***Оболонь туристична
- 21.03.17, 01:50
- Оболонь
На Оболоні хочуть зробити одну з фан-зон до Євробачення-2017. Вчора прочитала на фейсбуці одну замітку з питаннями, на які я дуже швидко відповіла. Як не допомогти в такій важливій справі. Місцеві читають ці питання з посмішкою, а ті що займаються організацією, то посміються пізніше, коли почитають відповіді.
https://www.facebook.com/hashtag/оболоньтуристича?source=feed_text&story_id=668917469957516
Давайте розберемося докладніше. Візьмемо друге питання. Які історичні місця на Оболоні ви знаєте?
Історичні місця на Оболоні майже на кожному кроці. Кожний будинок це історія. Добрий коментар на Фейсбуці по цій темі від Artem Atamanyuk Хммммм, тааааак, надо подумать. Что же есть на Облони? Хмммм, о! Набережная! Мало надо еще...о! Снова набережная! А еще можно набережную написать! О, а добавим еще набережную. Ну пока хватит, завтра можно будет еще набережную дописать.
Оболонь була окраїною Києва. Тут будували заводи, а потім на пісках збудували житловий масив. Коли заводи почали закриватися, то в них зробили торгові центри або здали під офіси в оренду. Завдяки лінії метро, Оболонь став чудовим житловим районом, але ніяк не туристичним. Єдине, що тут є, то це звичайна набережна (декілька кілометрів) і система озер Опечень. На набережній є звичайні скульптури, а на будинках є мурали.
До історичних місць Оболоні можна віднести аж два. Але туристи ці місця не зрозуміють. Перше, це те що в тому році повернули невідомій річці назву Почайна і зберігли її від знищення. Джерело http://my-obolon.kiev.ua/stati/legendarnaya-kievskaya-reka-pochajna-prodolzhaet-sushhestvovat-na-oboloni.html Ось основне з цієї замітки
Для подтверждения этого факта, Аннабелла Морина отправилась в библиотеку Вернадского, чтобы отыскать упоминание реки в летописях, а также найти все сохранившиеся карты с ее изображениями. Результатом изучения различных исторических источников стало подтверждение предположения исследовательницы о том, что река продолжает существовать на территории современной Оболони. А именно – в промзоне, вблизи Московского моста. После этого активистка начала добиваться, чтобы киевские власти переименовали безымянную речку, вернув ей историческое название. Усилия Аннабеллы Мориной увенчались успехом, и 26 апреля 2016 года небольшая река между озером Иорданское и заливом Волковата стала официально называться Почайна. Безусловно, в наши дни она не слишком похожа на реку, если исходить из классического определения этого слова. В результате возведения на Оболони нового жилого массива, Почайна оказалась, фактически разделена на пять технических озер, из которых добывали песок для многочисленных строек. Но, несмотря на это, летописная река сохранилась в своем историческом русле в той части, которая протекает параллельно улице Электриков.
Друге місце знаходиться на набережній. Це було секретне місце. Недобудований тунель під Дніпро. Кому буде цікаво, то зможе почитати про нього http://my-obolon.kiev.ua/stati/sekretnyie-tonneli-pod-dneprom.html Так виглядає наземна частина, а інша частина знаходиться під землею.
Ці два об'єкти можна віднести до історичних, але ніяк не до туристичних. А тепер на завершення добавлю ще одне фото, як раз по темі туризму. Це місце знаходиться недалеко від набережної, на вулиці Героїв Сталінграда біля дитячого майданчику. Довідка про цей обєкт http://my-obolon.kiev.ua/dostoprimechatelnosti/skulptura-«shar-puteshestvennik».html
Шар-путешественник на Оболони
Данный персонаж напоминает Колобка в очках и ботинках, который сидит на крупном чемодане, закинув ногу на ногу и задумчиво подперев указательными пальцами сложенных рук подбородок. Правой рукой этот симпатичный путешественник поддерживает сачок для ловли бабочек, а рядом с ним на небольшом столбе находятся три стрелки-указателя, с надписями «Африка», «Лапландия» и «Сибирь».
Замітку підготувала туристка trinks. Текст синього кольору взят з сайту http://my-obolon.kiev.ua/ . Фотографії мої. Скрин з питаннями зроблен з Фейбука. Чекаємо всіх на Оболоні туристичній.
Коментарі
Felix
121.03.17, 07:51
Там в парке нагнали бульдозеров, рабов и кучу фундаментных блоков. Создают достопримечательности, прокладывают иликтричество и дороги.
Zmeelove
221.03.17, 10:36
Исключительно интересный пост Яростно плюсую!
trinks
321.03.17, 13:59Відповідь на 1 від Felix
У парку буде фан-зона до Євробачення, яка запам'ятається не тільки мешканцям прилеглих будинків, але і всьому світу. Не треба там иликтричества, нехай в темряві все роздивляються
А ти вже записався у волонтери Євробачення?
trinks
421.03.17, 14:00Відповідь на 2 від Zmeelove
Дякую за підтримку! Чим більше голосів, тим більше шансів колобку потрапити до списку історичних місць Оболоні.
Zmeelove
521.03.17, 14:21Відповідь на 4 від trinks
Я не уверен, что это нужно Но Оболонь люблю, и по ссылкам было интересно сходить
trinks
621.03.17, 15:27Відповідь на 5 від Zmeelove
Когда писала заметку, то случайно нашла тот сайт. Очень хорошо там все изложено и собрано в одном месте. С интересом посмотрела на старые фотографии и достопримечательности.з.ы. не хочу толпы туристов на любимой Оболони они помнут траву в парке и лавочки растащат на сувениры
Zmeelove
721.03.17, 15:32Відповідь на 6 від trinks
Уверен, что их и не будет Оболонь – это всего лишь спальник
Felix
821.03.17, 19:43Відповідь на 3 від trinks
Я считаю это бездарным музыкальным конкурсом для посредственных исполнителей и посредственных песен с избытком политического подтекста. История знает всего несколько исключений из правила, и все они давно в прошлом.Более того, я даже не считаю, что этот конкурс привлекает туристов.
trinks
921.03.17, 20:24Відповідь на 8 від Felix
перевіремо це на початку травня
trinks
1019.04.17, 23:56
Cьогодні читала, що вже не планується фан- зона на Оболоні ))