хочу сюди!
 

Julietta

36 років, стрілець, познайомиться з хлопцем у віці 35-54 років

Як рекомендації з попередніх місць роботи впливають на кар'єру

Роботодавці в основному використовують 2 способи:
 
1. Просять кандидатів надати рекомендаційні листи з попередніх місць роботи, а потім вибірково перевіряють їх достовірність, зв'язуючись з контактною особою.
2. Без відома здобувача зв'язуються з колишнім начальством або колегами кандидата на вакантну посаду. У багатьох сферах діяльності, наприклад, у банківській, керівники знають один одного, і з легкістю знаходять цікаву інформацію про колишніх співробітників.
 
Живі усні відгуки однозначно цінніше, ніж складені рекомендаційні листи.
 
Навіщо роботодавцям рекомендації
1. Перевірити інформацію з декількох джерел
Підхід, як в журналістиці. Відгуки з попереднього місця роботи допомагають дізнатися декілька точок зору про особу кандидата, його компетенцію і професійні знання. Тому важливо, щоб рекомендацій було декілька.
 
2. Звернути увагу на особливості кандидата
Наприклад, його рекомендатель зазначає, що у людини є деякі труднощі з адаптацією до нових людей, керівник зверне особливу увагу на це в період адаптації новачка до колективу.
 
3. Знайти однозначну відповідь на питання про досягнення
Буває, що кандидат губиться при проходженні інтерв'ю, тому що йому складно розповідати, наприклад, про свої досягнення. У рекрутера залишається питання, чи впорається людина з поставленими завданнями, в цьому випадку можуть суттєво допомогти відгуки попередніх роботодавців.
 
Або, навпаки, аж надто барвисто кандидат розповідає про свої заслуги на попередньому місці роботи, у роботодавця зароджуються сумніви, які він хоче розвіяти.
 
Перевіряючи рекомендації, роботодавці свідомо не хочуть знайти підступ, але якщо озвучена інформація на співбесіді кардинально відрізняється від декількох відгуків, доведеться пояснювати чим не удружили колишнім роботодавцям або чому сказали неправду.
 
Як рекомендації впливають на рішення про прийом на роботу
По різному. Але вже точно відгуки не сприймаються абсолютно буквально, бо рекомендації найчастіше мають суб'єктивний характер, так як їх дають люди. Наприклад, кандидата можуть охарактеризувати як такого, що боїться ризиків і скептика - на перший погляд відгук не найпривабливіший. Але якщо враховувати склад команди, така людина може бути незамінною, якщо там всі співробітники - генератори ідей.
 
 
 
При цьому рекомендації із серії «я міг на нього / неї покластися» або «мені було з ним / нею комфортно працювати» діляться на два. Бо такі характеристики кандидата залежні від особистих якостей тієї людини, яка їх озвучує.
 
 
 
Але кандидатам не варто покладатися лише на відмінні відгуки, так як до рекомендацій справа доходить лише на фінальному етапі, а передують йому інтерв'ю та можливі тестові завдання.
 
 
Також претендент повинен розуміти, що навіть після поганої рекомендації можна виправити ситуацію в цілому. Але щоб уникнути апріорі публічного обурення колишніх роботодавців, добре знати, що потрібно зробити перед відходом з компанії, щоб через час отримати хорошу рекомендацію.


Детальніше тут: http://slovo-motivator.webnode.com.ua/news/yak-rekomendatsiji-z-poperednikh-mists-roboti-vplivayut-na-karjeru/

0

Коментарі