Ще одному хуйловцю... кирдик

Под Мариуполем от взрыва растяжки и детонации боекомплекта «исчез» десантник из РФ (+фото)
Пт, 05/12/2014 - 13:54

Российский оккупант наступил на растяжку, от взрыва которой сдетонировал его боекомплект к грантомету.

Информацию о подрыве 1 декабря и смерти бывшего российского десантника Григория Сурайкина (позывной «Самурай»), воевавшего на стороне «ДНР», обнародовали друзья, сообщает 0629.com.ua.

Отряд террористов, в котором состоял Григорий Сурайкин совершал бросок из Донецка в район Новоазовска. Сурайкин шел во главе группы и наступил на растяжку, замаскированную под снегом. После взрыва сдетонировал и РПГ боевика, который был при нем.

В результате взрыва ранены и другие российские наемники.

1

Накануне своей смерти на своей странице в социальной сети «ВКонтакте» «Самурай» опубликовал фото в зимнем маскхалате с подписью «К зиме готов».

2

2

Григорий Сурайкин (13.09.1992, уроженец города Дубровское) служил в 11-й отдельной гвардейской десантно-штурмовой бригаде вооруженных сил РФ.

3

4

Сурайкин (Самурай) не скрывал своих симпатий к террористам «ДНР» и воевал на их стороне уже около месяца.

Показательно, что через какое-то время сообщение о смерти «Самурая» и соболезнования были удалены из его страницы всоциальной сети.

Утерли хуйлу і хуйловцям мармизи

Космический корабль "Орион" успешно завершил первый испытательный полет
время публикации: 19:06 | последнее обновление: 19:06блог версия для печати фото
Старт "Ориона". 05.12.2014
Старт "Ориона". 05.12.2014
Сотрудники NASA наблюдают за стартом "Ориона". 05.12.2014

Космический корабль нового поколения "Орион", разработанный NASA на замену шаттлам, 5 декабря успешно завершил первый испытательный полет и опустился на воду в Тихом океане, согласно программе испытаний.

"Орион" стартовал с космодрома на мысе Канаверал. В космос его доставила тяжелая ракета-носитель "Дельта-VI".

Испытания продолжались примерно 4,5 часа. "Орион" дважды обогнул Землю, удалившись от планеты на расстояние около 6.000 километров, после чего опустился на океанскую поверхность. В ходе этого полета проверялось поведение аппарата при возвращении в плотные слои земной атмосферы.

Четырехместный космический корабль "Орион" американское агентство разработало для совершения относительно длительных путешествий, предусматривающих, в том числе, посадку на астероиды и на поверхность Марса.

Всего планируется провести три беспилотных испытательных полета, после чего состоится первый пилотируемый полет. Это должно произойти в 2021 году.

Якою буде оцінка фахівців?

Україні готові недорого продати 50 британських бронеавтомобілів Saxon
29 вересня 2014
Переглядів: 1204
Коментарів: 0
Версія для друку
Україні готові недорого продати 50 британських бронеавтомобілів Saxon


Як стало відомо AUTO-Consulting, є принципова домовленість, про поставку в Україну 50 бронеавтомобілів MRAP-класу Saxon AT-105 за цілком розумні гроші - близько $ 57 тис. за штуку. Вартість всього контракту оцінюється в 40 млн. гривень. Але на шляху до України такої необхідної техніки виникли бюрократичні перешкоди. 

Волонтери знайшли постачальника і кошти на закупівлю бронемашин, залишилося лише питання проходження через кордон. І тут, виявилося, що бюрократія навмисне гальмує весь процес, навіть не дивлячись на принципове «добро» від міністрів. У силу законодавчих обмежень, Міністерство оборони закупити таку техніку на себе не має права - вона не перебуває на озброєнні, крім того, бюджет вже давно розписаний. Таким чином, англійські Saxon AT-105 можуть піти тільки у добровольчі батальйони МВС. Почасти це і правильно, адже Saxon AT-105 - це скоріше поліцейська броньована машина. 

Україні готові недорого продати 50 британських бронеавтомобілів Saxon


Але імпортувати таку техніку можуть тільки організації зі спецліцензією, яких в країні лічені одиниці, тому волонтери змушені вдаватися до їхніх послуг - по-іншому ввести бронетехніку не вдасться. А за свої послуги, ліцензіати зажадали пристойні відсотки. 

Між тим, ціна на Saxon AT-105 дуже приваблива, оскільки це уживана техніка, що перебувала раніше на озброєнні Королівських збройних сил. Спочатку Saxon AT105 4x4 створювали наприкінці 70-х для різання проходів у загородженнях, розтягування завалів та інших операцій, необхідних для забезпечення дій Внутрішніх військ у міських умовах при проведенні спеціальних операцій. Saxon AT 105 створений на базі відомого БТР AMBA і поєднує кращі якості автомобілів та бронетранспортерів. У спадок від армійського минулого йому дістався зварний броньований кузов несучого типу з V - подібним профілем днища для мінної стійкості (до 9 кг в тротиловому еквіваленті). 8,2-літровий дизельний двигун Saxon запозичений від вантажівки Bedford TM 4х4. Кузов вміщує 10 осіб або 2 тонни вантажу. Він також використовується в якості санітарного або командирського автомобіля. 

Бронеавтомобіль має бронювання за натовським стандартом В7 і спокійно тримає постріли зі зброї калібру 7,62 мм, стійкий до підривів на мінах і фугасах і витримує навіть ковзаючі черги з крупнокаліберного озброєння вертольотів. 

Україні готові недорого продати 50 британських бронеавтомобілів Saxon


До комплектації також входить пристосування для відстрілу гранат зі спецзасобами, автомобіль оснащений системою життєзабезпечення екіпажу, пожежно-технічним обладнанням, розсувними сходами, додатковим електроустаткуванням і електроустаткуванням спеціальних систем (системи зовнішнього освітлення, гучномовної установки, радіозв'язку та відеоспостереження). Можлива установка відвалу для руйнування барикад. 

Saxon AT-105 знаходився на озброєнні у таких країн: Бахрейн - 10 одиниць, Малайзія - 44, Нігерія - 75, Оман - 22, ОАЕ - 10, Філіппіни - 7, Бельгія - 266 і Великобританія - 664. Частина машин останньої використовували в Іраку. Потім все АТ-105 були списані з Британської Армії. 

Як показав досвід іракського конфлікту, при всій своїй архаїчності, Saxon AT-105 добре себе зарекомендував в умовах партизанської війни. Потужна конструкція і бронювання зберегли не одне життя британських солдат. 

А от як скоро Saxon AT-105 з'являться на Донбасі, залежатиме від військових чиновників, які вже не перший тиждень ніяк не можуть узгодити цю справу.

Обережно брехня! Обережно брехня!

Фото украинских военных, спящих под слоем снега, оказались фейком
05.12.2014 17:29
Печать
Эти кадры были опубликованы в сети как минимум год назад

Фото украинских военных, спящих под слоем снега, оказались фейком

Распространенные в соцсетях снимки бойцов АТО, якобы спящих в окопах под слоем снега, оказались фейком - эти кадры были опубликованы в сети как минимум два года назад


Негайно, український конвой у Грозний

Бої в Грозному тривають: у кадировців втрати (ВІДЕО)
Олена Ярмолюк 04 грудня 2014, 18:40
 5930  2
Бої в Грозному тривають: у кадировців втрати (ВІДЕО)

Незважаючи на заяви голови Чечні Рамзана Кадирова про те, що контртерористична операція успішно завершена, все ж очевидці з числа місцевих жителів зазначають, що бої в місті Грозному тривають. Відзначається, що найбільш запеклі сутички відбуваються в районі школи №20, новину передає Преса України.

Досі в Грозному триває бій між кадировським спецназом і чеченськими повстанцями. Найбільша кількість втрат у живій силі були понесені кадировцями в районі школи №20, де відбуваються найбільш жорсткі сутички. На відео, знятому на мобільний телефон показано, як один із російських силовиків отримав поранення. Передбачається, що втрати вже досягли більше десятка людей з кожної з протиборчих сторін.

Раніше ми повідомлялиМосква повинна припинити «каральну» операцію проти правозахисного руху "Імарат Кавказ" в Грозному і почати діалог з активістами. Чеченські ополченці борються за дотримання своїх конституційних прав. Україна може виступити у ролі модератора переговорів. А цивілізований світ повинен надати підтримку народу Ічкерії та заради уникнення соціальної катастрофи направити на Кавказ гуманітарні конвої.

колаборантів потрібно бити скрізь де тільки можна

Першу бійку у Раді спровокував ПарасюкЧетвер, 04 грудня 2014, 17:59 
фото, виправлено

У Верховній Раді сталася перша бійка.

Причина в тому, що спікер Володимир Гройсман, повідомляючи про голосування, не оголосив пропозицій про виключення тих, хто голосував 16 січня, з керівних посад парламентських комітетів.

Після того депутати Володимир Парасюк, Борислав Береза та ще кілька почали протестувати.

Парасюк підбіг до депутатів фракції "БПП", які дали максимальну кількість голосів за постанову і почав кричати їм, що їх в Раду "привів Майдан".

Потім хтось із депутатів "БПП" крикнув у відповідь, що сам 3 місяці стояв на Майдані.

Після суперечки почалася бійка.

Як розповів пізніше "свободівець" Юрій Левченко, хтось із блоку Порошенка вигукнув Парасюку: "Сядь. Тобі тут не Майдан".

Після цього Парасюк пояснив, що бореться за прозорість прийняття рішень.

Крім того, він звернувся до представників колишньої Партії регіонів: "Відкриєте ще раз свій поганий рот тут, ми вас винесемо звідси".

 
 
 
Всі фото Дмитра Ларіна

Українська правда

Будьте уважними

Підрахована кількість років, які забирають ваші шкідливі звички
Ваня Герман 04 грудня 2014, 15:47
 723
Підрахована кількість років, які забирають ваші шкідливі звички


Одна сигарета здатна відняти 14 хвилин вашого життя, а алкоголь – 7 годин.

Вчений, а також менеджер таких цікавих досліджень пояснив, що методика, яку використали, є приблизною, але не точною.

 «Факторів надто багато, щоб зі стовідсотковою точністю обчислити, скільки часу ти втрачаєш через одну викурену сигарету або одну порцію спиртного», — зазначив він, розповідає новину Преса України.

Але він уточнив, що методика може надавати точні прогнози для тих хто стабільно вживає шкідливу речовину.

Якщо ви хронічно вживаєте:

— Одну сигарета віднімає 13,8 хвилини життя

— Одну доза кокаїну — 5,1 години

— Одну порція алкоголю — 6,6 години

— Одну доза метамфетаміну — 11,1 години

— Одну доза метадону — 12,6 години

— Одну доза героїну — 22,8 години.

Якщо врахувати ці показники та перевести їх у денні дози, то:

— Курець щодня вкорочує своє життя на 4,6 години

— Алкоголік — на 14,1 години

— Кокаїніст — на 33,7 години

— Ті, хто вживає метадон — на 50,4 години

— Вживають метамфетамін — на 58,8 години

— Вживають героїн — на 68,4 години.

Також вченим вдалось встановити наступні цікаві факти:

-Типовий курець розпочинає палити у 17 років. В день спалюють приблизно 20 сигарет, а помирають у віці 68 років. Отже курив приблизно 50 років. Куріння викрало у нього 10 років життя, тобто 13%.

-Алкоголіки розпочинають пити  у 16 років, щодня споживає 2.14 порції і помирає у 55 років. Тобто алкоголь викрав 29% його життя (23,1 року).

Читайте також:

москальська хунта, чеченські ополченці, кадирівські карателі...

Кадиров своєю КТО продемонстрував, що таке хунта (ФОТО)
Слава Демкова 04 грудня 2014, 11:57
 12209  2
Кадиров своєю КТО продемонстрував, що таке хунта (ФОТО)

На думку відомого журналіста Аркадія Бобченка, глава Чечні Рамзан Кадиров своїми діями у відповідь на бунт в Грозному продемонстрував, що таке «хунта» насправді.

Такі новини Преса України повідомляє з посиланням на публікацію Бабченка на його сторінці в соцмережі.

Журналіст опублікував фото обгорілого Будинку друку в столиці Чечні.

«Ну, що. Всього п'ять годин - і ні Будинку друку, ні доведених до відчаю прихильників федералізації, танки фігачать на кожне ворушіння в самому центрі міста, режим КТО введено зі швидкістю світла.

Це до питання про те, що таке хунта», - пише він.

Інший журанліст Юрій Романенко рекомендує колегам, які описують сьогоднішні події в Грозному, називати речі своїми іменами:

«Журналісти, не забуваємо використовувати правильну лексику при оформленні новин - чеченські ополченці, московська хунта, кадирівські карателі, мирне населення».

Раніше повідомлялося, що в Грозному, столиці Чечні, введено режим контртерористичної операції. У центрі міста вночі прогримів потужний вибух, на вулицях почалася перестрілка, в столицю стягнули війська, чутна стрілянина з артилерії.

При цьому глава Чечні Рамзан Кадиров припускає, що бойовики, які розташувалися в Будинку друку прибули з іншого регіону.

У ході операції з ліквідації бойовиків у Грозному поранено вже 21 людину, четверо загинули.

Читайте уважно

Спецпредставник генсека НАТО: "Росія не допустить стабілізації ситуації в Україні"Сергій Сидоренко, Європейська правда, Брюссель _ Середа, 03 грудня 2014, 15:34
Версія для друкуКоментарі8

Колишній речник НАТО Джеймс Аппатурай – один із високопосадовців альянсу та найкращий фахівець з українського питання у private office генсека НАТО.

Із "Європейською правдою" він зустрівся одразу після засідання комісії Україна-НАТО, на якому Київ заявив про плани відмови від позаблокового статусу.

До чого призведе ця зміна? За яких умов Україна зможе стати членом альянсу? Якої допомоги нам варто очікувати від НАТО у війні з Росією?

Про все це спецпредставник генсека НАТО Джеймс Аппатурай розповів в інтерв’ю ЄвроПравді.

"Не існує об’єктивних перепон, 
щоби ви стали повноцінним членом альянсу"

– Уряд України повідомив НАТО,  що відмовляється від позаблокового статусу. Чи означає це, що наші стосунки з альянсом стають принципово іншими?

– В короткостроковій перспективі я би не став говорити про докорінну зміну. Давайте подивимося в минуле. У нас була добра співпраця з Україною до 2008 року, коли ви прагнули членства в альянсі. Між тим після 2010 року, коли ви оголосили про позаблоковий статус, ми досягли ще більших успіхів у співпраці з Україною, як це не дивно.

Думаю, зараз на нас знову чекає период поглиблення співпраці. Але причина не в тому, про що ви кажете, а в тому, що Україні саме зараз дуже потрібна підтримка НАТО. І ми готові її надати.

Отже, я не думаю, що саме відмова України від позаблоковості спичинить якісь суттєві практичні зміни.

Що ж до стратегічних наслідків цього рішення, то тут позиція НАТО чітка. Хай який шлях обере Україна, ми його поважатимемо.

Я слухав  президента Порошенка – він стверджує, що Україна не говоритиме про перспективу свого членство доти, доки не завершаться реформи, а вони заберуть не один рік. І, до слова, я вважаю, що це – правильний вибір.

– Менше з тим, чи має Україна перспективу членства в НАТО?

– Звичайно! Немає причин, які б завадили Україні знову претендувати на членство. Не існує об’єктивних перепон для того, щоби ви стали повноцінним членом альянсу.

Водночас для цього мають бути політичні умови. Також ви маєте провести до цього чимало реформ, справжніх реформ. Можливе членство – лише в кінці цього шляху.

– Який напрямок реформ є першочерговим?

– Тут не вийде виділити щось одне, найважливіше. Вам потрібна боротьба з корупцією та створення ефективної системи влади, яка, серед іншого, гарантуватиме безпеку для України.

НАТО – це не лише питання безпеки. Щорічна програма (регулює співпрацю України з НАТО. – ЄвроПравда) охоплює всі типи реформ – демократичний розвиток, економічні питання, а також військові. Всі три напрямки важливі.

– В альянсі говорять про посилення співпраці з Києвом. Але ми вже працюємо з альянсом в форматі "особливого партнерства". То що на нас чекає? "Дуже особливе" партнерство?

– Ні, я думаю, що рамки співпраці – "особливе партнерство Україна-НАТО" – лишаться й далі. Але ми маємо нове наповнення цих рамок.

НАТО створює п’ять трастових фондів для України, ми виділятимемо більше грошей, більше людей, більше зусиль на підтримку України, хоча назва формату буде та сама.

– Але що на нас чекає у підсумку? Чи має ця адаптація призвести до такої сумісності України з альянсом, що для нашого вступу лишатиметься просто ухвалити політичне рішення?

– Ми хочемо, щоби Україна сама могла гарантувати свою безпеку.

Метою підтримки, яку ми надаємо, не є підготовка до вступу в альянс.

Звичайно, якщо Київ колись ухвалить рішення про вступ до НАТО, це реформування дуже допоможе. Адаптація (або неадаптація) конкретних стандартів НАТO в рамках реформ – це вибір України. Ми  не вимагаємо цього.

"Ми сьогодні не бачимо 
прямої військової загрози з боку Росії"

– Ми чули купу заяв НАТО про те, що Росія підриває безпеку в регіоні. Ви бачите конкретну загрозу членам альянсу від дій Росії?

– По-перше, я розділю два поняття: "європейська безпеки" та "пряма загроза членам НАТО". Вони пов’язані, але все ж різні. Друге поняття є лише частиною першого.

Спроби Росії силою змінити кордони – це загроза існування європейської системи безпеки взагалі. Розриваються ключові домовленості, на яких заснована наша система – я кажу і про Гельсінський заключний акт, і про Будапештський меморандум, і про інші договори та документи.

Проблема ж не лише в Україні.

Росія порушує домовленості щодо Грузії, її війська досі не залишили цю країну після війни 2008 року. Вона відмовляється виводити війська з Молдови попри те, що Молдова просить цього. Росія робить кроки назад щодо виконання договору про звичайні збройні сили в Європі, про прозорість експорту зброї...

Нарешті, ви добре знаєте про підвищену активність російської армії. Її рівень в повітрі та на морі такий, якого ніколи не було з часів "холодної війни".

Будьмо чесними – Росія нині випробовує, зондує європейську систему повітряної оборони.

Тепер ми підходимо до другої частини (загрози членам НАТО. – ЄвроПравда).

Якщо Росія вважає за можливе вторгнення до будь-якої держави, де є етнічні росіяни або російськомовні громадяни, це – шлях до відвертої дестабілізації на всьому євроатлантичному просторі.

– Чи є реальна військова загроза країнам НАТО від Росії?

--Наше військове командування каже, що ми сьогодні не бачимо прямої військової загрози з боку Росії.

– Але чомусь ви посилюєте військову присутність НАТО у східних країнах-членах альянсу. Навіщо це робити, якщо загрози немає?

– Ми в штаб-квартирі НАТО не бачимо загрози, але ми хочемо, щоби не лишалося жодного сумніву  у готовності та здатності альянсу захистити країни-партнери. Ми чітко демонструємо, що всі 28 країн – захищені. 

В нинішній ситуації, коли Росія привносить в регіон небезпеку і сіє сумніви, ми ставимо задачу переконати людей в том, що вони можуть почуватися в безпеці.

– Якщо Росія почне наступ, ви певні, що вона зупиниться перед кордонами країн-членів НАТО?

– Ви ж розумієте, що я не здатний прочитати думки Кремля. Я не знаю, що вони планують робити. Але я абсолютно певний, що в разі, якщо військова небезпека країні-члену НАТО з’явиться, альянс стане на захист повною силою.

Жодних сумнівів – відповідь НАТО буде.

"Росія продовжуватиме дестабілізацію в Україні, 
включно з  військовими діями"

– Чи можливий новий наступ військ РФ на територію України?

– Звичайно ж, я не дам жодних гарантій. На жаль, немає жодних причин бути певним у тому, що не буде загрози вторгнення.

Моє особисте відчуття – і в цьому питанні я говорю від свого імені, а не від імені НАТО – що Росія не допустить стабілізації ситуації в Україні доти, доки не буде досягнуто якоїсь домовленості між Києвом та Москвою. Доки цей результат не буде досягнуто, Росія продовжуватиме дестабілізацію ситуації в Україні, включно з  військовими діями.

І, звісно ж, цей сценарій не виключає можливості подальшого вторгнення російських військ до вашої держави.

– Якої підтримки можемо чекати від НАТО, якщо це станеться? Адже країна – не член альянсу, і норма про колективну безпеку на нас не поширюється.

– Ви можете бути впевнені у політичній підтримці всіх 28 країн НАТО; самого альянсу як організації і, безсумнівно, у підтримці Євросоюзу. Це – перша складова.

По-друге, такі дії Росії збільшують її ізоляцію і вплив санкцій на економіку РФ. І ви бачите, що це не просто слова – РФ вже вимушена була  зупинити проект "Південного потоку". Далі економічні втрати Росії будуть ще більшими.

Водночас вам не варто чекати від НАТО жорсткої військової підтримки.

НАТО не надішле в Україну  озброєння з однієї простої причини – альянс його не має. Так, ці речі можуть бути надані на двосторонньому рівні, і мені відомо, що деякі країни-члени вже надають Україні озброєння.

Але українцям не варто очікувати, що в Україну прийдуть воювати натовські солдати. Такої можливості я не бачу.

– РФ та країни НАТО збільшують оборонні бюджети. Гонка озброєнь вже почалася?

– Я би не вживав такий термін.

Відомо, що за останні 10-15 років країни НАТО знизили військові витрати на 20%. Ми прибрали з Європи майже всю тактичну ядерну зброю, відвели сили від кордонів.

Мотиви були простими – спершу ми хотіли налагодити партнерство з Росією і працювали на зміцнення довіри. А далі почалася фінансова криза.

Що в цей час робила Росія? За останні шість років вона підвищила свій оборонний бюджет на 50%. Зараз Кремль запланував вкласти ще $7 млрд у модернізацію армії.

Через цю тенденцію, а також через те, що відбувається в Україні, для нас в НАТО стало зрозуміло, що Росія не лише суттєво підвищує військові витрати, але також планує використовувати свої збройні сили.

Звичайно, ми у відповідь були вимушені зупинити зменшення оборонних бюджетів і почали їх збільшувати.

Але між нашим підвищенням і російським є суттєва відмінність. По-перше, ми лише повертаємося до попередніх показників оборонних бюджетів, які були донедавна, до зниження на ці 20%. І по-друге, ми робимо це у відповідь на дії Росії.

Тому ми вважаємо, що це – не гонка озброєнь.

– НАТО постійно говорить, що має бути знайдено політичний вихід з конфлікту. Що може бути предметом компромісу? РФ вимагає гарантій невступу України до НАТО – чи може це стати частиною пакету?

– НІ, категорично ні! НАТО не даватиме таких гарантій жодній третій стороні Я не бачу можливості того, що частиною домовленостей з РФ стане обмеження свободи вибору будь-якої європейської демократичної держави. Ми ніколи не вирішуватимемо це за наших партнерів.

– В такому разі, що може бути частиною домовленості?

– Дуже складно уявити собі, що ми підемо на якийсь компроміс в ситуації, коли Росія вторглася до іншої країни та силою відбила частину її території держави.

Тому перша умова для того, щоб ми пропонували якісь компроміси – повернення Росії до дотримання міжнародного права.

Доки цього не станеться – з нашого боку будуть санкції, і буде ізоляція.

Але якщо у Росії з’являться ідеї щодо компромісу – ми готові про них говорити. Ми чекаємо цих пропозицій від Кремля. Але в жодному разі частиною цього компромісу не стане домовленість про те, що НАТО залишить Україну в біді.

Ми не торгуватимемо суверенітетом та цілісністю України.

Чиню саме так...

...І більше не подати руку. Нова політетика
  • ...І більше не подати руку. Нова політетика

Пам'ятаєте цей випадок: депутат Сергій Лещенко ухилився від руки, простягнутої йому Олесем Довгим? Відмовився її потиснути. Щоправда, зі словами: «шановний...», але і з обіцянкою в'язниці.

Чи правильно вчинив парламентський неофіт? Людина, можна сказати, до нього з миром, а він - так не по-джентльменському «відшив». Більшість в соцмережах оцінила вчинок Лещенко як по-справжньому чоловічий.

А щодо джентльменства... Як сказав один кіногерой: « Я - не джентльмен, я - ковбой».

Інколи не подати руку - це справді вчинок. Морально важкий. Це - як виклик на дуель, за який доведеться відповідати. Ти повинен знати, що цим перетворив людину на особистого ворога. А якщо людина вже ворог? Ким стаєш ти, потиснувши простягнуту руку?

Як каже східна мудрість: обирай собі ворога сам. А обравши, вже знаєш, на що від нього чекати. Потиснувши руку ворогові, ти вводиш себе в оману, що отримав друга. І ця помилка може дуже дорого коштувати.

Пам'ятаєте той морозний Майдан, коли народ обсвистав трійцю наших опозиціонерів за те, що зустрічаючись з Януковичем, вони обмінялися з ним рукостисканнями? З правителем, що наказав бити і розстрілювати свій народ... Кличко потім вибачався і виправдовувався тим, що потиснув руку Януковича винятково задля того, щоб «переконати його піти у відставку і не застосовувати зброю проти людей»... Це допомогло? Коли до Януковича ходили спочатку Турчинов, а потім Ярош, вони, ймовірно, теж тиснули державну правицю. І виправдатися можуть так само. Це був самообман: від смертей на Інститутській  рукостискання з вбивцею нас не врятували.

Герой Майдану Володимир Парасюк, обраний до ВР, в кулуарах винувато пояснював тележурналістам: мовляв, не всіх нових депутатів знає в обличчя і боїться потиснути руку кому-небудь... не тому. Яка дрібниця, здавалося б, на тлі війни, люстрації, формування нового уряду! Але... правильно боїться. Тому, що сьогодні знайдеться море тих, що бажають від імені сотника Майдану отримати підтвердження свого «патріотизму».

На вихідних в соцмережах з'явилося барвисте фото однієї симпатичної пані з «Опозиційного блоку», ім'я якої поговір пов'язував з контролем над фінансовими потоками в фармацевтичній галузі. Пані в залі ВР щось весело розповідає, а навколо заразливо сміються лідери найбільш принципових і непримиримих парламентських фракцій. Чи це випадковий знімок? Або ж ілюстрація «вічної дружби» всіх депутатів? І вічної єдності інтересів?

О, у пані якесь особисте свято? Тоді тим, хто поділяє її радість, не завадило б хоч оком кинути на її сторіночку у ФБ. А там є і такі привітання: «Бережіть себе в цій фашистській зграї» і листівочка: букет тюльпанів,обвитих колорадською стрічкою. «Фашистська зграя» - це про вас, дорогі депутати, що прийшли з Майдану! Не забувайте про це.

Російські опозиційні аналітики днями заговорили про зміну стратегії Путіна щодо України. Мовляв, замість того, щоб давати гроші «ЛНР» і «ДНР», він витратить їх на підкуп центральної української влади для створення внутрішнього опору діям президента і прем'єра. Не знаю: правда це чи фейк. Але те, що величезні гроші на підкуп українських політиків Путін давав завжди - це не викликає жодного сумніву.

І першими до чесних новообраних депутатів від Майдану з пропозиціями, «від яких неможливо відмовитися» підгребуть саме ті, чию добру руку ви мали необережність потиснути. Вона і виявиться рукою, що «дає» і не збідніє. Почнеться з малого. З запрошення на святкування дня народження, аби показати, «як люди живуть». З гарячих переконань, що ти «не як всі». З взаємного лобіювання крихітних шматочків бюджетного пирога - «для своїх виборців».

Не заздрю я нашим героїчним комбатам. Історія цинічно свідчить: багатьох, хто не зламався під тортурами, зламало золото. Як кажуть у народі, вірус корупції передається саме через рукостискання. Аби потиснути руку пройдисвітові і вижити, треба володіти незвичайним імунітетом.

Ви знаєте, звідки прийшов до нас цей жест? Ні, не з Давнього Риму, в ті часи стискували зап'ястя - шукали кинджал, захований в рукаві. А з Європи нових часів, коли, як вважають історики, рукостисканням обмінювалися після укладання вигідних угод.

Потискаючи руку абикому, задумайтеся, яку угоду ви укладаєте...

Сьогодні всі ми проходимо випробування честю. Випробування здатністю сказати: «ні». Створюється, сподіваюся, новий стиль стосунків між людьми. Коли є принципи, і вірність цим принципам вища за бажання не мати ворогів і жити в злагоді і дружбі зі злодіями, нахлібниками і зрадниками...

Прем'єр-міністра Британії Девіда Кемерона ніяк не можна звинуватити в тому що він не джентльмен - а він узяв і не подав руку Путіну. І австралійські чиновники так само вчинили. І автогонщик Льюїс Гамільтон, що переміг на Гран-прі в Росії  - теж.

Давайте вчитися уроків ділової етики у них. А вона каже: подавати руку негідникові необов'язково. Це не ознака неввічливості. Це логіка людини, що поважає себе.

Євген Якунов, Київ.