Як повернути психологічний комфорт на території України? (С)

  • 02.07.20, 10:23
Чому агресія стала нормою нашого життя?

Один відвідувач київського супермаркету вбив іншого у черзі за піцою.

У Кіровограді охоронник супермаркету вбив відвідувача.

На Дніпропетровщині пацієнт «швидкої допомоги» побив лікаря.

У київському ліцеї батько одного з учнів по-звірячому побив вчителя.

На Вінниччині чоловік забив до смерті свого знайомого.

Цей перелік людських трагедій можна продовжувати безкінечно. Адже практично кожного дня українські ЗМІ – друковані та електронні – повідомляють нам схожі новини.

Агресія є у будь-якому суспільстві, вона завжди тією чи іншою мірою присутня у людському житті. Однак надмірний сплеск агресивності, нетерпимості, намагання принизити морально чи фізично іншу особу мало не щодня спостерігаємо зараз у своєму житті.

Переконана, що переважна більшість українців стикалася з такими випадками особисто. Адже спалахи неконтрольованої агресії між громадянами виникають будь-де, де є скупчення людей: у чергах, на вулиці, у транспорті.

Психологи стверджують, що агресія тісно пов’язана із тривогою, коли порушуються базові потреби людини, коли виникає почуття небезпеки, коли знижується рівень життя.

Українці справді відчувають себе досить незахищеними. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова наприкінці минулого року.

Більше ніж 80 відсотків наших земляків заявили, що відчувають себе незахищеними від грабунку чи хуліганських дій. Троє з чотирьох потерпають через військову агресію, майже стільки ж бояться замаху на життя. Ще у 70 відсотків є побоювання щодо терористичних актів.

Тобто переважна більшість населення живе в умовах постійного стресу, страху, очікування чогось несподіваного і недоброго.

При тому, за тим же опитуванням Центру Разумкова, більшість українців (51 %) вважають, що у разі небезпеки можуть покладатися лише на самих себе, ще 39 відсотків вважають, що їм у випадку загроз можуть допомогти хіба що рідні чи сусіди.

Відтак, живучи в умовах постійного очікування загроз, ми вибираємо поведінку за принципом: «Кращий спосіб захисту – це напад», а кулак вважаємо найдоцільнішим аргументом у спорі. Хоча насправді найкращий спосіб знайти порозуміння між людьми – це спроба домовитися, пошукати компромісу, вміти виявити увагу і повагу до іншої особи.

Однак така поведінка залежить не тільки від зовнішніх чинників, а й від виховання, від дотримання правил толерантності, які вироблені у суспільстві. Та чи вчить хтось нас цього? Чи вироблені ці правила?

У своєму житті не раз доводилося спілкуватися з іноземцями. Звернула увагу на те, як уважно вони слухають співрозмовника, зосереджуються на тому, що ти хочеш їм донести. І найчастіше прямо дивляться тобі в очі.

У нас нема цієї культури поведінки. Наш співрозмовник найчастіше зациклений на собі. У нього є якісь свої думки, які він поспішає озвучити, і його мало цікавлять твої аргументи. Невміння домовлятися у найгірших проявах ми щодня спостерігаємо на прикладі українських політиків – бійки, образи одне одного, нецензурщина. Апогеєм цієї політичної агресивності стали нинішні президентські вибори.

Самі кандидати у президенти почали спрямовувати на суспільство такий потужний потік агресії, що це не могло не викликати збільшення загального її рівня. Наприклад, у соцмережах українці обзивають одне одного образливими прізвиськами залежно від того, на чиєму боці їхні електоральні симпатії. Достатньо зранку відкрити стрічку новин, щоб у цьому переконатися. Коментарі, які стосуються перипетій сьогоднішньої української політичної боротьби, демонструють і нетерпимість, і образу, і грубу неприємну лексику.

«У бік відходять мудрість, порядність і доброта – на порядок денний виходить ненависть», – так оцінили ситуацію у Міністерстві внутрішніх справ, закликавши не втягуватися у руйнівну конфронтацію.

На жаль, цей та інші схожі заклики до виваженості та поміркованості через силу сприймаються людьми, для яких більш важливі емоції, ніж раціональне сприйняття ситуацій. Відтак, замість того, щоб, як то кажуть, прийти до тями, ми стаємо ще більш нетерпимими і агресивними. І поки що рідко вдаємося до заходів, які цей рівень напруженості можуть знизити.

Скажімо, в Україні не прийнято йти до психолога, коли відчуваєш потребу в корекції поведінки. Та й, як свого часу зазначалося на інформаційному ресурсі «Обозреватель», держава й не сприяє розвитку психологічних служб. Хоча світова практика свідчить, що психологи допомагають уникати гострих симптомів психічної неврівноваженості.

Ми не знаємо, наскільки серйозно зростанням рівня агресії в українському суспільстві займаються вітчизняні науковці. Принаймні, під час підготовки цього матеріалу вдалося знайти небагато таких даних. Хіба що привернула увагу згадка про зустріч за «круглим столом» на тему «Агресія в українському суспільстві. Причина, наслідки та профілактика», який відбувся у листопаді 2017 року з ініціативи науковців Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького за участі викладачів та курсантів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля. Але чи став він «керівництвом до дії»? Скоріше, мабуть, залишився камерною розмовою розумних підготовлених людей про доволі важливу суспільну проблему, на яку, звичайно, можна «закривати очі», робити вигляд, що будь-які прояви агресії у нашому суспільстві поодинокі, що це скоріше вийняток, ніж правило.

Але це буде неправдою. І якщо ми будемо діяти саме так, не шукатимемо шляхів оздоровлення суспільства від агресії, то станемо схожими на ту виховательку у дитсадку, котра робить вигляд, що нічого не сталося, у той час, коли одна дитина штовхає іншу і кричить їй: «Я тебе ненавиджу!»

© 2020 khpg.org

Чи є майбутнє для України?

  • 01.07.20, 23:16
Просто цікаво дізнатися обґрунтованої думки людей, які мають здібність логічного мислення. Що чекає Україну через 1 рік? А через 3 або 5? Чи вона стане дійсно здатною дати собі раду, чи зникне ?
Особисто мені хотілося б надіятися на краще. А як воно буде, невідомо.

От жеж.. ТомАс фальшивий!

  • 29.06.20, 15:31
Очільник УПЦ КП владика Філарет вкотре заявив, що Україна отримала не той Томос, якого очікувала.
Про це він сказав в інтерв’ю Апострофу:

“Згідно з канонами, церковні питання має вирішувати вищий орган Церкви – Помісний собор. Але у Томосі записано, що їх розглядатиме не Помісний собор, а Константинопольський Патріарх! Залежні, а звемось автокефалною Церквою. Це обман! Константинопольський Патріарх має дати Томос, який дав Польській, Румунській, Болгарській, Сербській Церквам. Ми вимагали і будемо вимагати Томос такий, який мають інші держави

(С) зтирнету.

Украинец скакал по автомобилям в Варшаве

  • 29.06.20, 01:45
В Варшаве задержали 30-летнего гражданина Украины, который скакал по автомобилям, танцевал на капотах, вырывал стеклоочистители и зеркала

По данным местной полиции, мужчина повредил по меньшей мере семь машин. А это несколько десятков тысяч злотых убытков

Инцидент произошел около 6 утра. Жители рассказали, что мужчина вел себя абсолютно неадекватно и кричал на весь район. Украинца вскоре задержали правоохранители. Впоследствии он рассказал, что выпил слишком много водки, однако не смог объяснить, почему начал уничтожать транспортные средства

Кроме того, гражданин Украины совершил еще одно нарушение закона: мужчина приехал в Польшу лишь два дня назад, чтобы устроиться на работу, а значит, должен был отбывать двухнедельный карантин. За это его из полиции отправили в санитарную службу

Сейчас мужчина находится в следственном изоляторе. Его обвиняют в умышленном причинении вреда имуществу. За это грозит до 5 лет лишения свободы
(С) Источник https://www.facebook.com/groups/2445218125723534/permalink/2675342976044380/

Вибори Президента Польщі

  • 28.06.20, 08:51
Цікаво, чи втримається теперішній, чи будуть зміни?
Ще рано, а люди юрбами валять голосувати.

А ось вам з Польщі

  • 26.06.20, 15:39
Сьогодні з Варшави до Києва прибув конвой 12 вантажних автомобілів польсьої Державної пожежної служби, наповнених медичними захисними засобами для боротьби з коронавірусом придбаними польськими концернами PKO BP, PKN Orlen, PZU, PGNIG, а також Міністерством здоров’я і PFN для українських лікарень. Вантаж понад 130 тонн масок, одноразових рукавичок, шоломів, захисних костюмів, дезінфікуючої рідини офіційно передав українській стороні посол Бартош Ціхоцький у відділенні Київської міської митниці ДФС.
(C)

Щоб отримати громадянство Польщі, треба здати екзамен на знання

  • 25.06.20, 22:12
Однією із необхідних вимог для отримання громадянства Польщі є наявність сертифікату знання Польської мови. А отримати сертифікат це не хухри мухри.
Хоч і вимоги до знання Польської мови є порівняно невисокими, але цей рівень має бути досягненим і доведеним, незважаючи на екзаменаційний мандраж.
Екзамен платний, здавати можна тільки один раз на рік, ажіотаж великий, запис в кращому випадку за півроку, не прийшов - твої проблеми, гроші не повертаються і записуйся зноау "з нуля" і плати.
Тому варто серйозно поставитись до підготовки, щоб не ніяковіти.
Все життя доводиться вчитися...

"Кремль вважає, що без Союзу Україна пропаде"

  • 06.06.20, 10:26
Колись Олесь тишком нишком зібрав документи і поїхав до Їзраїлю.
Перед тим я його питав - навіщо це тобі? Ось Союз розпався, Україна розквітне, а де той Ізраїль, не розумію? Але він не став мені нічого пояснювати. Мабуть щось знав таки. 

Тоді був 1989 рік.
Була якась атмосфера ейфорії, от от щось мало статися, нарешті людей не буде гнітити клятущий союз, і запануємо!

Мабуть, клятий Кремль щось знав... Бо життя в Україні покращувалося, покращувалося, і допокращувалося, ще епідемія лютує, а люди з України ватагами ломояться пішки до Польщі на поля збирати порічку, чи на будовах рвати пупа


Чому так сталося? 
1989 -2020 р. Тридцять Один Рік!

Отримав гроші на дитину 500+

  • 29.05.20, 13:06
Вчора так випадково дивлюся, а мені прибавилося на карті 1000 злотих. Думаю, ти ба, з якого це дива? Подивився - хто це такий добрий? Чи може помилка? Ні, таки оце Польща реально платить гроші дітям, до досягнення 18 років по 500 злотих.
Якось сидячи і нудьгуючи на самоізоляції подав заявку онлайн і забув. А прийшло за 2 місяці зразу, це майже 250 доларів.
От така штука...

п.с. там ще треба подивитися, якісь гроші виділяють на шкільні книжки, тут вони дорогі люто, не завадить 300 злотих)

Хочу Поміняти Українські "Права" на Польські.

  • 25.05.20, 00:44
З 2020 року Консульство України у Польщі запровадило нову платну послугу - Перевірку Українського водійського посвідчення в відповідних органах України на їх дійсність.

Таке щастя коштує більше 100 злотих. 
Ну і за "клопоти" Польща бере 100 злотих.

А до 2020 року Консульство України у Польщі нічого не побирало.

Цікаво, а Консульство Росії чи, наприклад, Білорусі, бере гроші з громадян своїх країн за перевірку дійсності водійських документів при їх заміні на Польські?

Я не знаю, але мене "тєрзаєть смутноє сомнєніє"...

Та ладно, хай беруть, поки що.

Завтра попруся з документами, не знаю, чи працює "ужонд".

Поміняю, і ще одна нитка зв"язку з Україною буде обірвана.
Страницы:
1
2
3
4
5
6
8
предыдущая
следующая