На уточнююче питання, чи є це презентацією його подальших намірів, Коломойський заявив: "Ні, це - точно ні. Просто не виключаю нічого, оскільки всіляке в житті буває. Я завжди говорю: мій перший план - не мати жодних планів".
http://www.ukrinform.ua/ukr/news/kolomoyskiy_podumue__pro_emigratsiyu_1939992
Щодо часу застосування антибіотику: антибіотик приймається до зниження температури тіла, плюс 1-2 дні. Якщо впродовж 48 годин температура тіла не знижується – до Амоксиклаву додаємо Ципрофлоксацин, і навпаки.
Антибіотики випускають у пігулках та у флаконах для введення шприцом чи в крапельниці. Якщо ви володієте технікою введення препаратів у м'яз чи вену – робіть це. Якщо ні – указані препарати непогано всмоктуються при прийомі в пігулках.
Вогнепальне поранення
Потребує медичної допомоги за означенням. Лікування пацієнта з вогнепальним пораненням не завжди успішне, навіть в умовах спеціалізованої лікарні.
Наші можливості "на полі бою" будуть вкрай обмеженими: зупинка кровотечі (накладення пов'язки), знеболення, транспортування до лікаря.
З хороших новин: якщо поранений не гине відразу, шанси є. Якщо медична допомога тимчасово недоступна – даємо антибіотик, за "нашим правилом".
Знаю, дуже спрощено, грубо. Такий підхід до хвороб неприпустимий за наявності лікаря неподалік. Але ж ми готуємося до гіршого, чи не так? А коли ми повернемося до мирного життя, цю інструкцію треба забути, спалити – і більше ніколи до цього не повертатися.
Реанімація. Штучне дихання. Масаж серця
Не тіште себе ілюзіями. Тут мало читати. Для того щоб це виходило – бодай якось! – треба тренуватись, хоч якось. Спробуйте-но навчити 7-річну дитину зав'язувати шнурки в журнальній статті...
Лікар, що розповідає про реанімаційні заходи на словах, робить марну справу. Той хто хоче вміти – йде на курси. Задовольняти читацьку цікавість – не моя справа.
Ми навмисне детально говоримо про "прості" речі, котрі легко виконуються навіть непідготовленим читачем. І навпаки, немає сенсу багато розповідати на словах про такі вміння, як штучне дихання. Тут потрібне тренування.
Аптечка
Яку аптечку збирати нам із вами?
Для перебування в місті в облозі кілька тижнів? Чи лише звичайний набір ліків "про запас", щоб при потребі не виходити з дому під час комендантської години?
Я б орієнтувався на надання допомоги при повсякденних нетяжких травмах – подряпини, порізи, опіки, забої, а також для надання першої допомоги одному-двом тяжкопораненим. Гадаю, орієнтуватися слід на один тиждень автономного існування в умовах обмеженого доступу до медичної допомоги.
Один тиждень у розрахунках – це медичний розрахунок. Банальні "подряпини" загояться, а застуда пройде за цей час. Тяжкі хвороби чи поранення, котрі потребують лікарняної допомоги чи операції, впродовж тижня без лікарської допомоги – скоріше за все, призведуть до загибелі.
Виходячи із цих передумов, формуємо склад аптечки.
Обов'язкове:
1. Бинт стерильний, 2-3 на особу, бинт має бути широкий. Пальці легше бинтуються вузьким бинтом, для цього широкий розрізається навпіл ножем. Зручними у використанні є індивідуальні перев'язувальні пакети, там, крім бинта, є марлеві серветки, які безпосередньо накладаються на рану.
2. Стерильні марлеві серветки – дуже корисна річ. Використовуються для чого завгодно. Дуже зручні при накладанні пов'язок, з успіхом заміняють вату. Взяти багато. Проблема: є не в усіх аптеках.
І бинт, і серветки не є чимось незамінним та магічним. За відсутності бинта використовується будь-яка чиста тканина.
3. Перекис водню. Його треба багато – 100мл особу. Будь-яка рана має бути промита перекисом. Увага: перекис не повинен потрапити в очі!
4. Спирт – найкращий дезінфікуючий засіб. Підходить для обробки шкіри, дезінфекції рук, та чого завгодно! При потребі горить. Його не можна лити в рану, в очі та в рот.
Проблема: де його взяти? В аптеках є різноманітні замінники – підходять. Крайній випадок – горілка: 200-250мл це краще ніж 100мл.
5. Пластир. Потрібний у медицині та побуті, зайвим не буває, краще брати широкий, з нього при потребі можна зробити вузькі смужки. 3-5 мотків, забагато не буває, згодиться весь.
6. Вата. Вона не потрібна, якщо є достатня кількість марлевих серветок. Хоча згодиться й не в медичних цілях. Шматки вати можна кріпити пластиром на ділянки шкіри, які натираються взуттям – це захищає шкіру від подальшого пошкодження. Хай буде, небагато.
7. Корисні речі – пінцет, ножиці, голка, міцна нитка.
Спеціальне, але дуже бажане:
1. Активоване вугілля. Застосовується при отруєннях. Наголошую: приймати відразу 30-40 пігулок, запиваючи водою! Відтак, хай в аптечці їх буде 60 штук.
Існує багато замінників – підійде те, що є в аптеці. Хоча, отруєння видається не найважливішою проблемою.
2. Сульфацил натрію, він же Альбуцид – 20% або 30% розчин. Очні краплі, котрі бажано застосовувати при будь-яких травмах ока. З успіхом може бути замінений на очні краплі Левоміцетину 0,5%. Взяти одну пляшечку – або того, або того. Залежно від пляшечки, може доведеться взяти ще й піпетку. Будь-які очні краплі, наявні в аптеці, також підійдуть.
3. Протиалергійні засоби – Лоратадин/Кларитин. Взяти лише кілька пігулок, 10 вистачить із головою.
4. Корисна всячина:
Пантенол. Буває в тюбику, як звичайна мазь, а буває спрей-пшикалка. Гарний засіб для лікування опіків, може наноситись на рану, що загоюється. Для опіків існує теоретично охолоджуючий гель. Не знаю, чи він є в Україні.
При нудоті, тяжкості в шлунку - Метоклопрамід 1-2 пігулки.
При проносі допомагає Лоперамід – 2 пігулки відразу, потім по одній після кожного випорожнення. При переймоподібному болю в животі можна прийняти 2 таблетки Дротаверину, синонім Но-шпа.
5. Знеболюючі. Помірний біль втамовується за допомогою 2 пігулки Парацетамолу по 500мг – Панадол, Ефералган, Солпадеїн – взяти треба багато, 2-3 упаковки на особу. Сильний біль вимагатиме прийому Дексалгіну. На випадок тяжкої травми не зашкодять ампули препарату Дексалгін, 10 ампул.
6. Температура. Парацетамол/Солпадеїн/Панадол – одразу 2 таблетки по 500мг, можна Ібупрофен.
7. Антибіотики – Амоксиклав та Ципрофлоксацин. Підходять будь-які їхні замінники, наявні в аптеці в таблетках чи флаконах для ін'єкцій. Брати обидва, з розрахунку на 5-7 днів.
8. Навіть якщо ви не володієте технікою ін'єкцій, сподіваймося, що хтось із вашого оточення вмітиме це робити, тож 10-20 шприців не зашкодять. З тією ж метою, корисною буде крапельниця – 1-2 на родину, та 2-3 флакони фізрозчину.
Не знаєте навіщо? І слава Богу, але тим, хто знає й уміє, це точно знадобиться.
9. Один-єдиний випадок, коли ін'єкція за допомогою шприца конче потрібна – при укусі бджоли, оси та інших комах – у шию, язик, обличчя. Тоді негайно треба ввести 4-8мл Дексаметазону.
Випадок рідкісний, але дуже небезпечний. Нехай шприц та кілька ампул будуть в аптечці.
Медикам відомі також інші ситуації, де й коли ще можна застосувати Дексаметазон. Беріть. Існують шприци "Epi Pen", готові для використання.
10. Рукавички. Хоча б 10 пар. Стерильні зручніші. Не буде зайвою ціла коробка, там 50-100 пар. Вона невелика й недорога.
11. Кому пощастить, знайдіть в аптеках Quick clot, Celox. Це засоби "останньої надії" при зупинці кровотечі. Краще, коли їх будуть застосовувати ті, хто знає як. Але якщо пощастить придбати – беріть.
Я завжди в аптечку кладу й ліхтарик, і свічку, і сірники, і ножиці, і скальпель, декілька лез.
В аптечці кожного має бути також той набір ліків, якими ви чи ваша родина користуєтесь в мирний час.
Важливе зауваження: будь-які медикаменти чи медичні інструменти можна брати, якщо ви вмієте ними користуватися та вам "є куди" їх брати. Є місце в сумці, і є сили нести – беріть все, що вважатимете за потрібне. Згодиться як не вам, то комусь поруч.
Список медикаментів, перелік травм і хвороб є орієнтовним.
Буду радий, якщо ви його зміните, удосконалите, а найголовніше – поділитеся із друзями, знайомими та незнайомими.
Олександр Лінчевський, торакальний хірург, відділення політравми 17 клінічної лікарні м.Києва, спеціально для УП.Життя
Все женщины думают только о том, любит- не любит. Делает-не делает. Приедет-не приедет. Изменит- не изменит. Между тем, мужчина устает и закрывает глаза. Он больше не хочет видеть ни свой бизнес, ни свою женщину, ни свою глобальную ответственность за все. Если у него что-то не получается, он мудак. Он живет с ощущением "я мудак", и у него нет волшебного слова "зато". Это у нас все проще. У меня не все ладно на работе, но зато муж хороший. У меня ни мужа, ни работы, но зато ноги. И грудь. Ну да, я толстая, но зато Катька еще толще. У мужчин это "зато" почему-то не работает У тебя бентли, но зато нет любимой женщины? Ну ты и мудак. У тебя есть любимая женщина, но зато нет бентли? ну ты и мудак!
Они вечно встроены в конкуренцию — раз, и в иерархию — два. Я бы никогда не смогла быть мужчиной. Я слабак и тюфтя, и часто реву под одеялом. И мне никто слова не скажет. Я сама себе слова не скажу. А у настоящих героев жесткое табу на жаление себя.
Чем дальше в лес, тем меньше я в этом понимаю. И когда у меня хватает фантазии представить, что им надо иногда чтобы их просто приняли и поняли, и молчали, и принесли чай, и все это - не сегодня и не завтра, а долго, долго, пока все не наладится - тогда мне кажется, что я все понимаю. Тогда исчезает пол, и остаются просто два взрослых человека, которые могут сделать друг для друга что-то хорошее. Поддерживающее. Дружеское. Любящее.
Я впервые в жизни об этом всерьез думаю. Мне кажется, они становятся все более одиноки и заброшены на фоне всех этих курсов для стерв и женской самостоятельности. И им нельзя никому об этом говорить, об этом своем нарастающем одиночестве. И из этого жалельного места, из этого беспокойства у меня больше никак не получается что-то от мужчины хотеть. Хотя с точки зрения успешных женщин я получаюсь полный мудак. Ведь у меня нет шубы, мужа и даже регулярной смски "спокойной ночи".
P.S. Данный пост не является актом оправдания для откровенно деградированной части мужского населения, а лишь подтверждением глубины психологии успеха, с коим в большей части приходится сталкиваться человеку мужского пола.
Существуют три признака, по которым можно понять это.
Во-первых, мужчина заявляет...
Если он действительно испытывает к вам какие-то чувства, то будет говорить об этом во всеуслышание. Он представит вас остальным как свою девушку или женщину. То есть у вас будет официальный титул, выходящий за рамки «Это моя подруга» или просто представления вас по имени.
Это означает, что он видит вас в долгосрочных отношениях с ним, считает своей, гордится тем, что вы вместе, и заявляет об этом людям, которые для него важны. Если вас представили просто как подругу, то именно ей вы для него и останетесь.
Также, если вы встречаетесь с мужчиной полгода, и до сих пор не знакомы с его родственниками, мамой, друзьями, или он под всяким предлогом отказывается знакомиться с вашей семьей, то это означает, что вы не будете долго вместе.
Второй признак: мужчина обеспечивает...
Любящий вас мужчина не позволит вам выпрашивать у него деньги. Он обеспечит вас всем необходимым. Обеспечивать значит не только приносить деньги. Сюда же относится решение каких-то проблем. Например, вы обращаетесь к нему с просьбой помочь в чем-либо, а он отказывается, то это не ваш мужчина.
Третий признак: мужчина защищает...
Защита - это необязательно применение физической силы против того, кто причиняет вам вред.
Это может быть какой-то ценный совет или стремление помочь в чем-то, что, как ему кажется, для вас небезопасно. Женщинам нужно признать, что мужчины любят по-другому, их любовь часто вписывается только в эти три категории: заявление, защита и обеспечение.
P.S. Никогда не спешите с выводами и не отдавайте свое сердце другому человеку до тех, пор, пока вы не будете полностью уверены в чистоте его мотивов и в искренности его любви!