Арешт кредитної картки: чи можуть пристави списати гроші з карти

Заарештувати банківський рахунок можуть за несплату штрафів, комунальних платежів, аліментів, податків або платежів за кредитами. Розбираємося, чи можна заарештовувати і списувати кредитні кошти, кому вони належать за законом — банку або боржнику.

Якщо боржник не погашає борг добровільно, стягувач (той, кому заборгували гроші чи кредит онлайн на карту) має право подати позовну заяву до суду. У разі позитивного рішення суд видає виконавчий лист. Його відправляють судовим приставам, а ті повертають борг примусово під час виконавчого провадження. Починається розшук боржника і його майна, яке можна заарештувати і оформити стягнення.

Спочатку пристави дивляться на банківські рахунки, з яких можна швидко зняти кошти і передати їх стягувачу — право на арешт рахунків прописано в статті Закону Про виконавче провадження. На відміну від квартири або машини, з банківським рахунком не потрібно витрачати час на продаж або торги, тому гроші з них списують в першу чергу.

І якщо для зарплатних, пенсійних і соціальних карт для допомоги в законі є правила і заборони на списання, то про кредитні карти нічого не написано. За фактом ці гроші належать банку, але в тексті документа немає прямої заборони списувати гроші з кредитних карт.

Як заарештовують рахунок
У Законі Про виконавче провадження розписана процедура з повернення боргу. Ось так вона виглядає при арешті банківських рахунків:

1. Стягувач подає позовну заяву до районного суду. Суд поштою надсилає боржнику повідомлення про дату засідання. Якщо боржник не приходить на засідання, суд має право розглянути справу без учасників у порядку заочного провадження. Рішення суду можна оскаржити протягом 30 днів.

2. Якщо рішення суду було на стороні стягувача, і протягом місяця боржник не подав апеляцію і не виплатив борг, суд протягом п'яти днів видає виконавчий лист на стягнення заборгованості.

3. Стягувач подає заяву і виконавчий лист до відділу судових приставів, де протягом трьох днів порушують виконавче провадження — процес примусового стягнення грошей з боржника.

4. Пристави письмово повідомляють стягувача і боржника про початок виробництва. Зазвичай приходить рекомендований лист з повідомленням про вручення. Протягом п'яти днів боржник має право погасити борг добровільно або принести документи на майно та рахунки, які не можна стягнути за законом. П'ять днів відраховують з дня, коли боржник отримав лист, розписався і поставив дату отримання. Якщо лист не забирати більше 30 днів, воно повернеться приставам, а повідомлення буде вважатися доставленим.

Правда, на практиці рахунки можуть заарештувати, поки лист буде ще йти до боржника. Таке буває, коли лист довго йде поштою. Про списання коштів одержувач дізнається тільки з СМС-повідомлення або в особистому кабінеті, перевіряючи баланс.

5. Якщо боржник не погасив борг після отримання повідомлення, виконавче провадження триває. Служба судових приставів (ССП) запитує у банків інформацію про рахунки боржника. Банкам направляють постанову про арешт рахунку і стягнення грошей.

Коли пристави можуть законно списати гроші з кредитної картки
Все залежить від виду рахунку. Коли позичальник відкриває кредитну карту, банк створює два рахунки: позичковий і кредитний. За позичковим пристав може законно зняти гроші, а по кредитному — ні. Пояснюємо, як це працює.

На позичковому рахунку (починається на 42301 або 40817) враховується рух коштів по поверненню вже взятого кредиту. На цей рахунок від позичальника за графіком надходять гроші на погашення боргу. Вони вважаються особистими коштами боржника, якими він поповнює рахунок — - грошей банку тут не буває. Пристави цілком законно можуть зняти гроші з позичкового рахунку і заарештувати його ще до того, як банк встиг зафіксувати надходження щомісячного платежу.

Якщо позичковий рахунок заарештовують, всі надходження автоматично списуються на користь стягувача, поки борг не буде повністю погашений. У підсумку до банку ці гроші не доходять, і на рахунок додатково капають відсотки за прострочення платежів по кредиту.

Кредитний рахунок (45502, 45503 та ін.) потрібен тільки для фіксування руху позикових грошей: коли і куди позичальник витратив гроші з кредитки. На цьому рахунку лежать тільки кредитні гроші (ліміт, який схвалив позичальникові банк) — це вже власність банку, яку пристави не мають права використовувати для погашення боргу. Але пристави все одно можуть заморозити Рахунок, не списуючи грошей, і заборонити операції по ньому, поки борг не буде виплачений іншими способами.

Чому списують гроші з кредитного рахунку, якщо це незаконно
У співробітників ССП є всі дані про боржника, але в них не вказано, який рахунок позичковий, а який кредитний. Вони просто списують гроші з будь-якого рахунку боржника, на якому є гроші. Тому позичальник має право подати клопотання, оскаржити зняття коштів з кредитного рахунку і повернути гроші. Подавати заяву потрібно відразу в ССП-банк вже не зможе повернути гроші, так як вони були переведені стягувачу.

Як подати клопотання, якщо гроші списали з кредитного рахунку
Отримати в банку довідку з печаткою про те, що рахунок, з якого списали гроші, є кредитним. У довідці вказують, що на рахунку немає власних коштів боржника, і прописують залишок по заборгованості.
Дізнатися ПІБ свого пристава-виконавця і номер виконавчого провадження на сайті ССП в розділі територіальних відділень.
Подати скаргу онлайн на сайті держпослуг. Вибрати ситуації:» Хочу поскаржитися на дії судового пристава-виконавця«,» Хочу повернути надмірно утримані або сплачені кошти «або»я вже сплатив заборгованість".
Коли заява і документи пройдуть перевірку, пристав протягом 10 днів повинен прийняти рішення — зняти арешт і повернути гроші або відмовити. Відмова можна оскаржити начальнику відділу судових приставів (ОСП) або безпосередньо в суді.

Якщо заарештували позичковий рахунок
Після арешту всі гроші з позичкового рахунку автоматично списуються судовими приставами на користь позивача. До банку вони не доходять, тому він нараховує відсотки за прострочення щомісячних платежів.

В цьому випадку можна спробувати домовитися з банком про відстрочку, кредитні канікули або розстрочку, щоб не збільшувати борг. Або запропонувати інший спосіб виплачувати позику. Банк може тимчасово піти на поступки, але не зобов'язаний цього робити — борги перед іншими кредиторами не вважаються поважною причиною для перегляду договору позики. Якщо відповідь буде негативною, доведеться самостійно погашати борг - до цього рахунок буде заарештований, а операції по кредитці неможливі.

Як виплачувати борг по кредитній картці, якщо позичковий рахунок заарештували

З банком можна домовитися про альтернативний спосіб погашення боргу:

Переводити гроші відразу на позичковий рахунок перекладом без відкриття рахунку.
Вносити готівку на свій позичковий рахунок в касі банку.
Виплачувати кредит з банківського рахунку знайомого або близького родича і домовитися на списання коштів з нього на погашення позики. Наприклад, у «Ощадбанку» є послуга «допомога Близькому з погашенням кредиту». Гроші з рахунку Близького відразу надходять на виплату кредиту, а не на карту. Але це не накладає на нього зобов'язань за боргом і ніяк не впливає на його кредитну історію. Людина може в будь-який момент відключити послугу, якщо боржник не перевів йому вчасно гроші за щомісячний платіж.
Знову ж таки, рішення залежить від лояльності банку — немає гарантії, що боржнику підуть на поступки.

Якщо рахунок заарештували помилково
Буває, що гроші списують через помилку - в цих випадках можна повернути утримані кошти, подавши клопотання:

Пристави переплутали з тезкою і не перевірили документи боржника. Після подачі клопотання потрібно зажадати ФССП внести в базу інформацію про те, що людина виступає «двійником» боржника, щоб гроші не списали повторно.
Боржник не знав про відкрите виконавче провадження. Якщо людина офіційно не отримував лист з повідомленням, він має право оскаржити дії пристава.
Гроші списали через технічну помилку або списали повторно.
Якщо сталася помилка, потрібно також подати клопотання через держпослуги, вибравши життєві ситуації «Хочу повернути надмірно утримані або сплачені кошти» і «Хочу поскаржитися на дії судового пристава-виконавця».

Як перевірити свої заборгованості
На сайті або в додатку держпослуг

Зареєстровані користувачі можуть отримати послугу "Судова заборгованість". Послу отримання звіту можна відразу оплатити заборгованість на порталі будь-яким зручним способом.

На сайті ФССП в сервісі "Банк даних виконавчих проваджень". Знайти інформацію по боргах фізичної особи можна за допомогою ПІБ і дати народження або за номером виконавчого провадження/документа.

Динеро (Дінеро Укр) Акция 0 процентов на кредит до 31.05.2019

"Все займы БЕСПЛАТНО" на сайте dinero

Уникальная акция от Dinero, впервые на рынке МФО Украины
Хочешь сделать мир добрее - начни с себя! Компания Dinero запускает социально важный проект #dinerohelps который является уникальным. Такого еще не было на рынке Украины. Наша цель - финансовая поддержка людей, которые в ней нуждаются. Займы без % на протяжении 3 месяцев. Берете займ - возвращаете только то, что получили на карту. Никаких переплат, начислений и лишних процентов. Компания Dinero каждый день работает над улучшением качества сервиса “микрозаймов” в нашей стране. В рамках проекта #dinerohelps мы запускаем акцию “Все займы - бесплатно”. Dinero дает возможность всем новым клиентам пользоваться займами 92 дня бесплатно. Вы также имеете возможность поднять свой кредитный рейтинг и за это время улучшить вашу кредитную историю.

Мы предлагаем 92 беспроцентных дня и безлимит на количество займов.

Условия акции :

Быть новым клиентом компании;
Зарегистрироваться на оформление первого займа на нашем сайте : https://dinero.io.ua ;
Есть возможность воспользоваться займом 3 раза (по 30 дней); 6 раз( по 14) и 12 раз( по 7), а также в любой комбинации этих сроков;
Подать заявку на сумму, которая вам необходима;
Доборы свободных средств - также под 0%;
Для взятия нового, так же беспроцентного займа необходимо погасить предыдущий и повторить все пошагово снова;
Период проведения акции : с 01.03.2019 до 31.05.2019 - ровно 92 дня;
Бесплатные займы можно брать до 92 дня акции включительно;
Займы можно брать не только 3 раза (по 30 дней), 6 раз (по 14 дней) или 12 раз (по 7 дней), но и в любой комбинации этих сроков;
Продление по бесплатным займам платное. 

#украина #деньги #кредит #динеро #dinero #manifin.finance #займ #дозарплаты


Подать заявку на сайте https://dinero.io.ua

Новости и акции от микрофинансовых компаний Украины.

Найти выгодное предложение по кредиту https://manifin.com/category/microloans/company-news/
Подать заявку на кредит наличными
Оформить кредит без справок и поручителей
Взять кредит онлайн на карту срочно
На сайте http://manifin.com найдете лучшие новости и информацию по кредитам!

ДИНЕРО онлайн займ на карту Кредит 0% новым клиентам


DINERO COM UA (Динеро ком юа) новая микрокредитная компания в Украине. Если вам срочно понадобились деньги на банковскую карту, то можете смело подавать заявку и ее рассмотрят в течении 15 минут! Первый заём до 3000 гривен. Если займ был вовремя погашен, то при повторном обращении в компанию можете получить уже до 10.000 гривен на карточку любого банка Украины.

Условия для получения онлайн кредита в Динеро юа:

Возраст заемщика от 25 лет;
Гражданство Украины;
Мобильный номер телефона;
Наличие паспорта;
Отсутствие просрочек в других компаниях;
Наличие действующей банковской карты.

Почему люди выбирают Dinero?

Простое оформление
никаких дополнительных документов и проверки доходов
Скорость - 
получите заем за несколько минут
Продлевайте дату оплаты при необходимости
Первый заем - бесплатно
Самые низкие на рынке ставки для повторных  займов


Как подать заявку на займ?

Перейдите на главную страницу сайта www.Dinero.com.ua и заполните форму заявки.Микрокредиты Украины. Взять микро кредит онлайн на карту срочно!

Микрокредит — выбор населения Украины!

Последнее время наблюдается повышенный интерес к микрокредитам. Финансовые организации отмечают увеличение объемов в разы. Но кредитные специалисты говорят о том, что рынок еще не до конца заполнен. 

Для кого же, собственно предназначен микрокредит? 

Эксперты утверждают, что спрос на такой вид замов превышает предложение, так как граждане отдают предпочтение преимуществам микрофинансирования перед банковскими кредитами. Основным преимуществом является удобство получения. Для оформления нужен только паспорт и код, все остальное не имеет значения.

Основными заемщиками на сегодня являются среднее и старшее поколение, среди которых очень мало молодежи. Цели для оформления могут быть самыми разными, это могут быть текущие финансовые трудности в индивидуальном предпринимательстве, это могут быть деньги до зарплаты, непредвиденные расходы и многое другое. 

Если вам нужен микрокредит в срочном порядке, то вы можете выбрать лучшее условие на нашем сайте и сразу оформить онлайн заявку на получение.

Деньги в долг онлайн на 30 дней до зарплаты в Украине

Вам срочно нужны деньги? До зарплаты не дотянули, занять не у кого? Воспользуйтесь предложениями популярных МФО, которые реально дают деньги в долг в режиме онлайн  для всех городов Украины.  Получите деньги в долг срочно на карту или счет онлайн не выходя из дома, а наличными мгновенным переводом, оформив заявку без посещения офиса МФО. Для срочного получения денег в долг потребуется только паспорт. 
Взять деньги в долг мгновенно можно круглосуточно,  а также в выходные дни. Деньги онлайн можно получить сегодня и без процентов. Займы онлайн - самый быстрый способ получения микро кредита, который оформляется через интернет. 


Где занять, если срочно нужны деньги?

В нашей жизни периодически складываются такие ситуации, когда срочно нужны деньги в долг, а свободных средств в наличии нет. Такие проблемы появляются даже у весьма состоятельных людей. Лучшим выходом из подобной ситуации является быстрое получение кредита. Но, к великому сожалению, в подавляющем большинстве кредитных организаций для того, чтобы срочно взять кредит, нужно пройти множество бюрократических формальностей, что затрудняет быстрое получение денег. 

Где лучше занять? 

Если вы хотите быстро и без проволочек взять займ на срочные нужды, оставьте заявку в МФО. В МФО получение займа достаточно оперативное дело. Вы можете использовать полученные деньги на любые цели: строительство, ремонт, учебу, лечение, покупку. Никто не спросит, на что и зачем срочно нужны деньги. Выберите удобный вариант и уже сегодня реализуйте мечту! МФО одобряют микрозаймы не только идеальным заемщикам, но и с плохой кредитной историей, просрочками в банках, работающим неофициально, безработным, студентам и пенсионерам. У онлайн займов высокая вероятность одобрения с любой кредитной историей, выдаются дееспособным гражданам Украины с 18 лет по паспорту и коду!

МФО Швидко Гроші (Україна) Взяти кредит готівкою терміново до ЗП

Коли потрібні швидко гроші люди дуже часто беруть позику онлайн. Рекомендуемо відправити онлайн заявку в компанію Швидко Гроші. Кредит до 3000 гривень готівкою без довідок про доходи та поручителів. Відправте заявку саме зараз та узнайте о рішенні не виходячи з дому чи роботи.
Швидкі гроші на будь-яку карту на 7 або 14 днів. 

Манивео Микрозайм Moneyveo ua Кредит Онлайн на карту за 8 минут

Мани вео - микрокредитная компания Украины, где вы можете оформить кредит в любое время суток. Получить деньги на карту в организации Mонивео юа можно за 8 минут имея из документов только паспорт и код. Возраст заемщика от 18 лет. При первом обращении сумма займа до 3000 гривен, при последующих до 10000 гривен. МФО Манивео занимает лидирующие позиции в области кредитования и имеет высокую оценку за отличный сервис!

Сторінки:
1
2
3
попередня
наступна