хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

Що їдять люди...

Изображение
Зараз у всьому світі городяни відвертаються від продуктів, створених великими компаніями з виробництва їжі. Наші харчові звички змінюються і люди все більше прагнуть до натурального. Харчовим компаніям залишається тільки слідувати за цими змінами.
Нещодавно в Нью-Йорк Таймс була опублікована цікава оглядова стаття під назвою "A Seismic Shift in How People Eat" з безліччю прикладів того, як великі харчові компанії намагаються утримати свого покупця і переходять на виробництво здорової їжі. Але такий перехід їм обходиться дуже непросто.

Штучні фарбники, ароматизатори, антибіотики і консерванти, все це викликає відторгнення сучасного споживача. І компанії щодня відчувають це на своїх продажах, іноді спад у збуті досягає 30% -50%.

І така популярна фраза: Люди будуть їсти завжди! зараз звучить трохи по іншому. На порядку дня ключовим стоїть питання: Що вони будуть їсти сьогодні?
Протягом останніх декількох десятиліть споживачі істотно змінили свою поведінку в харчуванні і цим вони змінюють конкурентне середовище цілої індустрії.
Постачальники салатів тепер відкушують ринок у традиційних компаній швидкого харчування. Натуральні продукти витісняють полиці з Марсом і Нестле.
Для великих  компаній, це створює катастрофічні наслідки. Приміром, обсяги продажів содової з 1998 року впали на 25% в порівнянні зі звичайною водою. Апельсиновий сік, напій, який раніше розглядався, як важлива частина здорового сніданку- попит на нього впав на 45%. Тепер цукор прийнято споживати в натуральних фруктах, а не в синтетичній фруктозі. Продажі упакованих сухих сніданків, солодких пластівців  впали з 2000 року на 25%, їх витісняють йогурти і мюслі. Продажі заморожених готових страв, які раніше були популярні на вечерю з 2007 по 2013 впали на 12%. Виручки в Макдональдсі опускаються по низхідній спіралі і кінця цьому не видно.

Щоб вижити, харчовій промисловості потрібно робити великі кроки, а не нинішні хитрощі, які вони роблять, прикріплюючи фрази Еко або Біо. Відбувається велике зрушення в споживчих вимогах до продуктів, яке ставить під питання існування  упакованих продуктів. Люди вимагають свіжого і натурального, і обходять стороною відділи з упакованими товарами тривалого зберігання.

Продаж сирих фруктів і овочів зростає - серед дітей та молодих батьків, люди прагнуть купувати свіжі напівфабрикати без упаковок.

Для споживачів сьогодні, упакований товар асоціюється з продуктом, позбавленим поживної цінності і перевантажений цукром. Десятиліття помилкового маркетингу і продажних експертних досліджень  призвели до того, що люди перестали вірити виробникові. Вони хочуть бачити чесний продукт, який неповороткі великі компанії поки забезпечити ніяк не можуть.

І це дуже погана новина для великих харчових брендів, які з їх прописаними на десятиліття вперед місіями і маркетинговими стратегіями можуть дуже швидко позбутися практично всього.

Адже щоб вижити, їм необхідно зараз робити сміливі зміни у своїх основних пропонованих продуктах. Компанії повинні будуть різко скоротити цукор; менше обробляти; перейти на місцеві та органічні; використовувати більше фруктів, овочів та інших продуктів з цільного зерна; і розвивати нові пропозиції. Не багато готові до таких змін. Адже тепер потрібно переорієнтувати весь ланцюжок поставок сировини, переглянути всі етапи виробництва, більше ризикувати з и свіжими продуктами.

А це витрати, великі багатомільярдні інвестиції, які поки ще у цих компаній є. І це може бути їх останній шанс.

А якщо існуючі великі компанії не впораються з цим завданням в найближчі 5 років, то їх замінять інші - більш чуйні до потреб споживачів.
0

Коментарі