хочу сюди!
 

Элла

44 роки, стрілець, познайомиться з хлопцем у віці 40-54 років

Українські визначні дати за вересень

Все менше буваю тут, бо пішла суцільна русифікація у товаристві про Україну! Цитую: "
Тут об’єднуються ті, хто любить свій Край. Ми писатимемо тут про це. Будемо розміщувати цікаві фото, обговорювати проблеми сьогодення.
Увага! Учасником співтовариства може стати блогер, який пише на українську тематику. "
Панове блогери, дуже прошу вас бути відпочатку українцями!
Перекладайте українською матеріали і залишайте посилання на першоджерела.

ВЕРЕСЕНЬ

1.9.1722.     Народився великий український філософ Григорій Сковорода.
1.9.1939.     Початок Другої світової війни.
1.9.1867.     Помер Опанас Маркович - видатний український фольклорист, етнограф, член Кирило-Методіївського Братства.
2.9.1881.     Помер письменник Іван Вагилевич.
3.9.1709.     Помер гетьман Іван Мазепа на еміграції у Варниці біля Бендер.
5.9. 911.      Договір князя Олега з греками.
5.9.1676.     Заслання гетьмана Петра Дорошенка в Сибір.
5.9.1864.     Народився письменник Михайло Коцюбинський.
6.9.1673.     Гетьман Петро Дорошенко здобув Кам'янець-Подільський.
7.9.1805.     Народився письменник Олекса Стороженко.
7.9.1921.     Згинула Віра Бабенко разом із 62 повстанцями.
7.9.1984.     Помер Патріярх ПУКЦ Йосиф Сліпий.
9.9.1769.     Народився український письменник Іван Котляревський - батько нової української літератури, автор "Енеїди", "Наталки Полтавки" й "Москаля чарівника".
9.9.1863.     Народився український письменник Борис Грінченко.
10.9.1919.     Договір у Сан Жермен коло Парижу.
11.9.1894.     Народився Олександер Довженко - видатний український кінодраматург, режисер і письменник.
11.9.1910.     Помер Василь Доманицький - український літературознавець і фольклорист.
12.9. 957.     Гостина княгині Ольги в Царгороді.
12.9.1875.     Народився Олександер Кошиць - композитор.
12.9.1903.     У Полтаві відкрито пам'ятник Іванові Котляревському.
12.9.1947.     Перші рейдуючі відділи УПА пробилися в Західню Европу.
12.9.1979.     Помер у Львові видатний український композитор Станислав Людкевич.
13.9.1834.     Народився Анатоль Свидницький - український письменник-реаліст, автор повісті "Люборацькі".
15.9.1804.     Народився   Михайло   Максимович   - український історик, етнограф і літературознавець
15.9.1916.     Відозва Загальної Української Ради в Галичині до публічної світової опінії з осудом московської імперіялістично-шовіністичної політики.
16.9.1653.     Помер у Сучаві Тиміш Хмельницький, син гетьмана Богдана Хмельницького.
16.9.1658.     Гадяцький договір із Польщею.
17.9.1945.     Згинув Галина-Київський - член Проводу ОУН, теоретик української визвольно-революційної боротьби.
17.9.1864.     Народився письменник Михайло Коцюбинський.
18.9.1640.     Церковний Собор у Києві прийняв "Ісповідання Православної Віри" митрополита Петра Могили.
18.9.1841.     Народився науковець і публіцист Михайло Драгоманов.
18.9.1877.     Помер Осип Максимович Бодянський - видатний український письменник, етнограф, видавець стародавніх слов'янських історичних праць, зокрема "Історії Русів".
19.9.1903.     Помер буковинський поет Сидір Воробкевич.
20.9.1947.     Загинув на Закерзонні Ярослав Старух - Крайовий провідник ОУН на ЗОЗУ.
21.9.1953.     Помер Климент Васильович Квітка - український фольклорист і музиколог, чоловік Лесі Українки.
21.9.1944.     Помер у Канаді визначний український диригент і композитор Олександер Кошиць.
22.9.1835.     Народився Олександер Потебня - видатний український мовознавець, літературознавець і етнограф.
28.9.1866.     Народився Михайло Грушевський, голова УНРади, автор великої історії України.
30.9.1930.     Загинув з рук польської поліції Юліян Головінський - крайовий комендант УВО.


100%, 24 голоси

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.
18

Коментарі

124.09.14, 14:20

Вітаю, Богдане!
Якщо на вас у Львові так негативно вплинула віртуальна русифікація, то що мені казати?
Радий Вас бачити у блогосфері.

Колись я Вам казав, що з здивуванням помітив, що у Львові неможливо придбати звичайнісіньку поліетиленову торбу з написом українською мовою та малюнком з українським змістом, а як сьогодні ? Виправився асортимент?

Тільки не треба негайно мені висилати цей крам, пошта не працює, НІЯКА...
Світло, вода, газ та інтернет теж у нас вибірково.
Як бачите мені пощастило, ще й воду "дали" годину назад
Зато банківська система остаточно зруйнована, сьогодні припинив операмції "Ощадбанк" (Решта давно не працюють)
У кишені 24 грн., що робити???

    Гість: vy

    224.09.14, 16:20Відповідь на 1 від Східняк

    мочить всех !! Мочить всех тех, кто приехал мочить людей в Донбассе!! АТОшников..

      анонім

      324.09.14, 16:41Відповідь на 2 від Гість: vy

      мочить всех !! Мочить всех тех, кто приехал мочить людей в Донбассе!! АТОшников..Смерть рашистским оккупантам, их прихлебателям из пятой колонны и прочим завзятым ватникам!

        Гість: vy

        424.09.14, 17:11Відповідь на 3 від анонім

        этих мочите, я не против!! найдёте - мочите))

          524.09.14, 20:06

          знаєте мені не подобається головна сторінка і.ua в мене українське налаштовання але огляд преси чомусь викладають по московитськи . хоть багато з цих сайтів мають укр . версію наприклад http://for-ua.com/ua .. я принципово ігнорую огляд преси .

            Гість: Пегас13

            624.09.14, 20:33Відповідь на 5 від РИСАК

            Підтримую Вами сказане. У мене взагалі OS на комп'ютері установлена україномовна, але наша "рідна" влада все рівно всю інформацію подає повністю на російській мові. На жаль.

              724.09.14, 21:07Відповідь на 1 від Східняк

              Ще почекайте. може з неба щось впаде

                824.09.14, 21:12Відповідь на 1 від Східняк

                У вівторок зайщов до одніеї устаи і звернувсяна російськой що мені потрібна допомога, переказати гроші. Менеджер на української мові розмовляе зі мною і коли вже він у друге чи у третье я почув що він розмовляє зі мною по українські то ія почав розмовляти з ним по українські. А на табло висвитлілось моє ім'я та по батьковські і він так так цеви я кажу. він був здивований. Молодець розмолял Українською

                  924.09.14, 22:07

                  Краще давайте не будемо забувати що сьогодні йде ВІЙНА !
                  Якраз тому і нагадую: війна почалася з прийняття антиукраїнського мовного закону. Закінчиться війна після українізації - докладайте зусиль, щоб скінчилась

                    1024.09.14, 22:10Відповідь на 1 від Східняк

                    Вітаю. Нелегко вам. Вибачте, що одразу не відповів.
                    Як бути? Пізно щось радити. Думаю, що то надовго.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна