Літак з нашими громадянами з Уханя приземлився в Україні

  • 20.02.20, 14:04

Літак   з нашими громадянами та громадянами інших країн, яких ми евакуювали з   Уханя, приземлився в Україні. Було складно з погодою – довелося спершу   посадити його в Борисполі. Він дозаправиться та полетить у місце   призначення – до аеропорту в Харкові.  

Заходи безпеки –  безпрецедентні. Зробили все можливе й неможливе,  щоб гарантувати: вірус в  Україну не потрапить. Декількох громадян не  пустили на борт в Ухані,  оскільки у них була трохи підвищена  температура. Всі, хто піднявся на  борт, у задовільному стані. Вони  здорові, але мають пройти карантин і  обсервацію протягом 14 днів.  Евакуйовані житимуть у закритому медичному  центрі Національної гвардії у  Нових Санжарах. Він буде повністю  ізольований та переведений на  суворий режим бактеріологічної безпеки.  Протягом двох тижнів це буде,  напевне, найбільш охоронюваний об’єкт у  країні. Співчуваю нашим  евакуйованим, бо вже знаю, що таке перебувати  під особистою охороною, а  в них охорона буде набагато серйозніша, ніж у  Президента.

Тобто бактеріологічної небезпеки немає. Але є інша  небезпека, про  яку я хотів би сказати. Небезпека забути про те, що всі  ми люди і всі  ми – українці. Кожен з нас. Включно з тими, хто опинився в  Ухані під  час епідемії.

Коли Франція евакуювала людей з Уханя і  їх привезли в одне з міст,  реакція у мешканців цього міста була одна:  вони турбувалися про життя і  здоров’я своїх співгромадян, співчували  тим, хто опинився у складній  ситуації. Навіть у Казахстані, коли наш  літак з Уханя сів на дозаправку  й доправив казахстанського громадянина,  не було жодних протестів і  блокувань. Навпаки, всі дякували й раділи, що  людина нарешті вдома.

На жаль, не всі з нас можуть пишатися  такою ж людяною реакцією.  Спроби перекрити траси, блокувати госпіталі,  не пустити громадян  України в Україну – цим ми показуємо далеко не  найкращий бік нашого  характеру. Особливо якщо врахувати, що більшість  пасажирів – люди, яким  менше 30 років. Для багатьох з нас вони – майже  як діти.

Українець завжди залишається українцем. Тимчасове  перебування в  Ухані або еміграція до Канади не робить його чужим для  своєї країни.  Розумію: стара політика протягом десятків років робила  звичним ділити  українців на «правильних» і «неправильних». Але ця епоха  скінчилася. Ми  будемо боротися за кожного українця, який опинився у  біді, – де б він  не перебував. Рятувати, евакуювати, обмінювати. Україна  не здаватиме  своїх. Такою буде державна політика – я це гарантую. Але  такою ж самою  має бути й реакція суспільства – я на це дуже сподіваюся.

Детальніше: https://www.facebook.com/100007211555008/posts/2465696640347364/?d=n

Реформа СБУ: кто шатает лодку?

  • 20.02.20, 13:40

Иван Ступак снова напомнил общественности что СБУ не реформируют, а точнее реформируют, но не так как ему хочется! 

Если  вспомнить прошлый год, то 9 сентября Иван Ступак критиковал  проект  реформы СБУ от Партии «Голос», 25 сентября он представил свой   собственный проект, который даже не рассматривали, а уже 30 – разносил в   «пух и прах» проект, который был подготовлен СБУ. 

И казалось бы  все, а нет! Новая попытка реформировать спецслужбу и  снова Иван Ступак! И  снова он недовольный, и все в законе не так, и  вообще все "бе-бе-бе"!

А  недовольный почему? Потому что закон не его, с ним никто не   советуется и вообще в законе просматривается конспирологическая теория о   том, что сотрудники спецслужбы заключили союз с партией ОПЗЖ и БЮТ для   того, чтоб пропихнуть в ВР закон, который ранее подготовило СБУ для   Президента Украины и который им будет внесен в ВР.

Тут даже Шарий  отдыхает со своими теориями, о начале гражданской  войны на востоке  Украины из-за того что там плохо раскупались конфеты  фирмы "Рошен".

И  хотя Иван Ступак рассказывает общественности про блокирование  реформы  СБУ самим ведомством, складывается впечатление о  нехотении самого  Ступака этой реформы.

Ведь реформированное и независимое ведомство  может потом задать  вопрос семье Ступаков о получении в собственность  особняка 19 века в  историческом центре Днепра и почему в доме где по сей  день проживают  родители нашего недовольного Иванушки была  зарегистрирована  Днепропетровская областная общественная организация  "Русский центр  Днепропетровск".

А еще много вопросов будет лично к  отцу Ивана - Ивану Ступаку про  то, как он и Андрей Денисенко устраивали  массовые беспорядки под  стенами облгосадминистрации в Днепре в 2014  году.

Будучи "бывшим" и зная, что у ведомства рано или поздно эти  вопросы  станут - порыв Ивана-реформатора блокировать реформу ведомства  не  остынет и мы станем свидетелями его дальнейших свершений.

Искренне ждем и надеемся!

Подробнее:  http://blog.meta.ua/~egor_kardash/posts/i6470517/?fbclid=IwAR3L-i8eskzQfcJOzWITV2Mh9QdkVQg-GEb__Au5a3L9qAah19YX_nXzHek

Іван Баканов провів зустріч із делегацією з США

  • 19.02.20, 20:30

Голова  Служби безпеки України Іван Баканов провів зустріч із делегацією  Державного департаменту США, яку очолив т.в.о. заступника Держсекретаря з  питань громадської безпеки, демократії та прав людини, головний  координатор політики боротьби з тероризмом Нейтан Сейлс.

Сторони обговорили шляхи подальшого поглиблення співпраці у питаннях боротьби з міжнародним тероризмом.

«Ми щиро вдячні колегам із США за  проведення успішних спільних заходів та за обмін інформацією у сфері  боротьби з міжнародним тероризмом», - зазначив Іван Баканов.

Окремо сторони наголосили на  необхідності якнайшвидшого підписання угоди, яка дасть можливість Службі  безпеки України і Центру скринінгу терористів США обмінюватися  інформацією щодо встановлених терористів та осіб, які підозрюються у  причетності до терористичної діяльності.

Голова Служби та Представники делегації  Державного департаменту США відзначили необхідність підтримувати той  високий рівень співпраці, який уже існує між сторонами і є важливим у  протидії загрозам, що стоять перед усім цивілізованим світом.

Детальніше: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/7154?fbclid=IwAR3wCBIbldDgJ5YU0GOh8vwjHw3WQs2c0qakR27I1342qWn0oVcvBy73Fb0#.g5tg8HA3.dpbs

Реформатори СБУ

  • 19.02.20, 19:25

З початом процесу реформування Служби безпеки України в інформаційному просторі з’явився такий собі Іван Ступак, колишній співробітник СБУ, екс-кандидат в народні депутати від партії “Сила і честь”.

Наразі майже ні одне обговорення питань, повязаних з реформуванням СБУ не обходиться без його коментарів у фейсбуці.

Слід вказати, що майже всі коментарі Ступака мають скептичний характер. Відчувається ненависть автора до всього, що стосується СБУ.

«Моя головна мета – кардинальна реформа СБУ» — нескромно  заявляє Ступак.

Чому ж Іван Ступак так ненавидить структуру, в якій пропрацював 11 років? Давайте розберемся детальніше.

У 2004-2015 роках Іван Ступак обіймав оперативні та керівні посади у Головному управлінні СБУ у місті Києві та Київській області - скромно зазначено в біографії Івана Івановича Ступака в листівці під час його безрезультатного балотування у народні депутати України від партії «Сила і честь» на позачергових парламентських виборах 2019 року.

І справді діяльність Ступака-молодшого в СБУ нічим значним не відмітилась. Та й наврядше він може виступати еспертом реформування спецслужби, адже  ніякого внеску в забезпечення держбезпеки, крім дискредитації Служби через корупційні скандали Іван Ступак не приніс.

Можливо у Ступака є «зуб» на «контору», оскільки звільнено Ступака з СБУ було не за власним бажанням , а через через конфлікт з керівництвомза відмову прийняти участь в антитерористичній операції на сході нашої держави.

Скоріше за все після вимушеного звільнення з СБУ Іван Іванович затаїв злобу до всьго, що повязано з його колишньою роботою. І не такою некорупційною та принциповою, як він сьогодні розказує, виявилася служба Ступака в СБУ — після звільнення він досить ефективно зайнявся підприємницькою діяльністю - заснував компанію «Security Agency 1901», яка займається виявленням шпигунської техніки в приміщеннях.

Сам Іван Ступак переконує, що всього досягав самостійно, без допомоги впливового батька з Дніпра. Але, в це слабо віриться. Адже, його батько — теж Іван Ступак, був дуже впливовою людиною як у структурі СБУ, так і в політиці. Вихідець з КДБ СРСР (в 1985-му закінчив вищу школу КДБ СРСР), екс-нардеп від Партії регіонів, колишній, колишній заступник Олександра Вілкула по взаємодії з правоохоронними органами відмітився на загальноукраїнському рівні відвертим корупційним «душком». Екс-чекіст усе життя пропрацював на держслужбі (на посадах першого заступника начальника Управління СБ України у Дніпропетровській області, начальника ГУМВС в Дніпропетровській області, заступник голови обласної ради м. Дніпропетровська), за час якої Ступак-старший став дуже багатою людиною. Злі язики стверджують, що Іваном Ступаком контролюються 11 комерційних підприємств міста.

В якості співробітника УСБУ Іван Іванович широкій публиці практично не був знайомий. Зате його перебування на посаді глави обласного УМВС, увійшло в історію дніпропетровської міліції суцільною показухою, кіношними підходами і саморекламою «майже генерала». На подібні нововведення виделялись значні суми бюджетних коштів .... Гіпсова фігура перед будівлею облУМВС обійшлася міліцейської скарбниці більш ніж в 1,5 млн. грн. І це при тому, що управління просто загиналося від нестачі фінансування... Конфлікт Ступака-старшого з СБУ, який так вплинув на свідомість Ступака-молодшого, стався в листопаді 2008 року, коли в ефірі «5-го каналу» Голова СБУ на брифінгу, присвяченому боротьбі з корупцією, розповів про незаконну діяльність дніпропетровського банку «ФСБ» (Фінансовий союз-банк) та припинення Службою безпеки перерахування за кордон фіктивного ПДВ в сумі 35 млн. грн. За цією незаконною діяльністю як міноритарний акціонер, за даними СБУ,стояв саме Ступак.

У відповідь Ступак почав інформаційну атаку, ініціювавши «викривальні» статті в дніпропетровській пресі і посилання на них в численних інтернет-виданнях, які представили керівництво Служби безпеки у корупції та ...незаконній торгівлі зброєю. І хоча справа банку «ФСБ» не була доведена до логічного кінця, а головний фігурант залишився на волі, сімейна неприязнь клану Ступаків до СБУ залишилась на генетичному рівні.

Тому коли Ступак-молодший запощує у Фейсі свої думки про шляхи і напрямки реформування СБУ, треба чітко розуміти, хто і чому коментує та критикує діяльність СБУ.

 

Детальніше: https://kaaraul.livejournal.com/8379.html?fbclid=IwAR2Uk3cvtqx7e5F3xgzh20viunt2yup48Zjy5uV8RDgRguNNQurlX7hUQnU

Чего добивается главный недореформатор СБУ Иван Ступак?

  • 19.02.20, 19:03

В очередной раз господин Иван Ступак ступил на скользкую дорожку реформирования. За последний год этот товарищ уже не однократно критикует каждый шаг связанный с реформой в СБУ. Ни один из предложенных законопроектов ему не по душе. 

Как сказать человеку что все что он предлагает ввести в законопроект полный бред? Как достучатся в его черепную коробку? Что должно произойти что бы он понял что вокруг него есть люди здравомыслящие и с хорошей памятью?

А помнят они все! Откуда начинал свою карьеру Ваня, с чьей помощью и каким образом он оказался там где он сейчас есть. Я даже не хочу сейчас затрагивать его отца, хотя это очень интересный персонаж и про него можно писать бесконечно.

Вчера Иван опять выложил в своём Facebook очередную порцию негатива и критики в сторону законопроекта по реформированию СБУ.

Вообщем ничего нового от Вани нету. Одна токо критика при чем не обоснована. Я уверена что этот т.н. «реформатор» даже не читал этот законопроект.

Надеюсь что он все же возьмется за голову и даст нормальным людям довести правильное дело до конца.

 

Подробнее: https://marina-shark.livejournal.com/500.html?fbclid=IwAR0AfrhPKcjRRmsvgKb7aUVmitwDfriajVonmVqGQDbt2ETS8vcuUuf7DGE

В Одесі СБУ попередила нелегальний продаж зброї з району ООС

  • 19.02.20, 18:28

Служба  безпеки України викрила та блокувала в Одесі незаконний збут військових  засобів ураження, нелегально переміщених з району проведення операції  Об’єднаних сил.

За попередньою версією слідства,  мешканець обласного центру організував нелегальне переправлення на  територію регіону зброї та боєприпасів з району проведення ООС. Засоби  ураження для продажу фігурант отримував від своїх спільників через  сервіси поштового зв’язку. Також ділок переробляв застарілі зразки зброї  для приведення їх у бойовий стан.

Товар він пропонував клієнтам, яких знаходив на спеціалізованих форумах в інтернеті.

Правоохоронці затримали фігуранта справи  поблизу одного з поштових відділень Одеси після отримання ним  відправлення з понад 200 набоями до вогнепальної зброї, а також запалами  до ручних гранат.

Під час обшуку за місцем проживання  «зброяра» співробітники СБУ виявили 2 мінометні міни різного калібру, 4  автомати системи Калашникова, протипіхотну міну, 15 гранат різних типів  та 8 пістолетів. Також вилучено перероблену гвинтівку «Мосіна», тубус  від гранатомета РПГ, магазини для стрілецької зброї, пристрій і приладдя  для виготовлення набоїв та різні складові частини до вогнепальної  зброї.

Виявлені засоби ураження та інші предмети передано на експертизу.

Наразі вирішується питання щодо  повідомлення фігуранту про підозру за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження  зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального  кодексу України та обрання міри запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для встановлення  всіх обставин правопорушення та притягнення до відповідальності інших  осіб, причетних до незаконної діяльності. 

Операція проводилась спільно з поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури. 

 Детальніше: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/21/view/7150?fbclid=IwAR1yfxss-7Ghh0JhEuczOHE15Qybl8FWKrHDRWJUQK2R2Q9CUs5Lihat2tQ#.8rjecwK2.dpbs

Чим займаються спецслужби?

  • 19.02.20, 18:10

Наразі в центрі уваги певного кола зацікавлених осіб перебуває питання реформи української спецслужби. Складається враження, що зацікавлені не в реформі, а знищенні… Тож давайте розбиратися…

Нагадаємо, що спецслужба – це потужна державна структура, основною задачею якої є забезпечення безпеки Держави. І на відміну від інших правоохоронних органів (МВС тощо), діяльність спецслужб в жодній країні світу повністю не регламентується у відкритому офіційному правовому полі, адже це послабляє її ефективність по відношенню до спецслужб інших держав. Україна – здається, одна з небагатьох країн світу, яка не лише жорстко регламентує діяльність всіх правоохоронних органів згідно з вітчизняним та міжнародним законодавством, а й постійно слідкує за результатами діяльності спецслужб і звітує про них перед суспільством. Давайте також не забувати, що все це наразі відбувається в часи, коли частина території нашої Держави знаходиться під окупацією, а частина – анексована сусідом.

І як би це не звучало парадоксально, однак без розуміння, що побудова працюючого механізму державної безпеки неможлива без спільного благополуччя, відданості Державі, справедливого покарання, Україна не зможе гідно відстояти свої території і перетворитися на процвітаючу країну.

До функцій будь-якої спецслужби, в тому числі й СБУ, відносяться:

1. Забезпечення безпеки політичної системи держави – захист суверенітету держави, соціально-політичної стійкості, конституційності, цілісності, нормального функціонування його головних державоутворюючих інститутів і механізмів. Забезпечення безпеки вищого державного керівництва і збереження інформації, яка становить державну таємницю.

2. Економічна і політична розвідка – формування повної інформаційної картини політичних (економічних) подій, процесів і їх взаємозв’язку. Виявлення справжніх мотивів і ролі іноземних держав в цих процесах. Визначення потенціалу основних політичних гравців (іноземних держав) на зацікавлених (актуальних) напрямках – сили, засоби, терміни. Збір інформації, аналіз і прогноз дій основних зовнішньополітичних гравців.

3. Контррозвідка – забезпечення сукупності заходів щодо перешкоджання і максимальному ослаблення впливу іноземних розвідок на території підвідомчого держави. Ускладнення діяльності іноземних розвідок зі збору інформації на ключових соціально-політичних, економічних, науково-промислових, зовнішньополітичних – стратегічно важливих напрямках державної діяльності.

Тож чому такий ажіотаж з приводу функціоналу СБУ?!

Давайте розглянемо методи роботи деяких спецслужб світу!

Ізраїльська спецслужба «Шабак» здійснює функції контррозвідки і внутрішньої безпеки – протидія тероризму і шпигунству, захист державної таємниці, охорона стратегічно важливих об’єктів. Має особливо високий рівень конспіративності, усвідомлення службового обов’язку перед державою, глибоку відданість інтересам Ізраїлю, радикальність і оригінальність методів по відношенню до погроз і ворогів держави, феноменальне поєднання прагматизму, волі та наполегливості в досягненні поставлених цілей, сильну кадрову, підготовчу і методологічну школу.

Керівництво діяльністю ФСБ РФ здійснюється безпосередньо президентом Росії. Враховуючи це, а також методи досягнення геополітичних цілей РФ, коментування методів, сил, фінансових вливань потужного механізму російських спецслужб не вважається за доцільне, адже ті заходи, до яких вдаються російські спецслужби (теракти, пандемії тощо навіть по відношенню до своїх громадян) не вкладаються не лише в норми законів, а й в голові будь-якої адекватної людини.

Орган внутрішньої державної безпеки США – ФБР – відповідає за безпеку держави, нації і президента США, проведення контррозвідувальної, антитерористичної та протидиверсійної діяльності.

МІ-5 (Служба національної безпеки і контррозвідки Великобританії) вважається однією з найпотужніших спецслужб у світі, невіддільна від британської політики.

МГБ КНР (Міністерство громадської безпеки Китаю) займається питаннями внутрішньої державної безпеки, а саме політичним розшуком, контррозвідкою тощо. Для МГБ КНР характерне продовження жорсткої державної політики з контролю, виявлення і придушення (!!!) будь-яких загроз по відношенню до державного устрою і політичної влади КНР.

Пакистанська міжвідомча розвідка і контррозвідка ISI також відома високим рівнем конспіративності, не обмежуючи себе в методах (відомо й про віртуозні техніки провокацій, й організаційно-технічну підготовку «війн чужими руками», наявність диверсійних груп).

Чесно кажучи, перелік можна доповнити ще десятком потужних спецслужб, проте це вже не має сенсу. Адже ми бачимо, що у всіх них є спільні риси – захист будь-якими засобами та силами державної безпеки, високий рівень конспіративності (жодних цифр щодо кількості, щодо заробітної плати тощо), та всебічна підтримка керівництвом країни!

Тож вкотре виникає риторичне питання: що не так з СБУ? Чому у відкритому доступі перебуває інформація щодо кількості співробітників? Чому кожна пересічна людина вважає можливим для себе обговорювати необхідну кількість співробітників для захисту країни та властивість/невластивість функцій спецслужбам? Обговорювати шляхи і терміни реформування СБУ…

Люди, над цим питанням працюють найкращі українські та міжнародні фахівці, тож залиште у спокої українську спецслужбу!

Віримо, що реформаторські кроки, які наразі вживаються, не лише сприятимуть зміцненню та покращенню роботи української спецслужби, а й повернуть повагу до СБУ та її співробітників!

 

Детальніше: https://inozmi.info/chym-zajmayutsya-spetssluzhby/?fbclid=IwAR0qbqEEGC9JLJvNlkYjM7LBfNMBRCfBYprTSSMV97-6J5d9JuqXjGR7H9g

Черговий безглуздий фейк

  • 19.02.20, 17:50

Останнім часом с соціальних мережах Інтернетурозповсюджується фейкова  інформація,  про нібито  запровадження українською владою податку за перерахування коштів з картки на картку  та будь-якого прибутку отриманого громадянином неофіційно. Такі дії  російської пропаганди спрямовані перш за все на дезінформування  українських громадян, розсіювання паніки серед населення, дестабілізації  соціально-політичної ситуації в країні та дискредитації фінансового  сектору нашої країни. Необхідність розповсюдження вказаного фейку  виникла в головах російських пропагандистів вірогідно після  оприлюднення  Національним банком України інформації щодо обсягу  приватних переказів українців з-за кордону в Україну, який склав майже  $12 млрд.      

Саме тому, хочу звернути Вашу увагу, що одне з таких фейкових  повідомлень, яке вже з’явилося в українському інформаційному просторі  починається саме так:

«Заплатять всі, питання часу! Перекидання з картки на картку грошових  коштів може погано закінчитися. І, якщо раніше податкова нічого не  могла зробити, бо просто про це не знала, то зараз ця ситуація може  змінитися. І доведеться платити податок за перераховані грошові кошти. І  чималенький!

Тому співгромадяни, закликаю вас фільтрувати інформаційний «бруд»,  фейки та навмисно викривлені факти, які поширюються  російськими ЗМІ та  «фабриками тролів». Їх мета одна, згубно впливати на суспільний інтелект  українців, домогтися повної апатії та зневіри в кращому майбутньому для  нації.

Детальніше: https://tehnopolis.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=33336%3A2020-02-18-09-29-06&catid=73%3A2011-01-12-18-54-39&Itemid=32&fbclid=IwAR1-Bud0ZoGUBdiLjV4YmwiM1ohP-yuaQX2o7TIXAzw-9kX01e0xX8GE0BI


СБУ розпочала досудове розслідування за фактом обстрілів

  • 18.02.20, 18:53

Служба  безпеки України розпочала досудове розслідування у кримінальному  провадженні за фактом обстрілів позицій Збройних Сил України, здійснених  проросійськими терористичними угрупованнями у Луганській області 18  лютого 2020 року. 

Слідчі спецслужби встановили, що близько  шостої години ранку окупанти почали обстріл із забороненого Мінськими  угодами великокаліберного озброєння позицій підрозділів операції  Об’єднаних сил у районі населених пунктів Оріхове, Новотошківське,  Кримське, Хутір Вільний Луганської області. Бойовики також здійснили  спробу прориву через лінію розмежування. Внаслідок обстрілу незаконних  збройних формувань один український військовий загинув, п’ятеро бійців  зазнали поранень. Всі обставини події наразі встановлюються слідством.

Кримінальне провадження за ч. 3 ст. 110  (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 5  ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних  формувань) Кримінального кодексу України розслідується під процесуальним  керівництвом прокуратури Луганської області.

Детальніше: https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/7146?fbclid=IwAR1aSdc5rsL9kPgF3f31wTWWHVFQwXG11spzpNhEMTGvo9Ey92KlwqMV2L8#.0A6ndFt4.dpbs

На угольных предприятиях "ДНР" растёт социальная напряженность

  • 18.02.20, 18:36
Работникам угольных предприятий в "ДНР" не платили зарплаты с 2014 года.

На угольных предприятиях, расположенных на оккупированной территории   Донецкой области, растет социальная напряженность из-за задолженности  по  зарплатам, говорится в документе так называемого "Министерства угля и   энергетики ДНР", который ZN.UA передал источник из украинской спецслужбы.

"По состоянию на 31.01.2020 в "РП "Донбассуглереструктуризация" имеет   место социальная напряженность, связанная с тем, что с ноября 2014  года  по июль 2015 года предприятие не было обеспечено источником   финансирования, в результате чего образовалась задолженность по   заработной плате, которая по состоянию на 31.01.2020 составляет 110 520   тысяч российских рублей (42,37 миллиона гривень – ред.), в том числе и   ЕСВ – 18 497 тысяч российских рублей (7,1 миллиона гривень – ред.)", -   говорится в документе.

Кроме того, конфликты возникают из-за того, что оккупанты не платят   зарплаты работникам СП "ВОК ЛШ ш. 17-17 БИС"  и ОП "ВОК ЛШ имени Максима   Горького" еще с сентября 2018 года. С июля того же года "РП   "Донбассуглереструктуризация" оккупационные власти перестали   финансировать якобы из-за того, что "указанные ВОК по плану должны были   быть переданы с 1 июля 2018 года на действующую шахту им. А. А.   Скочинского".

"В связи с этим, затраты на содержание вышеуказанных объектов   исключены из заявки на бюджетное финансирование на 3-й квартал 2018   года. Фактически шахты переданы в ноябре 2018 года", - объяснили   отсутствие финансирования в так называемом "министерстве" НЗФ.

Согласно документу, на оккупированной территории единственным   источником погашения задолженности по зарплате в "РП   "Донбассуглереструктуризация" считают "денежные средства, поступающие то   продажи материалов, угольной продукции, оказания услуг аренды   имущества".

"В связи с дефицитом собственных средств, предприятие изыскало   средства только для выплаты заработной платы за июль 2018 года и август   2018 года в сумме 6 328 тысяч российских рублей (2, 4 миллиона  гривень).  По состоянию на 31 января 2020 года задолженность по  заработной плате  за сентябрь 2018 года составляет 2 973 тысячи  российских рублей (1,1  миллиона гривень)", - говорится в документе.

Кроме того, в "ДНР" с ноября 2019 года не  платили  зарплаты работникам угольных складов. Оккупанты объясняют это  тем, что  "финансирование угольных складов не предусмотрено за счет  средств из  "Республиканского бюджета", а финансируется за счет  собственных средств  по мере их поступления". Так, задолженность  работникам угольных  складов составляет 30,00 тысяч российских рублей.  Кроме того, "текущая  задолженность работникам угольных складов за  декабрь 2019 года  составляет 393,0 тысяч российских рублей".  

Из-за невыплаты зарплаты работники указанных предприятий неоднократно   обращаются в так называемые "судебные органы, прокуратуру,   администрацию главы ДНР" и другие "органы", пытаясь добиться взыскания с   "РП "Донбассуглереструктуризация" суммы долга.

Согласно тексту документа, на территории незаконного формирования   "ДНР" открыто 480 исполнительных производств о принудительном взыскании   на сумму 14 295, 9 тысяч российских рублей (5, 4 миллиона гривень).

Подробнее:  https://zn.ua/UKRAINE/na-ugolnyh-predpriyatiyah-dnr-rastet-socialnaya-napryazhennost-345367_.html?fbclid=IwAR1xMJrsGaRI-MB8qEL2ndUFsgIqqz6gIzUdu-lwhVt0a6vFpCBh-w0yG_A