Мошеннические действия китайских инвесторов и Мотор Сич...

  • 28.05.21, 18:11

Эксперт ВОО «СД Платформа» Иван Нагорняк высказался касательно действий китайских компаний в сделке по заводу «Мотор Сич»

«Мотор Сич продали банкроту, о чем китайские компании умалчивали во время сделки. И активы банкрота могли перейти по праву требования государственному китайскому банку развития China Development Bank, у которого банкрот взял кредит на покупку акций Мотор Сич. Китайское правительство, через подставное лицо, получило бы контроль над украинской компанией имеющей стратегическое значение. И понятно, что китайцы не так заинтересованы в развитии компании, а сколько в получении доступа к технологиям и знаниям» — говорит эксперт

Также Иван Нагорняк отметил, что для Китая присвоение обманным путём стратегических ресурсов является нормой

«Ни для кого не секрет, что воровство технологий это излюбленный метод Китая. Сначала они воровали через совместные предприятия, где инвесторы обязывались брать в партнеры китайцев и учить всему чему сами умеют. Так же методом воровства были массовые кибератаки на американские компании.

И ещё одним методом воровства стала покупка иностранных компаний, которые владеют технологиями, где Китай хочет достичь превосходства. Европейцы лишь позже заподозрили неладное. Примечательным примером была покупка китайцами немецкой компании по производству роботов KUKA. Уже после приобретения немцы говорили, что запустили лису в курятник. Они в открытую заговорили о потери интеллектуальной собственности» — подытожил Нагорняк

Колумбія - Росія. Майже милі друзі.

  • 27.05.21, 11:24
Зростає напруга у відносинах між Росією та Колумбією. Ще наприкінці минулого року Колумбія вислала двох агентів російської розвідки - Олександра Парістова і Олександра Білоусова, які займалися вербуванням агентів в місті Калі на заході країни та збирали інформацію про експлуатацію природних ресурсів в Колумбії. Така діяльність могла вплинути на продажі газу з Росії в європейські країни. Після цього, «за принципом взаємності» на думку російської влади, Росія оголосила двох співробітників посольства Колумбії в Москві небажаними особами і вислала їх з країни, одночасно висловивши «протест» проти рішення, винесеного російським громадянам у Колумбії. Ця подія стала ще одним  «шпигунським скандалом» російської «дипломатії».
З 28 квітня вже цього року в Колумбії проходять демонстрації проти податкової реформи і політики уряду на тлі різкого погіршення економічної ситуації в країні, викликаного пандемією. Заворушення сталися в Боготі, Калі, Медельїні та інших містах. Постраждали понад 1,9 тисяч людей. Не менше 42 осіб загинули. Пізніше уряд погодився внести зміни в плани реформи, міністр фінансів подав у відставку, проте протести продовжилися.
До звичних вимог, таких як підвищення заробітної плати і поліпшення умов праці, додалися нові, породжені пандемією. Протестуючі вимагають оснастити лікарні всім необхідним, закупити вакцини, в тому числі і російську «Супутник V».
На початку протестів сайти колумбійського парламенту і армії піддалися кібератакам, через які протягом кількох годин не працювали. Відповідальність за атаки взяло на себе міжнародне хакерське угрупування Anonymous.
Минулого тижня Міністр національної оборони Колумбії Дієго Молано заявив про причетність Росії до "підбурювання до насильства через соцмережі" на протестах, які вже більше трьох тижнів проходять в південноамериканській республіці.
Дієго Молано в інтерв'ю місцевому виданню El Tiempo заявив, що «в соцмережах є інформація про численні атаки і мобілізаційні заклики з Росії». «Під час протестів з'явилося 102 фейкові новини, виявлені в соціальних мережах; 55 відсотків цих новин дискредитують поліцію».
Раніше, 17 травня, в інтерв'ю іншому колумбійському виданню El Mundo глава оборонного відомства стверджував, що «скоєні кібератаки виходять, зокрема, з Росії».
Хакерські повідомлення у соцмережах зокрема підбурювали мешканців до спонукання влади до закупки російської вакцини «Супутник V». Складається враження, що Кремль таким чином «віддячує» Латинській Америці за «пробуксовку» постачання вакцини до континенту.
Бразильська фармацевтична компанія Uniao Quimica, яка напередодні випустила першу партію російської вакцини від коронавирусу «Супутник V», відмовилася проводити її клінічні дослідження. Бразильське Національне агентство з санітарного нагляду (Anvisa) також повідомило, що все ще не отримало від компанії необхідної документації.
Відомство пояснює, що 31 грудня 2020 року Uniao Quimica подала в Anvisa запит на дослідження «Супутника V». Так як клінічний протокол та інші документи і відомості, необхідні чинним законодавством в області охорони здоров'я, відсутні, 4 січня 2020 року Anvisa зажадала від компанії відсутніх документів, інформації та роз'яснень. Лабораторія все ще не направила відповідь на запит.
Раніше влада Бразилії вже двічі призупиняла реєстрацію «Супутника V». У березні Міністерство охорони здоров'я Бразилії підписало контракт на покупку «Супутника V» на $ 129 млн без конкурсу. Після цього, в кінці квітня, Anvisa не дозволила імпорт і використання «Супутника V». Російські розробники препарату назвали це «політичним рішенням». Бразильський регулятор відзначав, що може переглянути рішення по вакцині, коли російська сторона надішле всі відсутні дані.
«Переможна поступ світом» російської вакцини вже не вперше стикається з заборонами на використання через відсутність відповідних документів. І скільки б Кремль не верещав про «політизованість» таких рішень, справа тут лише у міжнародних нормах та здоровому глузді, який, на відміну від російської влади, присутній у діях потенційних замовників.
Тому від Кремля, який нізащо не  прийме  поразку «першої в Світі вакцини», можна очікувати будь яких, навіть безумних, дій для поширення свого «творіння». А те що люди загинули – так то дрібниця, яка ніяк не може перешкодити великоімперським планам…
Детальніше: https://myc.news/ua/mneniya/kolumbiya__rossiya_pochti_milye_druzya?fbclid=IwAR3DE_uM_dp1FkfpiDouY-TTAqL_KvX-y_1NDpC4kr6zrV41jxhcRdykIbM

Думский паноктикум

  • 27.05.21, 11:16
Влада Кремля раз за разом повторює тезу про те, що якісний склад Думи потрібно змінювати. Владі потрібні професіонали. Але напередодні виборів до Держдуми, розглядаючи списки можливих кандидатів від провладних політичних сил складається враження, що склад нової Думи буде обиратися виходячи з рейтингів скандальних телешоу. Бо саме в постановці та участі у таких шоу майбутні можливі обранці перш за все і є професіоналами.
З «новими» обличчями теж є певний дефіцит. Ходять чутки, що патріарх Кирило особисто відстоює «збереження» в Держдумі віце-спікера Петра Толстого. Крім лобіювання інтересів РПЦ, цей колишній телеведучий встиг стати «обличчям Росії» в Парламентській асамблеї Ради Європи. Причому «обличчям» досить неоднозначним. Тепер до нього може додатися ще один телеведучий з «яскравою» репутацією - Сергій Міхєєв. Багато хто пам'ятає, як цей в минулому політолог і політтехнолог побив в ефірі російського ТБ іноземного експерта. "ТВ Центр" змушений був скасувати вихід цієї програми. Міхєєв, що називається, повертається до коріння. Його політична діяльність починалася в рамках націоналістичного «Конгресу російських громад», а тепер він піде на вибори в складі «прилєпінського» крила «Справедливої Росії - За Правду».
Ще одним депутатом готується стати власне сам Захар Прилєпін із «роду синів боярських». Той самий «письменник зі зброєю в руках», який так полюбляє розповідати, як воював в Донбасі. Антисеміт, ксенофоб і неосталініст. «Засмутився невігластву і підлості, неможливих у російського письменника», - зазначив, зокрема, після прочитання прилєпінської книги «Листи Сталіну» доктор мистецтвознавства, екс-міністр культури РФ Михайло Швидкой. В 2021 році Прилєпін активно пропонував Кремлю свою «гвардію» як інструмент для боротьби з опозицією.
Разом з ними балотується і ще один письменник - Микола Стариков. Сталініст, гомофоб і автор численних статей і книг з найрізноманітніших галузей знань - від економіки до геополітики, які критикувалися багатьма представниками профільних наук за лженауковість. Газета «Коммерсант-Власть» номінувала Старикова на конкурс висловів «Лізость до тіла-2010» через його висловлювань про Володимира Путіна: «Так вже вирішило провидіння, що на складній ділянці нашої історії біля керма виявився Путін. І як би до нього не ставитися, сьогодні саме він утримує країну від хаосу. Саме тому він не повинен йти. Саме тому Путін зобов'язаний залишитися» - пише Стариков.
Від цієї ж партії в Держдуму намір обратися професійний одесит Анатолій Вассерман. Той самий «Анатолє» із мемів, про якого російський політ технолог і публіциста Станіслав Бєлковський сказав: «Він все знає, але нічого не розуміє».
Компанію перерахованим «полум'яним борцям-пропагандистам» в списках «Справедливої Росії - За правду!» можуть скласти не менш яскраві та ще більш далекі від професійної політики кандидати від «Єдиної Росії». Володимир Машков і Михайло Пореченков. ЗМІ пишуть і про Дмитра Пєвцова, хоча сам він це заперечує. Репер В'ячеслав Машнов, відомий під псевдонімами «Гнійний» і «Слава КПРС», також може взяти участь у виборах - тільки від нового кремлівського проекту «Зелена альтернатива».
Єдинороси на майбутніх виборах можуть відзначитися не аби якими жінками у своїй команді. Чого варта сама Марія Бутіна, яка повернулася в Росію із США наприкінці 2019 року, де вона, за її словами, «відстоювала право на вільне носіння зброї», але в підсумку потрапила до в'язниці. На справді ж, молоду шпигунку у липні 2018 американський Мін'юст звинуватив в змові з метою роботи іноземним агентом без повідомлення влади США, в «інфільтрації (проникненні) в організації, що мають вплив на американську політику, з метою просування інтересів Російської Федерації».
Зараз Бутіна також телеведуча - на пропагандистському телеканалі Russia Today, де встигла прославитися поїздкою в колонію до опозиціонера Олексія Навального.
Перераховувати таких «зірок» у списках дотичних до влади російських політичних партій можна дуже довго. Гліб П’яних, Євген Попов, Валерій Соловей, Тимофій Баженов, Юлія Волкова… «нас не догонять»… «нас не догонять»…
А ще «Єдина Росія» дуже хоче бачити в своїх лавах лікарів. Ну не може бути прохідним список із одних шоуменів. Хтось же повинен викликати у електората почуття поваги. А на тлі пандемії справжніми героями виглядають саме медичні працівники. Тому їм – «зелене світло». Можливо їм вдасться «вилікувати» рейтинги правлячої партії,  який в містах мільйонниках пішов нижче 20% і продовжує знижуватися.  Бо одне «шоу» вже явно Кремлю не допоможе.
Детальніше: https://myc.news/ua/mneniya/dumskij_panoktikum?fbclid=IwAR0x90XYorR0zSylzR-Piwd76TGXpSPM-uJRiywCnI53qE0Dg6ohL-Mxsp8

Чому захоплення літака Ryanair вигідне Путіну

  • 27.05.21, 11:08
Після шокуючого захоплення літака ірландської авіакомпанії президентом Білорусії Олександром Лукашенком, був затриманий опозиціонер Роман Протасевич. Лише через два дні після терористичного акту почали з'являтися подробиці події і політологи заговорили про вигоду Росії.

По-перше, з'явилося відео з "зізнанням" Протасевича. На ньому опозиціонер розповідає, що не має проблем зі здоров'ям, про які говорила його мати. Також він стверджує, що співробітники правоохоронних органів ставляться до нього добре і він вже дає свідчення у справі про організацію ним масових заворушень в Мінську. За словами його батька Дмитра Протасевича, а також правозахисників із товариства журналістів, на відео видно, що у Романа зламаний ніс, права сторона обличчя в пудрі і мова опозиціонера нехарактерна для нього. Це може означати, що як і у випадку зі Світланою Тихановською, слова відеозвернення були сказані їм з примусу силовиків.

По-друге, з відкритих джерел стало відомо, що кілька людей після "перевірки" літака в Мінську на наявність вибухового пристрою не вилетіли до Вільнюса, а залишилися в Білорусії. Цей факт говорить про те, що люди, що зійшли з борту, ймовірно, є співробітниками спецслужб. Хто це був, і до яких спецслужба вони належать, ще треба з'ясувати.
Детальніше: https://myc.news/ua/specproekty/pochemu_zahvat_samoleta__vygoden_putinu?fbclid=IwAR0mF5Jahx_NlvrzDANAWtS5fR7vH7SefgLPap6ilS_l8vT4XkfH6d8TNDQ

Бойовики т.з. "ЛНР" ввели нове правило перетину КПВВ

  • 27.05.21, 10:55
Ватажок сепаратистів Леонід Пасічник підписав "указ", який посилює обмеження на перетин КПВВ Станиця Луганська.

Тепер жителям тимчасово непідконтрольною уряду України території заборонено виїжджати в Україну частіше одного разу на місяць, повідомляють сепаратистські ЗМІ.

Тимчасові заходи встановлюються нібито з метою боротьби з епідемією коронавірусу. Тепер жителі з пропискою на окупованій території Луганської області можуть виїжджати з ОРЛО не частіше ніж один раз на місяць. При цьому у виняткових випадках можна перетинати КПВВ частіше, проте для цього необхідний додатковий дозвіл.

У свою чергу громадяни без прописки на території ОРЛО будуть пропускатися згідно з попередньо сформованими списками. Пропускати будуть на лікування, навчання, догляд за близьким родичем, на похорон родича або на отримання "грошової допомоги".

Крім того, в'їзд буде здійснюватися з обов'язковим вимірюванням температури тіла. Жителі ОРЛО з підвищеною температурою і симптомами ГРВІ будуть направлятися на примусову госпіталізацію. Решті - будуть відмовляти у пропуску. При відсутності симптомів і результату ПЛР-тесту людей зобов'яжуть бути на самоізоляції вдома протягом 14 днів.
Джерело: https://myc.news/ua/glavnoe/separatistyzapretili_zhitelyam_okkupirovannoj_territorii_vyezzhat_v_ukrainu_chashe_raza_v_mesyac

Білоруська криза для Кремля

  • 26.05.21, 18:18

Головним завданням Москви щодо Білорусі є не захист
Лукашенка, а створення умов для гарантованого незмінного зовнішнього
курсу Мінська, або навіть встановлення повного контролю над владою
Білорусі. Навіть у випадку зміни влади у РБ Кремль хоче бути впевненим у
своїх позиціях та перспективах. Влада Кремля надає перевагу підтримці
анонсованого Лукашенком
плану внесення змін до конституції РБ, які дозволили б перерозподілити
владу від президента до уряду та парламенту. А потім провести дострокові
вибори - і президентські, і парламентські. Такі зміни у Білорусі мають
посилити вплив Росії на політику сусідньої країни.

 



Досі єдиним суб’єктом білоруської політики був Олександр
Лукашенко. Це дозволяло йому без проблем порушувати домовленості з
росіянами, знаючи, що у них немає іншого партнера у Білорусі. Кремль
розуміє, що будь-які домовленості із Лукашенком діють лише поки він
відчуває свою залежність від російської допомоги. Щойно ситуація
стабілізується, Лукашенко здатен "забути" про обіцянки. Тому
«картопляний диктатор» із своїм «поглядом на всі сторони світу»
практично втратив довіру Путіна. Кремлю такий «флюгер» не потрібен.

Кремль активно веде пошук можливих важелів впливу на
«сусіда». Москва розглядає як варіанти взаємодії з діючими
проросійськими силами на території Білорусі, так і створення власного
«кишенькового» ресурсу – політичної партії – яка б була повною мірою
залежною від кремлівських «господарів».

 



Підтвердженням таких намірів стало оприлюднення
російським інтернет-виданням The Insider документів, які вказують на
плани і деякі результати роботи Адміністрації Президента Росії на
білоруському напрямку. Ці документи отримані з управління президента з
міжрегіональних і культурних зв'язків із зарубіжними країнами, яке
очолює генерал СЗР Володимир Чернов.

 



У одному з документів, який має назву «Стратегія роботи в
Республіці Білорусь» і підготовлений у вересні 2020 року,
стверджується, що «для збереження впливу в Білорусії необхідно
<...> отримати вплив над максимальною кількістю політичних сил в
Білорусі (увійти в керівні органи всіх опозиційних структур) та
<...> створити ресурсну базу для формування майбутнього суспільно
політичного руху, політичної партії <...> - пошук і підготовка до
1200 кандидатів для подальшої участі в парламентських виборах».

Також The Insider опублікував установчу програму
майбутньої прокремлівської партії «Право народу». Офіційно про партію ще
не оголосили, але з її програми можна багато що сказати про плани
Кремля. Одним з неформальних кураторів проєкту створення такого
проросійського руху є референт Управління Президента РФ з прикордонного
співробітництва Юрій Шувалов. Він був одним із функціонерів та ідеологів
«Єдиної Росії», соратником Бориса Гризлова, а також координатором
Центру соціально-консервативної політики, одного з дискусійних клубів
ЄР.

 



Виходячи з тексту установчої програми, Кремль розраховує
відвести протестну активність білорусів від боротьби проти вкрадених
виборів в бік «конституційних реформ». «Ми не прихильники насильницьких
революцій і революційних перетворень, - проголошує програма. - Ми
прихильники рішучих реформ, які сформують міцні умови і механізми для
реалізації гідності громадян і гідності Республіки Білорусь».

 



З програми стає зрозуміло, що Кремль планує перехід
Білорусі до парламентсько-президентської республіки. «Право народу»
також пропонує масштабну приватизацію державного сектора РБ. Вочевидь,
для того, щоб вивести з-під державного контролю стратегічні підприємства
республіки, які через категоричну відмову влади проводити їхній продаж у
Білорусі іронічно називають "столовим сріблом", натякаючи на бажання
Лукашенка залишити їх під своїм управлінням, та передати російському
олігархату. Програма також передбачає «демонтаж цензури» і «повагу
свободи і гідності особистості». Враховуючи, де ця програма складалася,
ця теза звучить досить іронічно.

Що стосується ідеологічного наповнення - технологи
кремлівської АП готові загравати з білоруською ідентичністю. У назвах
проєктів і програмі партії помітно дистанціювання від класичного
«триєдиний народ», «давньоруська цивілізація» та інше про спільну долю
братніх народів. Пропонується цілком сучасний, адаптований під запити
білоруського суспільства проєкт, який прив'язує до Росії в м'якому
форматі, через економіку.

 



Кремлівські політтехнологи не даремно «їдять свій хліб».
Такий «вовк в овечій шкурі» не є токсичним для білорусів, має шанси на
успіх у «вівчарні»…
Детальніше: https://myc.news/ua/kolonka_redaktora/belorusskij_krizis_dlya_kremlya

Заборона на польоти в ЄС і нові санкції для Білорусі

  • 25.05.21, 15:49
Лідер країн-членів ЄС, через інцидент з примусовою посадкою літака Ryanair в Мінську і затримання засновника NEXTA Протасевича, прийняли рішення заборонити білоруським компаніям польоти в Євросоюз, а також висловили намір ввести нові персональні та економічні санкції проти режиму Лукашенка.
 
Про це йдеться на сайті Європейської Ради та повідомляє президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Також лідери країн ЄС закликали європейських авіаперевізників уникати польотів над Білоруссю.

Лідери країн ЄС також засудили затримання Протасевича і його дівчини, громадянки Росії Софії Сапеги, закликавши негайно їх звільнити і гарантувати їм свободу пересування.

Крім того, лідери ЄС висловили намір "якнайшвидше" ввести нові персональні та економічні санкції проти режиму Лукашенка і одночасно продовжити підтримку громадянського суспільства Білорусі.
«Першою темою було викрадення білоруською владою рейсу Ryanair. Європейська рада була єдина у висновку: це атака на демократію, свободу висловлювань, це атака на європейський суверенітет. Настільки обурлива поведінка вимагає потужної відповіді. Європейський Союз вирішив, що будуть введені додаткові санкції проти осіб, причетних до цього захоплення. Дані заходи також будуть поширюватися на бізнес і на економічні установи, що фінансують цей режим», - розповіла президентка Єврокомісії.
За її словами, білоруська влада неправомірно використовувала служби авіаційної навігації, щоб взяти під контроль цивільний європейський літак.
«Безпека рейсів через повітряний простір Білорусі не може надалі викликати довіру. Рада ЄС прийме заходи, що передбачають заборону польотів над повітряним простором Євросоюзу і доступ до аеропортів на її території для білоруських літаків», - заявила Урсула фон дер Ляєн.
Вона вказала, що затриманий журналіст Роман Протасевич повинен бути негайно звільнений. Білоруська влада прямо відповідальна за його здоров'я, як і за здоров'я його супутниці, Софії Сапеги. За словами президентки Єврокомісії, у лідерів ЄС «дуже консолідована» позиція з цього питання.

У той самий час Урсула фон дер Ляєн підкреслила готовність ЄС продовжувати підтримку громадянського суспільства Білорусі та виділити на ці цілі понад 3 мільярди євро, коли країна повернеться до демократії.
Детальніше: https://myc.news/ua/glavnoe/zapret_na_polet_v_es_i_novye_sankcii_dlya_belarusi?fbclid=IwAR0xnq1iCHknZtxL_jsPTNv7kQa7dVBA1UfdYQYxfuXQiYIvzvNXsA8_3bo

Вилучення житла «Л-ДНР» посилить санкції проти Росії

  • 25.05.21, 15:39

Після підписання указу Дениса Пушиліна про вилучення нерухомості, в якій не оплачуються комунальні послуги і власники не живуть особисто, експерти почали говорити, що таке рішення призведе до посилення міжнародних санкцій проти Росії.

Нагадаємо, що закон про приватизацію нерухомості самопроголошеною владою на непідконтрольних дільницях України був підписаний главами «Л-ДНР» і не є законним. Проте переселенці з окупованих територій вже почали отримувати фотографії, інформацію від сусідів, що їхнє майно опечатано і потрапило в списки по вилученню.

На думку самопроголошеної влади так званих «ЛНР» і «ДНР», причиною для вилучення житла є його безгоспність. Поняття безгосподарності ніде чітко не прописане. Такі об'єкти можуть бути виявлені як окупаційною владою, так і місцевими жителями, які вирішать доповісти про те, що в приміщенні ніхто довго не з'являється.

Детальніше: https://myc.news/ua/specproekty/izyatie_zhilya_ldnr_usilit_sankcii_protiv_rossii?fbclid=IwAR254CpcJoFc9ShaxJqZLHIFAHPOm2S_jd9ci6UF-lFDMUDeWx2w7Hj7dCY

Посадити літак або кілька слів про прийоми диктатури

  • 25.05.21, 15:28
Перше повідомлення про загрозу затримання для Романа Протасевича в моєму моніторингу з'являється о 14.39 від Телеграм-каналу "МотолькоПомогі". О 14:40 це повідомлення також опубліковано на Телеграм-каналі NEXTA і NEXTA Live.

Далі пропагандистський наратив Росії і Білорусі будується на цьому факті. У відео телеканалу Білорусь-24 говориться, що прикордонники Протасевича не затримували.

Нібито, міліція дізналася, що подруга Протасевича сфотографувала його і направила Мотолько фотографію. Відповідно, їм стало відомо про приліт Протасевича вже після приземлення літака. А пілот самостійно вирішив летіти в два рази далі до Мінська, ніж до Вільнюса з передбачуваною бомбою на борту.

Це є повним фейком, оскільки в мережі з'явилися скріншоти листування Протасевича зі своїми соратниками, в якому він повідомляє, що на реєстрації і прикордонному контролі в Афінах невідомий чоловік робив його візуальну ідентифікацію та підтвердження того, що він сів у літак.
Тепер все буде залежати від цінностей авіакомпанії Ryanair.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся до голови Євроради Шарля Мішеля з проханням розширити порядок денний майбутнього в понеділок саміту ЄС і розглянути питання про введення санкцій проти білоруської влади через інцидент з літаком «Райанейр».

Глава польського уряду пише в Твіттері, що викрадення цивільного літака - це безпрецедентний акт державного тероризму, який не може залишитися безкарним.

Прем'єр-міністр Латвії Крішьяніс Каріньш закликав провести незалежне міжнародне розслідування інциденту з екстреною посадкою в Мінську літака компанії «Райанейр» Афіни - Вільнюс. Він також зажадав негайного звільнення затриманого в Мінську активіста білоруської опозиції Романа Протасевича, що летів цим рейсом.

З української сторони було зроблено дві офіційних заяви.

У своєму Твіттері спікер МЗС України Ніколенко засудив затримання Протасевича і зажадав його випустити.

Парламентська фракція "Слуга народу", вустами свого члена Євгена Шевченка підтримала дії Олександра Лукашенка і арешт опозиціонера!

ДОПОВНЕНО:

1. Одіозного любителя Лукашенка 24.05.2021 виключили-таки з фракції "Слуга народу"

2. Самопроголошений президент Білорусі позбавив військового звання батька Протасевича, який 30 років віддав військовій службі.

3. З'явилася нарешті реакція від самої авіакомпанії:

Виконавчий директор RyanAir Майкл О'Лірі заявив, що екстрена посадка їхнього лайнера в аеропорту Мінська - «викрадення за підтримки держави».

Коментуючи цей перший подібний випадок в історії європейської авіації, він, зокрема, сказав: «Це був випадок викрадення літака, спонсорований державою... Піратство, що спонсорується державою».

Він додав, що надалі авіакомпанія буде керуватися виключно вказівками влади країн Європи.

В авіакомпанії вважають, що на борту літака знаходилися агенти Комітету держбезпеки Білорусі.
Детальніше: https://myc.news/ua/rassledovaniya_/posadit_samolet_ili_neskolko_slov_o_priemah_diktatury?fbclid=IwAR2gcVUpczitJkZQXLPasSumbzst6s9mzewuwvKQHAOv_lr1j9MbQDsAn7I

Сателітна дружба

  • 25.05.21, 13:05

Важко переоцінити важливість Білорусі для Кремля у якості покірного та абсолютно контрольованого сателіта. Військового, економічного та політичного. «Союзна держава Білорусі і Росії є найбільш просунутим інтеграційним форматом на пострадянському просторі, Москва сподівається на подальший розвиток об'єднання» - про це заявив журналістам прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

Білорусь відіграє дуже важливу роль у контрсанкційній політиці Кремля. Санкції, які може застосувати Кремль до Європи у відповідь на отримані від Європи та США, матимуть значний ефект у двох випадках.

Перший - санкції повинні бути перенесені на територію «противника». Другий - санкції повинні завдавати непоправної шкоди. Росії складно організувати таку «санкційну відповідь» поодинці. Але синхронна відповідь Росії і Білорусії може здобути ефект. Як уже набула ефект переадресація вантажопотоку з прибалтійських портів в російські.

Загроза відключення Прибалтики від електрики може мати дуже серйозні наслідки для цих країн. Енергосистеми Латвії, Литви та Естонії працюють в синхронному режимі з російською і білоруською ще з часів СРСР. Більш того, Білорусія і Росія закривають значну більшість в енергобалансі прибалтійських держав.

На початку квітня Мінськ провів показові випробування своєї енергосистеми, які повинні були продемонструвати ступінь її готовності до виходу Прибалтики з єдиної системи передачі електроенергії. Це призвело до моментального стрибка спотових цін (ціна, за якою продається реальний товар в даний час і в даному місці на умовах негайної поставки) на електроенергію в Литві, яка змушена була збільшити закупівлі в Польщі і скандинавських країнах. Такі понадлімітні закупівлі можуть носити тимчасовий, але не постійний характер. Тривале відключення від поставок з Росії та Білорусії може привести до блекауту у Прибалтиці.

Україна певною мірою залежить від поставок дизельного палива і автогазу з Білорусії та Росії. Припинення експорту нафтопродуктів окремо Мінськом або Москвою матимуть не значний ефект, тоді як синхронні дії в буквальному сенсі здатні знерухомити Україну: свою роботу припинять велика частина комунального транспорту і служб таксі, а ціни на дизель і автогаз в умовах дефіциту моментально злетять.

Цілком зрозуміло, що Кремль не може собі дозволити «випустити» Білорусь із зони впливу та жорсткого контролю. Але політична криза «сусіда» дала зрозуміти Кремлю наскільки непопулярний Лукашенко та його влада серед білорусів. Країна знаходиться «на межі» повного переходу у «західний» табір. Незважаючи на масові протести Олександр Лукашенко продовжує силою чіплятися за владу. Диктатура посилюється. В останні місяці режим активно застосовує силу, ведуться арешти, мають місце тортури. Якщо тиск вулиці знову збільшиться, то і режим теж може виявитися готовим до виходу на новий рівень насильства. Таким чином, Кремль стане головним союзником режиму, який просто розстрілює своїх громадян. Але з кремлівської точки зору це аж ніяк не ідеально.

Кремлю не потрібна соціальна напруга у своєму «сателіті» біля власних кордонів. Кремль прагне не допустити, щоб протести в сусідній країні увінчалися успіхом, як раз тому, що протести відбуваються і в самій Росії, зокрема в зв'язку з опозиціонером Олексієм Навальним та на Далекому Сході.

На даний момент російська сторона безумовно продовжує робити ставку на Лукашенка і надії на те, що Москва раптово від нього відмовиться, практично не існує. І це зрозуміло, адже раптова зміна характеру розстановки сил означало б зростання нестабільності. А в даний час тільки Лукашенко здатний гарантувати наявність в Мінську дружнього по відношенню до Росії режиму.

Але у довгостроковій перспективі Росія не хоче покладатися тільки на нього, в ідеалі їй хотілося б мати палітру різних політичних сил, на які можна було б намагатися впливати. Коли лідер опозиції Світлана Тіхановська ще була кандидатом в президенти Білорусі, Кремль придивлявся до неї як до представника альтернативної політичної сили, стежив, що вона говорить про Росію, про Союзну державу, про можливості двостороннього співробітництва.

Але після того, як Тіхановська опинилася в Вільнюсі, і стало зрозуміло, що вона сильно дрейфує в бік класичного опозиціонера, а Лукашенко зустрівся в Сочі з Путіним і отримав його підтримку, екс-кандидат в президенти перестала бути політиком, з яким Москва могла б говорити на офіційному рівні. Лідери протесту що опинилися за кордоном, в тому числі і Світлана Тіхановська, є його символами, грають важливу роль в налагодженні контакту з західними політиками, але не визначають порядок, динаміку і деталі протестного руху. Тому не цікаві Кремлю.

Детальніше:https://censor.net/ru/blogs/3267258/sateltna_drujba?fbclid=IwAR2GmCoA9QRRpkx0AZknJbgPjpSpneHxtFGx1N354uB9DBPI2KOEcdh3Pzo