Повернення української мови в Україн - краще пізно чим ніколиі
- 07.06.17, 10:36
- Ми любимо тебе, Україно!
6 червня 2017 року
У День журналіста Президент Петро Порошенко зустрівся з представниками ЗМІ та привітав їх із професійним святом. Глава держави наголосив, що журналістика в Україні насправді стала четвертою владою, а серед заслуг журналістів – ініціатива із повернення української мови в український медіа-простір.
Петро Порошенко наголосив, що підписав Закон щодо частки державної мови у засобах масової інформації та подякував представникам ЗМІ за пропозиції про запровадження квот і повернення української мови в українські медіа.
«Тут пальму першості готовий віддати вам. Це ваша ініціатива і ваші пропозиції, які я тільки підтримав. Народні депутати блискуче спрацювали і я мав велике задоволення та високу честь підписати (Закон – ред.)», - сказав Президент.
Президент зазначив, що цим рішенням українська мова з-поміж інших мов стала захищеною в Україні. «Ніхто не проти, щоб з екранів (телебачення – ред.) лунали інші мови, але неприпустимо, щоб частка української мови на будь-якому українському каналі складала 15, 20, 25%. Слава Богу нам вдалося це захистити», - зазначив він.
«Єдине, що можу констатувати – журналістика в Україні насправді стала четвертою владою. Ігнорувати журналістів на сьогоднішній день неможливо і небезпечно. Це дуже важливо і це теж наша спільна перемога. Дуже хотілося б, щоб наша журналістика була об’єктивною, щоб дотримувалися стандартів журналістики. Впевнений, що у вас це виходить і вірю – так буде й надалі», - звернувся Глава держави до присутніх на зустрічі.
Президент окремо подякував вітчизняним журналістам, які пліч-о-пліч з українськими воїнами дуже ефективно ведуть війну із захисту українського інформаційного суверенітету, територіальної цілісності і правди, та справжньої української незалежності. Також він окремо відзначив воєнних журналістів – тих, хто знаходиться на передовій, ризикуючи власним життям та робить чесні об’єктивні репортажі про ситуацію на фронті. «Правда з фронту цінується найбільше, тому при визначенні державних нагород ми вирішили в першу чергу надати перевагу тим, хто бере участь не в інформаційній війні, а тим, хто понюхав пороху на лінії зіткнення, у фронтових окопах шукає правду і ризикує життям», - зазначив Петро Порошенко.
Президент також вручив нагороди журналістам за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної журналістики, багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність та з нагоди Дня журналіста. Зокрема, орден «За заслуги» ІІІ ступеня отримала журналіст Наталія Нагорна.
У свою чергу, Наталія Нагорна зазначила, що за її нагородою стоїть значна робота всієї редакції, а ще більше велика кількість загиблих людей і сльози їхніх близьких. «Хочу вам побажати стати Президентом незалежної України, який закінчить війну. Моя мрія зняти сюжет про перемогу найближчим часом», - додала вона.
Коментарі
Леонід
18.06.17, 07:30
Українську мову можна було повернути до вжитку за пару тижнів після приголошення незалежності, а "прочухалися" більше 20 років. Пам'ятаю як в Донецьку почалась стихійна українізація, перехід на україномовний документообіг, але раптом "піднялися дибки" Перші Клерки - виявилось що у всіх виробничих підрозділах, навіть якщо там всі інженери були україномовні, Перший Керівник НЕОДМІННО був народжений за Уралом, а тому істерічно волав: "Я должён панімать, Вашу Мать, что падпісьіваю" і вимагав, щоб документи подавалися на "апщєпанятнам" язіке. Ця "фішка" - призначення на посаду Першого Керівника неодмінно етніченого кацапа ЗБЕРІГЛАСЯ ДОНИНІ (Нехай дебіла, нехай з дипломом іншої галузі, але неодмінно "руськоязичніка", хоча поряд працюють 5 "замів" червонодипломників, що чудово знають мову)
Gogilo
29.06.17, 20:17Відповідь на 1 від Леонід
у Маріупольськой Народной республіці писать починають але все одне на російськой мові-НУ ТАК НАМ ПОНЯТНО