Профіль

Мольфар

Мольфар

Ангуїлья, Сомбреро

Рейтинг в розділі:

Воно накрало набагато більше

Суд взял под стражу помощницу нардепа Полякова с правом внесения залога в 160 тысяч гривен
18:59, сегодня

В среду, 21 июня Соломенский суд взял под стражу на 60 дней помощницу подозреваемого во взяточничестве нардепа от "Народного фронта" Максима Полякова - Татьяну Любонько. При этом у нее есть возможность выйти на волю, если она внесет залог в размере 160 000 гривен. Об этом сообщает корреспондент "Страны".

"Залог, естественно очень большой. Мы будем подавать апелляцию. В противном случае у нас достаточно друзей, что бы вместе ей помочь," - сообщил по итогам заседания суда нардеп от "Народного фронта" Максима Поляков.

Сама Татьяна Любонько сообщила что на момент оглашения решения Соломенского суда находилась в СИЗО и в зал суда ее почему-то не вызвали.

"Я в СИЗО, тут ужасные условия, тем более для женщины. И вопрос, почему меня не вызвали на оглашения. Денег выплачивать такой залог у меня нет," - сообщила она корреспонденту "Страны".

Прокурор Валентин Мусияка сообщил, что считает размер залога "приемлемым".

"В целом мы удовлетворены решением суда", - сказал представитель обвинения.

По данным "Страны", следующим суд будет рассматривать вопрос с занимавшемся юридической стороной "махинации" Максима Полякова ("Народный фронт") и Борислава Розенблата ("БПП") адвоката Косянчука. Предположительно, за свои услуги он получил $11 тысяч.

Татьяна Любонько, Фото: "Страна"

"Страна" разбиралась, почему так не повезло депутатам Розенблату и Полякову, как это связано с янтарем и снимут ли с них неприкосновенность.

Как сообщала "Страна", по делу Полякова задержан секретарь депутатского объединения. Он оперативно доставлен в СИЗО. По данным СМИ, нардепов Розенблата и Полякова поймали на взятках с помощью прослушки.

Ворона вороні...


Поділитися:
       
5 канал
ЛУЦЕНКО ВНІС ДО ВР ПОДАННЯ ПРО НАДАННЯ ЗГОДИ НА АРЕШТ НАРДЕПА РОЗЕНБЛАТА 
    21.06.2017 18:20
    Напередодні у ГПУ заявили, що не поспішатимуть зі зняттям недоторканності з Розенблата та Полякова через нову "бурштинову справу"



    Генеральна прокуратура внесла до Верховної Ради України подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Борислава Розенблата (БПП). Про це повідомив чільник ГПУ Юрій Луценко на сторінці у Facebook.

    "Вніс подання до ВР про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешту народного депутата Б. Розенблата, в діях якого вбачаються ознаки зловживання впливом та хабарництва на загальну суму 280 тис дол",  -йдеться у повідомленні Луценка.

    Як інформував 5.UA, 20 червня на спільному брифінгу чільників САП і НАБУ стало відомо про масштабну схему незаконного видобутку та реалізації бурштину в Україні. За даними слідства, до цієї оборудки причетні нардепи Борислав Розенблат (БПП) і Максим Поляков ("Народний фронт"). Правоохоронці вже направили Генпрокурору Юрію Луценку подання на зняття депутатської недоторканності з Розенблата та Полякова.

    Українці міняють "безвіз" на безвальцман...

    Безвіз є неважливим для понад 57% українців – опитуванняСереда, 21 червня 2017, 14:44



    Безвізовий режим з ЄС є неважливим або маловажливим для понад половини українців.



    Про це свідчать дані опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, результати якого є у розпорядженні "Європейської правди".

    Лише трохи більше 10% опитаних заявили, що безвізовий режим є дуже важливим для них. 28,6 % респондентів вважають його загалом важливим.

    Для 33,7% українців безвізовий режим з ЄС є зовсім неважливим, ще 23,8% вважають його мало важливим.

    Опитування було проведене з 9 по 13 червня серед 2018 респондентів у всіх регіонах України за винятком АР Крим та окупованих території у Луганській та Донецькій областях. 

    Окупація є, а окупантів шоколадні небачать

    СМИ опубликовали текст концепции о реинтеграции Донбасса
    В тексте концепции о реинтеграции Донбасса не указано, кем именно оккупированы отдельные районы Донецкой и Луганской областей, сообщает "Громадське ТБ".
    Сегодня 15.15
    В концепции о реинтеграции Донбасса есть пункт о возможности "ручного" управления Донецкой и Луганской областями президентской вертикалью посредством создания единого Оперативного штаба, сообщает "Громадське ТБ".
    В концепции о реинтеграции Донбасса есть пункт о возможности "ручного" управления Донецкой и Луганской областями президентской вертикалью посредством создания единого Оперативного штаба, сообщает "Громадське ТБ". 
    Фото: ЕРА (архив)

    Закон "О государственной политике восстановления суверенитета Украины над временно оккупированными территориями Донецкой и Луганской областей" должен создать основы для восстановления территориальной целостности Украины. Об этом говорится в документе под названием "Проект концепции", который должен лечь в основу закона "О государственной политике восстановления суверенитета Украины над временно оккупированными территориями Донецкой и Луганской областей", сообщает "Громадське ТБ".

    В то же время источники издания, предоставившие документ, подчеркивают, что это не окончательная версия законопроекта.

    "Предложенный законопроект должен создать необходимые правовые и организационные условия для восстановления территориальной целостности Украины в Донецкой и Луганской областях, расширяя возможности для ВСУ, других военных формирований, при этом не выходя за рамки Минских договоренностей", – сказано в документе.

    Проект подчеркивает, что президент Украины получит право применять Вооруженные Силы Украины и другие военные формирования в Луганской и Донецкой областях. Спикер Верховной Рады Андрей Парубий в комментарии изданию подчеркнул, что этот пункт – один из ключевых в концепции. "В начале агрессии России законодательно у нас было только две возможности для отпора – это формат АТО и введение военного положения. Военное положение мы не могли тогда ввести, потому что оно ограничивало демократические процедуры…. Сейчас законодательно предоставляется формат для ведения боевых действий", – сказал Парубий.

    Концепция также предлагает, чтобы жизнедеятельность в Донецкой и Луганской областях регулировалась законом, который Верховная Рада приняла 15 апреля 2014 года после оккупации Россией Крыма. В частности, закон предусматривает, что временно оккупированная территория является неотъемлемой территорией Украины, на которую распространяется действие Конституции и законов Украины.

     

    В то же время, согласно Концепции, на такой территории запрещается деятельность, подлежащая госрегулированию (лицензирование, получение разрешительных документов, сертификация), хозяйственная деятельность, ввоз или вывоз товаров военного назначения, организация железнодорожных, автомобильных, морских, речных, паромных, воздушных сообщений. Также, согласно документу, на оккупированных территориях будет запрещено осуществление денежных переводов.

    Кроме того, в концепции есть пункт о, по сути, возможности "ручного" управления Донецкой и Луганской областями президентской вертикалью посредством создания единого Оперативного штаба.

    При этом в тексте концепции не указано, кем именно оккупированы отдельные районы Донецкой и Луганской областей.

    13 июня секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Александр Турчинов заявил, что военные действия на Донбассе переросли формат АТО как по продолжительности, так и по масштабам, и в связи с этим необходимо перейти к новому формату защиты Украины от российской агрессии. 14 июня президент Украины Петр Порошенко подчеркнул, что в заявлении Турчинова не шла речь о замене АТО военным положением

    Как сообщает ZN.UA со ссылкой на собственные источники, новый формат АТО предполагает возможность введения военного положения, но, по словам собеседников издания, оно вряд ли будет введено на Донбассе. По данным издания "Коммерсантъ", разрабатываемый Администрацией Президента план по реинтеграции Донбасса предполагает прекращение АТО в регионе и введение вместо нее военного положения.

    В комментарии изданию "ГОРДОН" замминистра по вопросам временно оккупированных территорий Георгий Тука заявил, что в законопроекте о переформатировании АТО "нет ни слова" о введении военного положения".  Военное положение – это правовой режим, который облегчает работу военному командованию, и в плане применения Вооруженных сил Украины его введение ничего не меняет, заявил в комментарии "ГОРДОН" координатор группы "Информационное сопротивление", нардеп от "Народного фронта" Дмитрий Тымчук.

    Законопроект о реинтеграции Донбасса представят на ближайшей встрече в Минске, а за одну-две недели до окончания текущей парламентской сессии законопроект будет внесен в сессионный зал Верховной Рады, заявила 19 июня народный депутат, заместитель председателя фракции "Блок Петра Порошенко" Ирина Луценко.

    У москалів блуд постійний

    Порошенко повідомив про нових російських військових, захоплених на Донбасі
    Порошенко повідомив про нових захоплених російських військових
    Порошенко повідомив про нових захоплених російських військових / Getty images
     

    Ексклюзивні новини щодня від 24 Каналу. Що це таке?

     

    Президент України Петро Порошенко під час свого візиту до США повідомив, що напередодні ще двоє військових з російськими паспортами були захоплені в полон на Донбасі.

    Про це Порошенко розповів в інтерв'ю американському телеканалу Fox News під час свого візиту до США.

    Читайте також: Бойовики почали вбивати кадрових російських військових на Донбасі, – розвідка

    Український президент навів нові факти, які свідчать про присутність на окупованих територіях Донбасу кадрових російських військових.

    За інформацією, яку йому надали, два дні тому були впіймані двоє російських військових, у яких при собі були прапори громадян РФ і які, як завжди, "не могли пояснити, що роблять на окупованій території України".

    Ми переконані, що Росія повинна відвести свої війська з нашої території, відвести артилерію танки і все інше. Якщо цього не буде, санкції повинні тривати. І це саме ми чули сьогодні від президента Трампа і віце-президента Пенса,
    – зазначив Порошенко.

    В інтерв'ю Fox News Президент України також повідомив, що на території окупованих районів Донбасу зараз перебуває близько трьох тисяч регулярних російських військ, а разом з проросійськими найманцями ця цифра сягає понад 40 тисяч.

    Усе це було б добре...


    Битва за Вашингтон: здобутки та проблеми візиту Порошенка до СШАСергій Сидоренко, Європейська правда _ Середа, 21 червня 2017, 14:55
    Версія для друкуКоментарі0
    Фото president.gov.ua

    Адміністрація президента Порошенка отримала те, чого прагнула так довго й наполегливо: президент України зустрівся зі своїм американським колегою Дональдом Трампом, до того ж ця зустріч відбулася раніше, аніж переговори Трампа з Путіним.

    В українській делегації не приховували радості: проведену зустріч оголосили безсумнівною перемогою. От тільки радість президентської команди зіпсували кілька ложок американського дьогтю.

    Спершу Білий дім в офіційному повідомленні охарактеризував візит Порошенко як "drop-in" (у буквальному перекладі – "забігти" чи "зайти на вогник", тобто нетривала зустріч без формальностей, які супроводжують повноцінні переговори президентів). Згодом приклад прес-служби Трампа підхопили американські ЗМІ, повідомивши про нетипові обставини візиту. За їхніми спостереженнями, протокольний рівень цього разу був нижчий за зустрічі господаря Білого дому з лідерами низки інших держав.

    Та й на цьому історія не закінчилася – вже за декілька годин прес-служба Трампа змінила акценти і почала говорити про "зустріч" глав держав. За нею більшість американських ЗМІ, починаючи з Associated Press, виправили свої оцінки щодо візиту.

    Саме на це – на знаки та символи – звернули увагу чимало оглядачів.

    Так, в епоху Трампа символи справді набули особливого значення. Та чи настільки важливо концентруватися лише на цих деталях? Адже за ними можна випустити суть візиту та його наслідки – як позитивні, так і негативні.

    Тож варто принаймні перелічити інші ключові моменти, перш ніж робити висновок про "зраду" та "перемогу" візиту Порошенка в США.

    Російський фактор

    У відносинах Штатів та Росії нині – особливий період.

    Трамп справді був (і, очевидно, досі лишається) щиро налаштований на потепління у стосунках з РФ – частково через вплив старої команди, частково через власні переконання. Новий господар Білого дому не приховує, що прагне зменшити вплив питань прав людини і демократії на зовнішню політику США.

    Але у російському питанні американський президент не має підтримки ані еліт, ані ЗМІ. І одні, й інші налаштовані на жорстку критику на адресу Білого дому, щойно з’являються хоч якісь ознаки того, що глава держави готується до поступок у вимогах Америки до РФ. Гучні відставки у Білому домі лише на підставі чуток про спілкування посадовців з росіянами – найкраща ілюстрація цього.

    Росія перетворилася на токсичну тему для Дональда Трампа, але не змінила його думку про потребу зближення з РФ.

    Саме тому на Банковій вважали настільки важливим, щоби зустріч Трамп-Порошенко відбулася до зустрічі Трамп-Путін.

    За логікою Києва, це мало би символізувати, що Трамп точно не піде на поступки з українського питання. А враховуючи, що думка США є визначальною для багатьох держав світу, цей сигнал справді є доволі вагомим. Особливо зважаючи на те, що з Білого дому він звучить вже вдруге – не так давно до Вашингтона навіть запросили голову українського МЗС Павла Клімкина, якого Трамп прийняв у Овальному кабінеті, уникнувши тим самим критики за проведені переговори з російським міністром Лавровим.

    Так, Україна в цій грі виступає швидше як об’єкт, а не як суб’єкт світової політики, але результат це не зменшує.

    Санкції надовго

    Друге, що Порошенко може сміливо записати в свій актив – питання санкцій. Тут останнім часом – одні перемоги.

    Як і в попередньому блоці, тут йдеться не про прямі наслідки візиту – жодних нових домовленостей у Вашингтоні не оприлюднили. Але кращого сигналу про те, що санкції проти РФ будуть збережені, справді годі шукати.

    Тиждень тому Сенат абсолютною більшістю голосів затвердив законопроект про посилення санкцій та про їх перенесення на рівень закону. Ініціатори законопроекту не приховували, що йдеться про "запобіжник проти Трампа". Законопроект виключає небезпеку того, що одного дня обмеження скасують одноосібним рішенням президента.

    Реакція Дональда Трампа на це рішення досі лишалася невідомою, та нині є всі підстави припустити: "війни" щодо цього рішення в США не буде, Трамп готовий до продовження санкцій.

    В день початку візиту Порошенка президент підписав новий санкційний указ.

    В міжнародній політиці спілкування лідерів зазвичай відбувається мовою сигналів та символів, тож такий вибір дати не міг бути суто випадковим.

    Команда Трампа

    Порошенка та Трампа нерідко порівнюють і в українських, і у світових ЗМІ.

    Два бізнесмени, що вирішили стати політиками; два політики, що мають проблеми через Росію. Зрештою, навіть проблеми вони часом вирішують схожим чином: щоби не продавати бізнес-імперію після обрання на найвищу посаду, і Порошенко, і Трамп використали механізм "сліпого трасту".

    Та насправді цим схожість вичерпується. Два президенти є дуже різними і за світоглядом, і за стилем врядування.

    Якщо Порошенко прагне особисто керувати всіма ключовими процесами в країні, то Трамп навпаки – воліє віддати велику частину відповідальності своїй команді, лишаючи собі славу та статус. І на цю особливість треба зважати.

    Для нас, зокрема, важливо те, що

    Трамп, на відміну від Обами та інших попередників, не цікавиться зовнішньою політикою.

    Його пріоритет – економіка та внутрішні процеси в США. Через це нинішній президент США проводить так мало міжнародних зустрічей.

    Саме через це автор цих рядків не схильний переоцінювати важливість того, скільки тривала зустріч між Порошенком і Трампом. Так, вищий статус та довша тривалість їхніх переговорів були б доречними, але рішення щодо деталей практичної співпраці все одно не ухвалювалися б у цьому форматі.

    Як не дивно це звучить, але важливішими за неї були інші зустрічі Порошенка у Вашингтоні: з міністром оборони Джеймсом Меттісом та віце-президентом Майклом Пенсом. Шкода, але про їхні підсумки відомо не багато.

    Натомість можна лише шкодувати, що Порошенко не мав окремих переговорів з радником Трампа з питань національної безпеки Гербертом МакМастером – Білий дім повідомляє, що вони перетнулися тільки під час короткої зустрічі з Трампом.

    І якщо говорити про негативні сигнали візиту для України, то варто зарахувати до них саме цей факт.

    Мовою Дональда

    Та повернемося до переговорів Порошенко-Трамп, хай якими короткими вони були.

    У спілкуванні на рівні перших осіб завжди важлива не тільки раціональна, але й емоційна складова; у випадку Дональда Трампа це набуває особливої ваги.

    І тут не варто довірятися лише словам американського лідера про те, що вони провели "very-very good meeting" – ці слова 45-й президент США каже про всі зустрічі з союзниками Штатів. Так само навряд чи доказом є заяви українських посадовців з президентської делегації – від них годі чекати інших слів.

    Але навіть поза тим є підстави припустити, що Порошенко знайшов ключ до серця Трампа.

    Звісно, це ще мають підтвердити подальші контакти Києва та Вашингтона, але ті тези зі спілкування президентів, про які відомо зараз, дають підстави для позитивних очікувань.

    Свого часу ЄП критикувала президента за те, що він у міжнародних промовах надто фокусується на питанні війни, не пропонуючи позитивних сигналів про Україну (детальніше в публікації "Мюнхенська помилка Порошенка: як безпекова конференція стала холодним душем"). Тоді в АП обурилися через критику, але, на щастя, все ж зробили висновок.

    Трамп любить "переможців" і не любить "лузерів", і Порошенко на зустрічі з американським колегою спробував подати себе саме в якості переможця.

    Україна – це "країна, що є найбільшою на європейському континенті", "вона стане історією успіху, я абсолютно впевнений". Це саме те, про що варто було говорити з Трампом, і саме це прозвучало на короткій відкритій частині зустрічі українського та американського президентів.

    Інше питання, яке є ключовим: Україна мала коротко і стисло показати Трампові, чим для нього вигідна наша держава. І це також прозвучало – за відсутності преси. Вже згодом Порошенко розповів, що запропонував американському лідеру продавати до України вугілля з Пенсільванії та газ з Луїзіани.

    Що у підсумку?

    Підсумовуючи сказане, можна стверджувати: для Порошенка і для України ця поїздка точно не стала програшем і навряд чи хтось ризикне аргументовано стверджувати, що вона стала візитом втрачених можливостей.

    Це точно не так. Позитивних сигналів під час візиту було точно більше, ніж негативних.

    Але покладемо руку на серце – всі ці позитиви не є результатами нинішніх переговорів. Швидше йдеться про підтвердження позиції США щодо підтримки України, а не про її посилення. Так, це також важливо, але хотілося б більшого.

    То що ж стало на заваді?

    Звісно, Порошенкові шкодить те, що він не має підстав звітувати у Вашингтоні про успіх реформ і може говорити Трампу про "успішну Україну" лише у майбутньому часі. США не приховують, що не дуже задоволені прогресом у реформах, який демонструє офіційний Київ.

    Та це не єдина проблема.

    Ключова перепона в тому, що в США досі не мають визначеної "української політики".

    І не лише української. Це – серйозна проблема. Попри те, що Трамп вже 5 місяців тому розпочав виконувати обов’язки президента, в Держдепі досі не призначені куратори ключових напрямків. В тому числі заступники держсекретаря, і в тому числі – той заступник, що куруватиме український напрямок.

    Це – наслідок того, що Трамп вважає зовнішню політику вторинною і не вважає пріоритетними зовнішньополітичні призначення.

    Тож доки США не визначилися, що вони планують робити у світі, а також доки Київ не отримає підстави говорити про незаперечний успіх реформ, про сталість підтримки нашої держави американськими партнерами говорити явно зарано. А всі візити та зустрічі українського керівництва з керівництвом США мають шанс лише на умовний успіх.

    Автор: Сергій Сидоренко,

    редактор "Європейської правди"

    Сьогодні день літнього сонцестояння


    21/06/2017 08:24
    Сегодня день летнего солнцестояния


    Сегодня, 21 июня, - день летнего солнцестояния, самый длинный световой день в 2017 году, а ночь со вторника, 20 июня, на среду, 21 июня, стала самой короткой.



    Об этом астрономическом явлении корреспондент ГолосUA расспросил астрологов и этнографов.



    По словам астролога Елены Осипенко, солнцестояние - это астрономическое событие. Это момент прохождения центра Солнца через точки эклиптики, наиболее удаленные от экватора небесной сферы и называемые точками солнцестояния. Летнее солнцестояние происходит в тот момент, когда Солнце входит в 1-й градус Рака.



    На протяжении тысячелетий день летнего солнцестояния имел огромное значение для наших предков - славян, которые жили по природным циклам. Для славян и европейцев Солнце является источником жизни, с ним связаны вегетативные циклы растений и физиологические циклы животных и людей, а также практически все виды хозяйственной деятельности человека.



    В старину, до прихода христианства, ко дню летнего солнцестояния был приурочен праздник Купалы, посвященный древнему языческому богу. В этот день и ночь на голову надевали венки из трав и цветов, обливались водой, прыгали через костер, водили хороводы, пели и плясали, сплавляли по реке венки (как память о предках), собирали целебные травы, а также сжигали чучело в виде колеса, символизировавшее солнце (Ярило).



    C принятием христианства славяне не отвергли праздник Купалы, а наоборот, приурочили дату ко дню Иоанна Крестителя, который крестил водой (купал) новоявленных христиан. День Иоанна Крестителя по новому стилю приходится на 7 июля.



    Народники уверяют, что согласно верованиям наших предков, купание в день летнего солнцестояния может исцелить человека и напитать его энергией солнца. Магическая сила воды в этот день возрастает в разы.



    Чтобы избавиться от болезней, нужно встретить рассвет и попариться в бане, используя веник из собранных в этот день трав. А для защиты дома от нечистой силы в проемы окон и дверей следует положить жгучее или колючее растение, например, крапиву или шиповник.



    Одним их способов исполнить желание считается обращение к Солнцу. В полдень нужно выйти на солнечную поляну, поднять руки ладонями вверх и просить о том, чего желаешь.



    Дома нужно повесить букет из целебных растений, собранных в день летнего солнцестояния, чтобы отпугивать нечисть и болезни.

    Нумізматам

    Нацбанк ввів в обіг нову пам'ятну монету "Йосиф Сліпий"
    Монета має номінал 2 гривні та продовжує серію “Видатні особистості України”.

    У Національному банку України презентували пам’ятну монету, яка присвячена пам’яті одного з найвизначніших мужів Вселенської Церкви ХХ сторіччя Блаженнійшого Верховного Архієпископа Йосифа Сліпого. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

    Заступник начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу Національного банку України Вікторія Сузанська зазначила, що монету випустили номіналом 2 гривні, вона поповнила серію "Видатні особистості України", її виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 35 000 штук. Гурт монети – рифлений. 

    "У цьому році відзначається 125-та річниця від дня народження церковного і громадського діяча, педагога, мецената, богослова, патріарха Української греко-католицької церкви (у 1975 – 1984 роках) Йосифа Сліпого (мирське ім’я – Йосип Іванович Коберницький-Дичковський). Він символ українського незламного духу, його метою була консолідація українців у світі. Щоб ушанувати світлу пам’ять патріарха і привернути увагу суспільства до глибоких духовних цінностей, нетлінних традицій Української держави", - сказала Сузанська.

    На аверсі монети розміщено римський собор (збудований за сприяння Йосифа Сліпого), під яким написи: СОБОР СВЯТОЇ СОФІЇ, РИМ; та львівський собор, під яким написи: СОБОР СВЯТОГО ЮРА, ЛЬВІВ (собор Галицької митрополії УГКЦ, очолюваної митрополитом Йосифом Сліпим, у якому покоїться його прах).

    На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Йосифа Сліпого, який ніби затиснутий кутами матових площин, що символізують мученицьку, подвижницьку долю патріарха, з обох сторін від портрета – слова з його заповіту.

    Раніше Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету “Микола Костомаров”