хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

Военная проза Бориса Васильева Ч-2

(продовження, початок Военная проза Бориса Васильева Ч-1)
Рассказ «Пятница» («Юность», 1970, № 6) войны как бы совсем и не касается. Действие его развивается в праздничный день 22 июня 1941 года... Веселая массовка молодежи одного из московских заводов. Лес, солнечная поляна, песни, танцы, веселье. Три друга: кузнец Федор, заводской поэт Сеня, монтер Костя. Влюбленная пара: Костя и молоденькая библиотекарша Капа. Для них в этот день перестали существовать и пространство, и время. Костя говорит Капе: «Капелька!.. Ты моё воскресенье». Капа же, исходя из романа «Робинзон Крузо», объявляет себя «Пятницей». «Я твоя Пятница. Твоя Пятница, слышишь?.. Обними меня. Крепко, крепко!.. »
Счастье настолько овладело влюбленными, что они нимало не задумываются над тем, что происходит в близлежащей деревне. «Вой стоял над деревней, бабий вой над покойником, над минувшим счастьем, над прожитой жизнью...» Им было не до этого. Им и в голову не могло прийти, что в это воскресенье — 22 июня 1941 года — началась Отечественная война.
6

Коментарі

Гість: Оревуар

117.04.10, 10:28

я поділяю цю думку. Військові паради а ля совєтіко - пропагандистський архаїзм. Україна, заплативши таку жорстоку ціну заради панування свого ж гнобителя, не повинна марширувати в його військовому строю. Все це брехня, цинічна брехня. Яка спільна перемога? За рахунок чиїхось мільйонів, на кістках інших, вберегти свій режим. Більш цинічної системи не знаходжу. Шкода що сучасна Росія в повній мірі все це копіює.
Спільні паради... Та вони і з гітлерівцями їх проводили. Блеф, брехня, тупа пропаганда

    217.04.10, 12:34

    Є раціо.

      318.04.10, 15:29Відповідь на 1 від Гість: Оревуар

      я поділяю цю думку. Військові паради а ля совєтіко - пропагандистський архаїзм. Україна, заплативши таку жорстоку ціну заради панування свого ж гнобителя, не повинна марширувати в його військовому строю. Все це брехня, цинічна брехня. Яка спільна перемога? За рахунок чиїхось мільйонів, на кістках інших, вберегти свій режим. Більш цинічної системи не знаходжу. Шкода що сучасна Росія в повній мірі все це копіює.
      Спільні паради... Та вони і з гітлерівцями їх проводили. Блеф, брехня, тупа пропаганда
      Радий, що є ті, хто розуміє цей абсурд і брехню.
      Безперечно, що я за перемогу над гітлерівською Німеччиною , але що радянські війська визволили Європу і нас - це повна брехня: визволителі повертаються додому, а не лишаються панувати - тоді це просто зміна окупантів, але не визволення!

        421.04.10, 19:00

        в перші років зо двадцять після закінчення Війни 9 травня майже не відмічали...
        поки були живими справжні ветерани і їх було багато...

          522.04.10, 20:06Відповідь на 4 від LeoLine

          в перші років зо двадцять після закінчення Війни 9 травня майже не відмічали...
          поки були живими справжні ветерани і їх було багато...
          а потім тилові криси зробили собі шоу своєї слави: треба було Брежневу свої три зірочки героя показати і ще два героя соцпраці перед такими ж "героями"

            622.04.10, 20:13Відповідь на 5 від Богдан Бо

            щось таке...
            мій дідусь ніколи і нічого в сім'ї про війну не розповідав...
            тільки в школі стандартні фрази...
            начальником віськомату пішов на Війну - начальником військомату і залишився після..
            районного віськомату району, якого вже не існує...

              722.04.10, 20:18Відповідь на 6 від LeoLine

              Я також знаю, що хто справді був попереду в боях - брехати не буде, а правду оповідати - не схоче.

                822.04.10, 20:20Відповідь на 7 від Богдан Бо

                заградзагони
                чи як це ураїнською??

                  922.04.10, 20:27Відповідь на 8 від LeoLine

                  це не перекладається, як всі зеки називали "лагерь" і ніколи як "табір".

                    1022.04.10, 20:30Відповідь на 9 від Богдан Бо

                    у мене в Роду зеків не було і немає, хоч я і не зарікаюсь...

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      попередня
                      наступна