З Інтернету ( огляд польських медіа)
Aktualnoci, Wiadomoci, roda, 22 grudnia 2010 ,
"Dzikuj wszystkim, ktrzy mieli odwag walczy o wolno"
Дякуємо усім, хто відважно боровся за свободу
Урочистості з нагоди 20-ї річниці передання відзнак Президента РП.
(світлини:40)
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wiadomosci/art ,1598,dziekuje-wszystkim-ktorzy-mieli-odwage-walczyc-o-wolnosc.html
Президент Броніслав Коморовський та колишній президент Лех Валенса
згадували історію трудної боротьби за свободу у середу в Королівському Замку під час урочистостей 20-ї річниці передання відзнак президента РП. – Дякуємо за боротьбу за свободу, - промовляв президент.
- Хочу використати цю, 20-у річницю, як велику, гарну нагоду сказати собі самому, усьому народові, усім, хто мав відвагу мріяти про вільну польську державу, усім, хто мав відвагу боротись за вільну Польщу, щиро висловити: - дякуємо, - говорив президент.
Як він зазначив, ця річниця є доброю нагодою, аби подякувати Ришардові Качоровському та Лехові Валенсі. – У той час, у час прибуття до країни пам’яток втраченої свободи, дві свободи, такі нелегкі, такі важко виборівані, - свобода періоду з 1918 року та цієї нашої свіжо здобутої свободи, подали собі руки, - висловився Броніслав Коморовський.
Президент промовляв, що історію змінюють народи, суспільства, масові рухи, але, ніхто не замінить також волі та відваги конкретних людей. – Польську свободу завоював нарід, але, хтось вчив, хтось переконував, що належить нести в собі ідеали свободи, а інших –
хтось вчив, що належить битись та домагатись свободи, - промовляв.
Він додав, що урочистість по 20-ті роках добро вписується в природний порив до того, що позволяє нам поєднати розірвану польську історію у одну цілість. – Маємо природну схильність, аби казати про те, що завжди ми існували, завжди боролись, що завжди вірили, але, водночас кожний з нас добре знає, що та віра і
те існування було різне, - висловився Броніслав Коморовський.
Президент підкреслив, що ніколи ми не мали шансів на постійну тяглість державної влади, правної системи, - Ми мали важку історію, час від часу намагались ми її поєднати, з’єднати відірвані частки національної історії, - казав.
Броніслав Коморовський підкреслив, що Королівський Замок був найліпшим місцем для урочистості передання відзнак. Як він казав, замок є символом існування, але також копіткового зшивання історії польської державності.
- Ця урочистість по 20-ті роках передавання Польщі, яка відновила свою свободу, пам’яток влади II Речі Посполитої гарно вписується в природний, національний порив до того, що позволяє нам з’єднати розірвану польську історію в єдину цілість, - повідомив президент.
- Маємо природну схильність, аби казати, що ми завжди існували, боролись, що завжди вірили, але, водночас, кожний з нас добре знає, що с цим існуванням, з тою боротьбою були по-різному, - казав
Броніслав Коморовський. Він додав, що до отого існування часом прямували тільки видатні особистості.
Президент пригадав, що наприкінці 80-х років емісар одного з середовищ польського підпілля потрапив до Лондону. То він казав, що, як люди «Солідарності”, так й представники еміграційного уряду рівним чином мали тож саму велику мрію про польську свободу.
Шеф Канцелярії Президента Яцек Міхаловський підкреслив, що передання відзнак в 1990 році дійшло до успіху завдяки праці багатьох осіб з Лондону, які були їх охоронцями. – Президент Качоровський передав ці відзнаки без вагань Польщі, яка відроджувалась 20 років тому. Героєм тих днів був Лех Валенса, - виголосив міністр Міхаловський.
Наприкінці урочистостей бувший голова Департаменту Пошти Польської Анджей Поляковський передав на руки президенту філателістичний альбом, присвячений 20-х річниці передання відзнак. 20 років тому Лех Валенса на засідання Національної Асамблеї було був заприсяжений на Президента РП. Того саме
дня в Королівському Замку він отримав з рук Ришарда Качоровського відзнаки президентскої влади II Речі Посполитої.
Відзнаки – то печатки президента Речі Посполитої, Президентський Прапор та державні документи, у т.ч. оригінал конституції від 23 квітня 1935 р, яка була правною підставою продовження діяльності влади РП в еміграції по війні .(PAP)
Джерело :
сайт Амбасади Республіки Польща в Україні, 23.12.2010.
http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wiadomosci/art,1598,dziekuje-wszystkim-ktorzy-mieli-odwage-walczyc-o-wolnosc.html
(з польської мови переклав: А.Грабовський,)
27.12.2010.; Дебальцеве
Коментарі
S_LUCAS
11.04.11, 08:52
Какая же интересная новость. Ну просто пиздец. Дайте две!
Zaremba
21.04.11, 10:33Відповідь на 1 від S_LUCAS
1) А без кацапських "артіклів" Ви що, пару слів до купи стулити не здатен?2) Чи знаєте щось про передачу уряду України відзнак УНР (Української Народної Республіки) останнім Президентом УНР в екзілі?
S_LUCAS
31.04.11, 10:37Відповідь на 2 від Zaremba
без артиклей, к сожалению, нельзя