Логіка мов ІІІ або монгольські коріння російської мови
- 05.12.13, 19:45
Скажу вам відверто - я надзвичайно тішуся, що досконало володію російською та українською. Для себе вже давно ствердив, що це далекі мови - їх майже ніщо не об'єднує. Російська мова унікальна - її словниковий запас, лексика та граматика суттєво відрізняються від української, та й від всіх інших слов'янських мов. До такого категоричного висновку дійшов емпірично-аналітичним шляхом - тобто багато читаю як українською, так і російською мовами. І скажу так: української мови не існує, її справді не існує, це вигадка. Та мова, якою я зараз пишу і якою розмовляє більшість населення України, насправді зветься мовою руською. Логічно, що така назва нас єднає з Росією. А от ні - насправді логічно ту мову, якою послуговуються в Російській Федерації, назвати мовою московською. Адже саме Москва була містом, яке об'єднувало (загарбувало) навколо себе нові землі (Новгород, Псков, Твер, Смоленськ, Тула) - чому ж ці міста добровільно не приєдналися до Москви, а вели з нею столітні війни? Та це вже інше питання. Що я тут хочу розглянути - це "монгольський спектр" в московській мові. Далеко не йтиму - звернуся до лексики. Перший приклад - руське слово багряний - може й прослідковуються іранські риси цього слова, але аж ніяк не монгольські, які є у відповіднику московської мови - алый. Далі - в'язниця - тюрма - де тут подібність? Варта - караул. Вогнище, багаття - костер. Гроші - деньги (потрібно згадати, що в Казахстані офіційна валюта зветься "тенґе"). Дзвін - колокол. Заметіль, хуртовина - пурга. Кат - палач. Курінь, намет - шалаш. Макітра, довбешка - башка. Олівець - карандаш. Очі - глаза (і не кажіть, що це з англійської glasses). А ще - подумайе, чому в московській мові майже не функціонує таке звичне для нас слово селянин? А замість нього широкого ужитку набуло слово крестьянин. Чому людина, яка мешкає у сільській місцевості обов'язково пов'язана з "крестом"? Логічно - монголо-татари, прийшовши до східних меж Київської Русі, натрапили спершу на дрібні поселення і зустріли там селян, а назвали їх за вірою, проти якої ніби-то вони воювали (та це інше цікаве питання). Далі - руське слово стайня як буде московською мовою? Правильно - як столиця Золотої Орди - Сарай. Чи ні? Може це підступні витівки західних агетнів? Шинок - кабак, хвіртка - калитка, кінь - лошадь, пес - собака, пасок - кушак і так далі. А теорія про три східні слов'янські народи - всім давно вже стало ясно, що як таких східних слов'ян не існує - можливо лише північні та південні. Тепер ваші коментарі!
10
Коментарі
_*N_
15.12.13, 20:28
Тепер зрозуміло чому Азіров та інші йому подібні ніяк не можуть подужати державну мову .
Panya
25.12.13, 20:41
надо переименовать Майдан (татар) на какое-то украинське слово, а то ганьба!
Panya
35.12.13, 20:46
кінь - лошадь
чел, ты путаешь коня с лошадью
и что за русское слово "стайня", где ты его придумал?
кста, в Сербии есть женское имя Собака
а как посольство будет украинською? амбасада?
Хайдер
45.12.13, 20:48
Про монгольский язык ты погорячился. Монгольский не относится к тюркской группе языков. Поэтому, тюркизмы, которые ты назвал не доказывают никакой общности русского с монгольским.
Казахстан вообще-то по-казахски называется "Казакстан". А казах - казак. С очень твердым и четким "к" в конце без всякого придыхания. Слово "казах" как раз и придумали русские, чтобы отличать русских казаков от казахов. У самих казахов такого слова нет, и сами себя они называют "казак".
Многие украинские слова имеют также тюркское происхождение. Например, тот же "курень", или очень актуальное сейчас слово "майдан".
Falke
55.12.13, 20:55Відповідь на 4 від Хайдер
Доброго вечора! Давно ми з Вами не дискутували
Мимоход
65.12.13, 21:01Відповідь на 4 від Хайдер
И откуда ты такой грамотный.... Не-е, серьезно, без подковырок!
Хайдер
75.12.13, 21:02
Еще тюркские слова:
Атаман, баюра, баштан, буруля, кавун, казан, кайдани, килим, кобза, колиба, лелека, терези, тютюн, шана.
LIUBOV
85.12.13, 21:03
Все так перемішано важко судити -потрібні достлідження
Хайдер
95.12.13, 21:04Відповідь на 6 від Мимоход
Из Казахстана. Я родился в Алма-Ате. )
Хайдер
105.12.13, 21:09Відповідь на 8 від LIUBOV
Зачем? Там, где народы контактировали друг с другом (воевали или торговали), там всегда есть обоюдные заимствования слов. Это и так очевидно. )