Нацкорпус – прикриття для рейдерів та бандитів?

  • 14.08.21, 16:54
Нацкорпус – прикриття для рейдерів та бандитів?

Експерти масово заговорили про спроби «розкачати вулицю» після того, як СБУ затримала банду радикалів з Нацкорпусу, котра шантажувала бізнесменів у Харкові. І це, здається, якраз той випадок, коли реальність підтверджує крилату фразу про «патріотизм, як останній прихисток негідників».

Бо Нацкорпус говорить про «тиск на патріотів», але забуває про одну важливу річ: існує велика різниця між політичними переслідуваннями і затриманням банди, що займається рейдерством і вимаганням грошей. Тим більше, доказів цьому – достатньо.

«Інтелігенті діалоги», оприлюднені СБУ, не залишають сумнівів, що таких «героїв» у лавах Нацкорпусу – достатньо. І всі ці розмови про «перевезти труп» і «якщо не будеш платити бабки, тебе похоронять» – далеко не перша кримінальна справа, і мабуть, не остання.

Бо якщо згадати весь шлейф, з якого складається минуле добробату «Азов» і народженої з нього партії, то там давно не залишилося нічого білого і пухнастого.

Ще на початку своєї «бойової» діяльності учасники «Азову» та Нацкорпусу встигли засвітитися у багатьох злочинах. Власне, ще тоді стало зрозуміло, що під прикриттям патріотичного руху збираються не лише чесні і свідомі люди, а й босота. І очевидно, що вона спробує на цьому заробляти. І тут 2 варіанти: продавати свої послуги впливовим політикам або шантажувати місцевий бізнес. У кожному регіоні псевдопатріоти скористалися цим капіталом по-своєму чи й поєднали приємне з корисним.

Наприклад, навесні 2016 року на Запоріжжі було затримано «ювелірну банду», яка здійснювала напади на банки та ювелірів. А пізніше влітку – ще одну банду, що готувала напад на інкасаторську машину. В обох випадках учасниками цих злочинних груп були й «азовці». 

У 2018 році чергова озброєна банда діяла вже в Києва та області. Вгадайте, з кого вона складалася і чим займалася? Двоє білорусів, росіянин і п’ятеро українців, більшість з яких були учасниками чи волонтерами «Азовського руху». І до речі, працювали вони у гарній компанії – у банду входив кримінальний авторитет «Крисак» з близького оточення Віктора Януковича, який під час Революції Гідності возив тітушок на Майдан.

Тож можна зрозуміти, чому банда «воювала» у Києві, а не на Донбасі. Тут можна було рейдерити бізнес, обстрілювати «Київміськбуд», палити вночі дорогі машини та збувати РПГ, привезені з АТО.

І до речі, штурм «Азовом» офісу «Київміськбуду» на Печерську експерти відкрито називали банальним вибиванням грошей з забудовника, рейдерською атакою та спробою «віджати» бізнес.

штурм Азовом офиса "Київміськбуду"


 
Але найбільш прикре у цій історії те, що до реального строку засудили тільки одного учасника – білоруса Івана Марчука. Та й тому дали пом’якшений термін: 3 роки 1 місяць без конфіскації. А звинувачення по іншим учасникам банди досі «буксує» у Дарницькому райсуді. 

За даними правоохоронців, гальмують ці справи колишні підлеглі та соратники Петра Порошенка. Зокрема, тодішні есбуешники Віктор Кононенко і Данило Доценко, екснардеп Артур Палатний. За даними наших джерел у правоохоронних органах, саме Кононенко був головним куратором «патріотів» від спецслужби. Тож цілком зрозуміло, чому досі іде затягування справ у судах.

Нацкорпус

Більше того, правоохоронці відслідкували, що близьким контактом до київської банди є Дмитро Іванов, один із лідерів організації «Традиція і порядок». Яка вже «за традицією» теж займається вибиванням грошей із забудовників. Для Києва це вигідний бізнес. Такі «активісти» можуть непогано заробити навіть на тих земельних майданчиках, де все чисто і немає підстав для реальних протестів.

Нацкорпус

На фоні усіх цих кримінальних справ вже дріб’язково навіть згадувати, що у жовтні 2018 року київську банду з членів Нацкорпусу затримали під час закупки чергових РПГ. А при обшуках знайшли не просто зброю, набої, підроблені посвідчення поліції та журналістів, неонацистську атрибутику, а ще й 9 кг «трави».
    

НацкорпусНацкорпус

І таких прикладів – безліч, перераховувати їх можна безкінечно. Та сам «Нацкорпус» їх не помічає, а фігуранти наведених кримінальних справ роздають інтерв’ю ЗМІ та збирають мітинги «проти утисків». Як бачимо, прикриватися патріотизмом в Україні доволі вигідно і прибутково.

Джерело: https://from.ua/nackorpus-prikrittya-dlya-reyderiv-ta-banditiv?fbclid=IwAR2ckCaIcvM0A8srEty-WyLx1IO1sB-uV5fF69Fe2of8wa3U0zIa06dVP-Y

У Мелітополі силами СБУ розкрито створення фейкової «громади»

  • 13.08.21, 17:29



В умовах навіть гібридної війни ніхто не скасовував заклик бути пильним. Ворог не дрімає. Так, за повідомленням пресслужби відомства, Служба безпеки України (СБУ) припинила чергову спробу дестабілізації суспільно-політичної ситуації в південно-східних регіонах України. Зловмисники планували сформувати псевдодержавні утворення в Мелітополі.

Організатори фейкової «громади» закликали громадян не визнавати українські органи влади.

За даними слідства, кілька місцевих жителів планували створити фейкове самоврядування для розхитування ситуації в регіоні. Для цього вони провели фіктивні «установчі» збори і обрали так званого «уповноваженого суспільством».

Щоб залучити до своїх лав «однодумців», зловмисники обіцяли їм звільнення від сплати податків, а також непідсудність органам судової влади України.

Під час слідчих дій правоохоронці виявили у зловмисників:

печатки псевдодержавного утворення; комп'ютерну техніку та документальні матеріали з доказами протиправної діяльності.

Джерело: https://myc.news/ua/proishestvie/v_melitopole_silami_sbu_raskryto_sozdanie_fejkovoj_obshiny?fbclid=IwAR0rJ2Kc6pLTEmtG_YoLty7kOwo3Urgc4I1_S1Pe0uIHk0U_xGozZMXT-58

В Бердянске открыли военную базу по стандартам НАТО

  • 13.08.21, 16:57

Торжественное открытие пункта базирования дивизиона Морской охраны Мариупольского отряда по ул. Макарова состоялось сегодня. Церемония открытия проходит с соблюдением морских пограничных традиций и ритуалов.

Строительство современного военного городка происходило в рамках реализации международного проекта развития потенциала морской пограничной безопасности Программы по вопросам экспортного контроля и безопасности границ (EXBS) под эгидой Бюро Госдепартамента США по делам международной безопасности и нераспространения Государственного департамента США (именно этот объект посещала в июне временный поверенный в делах США в Украине Кристина Квин в рамках рабочей поездки на восток Украины).

Практическая реализация всего проекта включала строительство и обустройство в Бердянске и в Мариуполе мест расположения и несения службы подразделений Морской охраны по лучшим стандартам аналогичных объектов ведущих стран мира.

Общая сметная стоимость проекта — 4 млн. долларов США.

Сейчас удаленное от основного пункта управления отряда подразделение оснащено так, что обеспечивает оперативное реагирование сил Морской охраны на изменения обстановки во всех участках зоны ответственности, позволяет персоналу готовиться к службе, выполнять задания и восстанавливать силы в комфортных условиях, удерживать катера и другую технику подразделений с максимальным сохранением их ресурса, иметь автономное хранение своих запасов.

Участие в открытии дивизиона приняли:
Советник по морским вопросам Посольства США в Украине Кевин Кильер
Руководитель Регионального управления Морской охраны Госпогранслужбы Украины контр-адмирал Олег Костур.


Источник: https://pro.berdiansk.biz/v-berdjanske-otkryli-punkt-bazirovanija-diviziona-morskoj-ohrany/

Нова гібридна технологія в Азовському морі – GPS-спуфінг

  • 13.08.21, 16:22

Технологія штучного створення сигналів, які фальшують реальне положення корабля, відома як GPS-спуфінг. Фахівці всього світу, в тому числі й України, фіксують подібні речі в Чорному та Азовському морях з 2017 року.

Російськими хакерами систематично публікуються фейкові положення кораблів ВМС України та країн НАТО, намагаючись таким чином створити провокаційні ситуації у вигідному для РФ світлі, а також залякувати громадян РФ постіною “загрозою” з боку кораблів країн НАТО та України.
Проте, російські хакери, які використовують комп’ютерні технології для створення GPS-спуфінгу, не дуже розуміють географічне положення країн Азовського та Черноморського басейнів, а також геополітичну ситуацію в регіоні. Так, за версією російських хакерів американський ракетний есмінець USS Laboon (DDG58) проходиав Керченською протокою під мостом та доходив до українських портів в Азовському морі, без відома РФ.

А ракетний фрегат Королівських ВМС Нідерландів HNLMS Evertsen (F 805) вийшов з Одеси та дійшов до… Севастополя. Використання технології GPS-спуфінгу інколи доходить до повного абсурду — деякі українські кораблі проходять маршрутом по суші, біля Ростову.
Подібні віртуальні рейси та викоритсання GPS-спуфінгу російською стороною фіксуються не лише в Азовському та Чорному морях.
Аномалії GPS спостерігалися, наприклад, на Чорноморському узбережжі РФ навколо палацу Путіна в Сочі. Були інциденти, пов’язані зі спуфінгом російського GPS, в Норвегії під час навчань НАТО, які призвели до зіткнення кораблів, спуфинг з Сирії з боку російських військових, що торкнувся аеропорту в Тель-Авіві.

Джерело: https://www.dialogue.center/blog/nova-hibrydna-tekhnolohiia-v-azovskomu-mori-gps-spufinh/

Прикордонники ФСБ РФ блокують торговельні суда

  • 13.08.21, 15:57


Максимальна середня тривалість штучної затримки суден на виході з Азовського моря в 2021 році спостерігалася в квітні – 70 годин. Найбільші показники утримання окремих суден на виході з Азовського моря (у порівнянні з часом очікування на вході до Азовського моря) спостерігалися в першій половині квітня 2021 року, вони складали до 220 годин, тобто майже 10 діб.

Це співпадало в часі з перекиданням значної кількості військових контингентів та техніки РФ до окупованого Криму під час «весняного військового загострення», в тому числі групи з 15 військових кораблів Каспійської флотилії РФ через Азовське море до окупованого Криму.

В листопаді 2020 – липні 2021 спостерігалося суттєве збільшення часу штучного утримання суден на виході з Азовського моря (тобто тих, що йдуть з українськими експортними вантажами, переважно до країн ЄС, Туреччини та Північної Африки).
Цей показник протягом 6 місяців становив більше, ніж в середньому за 2020 рік, тобто вище, ніж 29,6 години в середньому на 1 судно, а саме — більше 70 годин в середньому на 1 судно.

До де-факто блокади українських портів у травні 2018 року середній час очікування дозволу на прохід Керченською протокою складав 5-7 годин; в другій половині 2018 року цей показник сягав – 80-115 годин (цю ситуацію вдалося послабити завдяки політико-дипломатичному тиску країн Заходу на РФ). Ці перешкоди судноплавству вже тоді розглядалися як частина російських вимог в інших, питаннях – наприклад, зондаж можливості відновлення подачі дніпровської води до окупованого Криму.
Зменшення часу штучного утримання суден в Керченській протоці з грудня 2018 відбулося внаслідок безпосередньої загрози введення «азовського пакету» міжнародних санкцій відносно російських портів Азовського та Чорного морів.

В 2019 цей показник складав 37,4 годин;
В 2020 році середня тривалість штучного утримування на одне судно склало  29,6 годин (зниження за рахунок переляку російських прикордонників з Берегової охорони ФСБ можливістю заразитися COVID-19, оскільки до половини суден, які підлягали догляду, йшли з портів Італії та інших європейських країн, де навесні 2020 року спостерігався значний сплеск пандемії).
В листопаді 2020 – липні 2021 спостерігалося значне зростання – в середньому 53 години.

В середньому за місяць до/з українських портів Азовського моря (Бердянськ, Маріуполь) проходить близько 60-70 суден. Близько 50% з них тим чи іншим чином пов’язані з ЄС (прапор, судновласник, порт призначення вантажу або поєднання таких ознак).
Вони забезпечують 5-7% експорту України (переважно метал та зерно). Кількість суден, що йдуть Керченською протокою до/з російських портів Азовського моря та портів Дону та Волги вимірюється багатьма сотнями на місяць. Цей річково-морський шлях використовується РФ для дуже значного експорту зерна (в цьому сенсі, коли вони примушують чекати українські зернові вантажі, це ще й створення перешкод конкуренту на світовому зерновому ринку). Крім того, це один з основних шляхів морського експорту російських нафтопродуктів через рейдову перевалку в Керченській протоці.

Довідково:
Тривалі перевірки були розпочаті з боку РФ в травні-червні 2018 року – після вводу до експлуатації Керченського мосту. «Легенда» приводів для таких перевірок – можлива наявність на борту суден, що йдуть з українських портів диверсійних груп та вибухівки з метою знищення Керченського мосту (улюбленого проекту В. Путіна).
З травня по жовтень 2018 року також фіксувалися затримання комерційних суден (що йшли до/з Маріуполя, Бердянська) під час руху в морі кораблями та катерами Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ для перевірки на «безпеку». Всього таких затримань в морі було 110, в тому числі 56 – щодо суден, які мали відношення до країн ЄС. Значна частина таких затримань демонстративно відбувалася за 5-7 миль від Маріупольського порту.
Ці затримання припинилися в жовтні 2018 року.

Причиною припинення затримок посеред моря під час руху суден стали 2 фактори:
поява в Азовському морі малих броньованих артилерійських катерів ВМС України (МБАК, тип Гюрза-М, Project 58155 Gurza-M), які розпочали патрулювання морського маршруту на ділянці Керченська протока – Бердянськ – Маріуполь. Наприкінці жовтня 2018 року відбулися 2 інциденти, коли українськи катери перешкодили катерам Берегової охорони ФСБ РФ зупинити комерційні судна (в тому числі попередили про застосування зброї);
 —    політико-дипломатичний тиск на РФ з боку України та країн Заходу, широке висвітлення цих подій в західних ЗМІ.

Джерело: http://big.zp.ua/index.php/2012-02-15-11-30-38/3918-2021-08-12-11-55-17

ПВК Вагнера — одне із знарядь Кремля для впливу

  • 12.08.21, 17:21

Увечері 11 серпня перед будівлею Посольства Республіки Судан в Україні пройшла акція проти злочинних дій Росії в Африці. Організатором заходу виступила громадська організація «Агентство розвитку демократії та інформаційних свобод» (ГО «Ардіс»). До участі в заході долучилися понад 60 осіб, люди тримали в руках плакати, на будівлю посольства велася трансляція слайдів.

Н здание посольства Судана транслировались антироссийские слайды

Глава ГО «Ардіс» Юрій Федоренко зазначив, що Кремль в будь-який спосіб намагається нарощувати свою присутність в країнах Африки. За його словами, було б помилкою думати, що таке «накочування» Росії в Африці — всього лише інструмент, що допомагає політичним союзникам Кремля прийти до влади або зберегти її. Крім цього, Росія відстежує соціальні конфлікти і намагається їх посилити, щоб дестабілізувати країни-мішені, які входять в коло інтересів Москви. Спроби вплинути на африканську самоідентифікацію за допомогою використання будь-яких можливостей, в тому числі і військових, має на меті спробу зменшення впливу західних демократій на Африканському континенті. Тим самим Москва створює ідеальне підґрунтя для посилення залежності від російської влади через економічні контракти або політичний борг диктаторських режимів, підтриманих Кремлем, вважає Федоренко.

Один з активістів, адвокат з Дніпра Володимир зазначив, що Судан має велике геостратегічне значення для Росії серед багатьох інших гравців. Протягом тривалого часу обидві країни підтримували економічні, політичні та військові відносини, в результаті чого Судан розглядався Кремлем як пріоритетний партнер-сателіт на Африканському континенті. Таке ставлення постійно підкріплювалося заявами Судану про агресивні дії Сполучених Штатів, для протидії яким влада Судану вимагає військової допомоги з боку Росії.

За словами іншого активіста ГО «Ардіс», Віталія з Харкова, ПВК Вагнера є одним з головних засобів впливу на країни, «цікаві» Кремлю.

"Росія направила безліч ресурсів на парламентські і президентські вибори в Судані, які відбулися в квітні 2020 року. Застосувавши весь арсенал можливих маніпуляцій та масову дезінформацію в ході виборів, Кремль зміг привести до влади в країні потрібних Росії кандидатів.Смотри такжеРазумков призвал американских законодателей продолжить политику санкций против СП-2 Як результат, угоду про створення на території Судану російської військової бази було підписано в Хартумі 23 липня 2019 та 1 грудня 2020 на Москві. Така база має стратегічне значення для Москви через своє розташування - в районі ключового нафтотранспортного маршруту з Азії в Європу. Завдяки будівництву такої бази Москва могла б "наглядати" за транзитом нафти з Південного Судану, що надходить в нафтотермінал в Порт-Судані по єдиному трубопроводу", - зазначив Федоренко.

Українські активісти наголосили, що світова демократична спільнота повинна змусити владу Судану не йти на домовленості з Кремлем, який перетворить Судан на осередок загарбницьких інтересів Путіна і країну-спонсора міжнародної напруженості.

Як повідомлялося, в планшеті, який, імовірно, належав російському наймиту в Лівії, знайдені деталі операцій ПВК Вагнера в декількох країнах світу.

Джерело: https://myc.news/ua/politika/pvk_vagnera__odno_iz_orudij_kremlya_dlya_vozdejstviya_na_interesnye_dlya_rf_strany?fbclid=IwAR0AvupzIeJq7WwJUqp3rxaW4-Qb8FPBhHPu13I5_f9FizlN2rX7L385-_8

Росія стала колискою неонацизму

  • 11.08.21, 14:30

Згідно зі статистикою, в Росії відбувається набагато більше злочинів на расовому ґрунті, ніж в інших країнах. У РФ щорічно гине понад 4500 осіб від нападу праворадикалів.

Про це пише дослідник-аналітик Курбан Вахідов.

Кремль, а слідом за ним близькі до влади пропагандисти і політологи люблять називати українську владу «фашистською». Їх не бентежить, що президент Володимир Зеленський зовсім не схожий на харизматичного диктатора, що «політичний режим» в Україні далекий від авторитарного, а праві партії і рухи націоналістичного спрямування ледве набирають всі разом 7-10 відсотків голосів.

Помірні фашистські організації Росії — 23:

Російський загальнонародний союз - РЗС Національно-Демократична Партія - НДП Нова Сила ЕО Росіяни Велика Росія - ВР Націонал-демократичний альянс - НДА Народний собор - НС Російський Імперський Рух - РІР НСР (Національний Союз Росії) Собор російського народу - СРН Російський громадський рух - РГР Національний російський визвольний рух - НРВР Партія захисту російської Конституції «Русь» - ПЗРК «Русь» Націонал-патріоти Росії - НПР Націонал-демократичний рух «Російський Цивільний Союз» - НДР РЦС Нація Свободи - НС Російський Націонал-патріотичний рух Опір Національна Соціалістична Ініціатива - НСІ Конгрес російських громад Реструкт ГР "РАССВЕТ" (Громадський Рух "РАССВЕТ") Національна організація російських мусульман Радикальні - 22 організації: Народне ополчення імені Мініна і Пожарського - НОМП Інша Росія Російський Фронт Визволення «Пам'ять» - РФВ «Пам'ять» ООПД «Російська національна єдність» - "Гвардія Баркашова" ВОПД «Російська національна єдність» - ВОПД РНЄ Рух «Олександр Баркашов» Національно-державна партія Росії - НДПР Народна національна партія - ННП Істинна російська національна єдність - ІРНЄ Балтійський Авангард Російського Опору - БАРО Російський об'єднаний національний альянс (РОНА) Гвардія Христа Національна спілка - НС Союз православних хоругвеносців- СПХ Союз російського народа - СРН Північне братство - ПБ Чорна Сотня Рух Парабелум Націонал-соціалістична партія Русі - НСПР Партія Свободи - ПС Російський Образ Націонал-синдикалістський наступ - НСН Заборонені - 8 організацій Рух проти нелегальної імміграції - РПНІ Націонал-соціалістичне суспільство - НСС Націонал-більшовицька партія - НБП Слов'янський союз - СС Фронт націонал-революційної дії (ФНРД) Російський загальнонаціональний союз - РЗНС Ліга оборони Москви Формат 18

Для уточнення російські громадські працівники вивчали, скільки в Україні правих організацій — виявилося чотири. ЧОТИРИ організації націоналістичного спрямування, «нацистськими» які може вважати хіба що російська пропаганда. Організації в Україні:

ВО Свобода Конгрес українських націоналістів УНА-УНСО Українська національна асамблея, на базі якої нещодавно створений Правий Сектор.

«І ВСЕ! Так які ще потрібні докази? Які ще потрібні аргументи, щоб довести — сучасна Росія — це і є Четвертий Рейх?!

Не знаю як європейці, але азербайджанці, грузини, татари, дагестанці, північно-кавказці, казахи, узбеки, туркмени, киргизи, таджики, башкири, чуваші та інші тюркські народи Росії хочуть бути подалі від такої країни. І якщо не на іншому континенті, то хоча б рови по межі, і десятиметровий паркан», — пише Курбан Вахідов.

Джерело: https://myc.news/ua/novosti_mira/rossiya_stala_kolybelyu_neonacizma_skolko_v_rf_dejstvuyushih_pravoradikalnyh_organizacij

Наслідки «пушилінізації» Лукашенка

  • 11.08.21, 14:22

Говорячи про Україну під час пресконференції, самопроголошений президент Білорусі повторював тези, сформульовані ще кілька років тому в Кремлі.

Торік у матеріалі для «Детектора медіа» я спрогнозував процес «пушилінізації» Лукашенка силами Кремля, себто, перетворення президента Білорусі на кремлівського посіпаку, ватажка донецьких сепаратистів Дениса Пушиліна. Сьогодні, у річницю старту протестів у Мінську, на своїй прес-конференції «Велика розмова з президентом» Олександр Лукашенко повністю підтвердив цю тезу.

Відповідям на запитання українських журналістів — ведучої медведчуківського Першого незалежного Діани Панченко та ведучого мураєвського каналу «Наш» Макса Назарова — самоназваний президент Білорусі присвятив понад сорок хвилин.

Він ретельно та методично доносив меседжі щодо майбутнього України, більшість яких вже давно сформульована у Кремлі. Зважаючи на те, що навчання російських військ «Захід-2021», що будуть проходити на території Білорусі, становлять значну загрозу для національної безпеки України, буде не зайвим проаналізувати, які кремлівські меседжі транслює Лукашенко.

Що сказав «пушилінізований» Лукашенко

Слабкість білоруської опозиції та небажання робити реальні кроки з боку колективного «Заходу» призвели до того, що Олександр Лукашенко перетворився на безальтернативного сателіта Кремля, який витрачає усі свої зусилля виключно на торгівлю з Путіним. У цій торгівлі він, природно, готовий пожертвувати всім, у тому числі й Україною.

Спілкуючись із українськими журналістами, Лукашенко сам підняв тему вбитого у Києві білоруського опозиціонера Віталія Шишова, звинувативши у його смерті українську владу, як раніше звинувачував її ж у вбивстві Павла Шеремета (якого диктатор цього разу також згадував).

За словами Лукашенка, якщо вбитий Шишов був на території України, то Україна і несе відповідальність за його смерть. А доказів причетності білоруської влади до цього вбивства немає.

Лукашенко вважає, що припинення авіасполучення з Мінськом була тією «червоною лінією», яку перетнула українська влада, свідомо погіршуючи відносини з Білоруссю. Натомість Лукашенко вважає, що «потрібно було посидіти і помовчати, а не бігти попереду Євросоюзу, куди Україну ніколи не візьмуть». На думку Лукашенка, багато білорусів літали в Одесу, а тепер обирають курорти Краснодарського краю Росії.

Він також заявив, що Білорусь ніколи першою не «зробить капость» та не нападе на Україну, якщо українські вояки першими не ступлять на білоруську територію зі зброєю.

Відповідаючи на слова Макса Назарова, який похвалив Лукашенка за те, що він є популярним політиком в Україні, президент сказав, що «ви дострибаєтеся… Я перейду цю межу… без зброї… І отримаю мінімум 90% підтримки серед українців… І повернемо Україну». Сумнівний жарт був сприйнятий залом з аплодисментами.

Багато часу Лукашенко присвятив поясненню своєї позиції щодо Донбасу. Однак, за його словами, і Порошенко, і Зеленський не робили реальних кроків, щоб припинити конфлікт, тоді як Путін був готовий і на припинення конфлікту, і на відновлення Донбасу. «Порошенко відмовився, щоб у Донбасі був мир», — сказав він.

Лукашенко розкритикував прийняття в Україні закону щодо продажу землі, а також закону про корінні народи. На його думку, такі закони можуть роздратувати Путіна.

Він також визнав, що він би «розмовляв з ідіотами», мабуть, маючи на увазі лідерів так званих ЛНР та ДНР, оскільки таким чином відповідав на питання Назарова, чи потрібно Києву вести прямі перемовини з сепаратистами. Як приклад він навів поведінку Порошенка, який підписав мінські домовленості у присутності Плотницького та Захарченка.Смотри такжеИдеальная жертва Роман Протасевич Крім того, він порадив Володимиру Зеленському «стрибнути у гелікоптер і летіти» на окуповані території Донеччини та Луганщини. Разом із тим Лукашенко вважає, що Зеленському «не дають це зробити».

А ще, мовляв, він готовий зателефонувати Зеленському, але останній не підніме слухавку, тому що американці цього нібито не зрозуміють.

Отже, підсумовуючи слова Лукашенка:

Смотри такжеИстинное лицо секретной армии Путина. Часть 3 Відповідальність за вбивства Віталія Шишова та Павла Шеремета несе Україна; Україна перейшла межу, заборонивши проліт білоруських літаків над своєю територією; Порошенко і Зеленський не хочуть припиняти конфлікт на Донбасі, тоді як Путін чекає цього з нетерпінням; Зеленському треба самому їхати на перемовини до лідерів терористичних угруповань; Білорусь не нападатиме на Україну, але готова воювати, якщо Україна «почне першою».

Якщо ви не помічаєте того, що ці тези лунають із Кремля вже більше шести років, то вам слід почитати «Білу книгу спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018».

Що може зробити «пушилінізований» президент

Відповідаючи на одне з запитань про ймовірне входження Білорусі до складу «союзної держави», яку пропонує Кремль, Лукашенко відповів, що «думає головою Путіна» і вважає, що Кремлю не потрібен такий тягар проблем, який буде викликаний об’єднанням держав. З іншого боку, Лукашенко наголосив, що така його позиція не є перепоною для глибокої «економічної інтеграції».

Однак слід очікувати, що «пушилінізований» президент Білорусі буде не тільки «думати головою Путіна», а й бігати ногами Путіна, та натискати на спусковий гачок автомата пальцями Путіна.Смотри такжеСомнительные связи Кремля: поддержка России в Европе Адже з 10 по 16 вересня цього року на території Білорусі відбудуться військові навчання «Захід-2021» (полігони «Обуз-Лесновський», «Домановський», «Ружанський» та «Брестський»), де, за словами командувача Західного військового округу генерал-полковника Олександра Журавльова, буде відпрацьовано приховане розгортання військ, а особливу увагу буде приділено готовності систем управління та усіх видів забезпечення. Як зазначив Журавльов, російські війська впроваджують нестандартні способи дії батальйонних тактичних угруповань при боротьбі з безпілотниками, цілями, що низько летять, та швидкісними бронеоб’єктами.

Під час попередніх військових навчань «Захід-2017» білоруські та російські вояки воювали з вигаданою країною Вейшнорією, яка відтоді має свої офіційні представництва в інтернеті та навіть свій інстаграм.Смотри такжеПригожин – начало и продолжение преступной карьеры У сценарії навчань «Захід-2021» проти Республіки Полісся та Центральної Федерації (якими, ймовірно, є Білорусь і Росія) виступають країни Няніс, Помор’є, Полярна Республика та міжнародні терористичні угруповання, якими керують західні країни, маючи на меті дестабілізувати Республіку Полісся.

Перший заступник міністра оборони Білорусі Віктор Гулевич сказав, що в контексті сценарію «вороги» захочуть змінити керівництво Республіки Полісся та приєднати її західні території до Няніс. Няніс — це видозмінена литовська назва річки Вілія (Няріс). А Помор’є — історична назва області на південному узбережжі Балтійського моря та в Польщі.

Хоча Україна у сценарії російського генштабу ніяк не представлена, я б не виключав, що українське Полісся може знаходитися під ударом. І замість бажання казкового Няніса приєднати частину казкової Поліської Республіки реальна Білорусь може спробувати приєднати частину реального Полісся, організувавши дестабілізацію українського регіону за допомогою російських спецслужб.

Небезпека навчань «Захід-2021»

За словами американських експертів, які нещодавно взяли участь у віртуальному круглому столі, організованому Центром аналізу європейської політики, проблемою навчань Росії та Білорусі є прозорість, відсутність якої порушує міжнародні зобов’язання в рамках ОБСЄ щодо запрошення спостерігачів. Кількість заявлених військових, задіяних у навчаннях, видається надто малою, а насправді може бути значно більшою.Смотри также«Рабинович напел». Французькі сенатори проводять пропагандистську спецоперацію Кремля проти України Крім того, метою навчань заявлено саме приховане розгортання підрозділів. До того ж, Росія бойкотувала зустріч, організовану керівництвом ОБСЄ, щоб, згідно з вимогами Віденського документа, роз‘яснити свої наміри щодо пересування військ.

Увагу привертають і масштаби перекидання російських військ, які мають вартість, що набагато перевищує користь від просто навчальних вправ. Витрачаючи такі гроші на логістику збройних сил, Кремль може сподіватися ще й на щось інше.

Міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич також вважає, що військові навчання біля кордонів балтійських держав можуть вилитися у прикордонні конфлікти, що будуть виражатися у «…непорозуміннях, діях, не схвалених командуванням». Особливо це актуально в період прикордонної кризи через використання Лукашенком мігрантів як гібридної зброї.

Найбільшою проблемою прийдешніх військових навчань, як і прикордонної кризи з мігрантами на кордонах Литви, Латвії та Польщі, є той факт, що колективний Захід вперто не хоче визнавати протистояння Володимиру Путіну як безальтернативний підхід.

Олександр Лукашенко є такою самою проксі-силою, як і ватажки донецьких і луганських сепаратистів Пасічник та Пушилін, які не грають жодної ролі особисто, а є втіленням інтересів Кремля та російських спецслужб. Розуміючи та усвідомлюючи це, Вашингтон, Берлін та Париж ігнорують цю проблему, залишаючи Польщі, Україні та країнам Балтії боротися з загрозою. І приймаючи гру Путіна у «буферну зону», яку він будує навколо Росії.

Ймовірно, це виллється у серйозні несприятливі наслідки для країн, що межують із цією «буферною зоною». Однак політики Вашингтона, Берліна та Парижа глибоко помиляються, сподіваючись, що це їх не торкнеться. Адже, політика «не злити Путіна» ніколи не закінчувалася його заспокоєнням, а ще більше роз’ятрювала його інтереси.

Джерело: https://myc.news/ua/rassledovaniya_/nasldki_pushilnzac_lukashenka?fbclid=IwAR3hhbBVWXvPnnjCMZJzmhjoF0jUJ0ipG7O3ih7A34xF9Z38PJW8n30mqM0

Військові навчання Росії в окупованому Криму

  • 10.08.21, 11:02

Із 9 серпня до 15 вересня в Росії тривають масштабні військові навчання на 20 полігонах, розташованих, зокрема, в Астраханській і Ростовській областях, на Ставропіллі й Кубані, в Адигеї, Дагестані, Північній Осетії, Чечні, на російських військових базах у Вірменії та на окупованих територіях – у Криму, Абхазії і Південній Осетії. За заявами міноборони РФ, до навчань планується залучити фахівців усіх родів військ, кораблі Чорноморського і Каспійського флоту, понад 80 літаків і гелікоптерів.

Слід нагадати, що на вересень також заплановані спільні російсько-білоруські військові навчання “Захід-2021”.

Таким чином, всупереч всім міжнародним законам, Кремль продовжує нарощувати військовий потенціал в окупованому Криму. За попередніми планами МО РФ, до 2025 року загальна чисельність російських окупаційних військ на півострові повинна перевищити 42 тисяч осіб (згідно розвідданими за 2020 рік, вона вже становила 32,5 тисячі осіб).

Крім того, кількісно змінився склад російської військової техніки в Криму: за даними за 2020 рік – 200 бронемашин, 31 танк, 100 артилерійських систем, 34 вертольотів, 63 літаків і 684 одиниці іншої, як військової, так і цивільної техніки, яка використовується окупаційними військами.

Фактично, подібне нарощування чисельності російських окупаційних військ, військової техніки, побудова військових частин та баз у непередбачених для цього місцях із порушенням будівельних, технічних, а також екологічних норм і вимог виснажує водні ресурси Криму, призначені в першу чергу для цивільного населення.

Окупований півострів чим далі, тим більше перетворюється на одну велику військову базу між Чорним та Азовським морями. Важливо розуміти, що така неконтрольована мілітаризація становить серйозну загрозу не тільки для України, а й для решти вільного світу.

І тільки консолідація всього міжнародного співтовариства зможе впливати на геополітичні амбіції глави держави-агресора.

Джерело: https://novynarnia.com/2021/08/09/krym-navchan/?fbclid=IwAR1FmxCsPr8S5Kiz5XgopSejlrQpepvzmgYpMaS6IWG-k5xY-GZtR8HfFRI

СБУ оприлюднила докази протиправної діяльності рекетирів

  • 06.08.21, 20:06

Учасники злочинного угруповання, яке СБУ вчора викрила на Харківщині, систематично займалися рекетом. Вони обкладали «даниною» місцевих підприємців, постійно погрожували їм фізичною розправою та нищили майно.

Задокументовано, що до угруповання входили особи із числа правоохоронців, місцевого криміналітету, а також особи із досвідом ведення бойових дій.

Наразі 8 учасникам угруповання оголошено про підозри, здійснюються заходи щодо встановлення всіх обставин та інших осіб, причетних до вчинення вказаних правопорушень.

СБУ має докази протиправної діяльності зловмисників, серед яких аудіо- та відеоматеріали.


Джерело: https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-opryliudnyla-dokazy-protypravnoi-diialnosti-reketyriv-yaki-trymaly-v-strakhu-kharkivskykh-biznesmeniv-video?fbclid=IwAR1Q5g0o5jm0OuxtddXErl6tUW2y1bcZJLx1q4jHfEvR134BOxviwCOBDcc