Зворотний бік російської армії

  • 18.06.21, 21:39

У Чорноморському регіоні НАТО проводить багатонаціональне навчання, в яких візьме участь і Україна.

Такі спільні навчання — це ще один важливий крок і головний захід, спрямований на набуття можливості ВМС ЗС України працювати повністю за стандартами НАТО.

Чому Україна вибирає НАТО?

Відповідь очевидна. Україна ровняется на кращі, сильні, успішні і розвинені армії світу. На армії, забезпечені технічною і фінансовою потужністю, що розвиваються і впроваджують нові технології. На армії, які поважають. На армії, які піклуються про своїх військовослужбовців, цінують їх життя.

І звичайно ж ніхто не стане рівнятися на армію, від якої одна назва ….

Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу на російських телеканалах і в ЗМІ розповідає про унікальний озброєнні, про стратегічні ядерні сили російської армії, про велику програму щодо реформи армії.\Як завжди, називає якісь відсотки: «показник сучасного озброєння в російських Стратегічних ядерних силах становить 86%», «рівень сучасності вище 70%, і цей показник продовжує збільшуватися»; звідки він це взяв, з чим він це зіставляє? Мабуть, йому одному відомо, а інші не ставлять питання, типу «мовчи дурень за розумного зійдеш».

Так що ж ховається за красивою ширмою?

А ховається гола правда. І це в прямому сенсі: російська армія злиденна, гола, голодна і переживає найгірші свої часи. Російське озброєння не придатне для бойових і навчальних дій. 9 червня 2021 року в Болгарії під час навчань винищувач МіГ-29 впав в Чорне море — виготовлений в РФ …\ 21 квітня 2021 року в Румунії під час тренувального польоту розбився МіГ-21 — виготовлений в РФ; 23 березня 2021 року три члена екіпажу далекого бомбардувальника Ту-22М3 загинули в результаті нештатного спрацьовування системи катапультування при підготовці на землі на військовому аеродромі в Шайковка Калузької області …, 25 грудня минулого року Літак Ту-154, що належить Міноборони Росії, розбився на Чорному морі і цей ряд можна дуже довго продовжувати і розширювати танками, мінометами, підводними човнами … і особовим складом, який там загинув.

Але в кожної «залізяки» знаходяться люди. І людський фактор завжди буде мати місце при НП на військових навчаннях і армії в цілому.

За неофіційною інформацією, в СРСР був визначений допуск (у відсотковому відношенні — 2%) по загибелі людей на військових навчаннях. У 2003 році в ефірі Першого каналу стверджувалося , що допустимі «солдатські витрати» не повинні перевищувати 4% від чисельності бере участь у навчаннях особового складу.

Згідно оцінці військового експерта Віктора Мураховського, щорічно російська армія витрачає на навчальні стрільби 100 тисяч одиниць боєприпасів, в них беруть участь близько мільйона військовослужбовців. 4% від мільйона ??? Правда, жах … 40 тисяч гине тільки на навчаннях.

І це армія, на яку в рік виділяється більше 65 мільйонів доларів. Хоча питання: на армію або благополуччя окремих генералів?

Може тому армія злиденна, а Шойгу вимагає від підлеглих приховувати правду і розповідати казки про боєздатність і велич російської армії.

І якщо вже говорити про «улюблених відсотках» Шойгу, то 50% звернень по смертям пов’язані з самогубствами в російській армії. Десь причинами стали злочину щодо загиблих, десь особисті мотиви. Останнім часом по срочникам йде доведення, що в основному смерті відбуваються внаслідок нестатутних взаємовідносин. І слід пам’ятати, що нестатутні відносини — це і моральне і фізичне насильство. Тобто примус до якихось дій.

Видно реформа в російській армії привела до збільшення насильства, суїциду, хвороб, ненадання медичної допомоги, пияцтва, наркоманії, нестатутних відносин в т.ч. і «дідівщини», поборів і т.д.

Армію розікрали і продали все, що можна продати, НЗ як такого вже не існує …

Залишилося тільки приховувати правду і «грати біцепсами», щоб за бравадою не помітили хвилювання.

І хто, по добрій волі, захоче служити в такій армії? Хто захоче рівнятися на таку армію? Хто захоче співпрацювати, проводити спільні навчання з такою армією?

Хіба у таких треба вчитися і переймати досвід, рівнятися на стандарти і досягнення? НІ! І Тисячі раз НІ!

Джерело: https://myc.news/ua/kolonka_redaktora/iznanka_rossijskoj_armii

На Крим обрушилися зливи: місто Керч перетворилося на Венецію

  • 17.06.21, 18:02

Крим страждає через несприятливі погодні умови, вночі 17 червня на півострові випали дві місячні норми опадів, більше за всіх постраждало місто Керч.

У центральній частині Криму дощі були слабші, повідомляє ТАСС.

Понад 200 домоволодінь в Керчі були підтоплені, лікарні і частина міста залишилися без електрики через сильні зливи. Введено режим надзвичайної ситуації. Почалася евакуація людей. https://www.youtube.com/embed/H9uRF2LZzjo По всьому Криму оголосили штормове попередження в зв’язку з несприятливими погодними умовами.   На думку відомого експерта-кліматолога, аномальні опади можуть бути пов’язані з торішніми спробами російської влади маніпулювати погодою і викликати штучні дощі. «Намагаючись вирішити нерозв’язну проблему посухи, окупаційна влада звернулися до горе-вченим, які почали розкидати йодид срібла з літаків. Цей безвідповідальний експеримент може мати далекосяжні наслідки, природний баланс в атмосфері зруйнований. Засухи можуть чергуватися з повенями. Це можна порівняти з Чорнобилем» , — сказав експерт. https://www.youtube.com/embed/L49d_8-_ufE «Глава» Криму Сергій Аксьонов примчав в затоплене місто і на човні проплив в проблемних місцях.  https://www.youtube.com/embed/ief0lpII3nY За моторним човном пливли три людини, на яких ніхто не звертає уваги, з чого випливає висновок, що це охоронці глави, яким не вистачило місць у човні.

Джерело: https://myc.news/ua/proishestvie/na_krym_obrushili_livni_gorod_kerch_prevratilsya_v_veneciyu?fbclid=IwAR0GlMBEkPOzNjU4KWdEgjJhkdR4CzHmeUhXvOd1vXJxkJibZMBLMu1FCss

Інфляція совісті

  • 17.06.21, 13:05

Реальна фінансова прірва між олігархами та простими громадянами з кожним роком стає все глибшою та ширшою. Росія вже увійшла до п’ятірки економік світу за найвищим рівнем соціальної нерівності.

За даними Boston Consulting Group, провідної міжнародної компанії, що спеціалізується на управлінському консалтингу, за минулий рік добробут 500 найбагатших росіян збільшилася в 1,5 раза — з 456 до 663 млрд доларів, перевищивши на 45% суму всіх банківських заощаджень громадян і на 14% міжнародних резервів центробанків. Росія впевнено лідирує «у перегонах» по зростанню соціально-фінансового розшарування.   У період пандемії і кризи надзбагачення окремих росіян побило всі можливі рекорди. Фактично 43% ВВП країни вже під контролем олігополій, таких структур ринку, при яких в одній галузі домінує невелика кількість конкуруючих фірм, які виробляють значну частку продукції певної галузі, а поява нових продавців ускладнена чи неможлива.   Розпіарена Кремлем стратегія «підтримки галузей» дала зворотний ефект і замість підтримки економіки лише посилила окремі підприємства, що контролюються олігархами. Тому вплив олігополій на ринок в майбутньому Росії тільки зростатиме.   За прогнозами аналітиків, якщо тренд не зміниться, то вже до 2025 року найбагатші контролюватимуть вже 60% російського ВВП, їхній добробут підніметься ще на 20-30%, що, як мінімум, в чотири рази перевищить «очікуване зростання» доходів населення.   Реальна ж фінансова прірва між елітами і громадянами в результаті може виявитися значно ширшою. Тому що за прогнозами, ще як мінімум декілька років загальносвітова інфляція буде нівелювати зростання реальних доходів населення.   Експерти очікують, що навіть при найсприятливішому відновлювальному зростанні економіки кількість бідних буде рости пропорційно кількості багатих. Через що вже до 2024 року соціально-класова криза може повернутися в Росію і стати ключовим фактором нестабільності країни.  

Інфляція пришвидшує темпи розшарування соціуму. Незважаючи на всі показові зусилля уряду, зростання цін в Росії прискорюється. Після відносної паузи в квітні, в травні стався новий стрибок. За підсумками травня індекс споживчих цін, який вимірюється по «розширеному споживчому кошику», за даними Росстату, збільшився в перерахунку на рік на 6,02%.   Планку в 6% річна інфляція подолала вперше з жовтня 2016 року. Прискорення зростання цін відбулося як на харчові продукти, так і на непродовольчі товари.

Найбільший стрибок продемонстрували ціни на базові харчові продукти (зростання за травень на 1,04% проти 0,87% в квітні або в перерахунку на рік — зростання на 8,07%). Так, згідно з Росстатом, хліб подорожчав на 8,26%, крупи — на 8,79%, м’ясо і птиця — на 10,92%, риба — на 12,56%, соняшникова олія — на 27,94%, цукор — на 41,54%, овочі — на 8,23%.   Ціни на непродовольчі товари при розрахунку рік до року зросли на 6,7%. У лідерах ціни будматеріалів (+ 16,44% рік до року) і послуги готелів (+ 22,7%). Ціна бензину за місяць додала ще 0,3% (зростання в річному обчисленні 6,24%).   Інфляцію пришвидшує і сам уряд Росії, піднімаючи ціни і тарифи на контрольовані державою товари і послуги. Так, тарифи ЖКГ виросли на 4,03% рік до року, послуги міського транспорту подорожчали на 3,12%.   Розганяє інфляцію ще й то факт, що зростання споживання йде в значній мірі коштом кредитів. Накопичення у більшості громадян вже закінчилися або закінчуються, тому населення вимушено бере нові кредити.   З початку 2021 року банки видали майже 3 трлн руб. нових позик. Темпи зростання споживчого кредитування досягли 20%.  

Сьогодні ЦБ Росії збільшив ставку відразу на 0,5 п.п. другий раз поспіль, тепер вона становить 5,5%. І все одно реальна ставка залишається негативною (-0,5%) при інфляції 6%.   Напевно в наступний раз ЦБ підвищить ставку знову на 0,5%, і цілком ймовірно, що реальна ставка буде негативною — так розганяється зараз інфляція. Опубліковані в середу дані Росстату про зростання цін на першому тижні червня показали + 0,16%, за підсумками червня цілком можливо, що інфляція рік до року буде 6,5-6,7%.   А в липні росіян ще чекає й заплановане урядом зростання тарифів природних монополій на 4-6%. Тому сподіватися на покращення ситуації та почати багатіти переважній більшості росіян навряд чи варто.

Джерело: https://myc.news/ua/kolonka_redaktora/inflyaciya_sovesti?fbclid=IwAR3jNtq48XFKoDImDyz4mv1ko_c9SzJmZB-fCBOjgLV3-vJTN4hFobjHRVk

Білецький про СБУ

  • 16.06.21, 12:36

Сьогодні Парламентський комітет розглядатиме як невідкладний оновлений законопроект про Службу безпеки України. Запропонована реформа СБУ не відповідає умовам безпекового середовища, тобто, умовам війни, яку де факто веде Україна. І ось чому.

1. Розробці закону про СБУ, як і решти законів безпекової сфери, мав би передувати всебічний аналіз загроз безпеці України. З розрахунками, моделюванням і прогнозом. На підставі цього аналізу й має відбуватися побудова відповідних органів. Таким аналізом, звісно, не можна вважати ст. 19 Стратегії нацбезпеки України, яка була затверджена президентом 14 вересня 2020 року.

Разом з тим, ст. 45 згаданої Стратегії визначає досить широке коло завдань, які мають вирішити спецслужби, правоохоронні та розвідувальні органи для забезпечення безпеки держави. Тобто, під ці доволі місткі завдання мають бути сформовані відповідні спроможності цих органів, в тому числі й СБУ.

2. Найефективнішим механізмом контррозвідувальної діяльності, який лишається актуальним й у цифрову епоху, є створення агентурного апарату. Саме він дає можливість ефективно вирішувати завдання контррозвідки. Для довідки: у СРСР, в умовах «холодної війни» із Заходом, в КДБ була «негласна рознарядка» – в середньому, мало бути 1 джерело на 5 осіб трудового колективу. Один офіцер КДБ керував, в середньому, 10 джерелами. Тобто, навіть якщо відійти від цих кількісних показників часів радянської практики, чисельність СБУ в умовах «гарячої» війни з РФ має бути хоча б в півтора раза більшою, ніж запропоновано.

3. Передача ВКР до МОУ. Безглузда ідея. Уявімо собі, що нині Таран мав би власну, йому підпорядковану контррозвідку. Це було б просто зведення рахунків.

4. За модель реформування СБУ взято західні країни. Але більшість з них є членами НАТО, а ті, які не є, оточені країнами НАТО. Крім того, «успішність» західних спецслужб в період активізації Росії після 2008 року викликає великі сумніви. Численні політичні вбивства (замахи), скоєні російськими спецслужбами на території Європи, підриви складів в Чехії, політична корупція європейських чиновників та лідерів громадської думки, що підживлюється РФ. Все це навряд чи є прикладом успішної роботи західних контррозвідок – прикладом, який слід беззастережно наслідувати.

5. Кадрова проблема. Зрозуміло, що високий вступний конкурс в академію СБУ обумовлений, головним чином, бажанням випускників як найшвидше монетизувати набутий ними адміністративний статус. Тому, реформа СБУ в контррозвідку нового типу має полягати у виводі поза штат всіх її співробітників та повному кадровому перезавантаженні (чимало чесних і досить професійних співробітників звільнено в запас, у тому числі керівного складу). Відбір мають здійснювати особи, які мали реальне відношення до контррозвідки й здатні оцінити роботу як рядового співробітника, так і керівного складу. А все дуже просто. Приходиш у будь-яке оперативне управління й знайомишся з трьома речами в роботі підрозділу контррозвідки: кількість та якість агентурного апарату, інформація, яка отримана від нього та її реалізація, а також витрати оперативних коштів. От і вся формула оцінки якості роботи. Приблизно те саме й стосовно підрозділів ОТЗ.

6. Щодо демілітаризації. Незрозуміло, чому СБУ, яка здійснює контррозвідувальне забезпечення військових формувань, має бути демілітаризована. Статус військовослужбовця набагато вагоміший в суспільстві, ніж держслужбовця, і цей статус надає більше пільг. Крім того, військовослужбовець не працює, а проходить військову службу в межах таких правових понять, як «військова дисципліна», «військовий обов’язок» та «військова присяга»; його життя та, навіть, вільний час, регламентовані статутами (а не лише КЗПП – 18.00 – «море на замок»). Статути мають чіткіші трактування своїх положень та накладають відповідні зобов’язання й відповідальність.

7. Звісно, що в умовах нашої бюрократизації та корупції СБУ має зберегти за собою право досудового слідства за статтями, які належать до компетенції контррозвідувального органу. Особливо, в умовах, де факто, війни. Позбавлення цих функцій не дозволить СБУ діяти оперативно та вести повноцінну розробку виявлених потенційних джерел іноземних спецслужб.

Ключовий момент. Досвід створення «нової» поліції, НАБУ та ДБР говорять про те, що треба докорінно реформувати ВСЕ суспільство, а не намагатися, як більшовики, побудувати комунізм в одній, окремо взятій країні. Цього не трапилось, як і не вийшло з НАБУ чи ДБР «непримиренних борців з розкраданням соціалістичної власності». Незважаючи на дуже пристойні зарплати.

Джерело: https://blogs.pravda.com.ua/authors/bileckyj/60c9b4812ab88/

«Голландская пилюля» Кремлю, или о чем забыли рос. спецслужбы

  • 16.06.21, 11:35

Каждому, кто погружается в секреты высокой кухни, известен нежный голландский соус. В то же время стоит помнить, что голландцы, как лучшие в мире селекционеры, преуспели в разведении горьких перцев и продаже острых приправ. Нужно быть внимательным, выбирая еду со словом голландский . На днях одна из ведущих нидерландских газет De Volkskrant сообщила, что четыре года тому хакеры, работающие на Службу внешней разведки России, проникли в компьютерную систему полиции Нидерландов. Факт несанкционированного проникновения был отслежен Службой общей разведки и безопасности Нидерландов (AIVD). Предполагается, что взломщиков интересовали материалы расследования крушения над Украиной в 2014 году самолета рейса MH17. Сторона обвинения уверена, что самолет был сбит из российского зенитно-ракетного комплекса Бук . Суд в нидерландском городе Гааге приступил к основным слушаниям по делу MH17 и каждый день судебного разбирательства приносит все больше неприятных сюрпризов Кремлю и его спецслужбам. В последние годы между Нидерландами и Россией развернулась настоящая кибернетическая война. Нидерланды едва ли ни первыми среди стран НАТО сделали выводы об агрессивной политике России конца 2000-х. Вслед за Великобританией в 2011-ом они приняли Национальную стратегию по кибербезопасности. Были созданы новые подразделения киберразведки. В частности, создана Академия кибербезопасности, привлекшая специалистов лучших образовательных центров и ведущих компаний страны. В 2014 году голландцам удалось проникнуть в компьютерную сеть университетского здания в центре Москвы, в котором работала группа российских хакеров «Сozy Bear», также известная как APT29, действующая под эгидой российских спецслужб. Голландцам удалось взломать видеокамеру россиян и более года наблюдать за ними. Кроме идентификации участников «Сozy Bear», были получены доказательства взлома россиянами серверов Демократической партии США и вмешательства в выборы американского президента. В 2018 году министерство обороны Нидерландов сообщило о пресечении попытки ГРУ Минобороны РФ взломать сеть Организации по запрещению химического оружия (ОЗХО) с офисом в Гааге. По этому делу четыре россиянина с дипломатическими паспортами были выдворены из Нидерландов. У одного из них был изъят ноутбук, использовавшийся для несанкционированного доступа к файлам о крушении рейса MH17. В 2020 году упомянутая газета De Volkskrant сообщила о хакерах из России и Китая, проникших в сеть Европейского агентства лекарственных средств (EMA) со штаб-квартирой в Амстердаме. В руках взломщиков оказались документы компаний BioNTech и Pfizer , разработавших вакцину против коронавируса. Не удивительно, что успехи нидерландских спецслужб в противостоянии российским хакерами во многом превосходят достижения спецслужб других стран Запада. Не располагая какими-либо существенными природными и людскими ресурсами голландцам, удается добиваться максимальной эффективности на разных направлениях. Достаточно вспомнить об экономике Нидерландов, имеющей одни из самых высоких показателей в мире. Или обратить внимание с какой скрупулезностью они собрали остатки сбитого над Донбассом самолета и восстановили его фюзеляж у себя на родине. Это все прибавляет уверенности в том, что и виновные в трагедии рейса МН 17 понесут наказание в ближайшее время. Слушания по делу MH17 набирают обороты, следствие выдвигает всё более весомые доказательства причастности россиян к катастрофе. Практически ежедневно из Гааги руководству РФ приходят самые неприятные новости. Если ранее представители российских властей категорически отрицали свою вину, перекладывая ответственность за крушение самолета на Украину, то теперь заявления российской стороны куда осторожнее. На днях глава МИД России Сергей Лавров скромно заявил, что США якобы утаивают важные факты по делу МН17… . Тогда как ранее Лавров называл обвинения России бездоказательными, а то и вовсе русофобскими. Несомненно, руководство России тревожит динамика гаагских слушаний по делу MH17. По мере продвижения суда нетрудно предположить нервную реакцию российских спецслужб. Нидерландский прокурор по делу МН 17 Тейс Бергер сообщил как минимум о двух свидетелях, которые были подвергнуты нападениям со стороны ФСБ или ГУ ГШ ВС РФ (ГРУ). Хотя данные свидетели и были засекречены, к одному из них в дом ворвались вооруженные люди. Другой лишился компьютера, который использовался для установления обстоятельств трагедии. Прокуратура считает, что спецслужбы России пытаются помешать законному расследованию катастрофы. Более того, российские разведчики пытаются запугать свидетелей для сокрытия своих злодеяний. Появление информации о попытках российских хакеров помешать следствию дает понять, что спецслужбам Нидерландов известно больше, чем думают в Кремле. Отстаивая правосудие, голландцы старательно подошли к сбору и защите доказательств о причастности России к катастрофе, которые ни станут горькой голландской пилюлей для всех виновных.

Источник: https://www.opentown.org/news/306856/

Агенты без соцсетей

  • 15.06.21, 15:42

Двухдневные антитеррористические учения провели в прифронтовой Авдеевке – эксклюзивные кадры тренировок спецподразделения "А"

Бойцы спецподразделения "А" СБУ выполняют сверхсложные задачи и спецоперации по обезвреживанию "террористов". И часто именно в зоне ООС, на передовой. "Утро с Украиной" побывало на тренировке спецназовцев и сняло эксклюзивные кадры по обезвреживанию "террористов".

По легенде в Авдеевке Донецкой области диверсанты взорвали главный стратегический объект города – коксохимический завод. Затем притаились на одной из сельскохозяйственных ферм – вооруженные и опасные. И сколько их там – неизвестно.

Это не что иное, как терроризм. Поэтому разоружить и задержать злоумышленников – задача элитного спецподразделения СБУ. Должны это сделать быстро и без потерь среди местного населения. Именно к таким боевым ситуациям бойцы спецподразделения "А" СБУ готовятся за сотни километров от прифронтовой зоны на полигонах.

Другой боевой сценарий отрабатывают буквально в 50 метрах. Бойцы наткнулись на вражеский блокпост. На тренировке настоящее все – пули, гранаты.

Подробнее: https://www.segodnya.ua/regions/donetsk/agenty-bez-socsetey-kak-uchatsya-boycy-samogo-tainstvennogo-specpodrazdeleniya-sbu-1557861.html?fbclid=IwAR0KUeS-8X0IuLtziBKYfBtdry7TUfmZjcQo3jPPDPF3Uo6R0ZUTXASr_uA

Елітний підрозділ ЦСО “А” СБУ

  • 15.06.21, 15:32
Елітний підрозділ ЦСО “А” СБУ. Детальніше: https://kanalukraina.tv/episode/elitniy-pidrozdil-cso-a-sbu?fbclid=IwAR2BTrxpAOheKWq8reY433qFyfy56vIVrvsMAmc9qPJ2AjH2XdGwK8i2r5A         

Кіберфахівці СБУ оновили платформу MISP-UA

  • 14.06.21, 19:03

Кіберфахівці Служби безпеки України оновили інформаційну платформу MISP-UA. Майданчик створено для обміну даними про кібератаки та кіберінциденти на об’єктах критичної інфраструктури і державних електронних інформаційних ресурсах.

СБУ, використовуючи досвід країн ЄС і НАТО, у 2018 році впровадила відповідну систему на базі відкритого програмного забезпечення Malware Information Sharing Platform – MISP-UA.

Після долучення до платформи організація, установа чи підприємство отримує можливість обмінюватись через MISP-UA з іншими учасниками та СБУ актуальною інформацією про реальні й потенційні кіберзагрози, знаходити способи та інструменти для їх виявлення і нейтралізації.

Протягом 2021 року спецслужба реалізувала низку принципових оновлень MISP-UA, що дозволило забезпечити відповідність платформи сучасним викликам кібербезпеки держави.

На теперішній час кіберфахівці СЦЗК впровадили такі нові інструменти та функції:

  • оновлено версію платформи MISP до 2.4.141, яка використовується провідними спеціалістами з кібербезпеки CIRCL, CERT, CSIRT, NATO та ін.;
  • внесено важливі зміни до функції експорту подій, які дозволять користувачам системи отримувати лише актуальні ідентифікатори компрометації;
  • для забезпечення максимальної актуальності автоматичного інформування користувачів значно підвищено гнучкість налаштувань механізму розповсюдження подій між ними;
  • для актуальності даних, які надаються користувачам, впроваджено час життя ідентифікатору компрометації, що дозволило автоматично виключати з експорту ті, що застаріли;
  • для розширення можливостей платформи інтегровано сервіси CyberChef та Cuckoo Sandbox – інструменти, які використовуються фахівцями з кібербезпеки для аналізу даних і дослідження шкідливого програмного забезпечення;
  • для забезпечення зворотного зв’язку із користувачами додано функцію їх інформування після публікації доданої ними події, у тому числі опублікованої у складі іншої події;
  • оновлено інструкцію з експлуатації платформи MISP-UA, а також здійснено низку інших важливих доопрацювань.

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБ України нагадує, що оновлена платформа MISP-UA дозволяє користувачам підтримувати свої системи кіберзахисту максимально готовими до відбиття потенційних атак, у тому числі атак так званого «нульового дня». 

Довідка:

Наразі до платформи MISP-UA підключено майже 800 користувачів і відслідковується 3 мільйони унікальних індикаторів компрометації.

Джерело: https://ssu.gov.ua/novyny/kiberfakhivtsi-sbu-onovyly-platformu-mispua-shchob-efektyvnishe-zakhyshchaty-orhany-derzhavnoi-vlady-vid-khakerskykh-atak?fbclid=IwAR1LINSYBiz_OwaGC7zZTpdAcu9hzxLiFbb8GwGqIseSMAwMcytTzNGnxdc

Провали російських розвідників в 21 столітті

  • 14.06.21, 18:45

З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Історія школи КДБ ще не знала настільки провальний період, який настав для російських шпигунів в 10-х роках XXI століття.

Якщо завдання шпигуна - не бути спійманим, то тоді російські спецслужби дуже погано працюють. Очевидно, що в ГРУ повинні хвалити за провали, щоб агенти працювали настільки погано.

Низький професіоналізм такої «розвідувальної» діяльності, принаймні, дивує. Однак якщо врахувати, що співробітники спецпідрозділів працюють, щоб збагатити правлячий режим Кремля, то викриття шпигунів можна легко пояснити.

Халатність роботи агентів виражається в недосконалому опрацюванні плану операції, виборі виконавців, а в зарубіжних країнах і вербуванні некваліфікованих кадрів, як, наприклад, в Болгарії.

Росія досі розглядає Болгарію як країну-сателіт, яку вона намагається використовувати для підриву інших країн НАТО. І якщо розглядати розкриття російських шпигунів з цієї точки зору, то можна побачити користь для Кремля. Адже якщо шпигуни були виявлені, значить, вони там були і вели свою діяльність, а значить, могли з'ясувати інформацію, якої не повинні були знати.

Проте арешт російських шпигунів в Болгарії привів до того, що були вислані російські дипломати, а громадяни Болгарії стали ганьбою для всієї країни і були звинувачені в державній зраді. Шпигунський осередок діяв кілька років, і у контррозвідки було достатньо часу, щоб зібрати доказову базу. Після успішної роботи, сумнівів у вині шпигунів не виникає. Прокурори показали відеозаписи під час пресконференції того, як керівник мережі обговорював з агентами їхні дії і фінансову винагороду. Був навіть запис того, як один з агентів фотографував секретну інформацію на своєму комп'ютері.

Втім, як і слід було очікувати, незважаючи на явні докази проти російських дипломатів і агентів, посольство РФ в Софії, як і Кремль, заперечували і продовжують заперечувати будь-яку причетність до шпигунської діяльності.

Також вражає ставлення розвідки РФ до своїх співробітників. Відомо, що один з шпигунів втік, прагнучи дістатися до посольства РФ. Однак в посольстві вирішили не допомагати своєму підопічному.

Школа розвідки РФ вже не та і виконані ними завдання сьогодні з першого погляду можна визначити як непрофесійні. Інакше як можна пояснити те, що багато з їхніх злочинів викрили звичайні "цифрові" журналісти?

Детальніше: https://myc.news/ua/specproekty/provaly_rossijskih_razvedchikov_v_21_veke?fbclid=IwAR3Vgr-VC6c2VuMGVjhoSegkSuTb1fxul86x-bpnWbZ02ULze82IPYzRNgc

Боевик «ДНР» обвинил своих главарей в срыве спецоперации

  • 10.06.21, 22:46

Освободившись из подвала «Изоляции» диверсант «ДНР» обвинил свое руководство в измене, сливе их группы и краже средств, выделенных Россией для проведения этой и других диверсионных операций на территории Украины.

Также бывший «министр обороны «ДНР» Игорь Гиркин обвиняет Александра Ходаковского и других причастных к хищению денежных средств, выделенных Москвой для проведения диверсионных операций на территории Украины, в результате чего диверсионная группа боевиков «ДНР» попала в плен.

Подробнее: https://www.62.ua/news/3126522/boevik-dnr-obvinil-svoih-glavarej-v-sryve-specoperacii-v-mariupole-i-predavil-zapis-peregovorov-video?fbclid=IwAR0Y-jIK5iAx2q7l_KBAS7Y0Ds9wdvNkHms9blx1Bx94GSzSZdtKC1HtscA