Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Славушка

48 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

добровольчі батальйони - "дружня порада" з-за кордону...

  • 17.02.15, 09:52

З Інтернету:   огляд польських медіа      [для власного навчання]

 

Publicysta The Washington Post: bataliony ochotnicze to grupy zbrojne pod wodz lokalnych watakw, zagraajce bezpieczestwu Ukrainy

Публіцист The Washington Post:  добровольчі батальйони – це збройні групи під керуванням місцевих ватажків, що вони загрожують безпеці України

Dodane przez Lipinski        опубліковано: Wtorek, 06 stycznia 2015 o godz. 13:01:09

 

„Наразі частина отих підрозділів, особливо оті, що пов’язані з олігархами або зі крайньою правицею,  показують свою темну сторону. Протягом останніх місяців погрожували урядовим службовцям, викрадали їх, похвалялась, що переймуть владу (…), служили як збройне плече при нелегальних спробах перейняття місцевих фірм або самоврядування”

 

У The Washington Post з’явився допис авторства Адріана Каратніцького, старшого радника в Атлантицької Раді та співкоординатора проекту  Україна в Європі, в якому він звертає увагу на загрозу безпеці України зі сторону частини добровольчий батальйонів та їх командирів, яких він означає як  збройні групи під командування ватажків [ang. warlords – Kresy.pl]”.   [ang. warlords – Kresy.pl]”.

 

Як пише Каратніцький, наразі Україна є країною генеральне вільною від впливів олігархів, які в минулому вирішували її політику. Країна є на хвилі активних реформ, а активність її громадян зростає швидко. Подібним чином зростає її мілітарний потенціал, бойова готовність та виробництво зброї: з “приходом зими загроза великого російського наступу віддалилась”.   На думку Каратніцького,  влада України успішно та інтелігентно дає собі раду з ключовими викликами: реструктуризацією бюджету і протистоянням Росії.  Однак окрім того, “вилонюється нова загроза від діючих незалежно місцевих ватажків і озброєних груп.

 

"Після падіння режиму Януковича та в обличчю наступаючій по ньому “російській агресії”, нова влада отримала зле підготовлене військо та потребувала допомоги добровольців. Серед отих “тисяч добровольців бойовиків ” багато було ветеранів Майдану, підтримані масами через “громадянську ініціативу та малий і середній бізнес”. Вирізняються при тому члени “ультраконсервативного Правого Сектору” і “відомій бригади [власне полку – Kresy/pl] Азов”, твердячи, що вони становили “меншість”, від який в часі протестів відходили з приводу їх расистких, антидемократичних поглядів”.  Інши підрозділи, як-от “Дніпро-1”, були “рекрутувані олігархами, які їх фінансували й наказали їм лояльність”.

В період затятих боїв з сепаратистами добровольці були належним чином оцінені, проте з часом ця ситуація змінилася.  “Натепер частина з отих підрозділів, переважно пов’язані з олігархами або радикальною правицею, показала свою темну сторону. Останніми місяцями вони погрожували державним урядовцям, викрадали їх, хвалились, що переймуть владу, якщо Президент Павло Порошенко не поконає  Росію, а також слугували збройним раменом при нелегальних спробах захвату місцевих фірм або органів місцевого самоврадування”.

При цьому перелічимо найбільш відомі приклади зловживань. У серпні (2014 р. - перекладач)  члени батальйону “Дніпро-1” викрали голову державного земельного фонду, хочачи тим самим “унеможливити йому заміну на посаді урядовця, визнаного за ворога державних інтересів”.  У грудні цей батальйон заблокував гуманітарний конвой з допомогою для Донбасу.  Наступне – 23 грудня полк “Азов”  оголосив, що приймає  контроль за порядком в Маріуполі, без жадній офіціальний згоди локальної чи центральної влади. Згадується також інший відомий в Польщі батальйон:  “прокурори порушили 38 кримінальних справ проти членів саме тільки батальйону Айдар”.

За Каратніцьким, “кричуще ігнорування командування, свавілля та гангстерство становлять зростаючу загрозу для стабільності України”, а сумніви відносно діяльності добровольчих батальйонів поділяє значна частка адміністрації Петра Порошенки. Ця справа мала бути одним з питань листопадового засідання Національної Ради Безпеки і Оборони.  Однак “найбільш тривожним” є роля Арсена Авакова, шефа МВС України.

Замість того, аби стримувати оту небезпечну діяльність та контролювати добровольців, “пропонує їм нове тяжке озброєння, у тому числі танки і бронетранспортери, та надає їм статус бригад”.

Автор є заскочений фактом призначеня Аваковим одного з лідерів “неонацисткой бригади [власне полку – Kresy/ pl] Азов шефом поліції в Києві. Також дуже непокоїть його діяльність Ігоря Коломойського, губернатора (голови державної обласної адміністрації - перекладач),  який наразі “ігнорує центральну владу, блокуючи конвої з допомогою для Донбасу та позволяє фінансованим ним підрозділам ангажуватись в протиправну діяльність”.

На увазі є, що президент Порошенко “виразно хоче розв’язати оту проблему, але є нерухливий або нездольний до дій”. Подібним чином виглядає підхід прем’єра Яценюка, що може мати зв'язок з тим, що “Аваков є одним з його ключових союзників”.  За Каратніцьким, могла би бути успішною пресія зі стороні “західних донаторів [фінансової допомоги – Kresy/pl],” щодо ”приписки кваліфікованих членів добровольчих батальйонів до регулярній міліції та війська”.  Проблема вимагає пильного вирішення. Він стверджує, що українські проводирі не можуть довго “замітати цю небезпеку під канапу з-за боязні перед підсиленням опору, або появою за кордоном негативної реакції преси”. (…) Знищення проблеми воєнних ватажків в зародку тільки збільшить силу і значення країни”.

Adrian Karatnicki/ washingtonpost.com / Marek Trojan

Джерело:   09.01.2015.

http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/washington-post-bataliony-ochotnicze-to-grupy-zbrojne-pod-wodza-lokalnych-watazkow-zagrazajace-bezpieczenstwu-ukrainy

з польської мови переклав:  А.Грабовський ; Дебальцеве;  22.01.2015;  з запізненням виклав на блозі 17.02.2015.

За достовірність першоджерела несе відповідальність його автор.

При перекладі дається обов’язкове посилання на джерело.

Оглядач не завжди згідний з думкою автора/авторів і не відповідає

за фактичні помилки, яких вони припустились.

Також перекладає тексти авторів. з  якими він не погоджується.

 

 

0

Коментарі