хочу сюди!
 

Инна

43 роки, овен, познайомиться з хлопцем у віці 37-54 років

Цікаві і маловідомі факти про Прагу...



 
1. За однією з версій назва чеської столиці походить від слова «поріг». За легендою Либуше, стародавня правителька і предок чеських королів, володів даром провидіння і заповідав заснувати місто там, де річка робить вигин і «людина отесує поріг свого дому». Слуги Либуше знайшли в лісі таку людину, де згодом була заснована Прага.

2. До речі, Чехія отримала свою назву від імені воєводи на ім’я Чех, який привів на ці землі свій народ на рубежі 7-8 століть. А ось приблизно за 1000 років до цього тут жило кельтське плем’я боїв, від якого і пішла німецька назва Чехії — Богемія.

3. У Празі налічується 16 великих мостів, в тому числі залізничних. Крім того, є безліч невеликих мостів, що ведуть на острови. Знаменитий Карлов міст, візитна картка міста, почав будуватися ще в середині 14 століття, а завершений був лише в 15 столітті.

4. Прага славиться не тільки чудовими мостами, але і вежами, яких в місті налічується велика кількість. Так, за підрахунком філософа і математика Бернардо Бальзана в 1810 році в Празі було 103 вежі, не рахуючи башточок приватних будинків і водонапірних споруд. За сучасними підрахунками, веж в Празі більш 1000. Тут навіть є власна Ейфелева вежа: Петрішнська вежа повністю повторює конструкцію і вигляд своєї паризької «сестри».

5. У 1770 році в Празі була введена загальна нумерація будинків, до цього ж для орієнтації в місті користувалися виключно будинковими знаками, що зображали професії і суспільне становище власника будинку.

6. Празький Град — стародавня фортеця і замок на пагорбі на лівому березі Влтави — потрапив до Книги Рекордів Гіннеса як наймасштабніша президентська резиденція і найбільший древній замок в світі.

7. Пиво в Чехії настільки популярний напій, що він входить до складу величезної кількості страв чеської кухні. У Празі можна спробувати не менше 20 видів пивних супів, пивну окрошку, пивні оладки, рибу, тушковану в пиві і богемский пивний гуляш.

8. Швидше за все, ви жодного разу не чули слова «дефенестрація». Однак воно позначає своєрідний чеський звичай викидати неугодних чиновників з вікон прямо з їх робочих місць. Звичайно, ця традиція не практикується в сучасній Празі, але мала місце в історії Чехії як мінімум двічі.
5

Коментарі

120.09.17, 15:33

8-й предлагаю попробовать и у нас.

    220.09.17, 15:48Відповідь на 1 від ёlkа

    8-й предлагаю попробовать и у нас.согласна

      Гість: Zubchanin

      320.09.17, 15:56Відповідь на 2 від KKsu

      8-й предлагаю попробовать и у нас.согласнаподдержу ...

        420.09.17, 16:49

          520.09.17, 17:31Відповідь на 1 від ёlkа

          8-й предлагаю попробовать и у нас.ага

            Гість: NoTaRь

            620.09.17, 19:29

            По пункту сьомому чехи застерігають, що так утилізують недопитки по бочках і кухлях, тому не сильно жадають такі рецепти
            Я думаю що вони назад їх в бочки зливають

              Гість: NoTaRь

              720.09.17, 19:31

              куча циган

                822.09.17, 14:37