хочу сюди!
 

Наталия

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 35-55 років

Якими повинні бути українські викладачі? Портрет професії....

 

Протягом багатьох років професія викладача залишається однією з найпотрібніших і затребуваних. Прогнози щодо того, що дистанційна освіта витіснить школи та університети, поки не виправдовуються, і в більшості випадків вчителі продовжують передавати знання шляхом міжособистісного спілкування. Проте в робочому процесі викладачів відбулися деякі зміни, у зв'язку з чим до представників цієї професії висувають все нові вимоги.
 
Роботу вчителя і викладача не можна назвати легкою. Крім глибоких знань предмета та вміння викладати, необхідно любити свою роботу і викладатися на сто відсотків. На жаль, розмір зарплат у цій галузі залишає бажати кращого і, як наслідок, невисоким є престиж професії. Аналітика бази резюме hh.ua показує, що середні зарплатні очікування претендентів знаходяться на рівні 12 тис. грн. Саме стільки хотіли б заробляти українські працівники освіти. Однак, розуміючи реальну ситуацію на ринку праці, більшість з них в графі зарплата вказують 3-4 тис. грн.
 
Низькі заробітні плати і непрестижність професії привели до того, що чоловіки не поспішають її освоювати. Традиційно серед вчителів та викладачів більше представниць прекрасної половини (75% конкурсної аудиторії). Також нечасто йдуть працювати у сферу освіти молоді люди. Троє з чотирьох претендентів на викладацькі посади - у віці від 26 до 45 років. Як правило, це фахівці з неповною вищою або вищою освітою (бакалавр, магістр).
 
Більшість претендентів, які хочуть працювати вчителем, викладачем або репетитором, в професії не перший рік. Понад половини мають стаж більше 6 років, кожен п'ятий - 3-6 років, а кожен сьомий - 1-3 роки. Без досвіду роботи тільки 7% зареєстрованих претендентів. Що стосується знань англійської, то тут ситуація неоднозначна. Більше половини українських працівників освіти не володіють іноземною мовою або мають базовий рівень. Майже кожен п'ятий може читати професійну літературу, а кожен шостий - готовий спілкуватися англійською під час співбесіди. Ще 13% знають мову на рівні fluent.
Що потрібно здобувачам, щоб знайти хорошу роботу в сфері освіти? Аналіз вакансій показує, що, крім вищої педагогічної, а іноді і психологічної освіти, роботодавці вітають наявність сертифікатів та інших кваліфікаційних документів. Наприклад, для викладача англійської додатковою перевагою буде сертифікат CELTA. А для викладачів у сфері IT-технологій практичні навички в дизайні і програмуванні (наявність портфоліо) будуть мати більше значення, ніж формальна освіта. Також викладач повинен бути готовий працювати за програмою роботодавця або надати авторську методику навчання.
 
Відносно новими вимогами до викладачів є застосування інтерактивних методів у роботі (презентація, відеоряд, ігрові форми взаємодії у разі роботи з дітьми). Іноді зустрічаються вакансії для прихильників дистанційної освіти. Тут обов'язковою умовою є вміння викладати по Skype.
 
Серед особистісних якостей роботодавці виділяють:
 
грамотну мову і володіння ораторським мистецтвом
прагнення до лідерства і вміння працювати в команді
індивідуальний підхід до учнів і різним аудиторіям слухачів
творчі здібності, готовність не тільки навчати, але і вчитися
стресостійкість, позитивний настрій
любов до дітей і професії.


7381АК
0

Коментарі