем’єр Янукович»: змінами до Конституції знову обмежать повноваження президента, натомість їх дістане глава уряду. За нової системи влади, сконструйованої «доопрацьованим» АП проектом Основного Закону від Асамблеї, у руках Януковича-прем’єра можуть з’явитися важелі головної особи держави. Аналогічним чином у 2008–2012-му діяв Владімір Путін. Врешті, такий шлях протоптаний у пострадянських суспільствах і значною мірою апробований в Україні у 2006–2010 роках, коли діяла політреформа 2004-го. Ідентичний сценарій намагалася реалізувати й команда Міхеїла Саакашвілі в Грузії. Через конституційні обмеження президентських каденцій останній не міг бути обраний на третій термін (перегони мають відбутися в жовтні 2013-го). У зв’язку з цим 2010-го з ініціативи оточення Саакашвілі було ухвалено Закон «Про внесення змін і доповнень до Конституції Грузії», згідно з яким центр виконавчої влади в державі зміщувався від президента до прем’єр-міністра: обмежувалися повноваження глави держави, натомість посилювалася роль уряду й парламенту. Проте реалізувати задумане команді Саакашвілі не дав змоги програш його партії на виборах до законодавчого органу, адже саме наявність парламентської більшості була запорукою пролонгації влади в умовах нової парламентсько-президентської моделі.

Утім, якщо режим Януковича спробує реалізувати подіб­ний сценарій продовження перебування на чолі держави, то мав би провести ще до 2015 року позачергові вибори до ВР на мажоритарній основі. Бо йти на серйозну політичну авантюру рокіровки повноважень президента і прем’єр-міністра з такою нестійкою парламентською більшістю, яка є на сьогодні, було б вельми легковажно. Для успіху проекту «прем’єр Янукович» вона має бути дуже дисциплінованою, залежною від лідера й становити щонайменше 270–280 парламентаріїв за нинішньої чисельності депутатського корпусу.

Відповідний сценарій може реалізовуватися як самостійно, так і разом із послабленням центральної виконавчої влади та передачі виконавчих повноважень від місцевих державних адміністрацій до виконавчих органів рад (див. Тиждень, № 25-26/2013). Звісно, новий президент може спробувати скасувати зміни до Конституції, як це вже робив Янукович, однак чи наважиться на такий антиєвропейський за змістом крок хтось із нинішніх опозиціонерів у разі перемоги?

tyzhden

Врадіївка: звичаєве право проти узвичаєного безправ’я

  • 03.07.13, 16:46
Драматичні події у селищі Врадіївка на Миколаївщині, де місцеві мешканці чи не вперше в новітній українській історії взяли штурмом місцевий відділок міліції і спалили його, оцінюються по-різному. Одні коментатори вважають це бунтом, другі – повстанням, треті – погромом, а владні речники ведуть мову про «безчинства сотень п’яних осіб» та «неприпустимі, неправові дії проти режимного об’єкту», які мають потягнути за собою покарання винних.
 
Дехто з депутатів, підтримуючи протест, убачає в подіях у Врадіївці, де, нагадаю, двоє міліціонерів та таксист викрали, зґвалтували та ледь не вбили жінку, після чого один із ґвалтівників був оголошений «невинуватим», «вирок системі»: «За таких умов у пересічних громадян немає інших варіантів, як самостійно захищати свої права! Напад на районне відділення міліції у Врадіївці – це лише «квіточки». Народ наділяє владою правоохоронні органи для підтримки закону і правопорядку. Але вони ці функції не виконують. Тож якщо беззаконня не зупинити, якщо не карати злочинців, люди самі будуть судити і матимуть на це право! По суті, це і є вироком діючій системі».
 
А от дехто з ліберальних публіцистів, навпаки, фактично солідаризується зі владою: «Тепер слідство повинне з’ясувати особи тих, хто вибивав вікна, зносив ворота та підпалював двері відділку. А суд повинен цих людей покарати (кримінальну справу за хуліганство і пошкодження майна вже порушено). Що буде, якщо «розгніваний натовп» прийде захищати цих громадян? А з іншого боку, спустити все на гальмах – напевне, ще гірший вихід. Бо якщо ґвалтівники в погонах є свідченням морального і професійного рівня окремих «правоохоронців», то спустити погром – це засвідчити відсутність правоохоронної системи як такої… Цікаво, якої справедливості хотіли добитися лідери натовпу (а в такому натовпі завжди є ситуативні лідери), штурмуючи відділок серед ночі. Щоб підозрюваного лейтенанта його колеги вивели на вулицю, заодно винісши зашморг і шматок мила? Якщо це й може називатися справедливістю з моральної точки зору, то з правової – ніяк».
 
Насильство й тортури як складові міліцейської практики
 
Ну, щодо «окремих правоохоронців», то українці у своїй масі – й, очевидно, небезпідставно – вважають інакше. Цифри соціологічних опитувань дещо різняться між собою, але загалом міліції по країні довіряє ненабагато більше люду, ніж самі міліціонери та члени їхніх сімей. Тортури, яким піддають українських громадян (а часом й іноземців) міліціонери, стали масовим явищем – охочі можуть переглянути хоча б цей недавній телесюжет, в якому троє донеччан розповіли про тортури в міліції Краматорська, як їх кидали у могилу, били електрострумом по інтимних місцях і не давали можливості дихати. Смерті внаслідок того, що люди потрапляли до рук міліції, стали вже звичним явищем.
 
У тій же Врадіївці журналістка Валерія Бурлакова записала такі свідчення жителів селища: «Через дорогу, у натовпі, стоїть жінка років 50. У руках тримає портрет покійного чоловіка. Коли говорить, не може стримати сліз: «Його витягли з дому… повезли… закатували». Таких історій тут чимало. Кілька років тому, розповідають люди, у селищі вбили дівчинку. Доки міліціонери шукали винних у її вбивстві, отримали 11 зізнань. Троє з тих, хто зізнався, за чутками, повісились. Це не єдині випадки загадкових самогубств. «Він звільнився з в’язниці і був під наглядом. Але йому настільки не давали життя, що він повісився», – розповідає про свого друга літній чоловік… Розповідають тут і про те, як міліціонери самі вішали людей. І про безліч «підстав» з боку правоохоронців, що звинувачували у злочинах безневинних людей аби отримати хабар чи хоча б зірочки на погонах. «Суддя про це знає. Прокурор про це знає. Я особисто кілька разів був свідком у подібних справах, – розповідає ще один мітингувальник. Зізнається: він відсидів кілька років, тому відмовити міліціонерам не міг. Та й мало хто міг: «Спробуй щось сказати».
 
Чи, може, Врадіївка – це виняток? Та ні. Просто тут, можливо, проблеми неправових дій правоохоронців виявилися трохи гострішими. Але не небагато: в масштабах усієї країни. «65% опитаних міліціонерів допускали можливість застосування тортур як ефективного засобу розкриття злочину, а 40% визнавали катування припустимим видом покарання» – такі дані дослідження Харківського інституту соціальних досліджень за 2011 рік. Враховуючи зростання кількості випадків катування та «загадкових смертей» у міліції за наступні роки, схоже, відсоток апологетів тортур у міліції зріс. А прокуратура… Із 114 474 скарг на дії міліції, що надійшли до органів прокуратури у 2012 році, розслідування відбувалися лише за 1 750 скаргами, із них лише 320 (чи 0,2 відсотка) розслідування закінчились порушенням кримінальних справ.
 
Та повернімося до ситуації у Врадіївці і до того, як оцінити дії її жителів.
 
Закон і звичай
 
«Кріпкі були запорожці ще й через ті закони, якими судили вони… І справді, ворогам, злодіям, зрадникам, ґвалтівникам, усім тим, які ламали стародавні козацькі звичаї, не було в запорожців помилування: таких приковували на цеп до військової гармати, били серед площі, коло стовпа дубовими киями, вішали на шибениці, садовили на гострі палі, перебивали руки або ноги і завдавали інші кари», – так писав знаний історик Дмитро Яворницький. (Яворницький Д. Як жило славне Запорозьке низове військо. Катеринослав, 1914., С.19-20). При цьому закони ті були неписаними, але всім відомими – одне слово, українським звичаєвим правом.
 
Звичаєве право регулювало всі сфери між людських відносин: господарчі, шлюбно-сімейні, статево-вікові, військові тощо; на основі цього права діяли так звані «копні суди», які розбирали виключно кримінальні справи на громадських сходах; через копний суд громади самі шукали злодіїв, чинили попереднє слідство й допити, визначали міру покарання і виконували вироки.
 
Тож діяли жителі Врадіївки, степового села на козацьких землях, за правом. За українським звичаєвим правом ґвалтівник жінки, який здійснив замах не тільки на її честь, а й життя, має бути покараним. Тим більше, якщо він не кається, не просить пробачення у скривдженої й у громади. І проста кара на горло у такій ситуації, за звичаями, є найлегшою…
 
Хтось може емоційно вигукнути: «Так це ж беззаконня!». Так, беззаконня. Але за умов беззаконня з боку влади і тих, хто зветься «правоохоронцями», за умов, коли владна система побудована «за понятіями», логічним ходом у відповідь з боку українців, котрі ще не забули, хто вони, стає звернення до норм традиційного звичаєвого права, за яким упродовж багатьох століть жила українська спільнота. Радіти чи обурюватися з цього приводу можна скільки завгодно, але проблема в іншому: що наразі робити, як мінімізувати неминучі й небезпечні для країни наслідки зіткнення – за умов недієвості цивілізованих писаних законів, двох нормативних систем, одна з яких ґрунтується на напівкримінальній (а то й відверто кримінальній) практиці денаціоналізованих прошарків, інша – на вимушено суворих правилах життя українців-трудівників та українців-войовників.
 
У «нормальних» країнах писане право, система законів та звичаєве неписане право органічно поєднані одне з одним. За умов тривалого демократичного розвитку останнє гуманізується, суворі та жорстокі норми, напрацьовані у давноминулі століття, втрачають свою силу, натомість на перший план виходять зовсім інші звичаї. Бо ж що таке, скажімо, суд присяжних? Це якраз і є поєднання державних законів та звичаєвого права. Присяжні, набрані серед простих громадян без юридичної освіти, вислуховують сторони і виносять свій вердикт у загальному вигляді – винний чи невинний підсудний. А далі вступає в дію професійний суддя, який ґрунтує на вердикті присяжних своє рішення відповідно до конкретики чинного законодавства.
 
На жаль, в Україні після 1917 року суд присяжних припинив існування. І хоча він передбачений Конституцією 1996 року, але хіба це єдина норма Основного Закону, яка так і не набула чинності за всіх урядів і президентів?
 
…Так яким же має бути розв’язання драматичної ситуації у Врадіївці? Не беруся пропонувати його конкретну формулу, але воно неможливе поза поєднанням законодавчих норм та приписів звичаєвого права – і без гідної кари не тільки безпосереднім виконавцям злочину, а й носіям «понятій», які б золоті погони вони не носили і на яких посадах би не перебували.
 
Сергій Грабовський – кандидат філософських наук, член Асоціації українських письменників
radiosvoboda

ВРАДІЇВКА-2013. Чи витримає кандидат в президенти Янукович?

 

Roland Mikiani (c) #Врадіївка

 

Можна сказати, що вже втретє за Януковича український Південь не дав поставити себе на коліна. Під «Півднем» ми розуміємо все Причорномор`я, окрім Криму. Крим — це інше... Й спілкуються з владою там завжди по іншому.

 

Хронологічно ці три випадки, або назвемо їх краще «точки напруги», беспосередньо прив`язані до найбільш зухвалих, нелюдських злочинів за участю місцевої партійно-правоохоронної номенклатури ПР:

 

- наруга над Оксаною Макар;

 

- перешкоджання роботі агрофірми Аркадія Корнацького;

 

- а тепер і трагедія з Іриною Крашковою.

 

Усі ці епізоди мали та, як у випадку з Корнацьким, дотепер мають місце на Миколаївщині, де з вищих посадових осіб області досі ніхто не поніс персональної відповідальності, чим ще більше підсилюється загальне несприйняття #покращувачів. Ніхто з численних аналітиків Партії регіонів, не кажучи вже не менш чисельний партапарат, так і не зрозумів, що за умов повної відсутності будь-яких #покращень в ім`я власного політичного самозбереження варто зробити все можливе аби не допускати у стратечно важливій для кандидата в президенти-2015 Януковича В.Ф. частині країни чогось подібного до інциденту на 8 березня 2012 року. Натомість убезпечена вертикальною корупційною залежністю миколаївська мафіозна пухлина почувається як ніколи комфортною та захищеною, пожираючи у кожному сенсі цього слова нові людські життя, нові родини, нові підприємства та господарські активи.

 

Тому коли стає відомо про беспоредню причетність одного із підозрюваних у згвалтуванні пані Крашкової «перевертнів» у погонах до рейдерського захоплення врожаю зернових на полях опозиціонера Корнацького, ніхто не вважає це добре поставленою п`єсою з повномасштбаної дискредитації режиму Януковича, й не відкидає цей факт як такий що неможливий за жодних обставин. Міліція (точніше не міліція як орган влади, а менти як джерело безвладдя) — єдина надійна опора #покращувачів, відмова від якою передбачатиме припинення їхнього існування. 

 

Мент — це символ доби кримінально-олігархічного #покращення, а тому кожен, хто кидає виклик ментам, чи відмовляється від виконання волі «перевертнів» підлягає безумовному знищенюю Системою.

 

Активісти «Дорожнього контролю» на чолі із лідером цієї правозахисної організації Ростиславом Шапошніковим. Випадковий перехожий на вулиці. Успішний бізнесмен, що потрапив у «розробку» чи має контакти із опальними громадсько-політичними діячами. Симпатична дівчина на автобусній зупинці, така як 29-річна Ірина з Врадіївки. Наляканий постом ДАІ звичайний водій звичайного авто. Власниця будинку в інвестиційно привабливій частині Києва, звичайна вчителька української мови... Перелік потенційних жертв «перевертнів» може тривати до безкінечності.

 

Менти підтримують Систему, а Система покриває ментів. Вона відразу кидається всіює своєю масою на того, хто бодай чимось становить їй щонайменшу загрозу, загрозу реальну чи віртуальну.

 

Пригайде з якою люттю найбільш рейтингові телеканали переслідували (та що там, буквально полювали) на родину підозрюваного у вбивстві охоронників з гіпермаркету «Караван». Не дивлячись на зимову негоду й постійну хурделицю у дворі багатоповерхівки за місцем фактичного проживання Мазурка, там постійно чергувало кілька ПТСок зі знімальними групами. Для чого? Аби відразу виводити у прямий ефір відеозображення кожного виходу назовні дружини та єдиної доньки підозрюваного. 

 

Чому з такою самою творчою енергією телевізійна машина не кинулася шукати Євгена Дрижака, головного підозрюваного у нападі на Крашкову, якому дали втекти колеги-міліціонери? Чому ніхто не прагне допитатися генерала МВС Грицака, якого киянка Ніна Москаленко вважає головним замовником рейдерського захоплення своєї ділянки землі біля Ботанічного саду? Принагідно у того ж таки пана Грицака можна біло б поцікавитися, яку роль у його професійній біографії відіграло одруження на племінниці Леоніда Кравчука, президента України 1991-1994 рр.

 

Відповіді на подібні запитання відомі. Дрижак — частина Системи, яку за жодних умов не можна вилучати з корупційно-мафіозного обігу, інакше вибудовувана з такою ретельністю Система, система влади посткомуністичних фамільних еліт під егідою Партії регіонів зникне, перестане існувати.

 

Інша справа якась вчителька... Чи якийсь «западенець» Мазурок, у родини якого, як потім виявилося, існував давній комерційний конфлікт з МВС. Як відомо, високо естетичне зображення  відокремленої від решти тіла голови людини, зовні дуже схожої на Мазурка, співробітники МВС потім розвісили на усіх станціях Київського метрополітену. Кажуть, знайшли у Дніпрі.

 

Чи якісь журналісти на якійсь акції якогось протесту. Певно, самі напросилися.

 

Чи вагіта продавчиня з райцентру у Чернігівській області, якій ще один такий п`янющій «перевертень» (за повідомленнями ЗМІ, член ПР на додачу), засадив мисливського ножаку.

 

Чи якась дівчина з якоїсь Врадіївки, змушена без чоловіка виховувати свою дитину. Ласа здобич для сільської гопоти з посвідченнями. Мовляв, захистити ж її (у звичному для них розумінні слова «захист») нікому.

 

Дмитро ДОБРИЙ

Врадиевский синдром

Видит Бог, я не хотела писать эту статью. События этих суток до такой степени накалены, что мне не хотелось подливать масло в огонь, можно ненароком оказаться той самой искрой... Но, выступление Захарченко (если можно назвать выступлением бессмысленный и бессвязный словесный поток) свело на нет все сдерживающие эмоции.
Каждое сегодняшнее ПРеступление имеет длинные ноги, которые выросли НЕ СЕГОДНЯ и НЕ ВЧЕРА. 
В 2010 году часть населения Украины преступили человеческие законы, и взяли на себя тяжёлую ношу ответственности за все последующие события. В народе их прозвали противвсихами, я их называла и буду называть протиПСИХАМИ. Решив, что президентом страны может стать особь с откровенно криминальным прошлым, они полностью перечеркнули не просто будущее страны и своих собственных детей, а и расписались калёным железом в том, что никакие общечеловеческие ценности в стране больше не действуют.
Сегодня мы все пожинаем плоды их человекоотступничества. 
Индило и десятки самоубившихся в СИЗО, сотни изнасилованных девочек и женщин, Оксана Макар и Ирина Крашкова - это результат ПРеступлений власти, это естественный результат преступления противПСИХОВ против природных законов жизни в социуме (и неважно, какой политический строй существует в стране).
Когда я читала, как осуждали Макар, и оправдывали её чудовищных убийц, у меня сгорели в душе все чувства, когда я вчера увидела и услышала одиозную ксюшу, защищавшую бандита - молодую поросль криминала, потенциального, и, я уверена, будущего убийцу титушку, поняла одно - напалм, как единственное средство. Но я даже не могла предположить, что нас ожидает вечером того же дня...
Я стараюсь быть беспристрастной - но это невозможно. Если медицинская экспертиза подтвердит, что у монстров, издевавшихся над Ириной, всё в порядке с головой, то придётся признать - партия уголовников вырастила новую генерацию существ - подобье зверья из фильмов ужасов. Я всего лишь женщина, отнюдь не воин, но этой ночью я жгуче позавидовала жителям Врадиевки. Потому что я хотела оказаться там, и, простит меня БОГ, я хотела мстить. И уверена, что я была не одна...
Меня не радует снятие с должности некоторых чиновников во Врадиевке, это полумеры, меня ужасает, то, что сказала сегодня особь с фамилией захарченко и должностью якобыто министра якобыто внутренних якобыто дел.
Два момента заставили меня внутренне содрогнуться (хотя, казалось бы, в нашей стране, это уже невозможно). Первый - эта особь назвала НЕДОПУСТИМОЙ форму протеста жителей Врадиевки, и, второй - она (особь) ничтоже сумняшеся, не моргнув глазом, сообщила, что дело об убийстве 15-летней девочки, РЕБЁНКА (!!!) два с половиной года (!!!) успешно (!!!) расследуется. 
Цинизм? Шизофрения в последней стадии? 
НЕТ - ПРеступление, на государственном уровне.
Если захарченко умеет читать (а как показал его опыт «выступления» в ВР, у него хорошо получается зачитывать с бумажек ответы на ещё не заданные вопросы), то путь ознакомится с этой статьёй. Все законные способы борьбы с бандой милиционеров жителями Врадиевки закончились 11 признаниями в несовершённом убийстве девочки, после которых трое покончили жизнь самоубийством (тоже, естественно, самоубились).
http://www.podrobnosti.mk.ua/2013/07/02/vradievskij-milicioner-evgenij-dryzhak-podalsya-v-bega.html 
Я хочу спросить, о каких допустимых методах борьбы с беспределом заговорил бы пресловутый захарченко, если бы нашёл свою жену, мать, дочь в том виде, в каком сегодня находится Ирина. Или для того чтобы они это всё осознали действительно необходимо их всех поставить в положение ЖЕРТВ? Как показала сегодняшняя ночь, проведённая врадиевскими милиционерами и чинушами в подвале, им это не понравилось.
Более того, читая практически всю ночь сообщения и комментарии к ним, я поняла - расплата, как никогда, не за горами. И, похоже, именно НЕДОПУСТИМЫМИ методами. Не настолько жители Украины терпимы, не настолько уже «законопослушны (что просто невозможно при полном отсутствии законов), и, что главное, НЕ НАСТОЛЬКО ДОБРОДУШНЫ. 
P. S. Никто не может знать, где, когда и отчего лопнет мешок с копимой 4 года ненавистью. 
И никто не знает размеры этой ненависти.
417873_254371144703787_1984282718_a.jpg

"Протон-М" с тремя спутниками ГЛОНАСС взлетать не захотел

ДА а а а а а. Не везет России. Конец космичекой державы. 

Ракета, которая должна была вывести на орбиту три навигационных спутника системы ГЛОНАСС, взорвалась вскоре после старта.

Запуск ракеты-носителя «Протон-М» с разгонным блоком ДМ-03 и тремя навигационными космическими аппаратами «Глонасс-М» транслировался в прямом эфире телеканала «Россия 24» и на сайте Роскосмоса. Примерно на десятой секунде полета ракета внезапно изменила траекторию, загорелась, упала на территории космодрома «Байконур» и взорвалась.

Предполагалось, что орбитальная группировка пополнится новыми спутниками впервые с 2011 года.


http://www.youtube.com/watch?v=Rxf-Swf56kg


http://www.youtube.com/watch?v=9jQ_tPm0J2E

Системна рецесія. Ситуація в українській економіці різко погіршу

  • 30.06.13, 22:26
Минулого тижня Держстат опублікував показники української промисловості за травень 2013-го: падіння порівняно з тим самим місяцем 2012-го становило 9,3%. Якщо аналізувати ширший перелік статистичних даних, то виявиться, що нинішній темп падіння невипадковий і ситуація в економіці справді стрімко погіршується.

У травні обсяг робіт у будівельній галузі зменшився на 29,1% рік до року (у квітні – відповідно 21,7%). Як наслідок – за п’ять місяців 2013-го галузь втратила 17,8% обсягу виробництва й опустилася нижче від «дна» 2010-го (після кризи 2008–2009-го, але ще до пожвавлення, зумовленого підготовкою інфраструктури до Євро-2012). Оскільки брак інвестицій сьогодні – це відсутність зростання завтра, така динаміка свідчить про те, що найгірші місяці для економіки ще попереду. Також поглиблюється криза й у транспортній галузі: якщо за чотири місяці вантажообіг зменшився на 10,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року, то за п’ять місяців падіння вже становить 11,4%. Кризові явища пом’якшуються сільськогосподарським виробництвом та роздрібною торгівлею, які дещо зростають (відповідно на 5,1% та 11,6% за п’ять місяців проти січня – травня 2012-го). Однак цього замало з огляду на те, що темпи приросту першого лишаються незмінними другий місяць поспіль, а обороти останньої спадають (12,7% за чотири місяці).

Ситуація на зовнішніх ринках сприяє радше поглибленню економічної кризи в Україні, ніж виходу з неї. Так, падіння промисловості в ЄС, за інформацією Євростату, триває, хоча й сповільнилося у квітні до 0,8% рік до року після того, як уже практично півтора року щомісяця фіксували падіння на 2–3%. Ця тенденція нібито позитивна й може згодом підтримати українську промисловість, особливо якщо вдасться підписати Угоду про зону вільної торгівлі з ЄС у листопаді 2013-го. Однак, нині на українську економіку тисне російський чинник. промисловість Росії, за даними Росстату, у травні впала на 1,4% рік до року. Це вже третій від’ємний результат за підсумками місяця у 2013-му, який фіксується після кількарічного невпинного зростання. Тому й не дивно, що абсолютним аутсайдером вітчизняної промисловості є машинобудування, яке у травні втратило 18,1%, адже РФ – основ­ний ринок збуту для нього. Приблизно у другому півріччі 2013-го, коли Росія, швидше за все, увійде в рецесію, стане зрозуміло, наскільки глибоко ця галузь потягне за собою всю економіку України.

На тлі падіння промисловості загрозливими видаються показники фінансового сектору. Так, дефіцит зведеногобюджету України за чотири місяці 2013-го сягнув 18,9 млрд грн, що втричі більше, ніж за аналогічний період 2012-го. При цьому в розшифровці доходів до скарбниці нинішнього ро­ку з’явилися авансові внески з податку на прибуток підприємств, які в I кварталі становили 10,7 млрд грн. Тож якби уряд не викачував гроші з бізнесу, дефіцит зведеного бюджету за чотири місяці міг би бути ледь не удвічі більшим. За майже повне I півріччя 2013-го (до 24 червня  включно) обсяг ОВДП, які перебувають в обігу, зріс на 41 млрд грн (із них 23 млрд грн прийняв НБУ, надрукувавши під це відпо­­відну кількість гривень, і 19 млрд – комерційні фінустанови); також здійснено два розміщення ОЗДП, які поповнили скарбницю на $2,25 млрд. Таким чином влада на початок травня сформувала певний запас – 13,1 млрд грн на рахунках регулятора й 5,2 млрд грн у комерційних банках.

Цього мало б вистачити для фінансування дефіциту бюджету «від позики до позики», якби не два нюанси. По-перше, українські єврооблігації вже почали різко дешевшати. Наприклад, Україна-2013 наразі торгується з дохідністю до погашення 9,75%, хоча розміщувалися єврооблігації під 7,5%, а ще два-три місяці тому торгувалися під 6–7%. Отже, брати в борг за кордоном стає дедалі дорожче, і ситуація, найімовірніше, погіршуватиметься, якщо буде можливість позичати взагалі хоч щось. По-друге, внутрішні запозичення є сезонними: 2012-го обсяг ОВДП в обігу за перше півріччя зріс на 28 млрд грн, а за друге не змінився. Якщо в перші шість місяців 2012-го банки мали достатню ліквідність, щоб допомагати уряду (викупили облігацій майже на 18 млрд грн), то далі через проблеми з ліквідністю почали зменшувати свій портфель ОВДП і НБУ був змуше­­ний втрутитися, викуповуючи їх.

Усе вказує на те, що ще кілька місяців – і платоспроможність уряду виявиться під загрозою. У будь-якому разі ситуація в економіці й державних фінансах нині значно гірша, ніж минулої осені. Команда «сімейних молодореформаторів» з останніх сил відтягує економічний колапс, намагаючись втілити ідеї про казначейські векселі, боротьбу з трансфертним ціноутворенням тощо. Проте всі ці заходи лише погіршують перспективи країни після того, як ресурс «стабілізації» буде вичерпано.

Открытое обращение журнашлюх и политшльондр к Президенту

Президенту Украины В.Ф. Януковичу Копия: Генеральному прокурору Украины

В.П. Пшонке

Глубокоуважаемый Виктор Фёдорович!

Мы, граждане Украины, обращаемся к Вам, как к гаранту Конституции и главе украинского государства.

Мы глубоко обеспокоены ситуацией, сложившейся с освещением в ряде СМИ событий, произошедших 18-го мая сего года в центре Киева во время акции оппозиции «Вставай Украина!» Нас беспокоит давление на органы государственной власти и на правоохранителей, оказываемое оппозиционными СМИ и, в частности, «5-м каналом». Очевидной целью этого давления является предвосхищение результатов расследования, навязывание прокуратуре и милиции заранее назначенного «виновника» столкновений, представление общественности искажённой картины событий, связанной с якобы имевшим место избиением журналистки «5 канала» Ольги Сницарчук и фотокорреспондента издания «Коммерсант» Владислава Соделя.

Считаем, что информация о данном инцидента подаётся предвзято в интересах якобы потерпевшей стороны, хотя фото и видео факты говорят об обратном. Не существует ни одного доказательства избиения Ольги Сницарчук спортсменом из Белой Церкви Вадимом Титушко, который на данный момент является главным подозреваемым в «жестоком избиении» и в отношении которого возбуждено уголовное дело по статье 171 УК (препятствование журналисткой деятельности).

Тем не менее, существуют доказательства того, что Ольга Сницарчук на данной протестной акции не выполняла функции журналиста, то есть, редакционное задание, она не находилась рядом с телеоператором «5 канала», не имела при себе пресс-бейджа, а лишь фиксировала происходящее на мобильный телефон, чем занимались десятки очевидцев потасовки, не являющиеся представителями СМИ. Также не существует никаких доказательств наличия у Сницарчук побоев, даже характеризуемых, как «лёгкие телесные повреждения», а тем более их связи (если бы такие и имелись) с действиями Титушко.

Фактически, Титушко и Сницарчук (оба в качестве частных лиц) оказались участниками одного и того же столкновения, которое, как свидетельствуют видеоматериалы, было спровоцировано боевиками партии «Свобода» во главе с народным депутатом Игорем Мирошниченко. Последний неоднократно являлся участником и организатором подобного рода столкновений, нападений на органы местного самоуправления (штурм Киевсовета), избиений народных депутатов (отец и сын Табаловы), вандализма (снос памятника Ленину в Ахтырке), а также провокаций и хулиганских действий, связанных с превышением власти и служебных полномочий в отношении граждан Украины (инцидент с кассиром супермаркета «Перекрёсток»).

Мы не оправдываем Вадима Титушко (если он в чём-либо виноват), однако, с нашей точки зрения, он может привлекаться к ответственности только как участник коллективной драки, в равной степени с несколькими десятками других участников, включая Сницарчук и Соделя, но никак не за «избиение» журналистов, которого, судя по многочисленным видео и фото материалам просто не было.

Настаиваем на необходимости проведения тщательного расследования причины возникновения конфликта между двумя группами молодых людей. Очевиден тот факт, что к группе, в составе которой находился Вадим Титушко, изначально применили физическое насилие представители ВО «Свобода», что подтверждается соответствующими фото и видеоматериалами, широко растиражированными СМИ. Вадим Титушко был вынужден применить свои спортивные навыки в целях самозащиты. Мы не исключаем того, что находившиеся в эпицентре драки журналисты и просто наблюдающие за происходящим люд могли получить телесные повреждения, но целенаправленного нападения «спортивных молодчиков» на журналистку Ольгу Сницарчук, о чем она заявляет, не было.

Мы считаем необходимым выяснить в процессе расследования личность зачинщика потасовки, идентифицировав его по фото и видеоматериалам, в частности, используя видеозапись телепрограммы «Последнее предупреждение. Кровавая драка в центре Киева: трагедия или фарс?», которая транслировалась в эфире 1-го Национального телеканала 30 мая в 19-25.

Требуем провести служебное расследование с целью оправдания оклеветанных сотрудников правоохранительных органов, которые находились на месте событий и якобы способствовали разворачиванию драки, не останавливая хулиганов и не защищая находившихся там участников акции, в том числе, журналистов. Считаем, что правоохранители вели себя адекватно сложившейся ситуации и предприняли всё от них зависящее для погашения конфликта.

Также считаем необходимым привлечь к ответственности ряд СМИ, в частности, «5 канал», в эфире которого во время передачи «Час. Підсумки» (ведущие – Роман Чайка и Святослав Цеголко, 27-30 мая) на всю страну были обнародованы фотографии спортсменов из Белой Церкви, с указанием их личных данных, в том числе, конкретного адреса проживания. Это не только противоречит журналистской этике, но и является недопустимым в отношении любого гражданина нашего государства. Вина спортсменов не доказана судом, но, тем не менее, существует угроза насилия в отношении самих спортсменов и членов их семей.

Необходимо дать правовую оценку беспочвенным обвинениям и оскорблениям, звучавшим в адрес Вадима Титушко в прямом эфире пятничного ток-шоу Савика Шустера 24 мая 2013 г. Считаем, что в отношении Вадима Титушко, без каких-либо оснований публично названного «гопником», нарушены Конституция и законы Украины, в частности, презумпция невиновности и право на неприкосновенность частной жизни.

С нашей точки зрения необходимо также провести расследование факта призывов представителей белоцерковской организации ВО «Свобода» пикетировать дом, где проживает Вадим Титушко. Одно из таких пикетирований состоялось 25 мая в Белой Церкви у подъезда дома №83, расположенного по ул. Шевченко в райцентре. Националисты безосновательно заявили о криминальном беспределе в Белой Церкви, назвали спортсменов уголовниками и «отморозками», отметив, что и в дальнейшем они готовы к подобным пикетированиям, поскольку, по их мнению, «город отдан на растерзание бандюкам». Данные действия и заявления могут дестабилизировать ситуацию как в Белой Церкви, так и в других украинских городах, поскольку не исключено возобновление силового противостояния сторон конфликта.

Нам также непонятна пассивность правоохранительных органов, до сих пор не нашедших оснований для возбуждения уголовного дела против боевиков ВО «Свобода», возглавлявшихся народным депутатом Игорем Мирошниченко, жестоко избивших людей, находившихся в БРДМ 18 мая 2013 г. Существует масса фото и видео доказательств двухчасового истязания этих граждан с применением физической силы и подручных средств, в том числе арматуры, ножей и слезоточивого газа. Необходимо выяснить откуда эти средства появились у «мирно гулявших» фашистских боевиков. К материалам данного расследования считаем необходимым приобщить материалы и заключения судмедэкспертизы в отношении избиения граждан на акции 2 апреля 2013 г. Тогда группа представителей ВО «Свобода» в районе ул. Грушевского возле гостиницы «Киев» жестоко избили несколько людей, пришедших на оппозиционную акцию в мультипликационных костюмах, изображающих кроликов и морковь.

В заключение нашего обращения, глубокоуважаемый Виктор Фёдорович, хотим напомнить, что те же люди и те же СМИ, которые называют бандитом и гопником Вадима Титушко, точно так же именовали Вас в 2004 году и именуют, при случае, до сих пор. И точно так же, без предоставления каких-либо доказательств. Если они смогут заставить общество поверить, что на основании одних только противоречащих фактам слов Сницарчук, Соделя и их пособников (или «мнения» журналистов «5-го канала» и других СМИ оппозиционного пула) можно обвинить Титушко, то и их обвинения в Ваш адрес общественность воспримет как доказанные. Зачем суд, если есть «5-й канал» и «Украинская правда»?

Просим Вас, глубокоуважаемый Виктор Фёдорович, выполнить свои обязанности гаранта Конституции Украины и главы украинского государства, поручить Генеральной прокуратуре провести беспристрастное расследование как событий 18-го мая, так и поведения оппозиционной прессы после этих событий. Настаиваем на привлечении к ответственности всех виновных в правонарушениях, связанных с этим инцидентом, независимо от их партийной, политической и профессиональной принадлежности, в том числе и виновных в клевете на Титушко, лжесвидетельстве и в давлении на правоохранительные органы.

Просим также дать поручение Генпрокуратуре и Вашей пресс-службе оперативно и непредвзято информировать общественность о ходе данного расследования.

С глубоким уважением,

Граждане Украины:

Ростислав Ищенко (политолог, Киев)

Оксана Шкода (журналист, Киев)

Александр Чаленко (журналист, Киев)

Елена Маркосян (журналист, Киев)

Дмитрий Джангиров (журналист, Киев)

Владимир Скачко (журналист, Киев)

Дмитрий Скворцов (публицист, Киев)

Владимир Корнилов (политолог, Киев)

Вадим Шостка (Киев)

Павел Шостка (общественник, Киев)

Дмитрий Гусак (общественник, Киев)

Людмила Кравченко (Киев)

Игорь Друзь (журналист, Киев)

Ольга Заказнова (журналист, Киев)

Николай Спиридонов (журналист, Киев)

Игорь Каминник (журналист, Киев)

Андрей Саламатов (журналист, Киевская область)

Ирина Опря (журналист, Киев)

Светлана Кушнир (журналист, Киев)

Сергей Ветров (педагог, Киев)

Светлана Арбузова (журналист, Полтава)

Армен Мартиросян (общественник, Киев)

Михаил Лебедкин (Донецкая область)

Татьяна Васильева (общественник, Донецк)

Евгений Мартыненко (общественник, Киев)

Леонид Маслов (общественник, Киев)

Юлия Бойко (журналист, Киев)

Валентин Якушик (политолог, Киев)

Андрей Ганжа (журналист, Киев)

Виктор Пироженко (политолог, Киев)

Денис Денисов (политолог, Киев)

Алексей Самойлов (политолог, Харьков)

Марина Никитенко (общественник, Киев)

Иван Бессмертный (писатель, Киев)

Борис Рудницкий (общественник, Киев)

Игорь Круглов (журналист, Киев)

Вадим Мышаков (Черкассы)

Вера Вишнякова (Днепропетровск)

Кирилл Часовских (художник, Ялта)

Евгений Соловьев (общественник, Киевская область)

Александр Румянцев (Одесса)

Владимир Сероштан (Запорожская область)

Николай Качур (общественник, Севастополь)

Виктор Шестаков (журналист, Полтава)

Александр Симоненко (общественник, Сумы)

Михаил Сироткин (общественник, Киев)

Андрей Яцюк (общественник, Львов)

Валентин Авраменко (Запорожье)

Дмитрий Тактаров (Луганская область)

Алла Тищенко (общественник, Киев)

Лариса Рыбальченко (общественник, Киев)

Олеся Мирославская (общественник, Киев)

Ольга Евсюкова (общественник, Донецк)

Лариса Дедкова (общественник, Киев)

Евгений Федорченко (Киев)

Игорь Закриничный (общественник, Одесская область)

Марина Маркова (Ивано-Франковск)

Андрей Бородавка (журналист, Харьков)

Татьяна Белкина (дизайнер, Киев)

Ариана Антоненко (Донецкая область)

Анна Малахова (Харьков)

Леонид Моргулис (общественник, Харьков)

Мирослава Бердник (публицист, Киев)

Наталья Шостка (общественник, Киев)

antifashist

Запам'яте ці імена.

Доповідач ПАРЄ: "Україні має бути соромно за себе"

Пітер Омтзіг розповів Тиждень.ua про статус українських політв’язнів в контексті останніх рішень ПАРЄ та кроків, яких чекають від Києва у Європі

Обговорення звіту Парламентської Асамблеї Ради Європи про відокремлення політичної від кримінальної відбулося не без інтриги. Представники української влади та їхні союзники мобілізувалися, щоб прибрати з резолюції згадки про Україну. Те, що документ розглядали саме в п’ятницю, - день найгіршого відвідування Ради Європи, - давало їм додатковий шанс. Поза тим, опонентам грубих силових методів у політиці цього разу вдалося зібрати в залі достатньо голосів, щоб відстояти важливу правову новацію — перше в історії запровадження терміну “політичний в’язень”. Про юридичний та політичний сенс події — наша розмова з автором доповіді “Відокремити політичну відповідальність від кримінальної” Пітером Омтзігом.

Тиждень.ua: Пане Омтзіг, з резолюції про відокремлення політичної відповідальності від кримінальної зникли згадки про Україну та Ісландію, які Ви пропонували в проекті документу. Чому так сталося?

- Опоненти наполягали на тому, що резолюція має бути нормотворчим документом. Як доповідач, я погодився, бо рішення Європейського суду з прав людини стосовно Юлії Тимошенко чітко каже, що її було ув’язнено з інших причин, які не входять до визначення “правові”. Тобто - з політичних причин.
Згадаємо, що тільки Україна та Росія мають вироки Європейського Суду з прав людини за статтею 18 Європейської Конвенції, - за незаконне взяття під варту.
Україна - двічі за рік. Найважливіше, на мою думку, - що в резолюції збереглася вимога до країн, чиє законодавство дозволяє під приводом боротьби із зловживанням владою надуживати позбавленням волі,  змінити ці закони. Іншим здобутком, вважаю, є те, що сам звіт був ухвалений без поправок. А звіт, якщо Ви його читали, містить дуже жорстку критику української системи судочинства. Оскільки представники української правлячої партії проголосували за нього, то роблю висновок, що мою критику вони вважають справедливою. Звіт також визначає пані Тимошенко є політичним в’язнем, згідно з нормою, яку затвердила Парламентська Асамблея Ради Європи в жовтні минулого року. Цей момент є дуже важливим для України, яка сподівається невдовзі підписати з Європейським Союзом угоду про асоціацію. Згідно з вимогами Копенгагенського договору, не може бути політичних в’язнів у країнах, які перебувають у близькому партнерстві з ЄС та в перспективні сподіваються на  ймовірне кандидатство. Ця резолюція містить правові механізми, які можуть допомогти вирішити проблему як Тимошенко, так і Луценко. Бо помилування колишнього міністра внутрішніх справ не означає його повноцінне відновлення в громадянських правах. Він не визнаний невинним. 

Тиждень.ua:  Чи намагалися на Вас вплинути представники української влади, щоб пом”якшити  звіт, скоротити аналіз української ситуації ?

- Так, деякі українські депутати та їхні друзі в Парламентській Асамблеї надзвичайно переймалися змістом звіту та формулюваннями резолюції. Але жоден з них не висловився про висновки до звіту! А висновки однозначні: і Юлія Тимошенко, і Юрій Луценко підпадають під визначення політичних в’язнів! Врешті, опонентам не було що заперечити на це після рішень Європейського суду з прав людини як щодо Тимошенко, так і щодо Луценка.

Тиждень.ua:  : Чи відповідає дійсності інформація, що, на рівні переговорів перед голосуванням, резолюцію без згадок про Україну фактично “поміняли” на звіт без поправок, в якому Україну згадують ледь не п’ятдесят разів?

- Можна так сказати. Ви ж самі бачили, що представники правлячої партії підтримали звіт, де Тимошенко визначено політичним в’язнем.

 Тиждень.ua: Якщо українська влада проігнорує вимогу резолюції реформувати законодавство стосовно зловживання владою і далі послуговуватиметься фактично радянськими правовими нормами, де чітко не визначено, що є зловживання, а що ні, які механізми впливу на офіційний Київ має Рада Європи?

- Україні має бути соромно за себе. Коли країну засуджено на рівні Європейського суду з прав людини, і не за затягування термінів слідства, що трапляється з багатьма країнами, не за якісь процедурні помилки, а за те, що відомі та впливові політики потрапляють за ґрати без законних підстав, вона зобов’язана відмовитися від такої практики, а не звинувачувати інших в упередженому ставленні до себе. Якщо рекомендації звіту не будуть взяті до уваги, справа може потрапити на розгляд Комітету Міністрів, а Комітет може поставити до дії процедуру моніторингу. Це однозначно означатиме, що країна не виконує зобов’язання, взяті на себе під час вступу до Ради Європи, що її політична практика не відповідає європейським стандартам.

Тиждень.uaЯкі Ви особисто маєте механізми нагляду за виконанням резолюції?

- Мої повноваження доповідача зберігаються повний рік після ухвалення звіту. Весь цей час я буду дуже уважно відстежувати ситуацію в Україні на предмет зміни законодавства в частині визначення злочину “зловживання владою”.


Луганщина-вотчина коммунистов. И творят они там, что хотят

Прочитать о луганских коммунистах будет особенно полезно тем, кто по-прежнему видит в КПУ Симоненко некую альтернативу нынешнему режиму.

 

Луганская область – единственная в Украине, где КПУ реально претендует на власть. В этом регионе партия Симоненко имеет наивысшую поддержку, а ее представители занимают ряд высокопоставленных должностей в органах местного управления.

Из-за слабости и откровенной коррумпированности местных регионалов, которые, в отличие от «донецких», представлены здесь бывшими комсомольцами и бездарными партработниками КПСС, Партия регионов имеет в области высокий антирейтинг. На этом и паразитируют коммунисты, предлагающие луганским избирателям якобы альтернативу «прислужникам капитала». На самом деле, как показывает жизнь, чиновники от КПУ являются точно такими же лжецами, как и представители правящей партии.

В 2010 году коммунист Спиридон Килинкаров выставил свою кандидатуру на пост мэра Луганска, стабильно лидировал во всех соцопросах и по общему признанию выиграл у регионала Сергея Кравченко, вызывающего у большинства луганчан тошноту. Однако в итоге пост мэра коммунистам пришлось уступить по договоренности с ПР. В результате Кравченко с помощью явных фальсификаций нарисовали смешную победу с перевесом в 21 голос, после чего в городе он получил прозвище «Очко». Коммунистам же в качестве утешения отдали место секретаря Луганского городского совета, места в исполкоме, а также уступили им сферу влияния в столь жирной отрасли городской экономики, как транспорт.

Так в исполком Луганского городского совета попали Александр Филипский (первый секретарь Луганского горкома КПУ), который получил пост секретаря горсовета и Александр Готин - доверенное лицо Спиридона Килинкарова, глава юридической группы его предвыборного штаба.

Заполучив власть, коммунисты взялись за передел рынка пассажирских перевозок в городе. Естественно, в пользу своих перевозчиков. Происходило это под громкими лозунгами «борьбы с транспортной мафией», но мы то знаем правду. В результате, контроль над перевозками в городе сосредоточили в своих руках в основном два предпринимателя – директор ООО «Автопассажиртранс» Сергей Серебряков и директор ООО «Автостар-Луганск» Константин Попов, которые состоят в родственных связях друг с другом. В настоящее время в их руках находится 30% рынка перевозок, но этим аппетиты бизнесменов далеко не ограничиваются. В союзе с коммунистами они планируют установить на рынке луганских перевозок монополию.

Весной представители КПУ пролоббировали назначение на пост руководителя городского транспортного управления Луганска кандидатуру Андрея Когута, который состоит в родственных отношениях и с Поповым и с Серебряковым.

 

Андрей Когут

 

Решающую роль в этом сыграл коммунист Александр Готин, который был давним партнером Когута, а также участвовал вместе с ним в нескольких сомнительных махинациях. Так, в 2005 году, когда Когут занимал пост директора городского автобусного парка, Готин, как юрист, активно помогал ему банкротить ГАП, вследствие чего из парка ГАПа бесследно исчезли 8 автобусов, а большая часть территории оказалась у предприятия родственника Андрея Когута - Александра Попова.

Шанс установить тотальный контроль над перевозками в Луганске у Константина Попова и Сергея Серебрякова будет 25 июля. На этот день назначил конкурс среди перевозчиков коммунист Филипский.

Регионалам такой расклад явно не понравился, поэтому коммуниста Готина быстро вывели из состава исполкома горсовета. В ответ на это КПУ сразу же заявили, что коммуниста убрали по политическим мотивам, но это, разумеется, не соответствовало действительности. Александр Готин пал жертвой войны за передел рынка. Just business...

 

 

 

Особенно доставляет биография «жертвы режима». Отличился Готин не только участием в разграблении автобусного парка, но также успел побывать фигурантом семи уголовных дел. В 2009 году, еще до того, как коммунист попал во власть и возглавлял собственное ООО «Юридическая фирма «ТЕРРА ЛЕКС», он незаконно увольнял своих сотрудников, задерживал или сокращал на собственное усмотрение зарплату, за что против него возбудили четыре уголовных дела. Остальные три появились уже в нынешнем году.

1) Уголовное дело №12013030050000283 открыто по ст.191 Криминального кодекса Украины 17.01.2013 по факту присвоения Готиным чужого имущества

2) Уголовное дело №12013030050000256 открыто по части 4 статьи 190 Криминального Кодекса Украины 16.01.2013 по факту мошеннических действий.

3) Уголовное дело №12013030050000255 открыто по части 1 статьи 357 Криминального кодекса Украины 16.01.2013 по факту присвоения документов предприятий и физ.лиц.

И это у нас доверенное лицо и верный соратник одного из самых известных нардепов от КПУ - Спиридона Килинкарова. Похоже, этот отдельно взятый товарищ возвращать страну народу не собирается. И даже наоборот – не против сам чего-нибудь у народа отжать.

Его соратники по партии за луганские деньги еще поборются. Зря что ли сливали голоса своих избирателей в 2010 году? Борьба, судя по всему, будет серьезная. В ПР явно решили, что достаточно отплатили красным за сдачу Луганска три года назад, и теперь собираются побороться с коммунистическими протеже на рынке пассажирских перевозок. КПУ, в свою очередь, до последнего будет отрабатывать деньги своих партнеров.

И все это под гневные призывы к борьбе с олигархами. Какой восхитительный и незамутненный цинизм.

 

frankensstein