А може все почнеться з простого кашлю?

 • 23.11.20, 19:01

Російський "Ощад" не перестає вражати… Не дочекавшись пів року до першого квітня (бо на День дурня така новина була б у абсолютному тренді), перший замголови правління "Сбера" Олександр Ведяхін на повному серйозі заявив кореспондентам ТАСС, що "Сбер" може розробити систему на основі штучного інтелекту для розпізнавання COVID-19 за кашлем.

"Можливості та компетенції "Лабораторії Ощад" по штучному інтелекту дозволяють вже зараз створити систему, алгоритми якої зможуть розпізнати "ковідний кашель", - цитує Ведяхіна прес-служба банку. Тисячі лікарів у всьому світі знепритомніли від такої новини!

Ідея не нова і щось подібне спробували зробити вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT), де і з штучним інтелектом краще, і з менеджментом попрофесійніше, ніж в грефовському "Ощаді". Але швидко відмовилися від цього шарлатанства. Брати на себе відповідальність в діагностиці смертельної хвороби, коли кожна хвилина може бути вирішальною, безвідповідально і загрожує масовими судовими позовами. Але це – в Америці!

Американський інститут так ризикувати не може, але "Ощад" готовий почати розпоряджатися чужими грошима і чужими життями. І за заради хвилинного хайпа готовий вписатися в будь-який псевдонауковий блудняк. При розробці цього «штучно-інтелектуального чуда» "Ощад", як завжди, зможе списати багато десятків мільйонів державних грошей на рекламну іграшку. І якщо це будуть тільки фінансові витрати, то можна буде порадіти тому, що це був не найдорожчий, хоча і самий непотрібний, Ощадовський проект.

Решта дорогих ІТ іграшок – на кшталт непрацюючих роботів або системи розпізнавання осіб - коштували набагато дорожче і були так само марні. А віртуальні ШІ-Юристи, взагалі існували тільки в грефовській свідомості і витрачених бюджетах.

Хоча і за старими схемами, але «списувати» гроші Греф вміє: один тільки невдалий ребрендинг банку з ремонтами по всіх офісах буде коштувати набагато дорожче всіх його ІТ-проектів, але йому все мало.

На коронавірусі "Ощад" піариться з самого початку пандемії: вписався в тестування на covid-19, намагався примазатися брендом до російської вакцини, на яку витратив 3 млрд р. несвоїх грошей, рухав свою "чудо-математичну модель", яка нібито може прораховувати кількість хворих в день і вихід на пік пандемії, але яка на ділі повністю промахнулася за всіма розрахунками.

А було ще одне диво-нововведення - робот-дезінфектор, яким Греф обіцяв забезпечити мало не всі російські лікарні, а на ділі єдиний екземпляр якого тестувався в елітній приватній «ЕМС», та там, судячи з усього, і згинув з ніяким результатом.

До слова, антинауковість "нової" ідеї Грефа визначати covid-19 по кашлю настільки очевидна, що не вимагає ніяких пояснень. Кашель у кожної людини визначається сукупністю хронічних хвороб, зонами ураження дихальної системи, індивідуальністю імунної системи та багатьма іншими особливостями кожного організму. Визначити за зовнішнім звуком навіть тип пневмонії не є можливим, не кажучи вже про тип вірусу.

Греф, мабуть розуміючи, що такою ініціативою може підставитися, поступився презентацією цієї ідіотської ідеї першому заступнику голови правління Ведяхіну, хоча зазвичай він не упускає можливості попіаритися на тлі "високотехнологічно"-фантастичних проектів.

Якщо російські акціонери "Ощад" в особі держави чомусь змушені терпіти відверте виведення грошей з доходу банку, то куди дивляться іноземні власники, яких в російському держбанку 44%? Тим більше, що якраз вони то гроші рахувати вміють! Може, чекають слушної політично-економічної нагоди, щоб провести аудит та виставити мільярдні позови? То, може, час вже прийшов?! 

Детальніше: https://censor.net/ru/blogs/3232574/a_moje_vse_pochnetsya_z_prostogo_kashlyu?fbclid=IwAR3zvpHMjwI37uQpQpmUEGJEE6CWLi9o2czBkj2rCS8vDkC6Ajsl4cOPyto

Рахунок зашкварів Путіна

 • 20.11.20, 19:26
Можливо, ще й не горить, але – підгорає!

За два останні місяці безпрецедентно зросли проблеми Росії на пострадянському просторі.

Спочатку – Білорусь. Народ на вулицях в Мінську, а Лукашенко гарячково будує у себе подобу старої латиноамериканської диктатури. З тією різницею, що якщо Сомоса був вірним «сучим сином США», то «бацька» при першій же можливості норовить знову пограти в багатовекторність. А заміни йому не видно. І незрозуміло, хто від кого залежить - швидше вже Росія від врятованого нею Лукашенко. Результат: Лукашенко під російським військовим дахом, на російські гроші, за підтримки російських пропагандистів будує в Білорусі антиросійську диктатуру латиноамериканського типу з «ескадронами смерті». 0-1.

У Киргизії президент Сооронбай Жеенбеков, який на радощах від того, що йому дозволили заарештувати попередника, створив євразійську партію (знаючи, що в Москві люблять слово "євразійство"), зараз вигнаний зі свого поста. Результати виборів скасовані, "євразійці" в повному загоні, а на чолі виявився недавній зек Жапаров, який для початку кинув Москву - обіцяв не виганяти Жеенбекова, а вигнав. Зараз, звичайно, визнає реальність і демонструє лояльність, але менш переконливо, ніж попередник. 0-2.

Ердоган перетворився на ключового гравця на Південному Кавказі, розморозивши погано заморожений карабахський конфлікт, і стимулював Алієва на рішучий бій. Прямо допомогти Вірменії Росія не змогла, а непряма підтримка поки неефективна. Спроби посередництва стали невдалими для Вірменії. Він свою ставку зробив, а в Вірменії зростає розчарування союзом з Москвою (при всій його раціональній безальтернативності, не варто скидати з рахунків емоції, пов'язані із завищеними очікуваннями). 0-3.

І тут ще феєрична ніч в Молдові, де Майя Санду обійшла Додона за рахунок потужної зарубіжної мобілізації. А це чітко проєвропейський політик - і навіть традиційно прагматичний курс Росії щодо Молдови тут може не спрацювати. 0-4.

Перемога "Грузинської мрії" на парламентських виборах в такому форматі, що їй не треба брати в молодші партнери проросійських "Патріотів". Які при цьому ще й погіршили свій результат у порівнянні з минулими виборами (було 5%, стало 3%). А партія «Єдина Грузія» Бурджанадзе не змогла навіть подолати 1% -ний (!) бар'єр. Лідери опозиції (в тому числі і представники прокремлівської партії «Альянс патріотів»!) не визнають вибори легітимними і відмовилися від мандатів в парламент. У країні почалися протести. Більш за все, спроба оскаржити результати голосування закінчиться безрезультатно: проблема в тому, що опозиція розколота, переслідує протилежні цілі і не може запропонувати виборцям щось більш переконливе, ніж партія мільярдера Іванішвілі. 0-5.

Якщо додати до цього ще й ситуацію в самій Росії, з її відцентровими тенденціями, постійними екологічними катастрофами, натиском коронавірусу, навколополітичними скандалами та іншими негараздами, то рахунок для Кремля стає практично розгромним.


Пригоди українців в аеропорту Лейпцига

 • 20.11.20, 19:05

Наші джерела в правоохоронних органах Німеччини наразі повідомили, посилаючись на німецький ресурс, що сьогодні на території аеропорту поблизу м. Лейпциг федеральною поліцією були затримані шість громадян України, які прибули на літаку Ан-74Т UR-74010, який належить державному підприємству “Антонов”. Вказані особи при перетині державного кордону ФРН використовували підроблені посвідчення членів екіпажу повітряного судна. Зокрема, згідно з інформацією джерел, затриманими особами є: Марченко Роман, 19.12.1975р.н., паспорт FB 347997, який є співробітником адвокатського бюро “Ілляшев та Партнери” (м.Київ), Коцюба Олександр, 11.09.1978р.н., паспорт FV045373, який є радником керівника ДП “Антонов”,



Дехтяренко Ігор, 05.01.1972р.н., працює директором правового департаменту ДП “Антонов”,

Директор юридичного департаменту ДП "Антонов" Ігор Дегтяренко під час прес-конференції, Київ, 10 жовтня 2014 року.

Дехтяренко Ігор

Шевченко Ярослав, 23.05.1974р.н., фінансовий директор ДП “Антонов”, Харченко Михайло, 11.10.1948р.н.,  директор авіаційного підприємства ДП “Антонов”



Харченко Михайло

та Діский Євген. 02.05.1990р.н., начальник відділу на ДП “Антонов”.

 

За наявною інформацією вказані особи прибули 19 листопада п.р. до ФРН з використанням підроблених документів з метою вирішення бізнес-справ, а саме по заволодінню та встановленню контролю над німецькою компанією Antonov Logistic Salis, з метою отримання прибутків від комерційної діяльності фірми. Незрозуміло, чому вказані особи використали незаконний шлях потрапляння до Євросоюзу, шляхом підробки документів. Адже необхідно було витримати законну процедуру в’їзду до ФРН. За нашими даними, така схема незаконного перетину кордону та потрапляння до ФРН налагоджена “на потік” на авіапідприємстві під керівництвом Михайла Харченка та дозволяє незаконного мігрувати до країн єврозони з використанням підроблених посвідчень членів екіпажу повітряного судна. Слід зазначити, що такі посвідчення не потребують віз та загального проходження прикордонного контролю.

Будемо сподіватись, що федеральною поліцією Німеччини буде надана жорстка оцінка та рішуча відсіч спробам окремих громадян порушувати федеральні закони. Закликаємо німецькі та українські правоохоронні органи ретельно розслідувати цей інцидент.

Наразі, наше джерело в аеропорту Гостомеля підтвердило інформацію німецьких ЗМІ щодо даного факту. Зокрема, нами отримано копію відповідного наказу, про відрядження зазначених осіб який був підписаний Михайлом Харченко 18.11.2020 року за №2403.

Детальніше: https://enigma.ua/articles/prigodi-ukraintsiv-v-aeroportu-leyptsiga

ЦИК показала ТОП-10 партий, получивших больше всего мандатов

 • 19.11.20, 15:21

Представители президентской партии «Слуга народа» получили наибольшее количество мандатов депутатов местных советов из числа кандидатов, которых выдвигали партии.

Источник: ЦИК

Детали: По состоянию на 18 ноября ЦИК получил сведения о результатах выборов депутатов 1517 местных советов, что составляет почти 96,2% от общего количества советов, депутаты которых избираются на местных выборах 25 октября.

Из общего количества избранных депутатов, выдвинутых местными организациями политических партий, пока больше всего мандатов получили представители партии

 • «Слуга народа» — почти 17,59% (5809 человек).
 • На втором месте «Батькивщина» — более 12,39% депутатов (4093 человека).
 • На третьем месте «ОПЗЖ» — 11,75% (3881 депутата).

Остальные партии распределились следующим образом:

 • «За майбутне» — более 11,42% мандатов от общего количества (3773 человека),
 • «Европейская солидарность» — почти 10,73% (3543 человека),
 • «Наш край» — почти 5,13% (1694 человека),
 • «Всеукраинское объединение» Свобода «- более 2,61% (863 человека),
 • «Украинская стратегия Гройсмана» — почти 1,72% (567 человек),
 • «Предложение» — более 1, 66% (549 человек),
 • «Радикальная партия Олега Ляшко» — почти 1,62% (535 человек).

Также в ЦИК отмечают, что 6586 избранных депутатов выдвигались для участия в выборах путем самовыдвижения (в территориальных общинах с количеством избирателей в 10 000), а 33 029 избранных депутатов выдвигались местными организациями политических партий.

В общем своих представителей в местных советах разных уровней получили 110 политических партий.

В то же время в ЦИК отметили, что приведенные данные еще не являются окончательными, поскольку сведения о результатах местных выборов еще продолжают поступать от территориальных избирательных комиссий.

Источник: https://www.pravda.com.ua/rus/news/2020/11/18/7274039/

На местных выборах победили "Слуги народа" и "Батькивщины"

 • 19.11.20, 15:10

Лидеры партий откровенно манипулировали избирательными цифрами, но официальные данные Центральной избирательной комиссии свидетельствуют, что наибольшую поддержку украинцев на местных выборах 2020 года получили команды президента Владимира Зеленского и лидера партии "Батькивщина" Юлии Тимошенко, отметила политический эксперт Александра Решмедилова.

"Победитель местных выборов определяется по количеству мандатов, которые получает партия. По этому показателю лучший результат показали "Слуга народа" и "Батькивщина", - констатирует эксперт.

Она напомнила, что в целом по стране в советы разных уровней избирались около 43 тысяч депутатов. По данным Центризбиркома, партия президента получила пять с половиной тысяч мандатов (14,5%), "Батькивщина" - почти четыре тысячи мест по всей стране (10,5%).

По мнению эксперта, официальные цифры разоблачают информационные манипуляции, к которым прибегали отдельные политические силы чуть ли не на следующий после закрытия участков день.

"Цифры каждый трактовал как хотел. Можно было взять какой-то показатель, удобный для той или иной политической силы, и сказать, что они победители. Эти выборы показали, что поторопились отдельные политики заявлять о своей победе, не кий "казус Ляшко" - когда вслух кричат, что победа, но после подсчета мы узнаем, что результат другой", - констатировала Решмедилова.


Подробнее: https://interfax.com.ua/news/election/704276.html?fbclid=IwAR1DlwR_1Cr8WJGIZjVQjQg-iszpA0J2MpT3ZTYJejqAsIEw0LtbAC9oNcE

Зеленский и распорядитель МВФ провели телефонный разговор

 • 18.11.20, 13:00
  Президент Украины Владимир Зеленский провел телефонный разговор с директором-распорядителем Международного валютного фонда Кристалиной Георгиевой.

Як чудо-богатир сам себе переміг

 • 18.11.20, 12:42

Військо, яке наступає, повинно мати чисельну перевагу (у 2-3 рази) над супротивником. Непогано, коли при цьому у атакуючого більш сучасне і в більшій кількості озброєння. Це аксіома перемоги.

Отже, для перемоги у війні достатньо зібрати якомога велику армію та озброїти її, як то кажуть, до зубів. Так?

Так, та не так. Припустимо, прийняли ми рішення про мобілізацію, почали забирати в армію чоловіків та жінок, а ворог, дізнавшись про це, теж розпочинає призов до армії. Бажаючи випередити ворога, ми прискорюємо процес мобілізації, але клятий ворог не відстає.

Але хай там як, та зібрали ми величезну армію. Та от халепа – зброї на всіх не вистачає, та й та, що є, більшою частиною застаріла. Не підготувались ми як слід, а отже, вирішальної перемоги можемо і не отримати. До того ж, наші солдати належним чином не навчені користуватись навіть тією зброєю, що є.

Добре, почнемо з виготовлення більш сучасної, ніж у нашого ворога, зброї. Звісно, така зброя коштує недешево, але як хочеться перемогти, як хочеться розірвати на шматки, розтоптати, розтерти у порох зненависну ворожу армію разом із ворожою державою. Тому ми все більше витрачаємо бюджетних коштів на озброєння, все тугіше затягуючи при цьому паски на освіті, охороні здоров’я та інших соціальних програмах.

Та знову халепа. Ворог, дізнавшись про наші дії, теж розпочав розробку нового озброєння, і теж не шкодує грошей.

І ось і ворог, і ми починаємо розкручувати маховик гонки озброєнь. Але ворог теж не ликом шитий, і явної переваги жодній із сторін досягти не вдається, незважаючи на все більші витрати. Час іде, зброї все більше, сховища забиті, як кажуть, до стелі, але толку від цього немає.

І тоді ми вирішуємо схитрувати. Ми не збільшуємо кількісний склад армії, навіть трохи зменшуємо, подаючи це як прагнення до миру, але поступово, майже непомітно починаємо збільшувати чисельність внутрішніх військ, прикордонників, військових формувань служби безпеки; нарешті – поліції, насамперед її частин спеціального призначення.

І от років через п’ять-сім ми маємо достатньо велику чисельність збройних формувань, щоб вже почати планування майбутньої воєнної кампанії. Крім того, щороку ми проводимо масштабні навчання, для чого призиваємо із запасу, тобто відриваємо від виробництва, все більше і більше працівників. При цьому ми плекаємо надію, що нам вдалося обдурити ворога, що він не узяв до уваги наші приховані приготування до війни.

Можливо, таким чином ворога нам і вдасться надурити, але кого ми точно не обдуримо, так це власну економіку.

Багаторічна світова практика стверджує, що у мирний час в армії будь-якої держави не може одночасно знаходитись більше одного відсотка її населення. Адже кожного солдата необхідно кормити, одягати, лікувати, вчити, розважати, а це все гроші, гроші і гроші. Перебуваючи у лавах збройних сил, солдат перетворюється з виробника на дармоїда. Крім того, солдату потрібна зброя, а це знову гроші, це десятки і сотні тисяч, а то й мільйони робочих рук, які працюють на війну, це також вчені, інженери, агрономи, винахідники, що теж працюють на війну.

У такий «хитрий» спосіб хотів надурити капіталістів Радянський Союз. Збройні сили СРСР на кінець 80-х років нараховували біля 4 млн. чоловік; ще понад 400 тис. чоловік служило у Внутрішніх військах та ще 220 тисяч – у Прикордонних військах КДБ. Чисельність співробітників КДБ у 1990 році становила понад 3 мільйони.

Отже, не рахуючи міліції, у збройних формуваннях СРСР на початку 90-х років перебувало 7,6 мільйона чоловік, що становило понад 2,6 відсотка від чисельності населення (289 мільйонів у 1990 році). Так само робить і путінська Росія. 

Економіка СРСР не витримала непосильного тягаря у вигляді величезної армії та накопичених запасів зброї, яку кожні 7-10 років потрібно було замінювати на більш сучасну або модернізувати. Ніжки держави підломилися, і вона гепнулась та розсипалась, розваливши при цьому вщент весь соціалістичний табір. Схожий історичний віраж зараз повторює і Путін, поступово заганяючи свій народ у цивілізаціний тупик. 

Історія вчить Росію тому, що вона нічому не вчить, тим більше сучасна історія, яку переписують майже кожен рік на догоду можновладцям. 


Джерело: https://censor.net/ru/blogs/3231701/yak_chudobogatir_sam_sebe_peremg_taka_sob_ne_duje_starovinna_kazochka?fbclid=IwAR2SHHf1h63c2fSNekS506CDmXhoH0ErLH5T_zhOTpMyUg30XnNlk_YWVNs

Президент Украины поздравил нового президента Молдовы

 • 17.11.20, 16:36

Президент Украины Владимир Зеленский поздравил с победой на прошедших 15 ноября президентских выборах в Молдове лидера партии «Действие и солидарность» Майю Санду, известную своими проевропейскими взглядами.

Так, Майя Санду во втором туре набрала более 57%, опередив более чем на 10% действующего пророссийского президента страны Игоря Додона.

На официальной странице в Twitter Президент Украины Владимир Зеленский отметил, что ждет укрепления отношений между Украиной и Молдовой, выразив уверенность в евроинтеграции двух народов.

Однако, необходимо отметить, что не все страны довольны результатами выборов в Молдове. Анализ информации из открытых источников свидетельствует о подготовке «белорусского сценария», который заключается в использовании российскими спецслужбами политического противостояния в Молдове для хаотизации социально-общественной обстановки.

Российская пропаганда распространяла информацию о вмешательстве «третьей стороны» в избирательный процесс. В частности, в преддверии выборов пророссийские СМИ распространяли фейки о том, что якобы украинские боты, созданные специально для дестабилизации Молдовы, проводят разного рода деморализующую рассылку в социальных сетях накануне второго тура выборов.

Несмотря на многочисленные манипуляции и масштабное «долгосрочное финансирование пророссийского курса» Молдовы, а также учитывая заявления Владимира Зеленского, Украина поддерживает выбор граждан Молдовы и дальнейший проевропейский курс страны.

СБУ блокувала діяльність інтернет-агітатора

 • 13.11.20, 15:36

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили та блокували у Києві діяльність інтернет-агітатора, який за завданням російських кураторів пропагував тоталітарні режими.

Оперативники спецслужби встановили, що киянин є членом проросійської організації «Регіональний громадський рух русофілів «ПАРУС», яка координується з РФ. За завданням кураторів зловмисник розміщував у забороненій соціальній соцмережі провокативні матеріали. Напередодні місцевих виборів з одних акаунтів він пропагував комуністичну ідеологію, з інших нібито від імені українських правих – нацистську. За задумом «замовників», це мало загострити суспільну ситуацію в країні під час виборчого процесу.

Кіберфахівці СБУ також зафіксували, що зловмисник активно коментував у вигідному для кураторів ключі резонансне рішення Конституційного суду України.

Наразі перевіряється версія про співробітництво зловмисника з спецслужбами РФ через проросійську організацію.

Під час санкціонованих обшуків, у межах кримінального провадження розпочатого слідчими ГУ Нацполіції за ч. 1 ст. 436-1 Кримінального кодексу України, правоохоронці виявили на комп’ютерній техніці та засобах зв’язку докази протиправної діяльності.

Наразі тривають слідчі дії, приймається рішення про повідомлення фігуранту про підозру.

 

Разведка России координировала проект с фейками о MH17

 • 12.11.20, 19:00

Главное управление Генштаба Вооруженных сил России (известное как ГРУ) координировало деятельность медиапроекта Bonanza Media, распространявшего фейки о крушении на востоке Украины малайзийского "Боинга", выполнявшего рейс MH17. Об этом говорится в совместном расследовании The Insider и Bellingcat, сообщает Радіо Свобода.

Bonanza Media — проект бывшей сотрудницы телеканала RT Яны Ерлашовой и голландского блогера Макса ван дер Верффа, продвигающий альтернативные версии катастрофы рейса MH17. Под брендом Bonanza вышло несколько фильмов о крушении, а также публиковались секретные документы из архивов Объединенной следственной группы.

Как выяснили The Insider и Bellingcat, деятельность Bonanza Media курировал полковник ГРУ Сергей Чебанов. Издания изучили биллинги звонков и переписку Чебанова, предоставленные им хакерами, и пришли к выводу, что в начале января 2020 года он организовал поездку Ерлашовой к подконтрольной группировке "ЛНР" для съемок фильма о катастрофе.

 

В феврале 2020 года Ерлашова также согласовывала с Чебановым по почте промо-пост к другому фильму о MH-17, а в мае – статью сотрудничающего с RT голландского журналиста о судебном процессе по делу о катастрофе.

В феврале 2020 год Bonanza Media опубликовало закрытые материалы уголовного дела о крушении MH17, после чего пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков заявил, что они подтверждают российскую позицию по поводу крушения лайнера о том, что российский "Бук" не сбивал самолет. На самом деле в опубликованных документах таких утверждений не было.

Ван дер Верфф написал в твиттере, что даст свои пояснения по поводу расследования на выходных.

 

Объединенная следственная группа по итогам расследования пришла к выводу, что самолет был сбит сепаратистами из установки "Бук", которую доставили из России. Суд по делу о крушении начался в Нидерландах в марте 2020 года, обвинения предъявлены трем россиянам и одному украинцу. По версии следствия, обвиняемые предпринимали совместные действия для получения зенитно-ракетного комплекса из России.

Жертвами катастрофы "Боинга" стали 298 человек. Большинство были гражданами Нидерландов, поэтому международное следствие велось под эгидой прокуратуры Нидерландов, и в этой же стране – как договорились участники следственной группы – идет судебный процесс.

Российские власти неоднократно заявляли о непричастности к катастрофе. Один из обвиняемых, бывший главарь группировки «ДНР», российский гражданин Игорь Стрелков (Гиркин), заявляет, что подчиненные ему люди не сбивали самолет, а на вопрос, кто его сбил, отвечать отказывается.

 

Подробнее: https://ru.krymr.com/a/news-fejki-o-mh17-sozadavala-rossijskaja-vojennaja-razvedka/30944695.html?fbclid=IwAR3nv46E71UrutvabwDkSiMJB3d57h7RzDkXNSFxs5GOhw9kngOAlH6e8aw

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
88
предыдущая
следующая