Про встановлення Дня національного імені України

  • 10.01.20, 14:58

Підтримайте петицію Президенту України https://petition.president.gov.ua/petition/82076

Намагання вкоренити неправдиву думку нібито назва «Україна» означає «окраїну» чи «пограниччя» чиєїсь держави ставить за мету принизити українців та їхню прадавню державу, ствердити споконвічну периферійність українських земель. Інформаційну війну проти України і всього українського, на відміну від усіх інших війн, наші північні сусіди не припинять ніколи і одним із головних напрямків цієї війни є спотворене тлумачення назви нашої країни.
Проте на відміну від назв інших країн, українці мають точно зафіксовану дату, коли назва нашої країни вперше з’являється в письмових джерелах. Перша згадка слова «україна» з’являється в Київському літописі (в Іпатіївському списку) у зв'язку зі смертю переяславського князя Володимира Глібовича під 18 квітня 1187 року: «преставис мсца април . во . и днь … и плакашас по немъ вси Переіаславци . б бо люб дроужиноу . ... и вскими добродтелми наполненъ . нем же Оукраина много постона».
Слово «україна» пройшло певну еволюцію, поступово звужуючи і конкретизуючи своє семантичне значення. З’явившись у вигляді «оукраина» ще у праслов’янській мові, воно подолало довгий шлях від загальної назви (апелятиву) до національної самоназви однієї з найбільших європейських держав, ставши предметом всенародної любові й пошани.
Назва «Україна» є не менш давньою і поетичною, ніж будь-яка інша назва держави. Та головне, що вона рідна для нас, українців. Вона питомо слов’янська, поетична, милозвучна і закріпилась стараннями наших предків, щоб потім вже ніколи не зникнути з писемних джерел, з української мови, з душ і сердець українців.
В Україні існує чимало державних свят, присвячених національним символам. Напередодні Дня незалежності ми святкуємо День національного прапора. Також українці відзначають День національного герба, День Конституції, День української писемності та мови. Тож так само маємо вшановувати День національного імені України.
З метою історико-патріотичного виховання громадян та популяризації назви «Україна» в світі пропоную встановити і відзначати на державному рівні щорічно 18 квітня День національного імені України.



Підтримайте автора!

  • 21.12.18, 20:39


На початку вересня минулого року у видавництві «Мандрівець» вийшла моя книжка «Кремлівський плагіат: Від "шапки" Мономаха до кепки Ілліча». Книжка не лише корисна українському читачеві, бо спростовує численні кремлівські міфи про самобутність і унікальність «великої й могутньої» російської культури, техніки, мови тощо, а й вельми цікава, бо містить маловідомі, а то й незнані широкому загалу факти. До того ж має ілюстрації, що якнайкраще унаочнюють викладений матеріал.

Книжка отримала добрі відгуки, як от у статті І. Лосєва Про "цивілізацію" плагіату або К. Родика "Велика й могутня" брехня та посіла почесне четверте місце у номінації «Обрії», підкатегорії «Науково-популярна література» у ХІХ Всеукраїнському рейтингу «Книжка року», організаторами якого є Інститут літератури імені Т. Г. Шевченка НАНУ, видавництво «Смолоскип», фонд сприяння розвитку мистецтв, газета «Україна молода» та Центр рейтингових досліджень «Еліт-Профі».

Ось тільки автор і досі не може отримати винагороду за свою працю, оскільки згідно умов видавничого договору гонорар виплачується лише після повної реалізації накладу. Наклад досить невеликий, але книжка вже більше року ніяк не може розпродатися.

Тому, шановні друзі, дуже прошу підтримайте автора, придбавайте книжку «Кремлівський плагіат: Від "шапки" Мономаха до кепки Ілліча» на сайті видавництва Мандрівець, інтернет-магазинах Yakaboo, ВсіКниги, інших або ж у книгарнях ваших міст та рекомендуйте її своїм друзям і знайомим. Бо, правду кажучи, авторові вже нема чим платити за Інтернет.

До речі, поданим у книжці матеріалом тема далеко не вичерпується. Але чи варто щось доповнювати чи створювати нове, коли українців це не цікавить? Тож, якщо ви вважаєте, що це дійсно цікаво, проголосуйте, будь ласка, гривнею.

До речі, видавництво «Мандрівець» знижує ціни на цілий місяць з 19 грудня 2018 р. по 19 січня 2019 р. на 19 % на ввесь асортимент mandrivets.com/zyma-z-mandrivtsem

День Інтернету

  • 04.04.18, 08:00

Сьогодні відзначається Всесвітній день Інтернету. Вітаю всіх причетних!
Щороку святкування відбувається 4 квітня – у день пам'яти святого Ісидора Севільського, якого Католицька церква визнала заступником Інтернету.
У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II визнав всесвітню мережу енциклопедією людського знання. Тому її покровителем і обрали Ісидора Севільського, якого вважають першим енциклопедистом.
Саме Папа Іоанн Павло II започаткував День Інтернету, який за 15 років став популярним святом серед користувачів всесвітньої мережі.
Дата 4 квітня – 4.04 – також нагадує поширену помилку 404 (“Сторінку не знайдено”).



А ви вірите в переселення душ?

  • 03.04.18, 12:38
На світлині ліворуч - український письменник Олесь Гончар, праворуч - британський актор Клайв Оуен



Раз я в волості судився ...

  • 29.03.18, 16:44
На жаль, однією з найактуальніших проблем сучасного українського суспільства є суцільна недовіра до судів з боку населення через тотальну корупцію суддів.
https://enigma.club/articles/raz_ya_v_volosti_sudivsya


Незбагненна російська логіка

  • 27.03.18, 08:04
У росіян усе самобутнє, незрівнянне і, головне, незбагненне. Не лише «умом Россию не понять», а й неможливо збагнути «загадкову» російську логіку. Ось як виглядає типова логіка пересічного росіянина.




Сторінки:
1
2
попередня
наступна