Дерево, яке виросло з насіння, знайденого археологами через 2000
- 01.10.15, 21:33
На початку 1960-х років, під час розкопок палацу Ірода Великого в Ізраїлі, археологи виявили невеликий запас насіння, покладених у глиняному глечику. Це насіння довго зберігалися в ящику, як експонат, і тільки в 2005 році їх вирішили висадити, як експеримент. Дивно, але через тисячоліття, насіння почало проростати, а в 2011 році молодий саджанець випустив першу квітку.
Фінікова пальма вважалася основним продуктом в Іудейській пустелі, вона була джерелом їжі, даху і тіні протягом тисяч років, і свого часу стала визнаним символом Королівства Іудеї.
Щоб захопити контроль над царством в 70 р н.е. Римська імперія вирішила знищити фінікові ліси, які були в той час основою іудейської економіки. До 500 року нашої ери фінікові плантації були повністю вирубані і знищені, що призвело до масового голоду і поневолення царства.
Минуло досить час і ця історія пішла в минуле. Поки археологи не відкрили знахідку, глечик з насінням, в самому палаці великого містобудівника Ірода Великого. У нас мало хто знає історію цієї людини і скоріше це ім'я згадують, як прізвисько.
Відомо, що в 25 році до н. е. у його царстві був неврожай і страшний голод. І цар Ірод обміняв все золото зі свого палацу на хліб у Єгипті, що зробило його народним улюбленцем на довгі роки.
Отже, минуло майже 2000 років і в 2005 році один ботанічний дослідник, Елейн Соловей, зважився на експеримент. Висадити одне насіння в період посадки фінікових пальм. Шанси на те, що насіння зійде були мізерні. В принципі, прийнято вважати, що насіння втрачають свої властивості до проростання через 20-25 років. Але, о диво! Насіння дало проросток і почало нормально розвиватися, а через 6 років випустило першу квітку - підбадьорюючий знак, що стародавні насінини, які пережили століття, можна відтворити.
Було запропоновано схрестити дерево з іншими тісно пов'язаними видами пальм, але повинні пройти роки, поки воно почне давати знамениті плоди оспівані в Біблії. Тим часом, Соловей працює над відродженням інших вікових дерев від їх тривалого спокою.
7381АК
0
Коментарі